Форум Рідного Міста

Українець, що краще для Тебе?

Іван Андрєєв - 8-8-2010 у 01:48

Розкажу тільки за свій вклад в вирішення проблеми. За все своє життя не заплатив жодного хабара. НІКОМУ. На своїй роботі мене часто задовбують всілякими перевірками з різних інстанцій. Звісно, там працюють такі хапуги, що при будь-якому стані щось накопають на тебе (тут їм завжди на руку постійні зміни в законах та правилах, за якими не встигаєш). І так тобі починають натякати, що можна й закрити очі на ті незначні недоліки за певну суму. Завжди відмовляюсь. Краще я заплачу державі, аніж якомусь пройдисвіту. Це колись треба було відстояти черги на оплату штрафів, тепер можна це все робить електронними переказами: все дуже швидко і головне, що ці гроші йдуть у держбюджет, а не в чиюсь кишеню. Приєднуйтесь. Разом ми зробимо РЕАЛЬНИЙ внесок в краще життя країни.

vovka - 8-8-2010 у 19:22

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  
Розкажу тільки за свій вклад в вирішення проблеми. За все своє життя не заплатив жодного хабара. НІКОМУ. На своїй роботі мене часто задовбують всілякими перевірками з різних інстанцій. Звісно, там працюють такі хапуги, що при будь-якому стані щось накопають на тебе (тут їм завжди на руку постійні зміни в законах та правилах, за якими не встигаєш). І так тобі починають натякати, що можна й закрити очі на ті незначні недоліки за певну суму. Завжди відмовляюсь. Краще я заплачу державі, аніж якомусь пройдисвіту. Це колись треба було відстояти черги на оплату штрафів, тепер можна це все робить електронними переказами: все дуже швидко і головне, що ці гроші йдуть у держбюджет, а не в чиюсь кишеню. Приєднуйтесь. Разом ми зробимо РЕАЛЬНИЙ внесок в краще життя країни.

в нас закони пишуться спеціально так щоби дати хабар було дешевше і швидше, чим жити по закону. це і з ДАІ так, і з податковою і т.п.

поки так буде далі - толку мало з тої боротьби і принциповості - не дадуть розвиватися.
з голови треба починати. а почати з голови має голова.. а як він почне якщо він сам головний хапуга )))) от такий замкнутий круг.


я вважаю що краще для початку почати з себе - не брати хабарів (ну мені легко говорити :))) бо я не працюю на державній посаді :))) ).
не давати хабарі коли тобі явно дають зрозуміти що треба дати - це дуже тяжко і може мати погані наслідки. тут я проти принциповості.

я особисто "подяки" давав і нераз. хоча і не люблю цього робити, з більшим задоволенням плачу трохи більше грошей в касу, але не все так виходить. коли різниця в десятки разів, або на кону стоїть дуже важливе питання яке можна "порішати" - тут тяжко бути принциповим, інакше всьо життя можна в болоті сидіти.

наприклад можу навіть навести приклад коли купляв квартиру - теж прийшлося "віддячити" щоби ще взяти гараж. можна було бути принциповим і відмовитися. але що би я від того виграв :)

Іван Андрєєв - 9-8-2010 у 01:18

А все ж таки приємно, що всі (хто голосував) обрали перший варіант. Це означає, що прагнемо ми всі до одного.

Про ДАІ... Їдь собі і не порушуй, хіба складно? Я на минулих вихідних, їду по трасі 90 км/год., мене обганяють якісь йолупні на тюнінгованих копійках та ще якомусь залізі, котрому давно місце на звалищі. Під’їжджаю до знака на якому написано назву населеного пункту на білому фоні. Знижую швидкість до 60 км/год., згодом невеличкий спуск і там ДАІ-шник "з бузини" мене зупиняє. З машини не виходжу - не царська то справа, нехай сам біжить. Відкозиряв, перевірка документів, все в нормі, він посміхнувся і каже: "Такая машина и вы так медленно ездите!" А я йому: "А разве в правилах дорожного движения для моей машины есть какие-то поблажки? Я думал, что все машины на дороге равны между собой."
Він поглянув на мене як на ідіота і побажав щасливої дороги.
Логіка дуже проста: не порушуй, і не будеш платити. Ну, а як вже сталося (всі ми не бездоганні) - заплати державі. Не плати холуям.

to vovka: Ну, а коли "на кону стоїть дуже важливе питання" - вирішувати Вам, але такі питання стоять не так вже і часто. Головне, не створюйте самі подібних ситуацій і платити доведеться менше. А це вже буде результат.

Ігор Домін - 9-8-2010 у 21:41

щось цікаве та реальне є в доводах Івана. мабуть то тільки почати важко, а далі - вже справа звички. мені, наприклад, спочатку було складно, коли я вирішив не вживати алкоголю. найскладнішим було - відбитись від друзів, які не вірили, хотіли налити, наполягали на святах. але тепер вже звикли, все в порядку, не маю про що шкодувати. гадаю, можна спробувати і в випадку з хабарем - спочатку через опір та непорозуміння, але якщо хтось може жити та не платити хапугам, чому б іншим не спробувати? може всі звикнемо? а там інші гарні звички спробувати можна. треба з чогось почати!

Михайло Свистун - 9-8-2010 у 21:49

Не можу не підтримати п. Івана. Хороший приклад найкращий спосіб змінити ситуацію.

Ми мусимо позбутися люмпенського світогляду, якщо хочемо доброго життя для себе та своїх дітей. Хабарі не працюють на довгу перспективу...

Дивує позиція "vovka":

Цитата:
з голови треба починати. а почати з голови має голова...


Думаю нам всім треба позбутися совкового синдрому постійного очікування і починати з себе. Хабарі бере не тільки "голова". Хабарники є серед наших знайомих, сусідів, родичів і т.д. Та й багато з нас (тих хто зараз читає ці рядки) не завжди може похвалитися чистим сумлінням...

Без такої потужної "підтримки знизу" голова просто не буде мати на чому триматись. Тому, фрази, про те, що треба починати з голови, я вважаю не більше, ніж "дешевими відмазками"...

vovka - 10-8-2010 у 00:47

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Андрєєв  


Про ДАІ... Їдь собі і не порушуй, хіба складно?

легко говорити.
можна нічого не порушувати, а все одно розведуть, а якщо порушив щось мінімальне, то зазвичай завжди пробують розвести по максимуму (таким чином спонукають дати взятку). вони психологи, тому крім того що нетреба порушувати - треба ще й знати тонну законів, всі пдд, і ще купу всього, щоби вміти відстояти свою правоту і знати де тебе пробують надурити.

а так бути не повинно.

про постановку машини в МРЕО на облік теж можна довго говорити.. вічна відсутність бланків, які за "винагороду" знаходяться моментально.


Ігор Домін - 10-8-2010 у 21:43

а робити щось добре та нове завжди важко, але ж це нам потрібно, не на порожньому місці ця тема виникла. кожного разу давши на лапу ми погіршуємо ситуацію: раніше хапуги хабарі відпрацьовували, а тепер хабар у законах прописан - дав хабар та квітанцію отримуєш, а щоб ще тобі за це щось зробили - це вже не обов*язково (так є у нас в Одесі, може у вас по-іншому). так якщо ми знаємо, ща при такій системі чим далі - тим гірше, може варто спробувати навпаки: судитися офіційно з кожним хапугою, виставляти кожен факт на суд громадськості, хоча б настрій їм зіпсується. а при масовій підтримці рано чи пізно почне працювати. у нас, наприклад з даї часто сперечаються та доводять свою правду водії та й інші приклади є.