Форум Рідного Міста

Чи потрібно скорочувати кількість вузів в Україні?

Соломія Федушко - 26-8-2010 у 22:43

Президент заявив про зниження якості вищої освіти в Україні і закликає скорочувати кількість вузів.

Глава держави навів дані, що наразі в Україні існують, зокрема, більше 15 тисяч дошкільних закладів, близько 20 тисячі загальноосвітніх шкіл, 990 професійно-технічних навчальних закладів та 861 вищий навчальний заклад.

Янукович вважає,"Через недосконалість освітньої реформи майже 2/3 молодих фахівців не знаходять собі роботи за спеціальністю після навчання"

Президент також звернув увагу на те, що жоден з українських університетів не входить до рейтингу 500 кращих університетів світу і, що як мінімум два-три українських вузи повинні прагнути потрапити в такий рейтинг.

Табачник навів аргументи, що:
"За кількістю вищих навчальних закладів ми, на жаль, перевищуємо показники Франції, Англії, Італії та Польщі разом узятих. Тому їх кількість необхідно скоротити. Це буде не тільки політика міністерства, але, сподіваюся, й розуміння усього суспільства"

Ось Герман вважає, що Київський національний університет культури і мистецтв, ректором якого є Михайло Поплавський, треба "скоротити як несмак в українській культурі".

Ось, в мене виникло декілька запитань... Чи варто проводити такі освітні реформи? І чи ці дії підуть на користь нашій системі освіти?

Андрій Пелещишин - 28-8-2010 у 00:02

Цитата:
Ось Герман вважає, що Київський національний університет культури і мистецтв, ректором якого є Михайло Поплавський, треба "скоротити як несмак в українській культурі".

Я не буду нічого говорити про Поплавського, він не мій кумир.
Але заяви посадовця такого рівня не можуть віддавати настільки великим суб'єктивізмом. Бо тоді виникає підозра, що вся реформа базуватиметься на суб'єктивних критеріях. А це шлях до великих проблем. Краще вже хай буде як є.

В Україні вузи об'єднують в університети

Соломія Федушко - 10-6-2011 у 13:15

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України пропонує в два етапи оптимізувати мережу вищих навчальних закладів.

На першому етапі планується провести передачу вузів, підлеглих міністерствам і відомствам, у сферу управління Міносвіти. Другий етап припускає укрупнення вузів шляхом їх об’єднання і створення університетів регіонального типу.

Як відзначили в міністерстві, зараз в Україні 35 міністерств і відомств мають у своєму підпорядкуванні вузи, яких налічується 854.

Міністерство заявляє про “необхідність централізації управління системою вищої освіти, яка має бути здійснена в умовах дефіциту бюджетних коштів на її утримання і передбачати подальше скорочення кількості центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких знаходитимуться вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації”.

Міністерство має намір привести мережу вищих навчальних закладів у відповідність з європейською практикою – до єдиного освітнього простору.

Крім того, у відомстві обіцяють, що не буде скорочення науково-педагогічних працівників, оскільки усі студенти продовжать навчання в об’єднаних вузах, а разом з ними будуть переведені і викладачі.

“У рішенні міністерства про об’єднання встановлюється тільки одне – що усі викладачі продовжують працювати, і усі студенти продовжують навчання по вибраних спеціальностях”, – підкреслив міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник.

Нагадаємо, Дмитро Табачник підготував новий закон про вищу освіту, який найближчим часом буде розглянутий Кабінетом міністрів. Серед нововведень, передбачених у новому законі, глава Міносвіти пропонує закрити 90% українських вузів.

http://poglyad.te.ua/2011/06/v-ukrajini-sotni-vuziv-objednayut-v-un...

Ольга Косовська - 27-3-2013 у 20:32

скоро все поскорочують ...

http://life.pravda.com.ua/society/2013/03/27/125178/