Форум Рідного Міста

Податок на бездітність

Соломія Федушко - 31-8-2010 у 18:04

Сьогодні по радіо почула, що депутати Тернопільської міської ради пропонують ввести обов'язкові відрахування із зарплатні з чоловіків, яким виповнилося 25 років і які до цього часу не виховують хоча б одну дитину.

Це що повернення в СРСР (але з поблажливістю до жінок:)) чи просто в держави нема грошей, то й здирають звідки тільки можуть? Та й сумніваюсь, що ці кошти, як зазначив ведучий, підутьна потреби дитячих будинків, дитячих садів, шкіл.
Можливо, ще й податок збирати з жінок, які народили до 18 років?
Невже влада настільки наївна і думає, що якийсь податок змусить чоловіків одружуватись і родити дітей. Якісь дивні методи стимулювання дітонароджуваності :rolleyes:

Так, що співчуваю бездітним чоловікам віком від 25 років, велика ймовірність, що ви сплачуватимете за відсутність дітей більше 6% від заробітної плати. Тримайтесь... :lol:

Ярема П. - 31-8-2010 у 19:26

Що за прикіл? Хто це визначив, що 25 років якраз вік, що обов’язково треба мати дитину? Бюджет латають...

Ольга Косовська - 31-8-2010 у 19:51

да, цікаво.

І до чого ця держава котиться???? за розлучення податок піднімлять, за то що не маєш дітей податок плати. Цікаво, а тим депутатам не приходило в голову збирати податок за то що ми дихаємо???




Hanor Narasson - 31-8-2010 у 21:59

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Невже влада настільки наївна і думає, що якийсь податок змусить чоловіків одружуватись і родити дітей.


Вони надіються, що якийсь з чоловіків, аби уникнути податку, таки вродить, отримає велетенську премію, яку заповів здається Чарльз Спенсер Чаплін, і заплатить з тої премії податок.:lol:

Андрій Пелещишин - 31-8-2010 у 22:12

Такий неприємний момент. А якщо чоловік за станом здоров'я не може мати дітей, що тоді?

Або ще цікавіше - припустимо, його дружина не може мати дітей. То він таки мусить ідти "наліво"? ;)

Соломія Федушко - 31-8-2010 у 22:27

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Невже влада настільки наївна і думає, що якийсь податок змусить чоловіків одружуватись і родити дітей.

Вони надіються, що якийсь з чоловіків, аби уникнути податку, таки вродить, отримає велетенську премію, яку заповів здається Чарльз Спенсер Чаплін, і заплатить з тої премії податок.:lol:

О, думаю, тут премією однією б не закінчилось ;)
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Такий неприємний момент. А якщо чоловік за станом здоров'я не може мати дітей, що тоді?

Без поняття. Мабуть, за логікою, повинен буде надати спеціяльну довідку, в якій зазначено буде діагноз неможливості мати дітей або ж ще краще повинен буде усиновити дитину з притулку.

Я так розумію, це хочуть нам "впаяти" податок з минулого. Ось що Вікіпедія каже:
"Податок на бездітність існував в СРСР як «Податку на неодружених, самотніх і малосімейних громадян» з листопада 1941 року на підставі Указів Президії Верховної Ради СРСР від 21 листопада 1941 «Про податок на неодружених, самотніх і бездітних громадян СРСР» і від 8 липня 1944 (розділ IV «Про податок на неодружених, самотніх і малосімейних громадян СРСР») з подальшими доповненнями та змінами.

Бездітні чоловіки віком від 20 до 50 років та бездітні заміжні жінки від 20 до 45 років повинні були відраховувати 6 % зарплати державі. Нижча ставка передбачалася для тих, хто отримував менше 91 рубля в місяць. Із заробітку менше 70 карбованців податок не збирався. Звільнялися від податку особи, що не мали можливості завести дитяти за станом здоров'я. Від сплати податку звільнялися особи, в яких діти загинули, померли або зникли без вісті на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Також існували пільги для студентів середніх спеціальних і вищих навчальних закладів (до 25 років), для Героїв Радянського Союзу, для нагороджених трьома ступенями ордена Слави, для військовослужбовців і членів їх сімей.

Вказаний податок припиняли стягувати у зв'язку з народженням або усиновленням дитяти і знов продовжували стягувати в разі загибелі єдиної дитяти.

З кінця 80-х пільги по податку отримали молодожони протягом одного року з моменту реєстрації шлюбу. До цього молоді дружини сміялися з необхідності народити негайно після весілля."

Тут говориться, що сума податку складає 6% від заробітної платні, хоча у Ю.Ліценко пише, 13% (???):

"Радянському Союзі уже платили “податок на бездітність”, і чималенький – 13%. Жартівники називали його “податком на яйця”, або “податком за простій механізму”. “Податок на холостяків, одиноких та бездітних громадян” ввів ще “батько народів” Сталін у 1941 році. Сплачувати його мали усі чоловіки від 20 до 50 років та заміжні жінки віком від 20 до 45 років. Радянський народ обурювався, але платив. Перестав діяти цей податок у 1990-х роках."
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=85688

Невже таке можливо? Щоб аж 13% вираховували?

Тарас Сокальський - 2-9-2010 у 08:34

Хай ліпше запровадять коефіцієнти до пенсії від кількості дітей -- то буде справедливіше -- пенсія є результатом праці наступних поколінь. До того ж це вирішить проблему дефіциту пенсійного фонду через демографічну кризу. Десь так ряд 0.5-0.7-0.9-1.1 і т.д. відповідно до наявних 0-1-2-3 дітей.

Demyan - 2-9-2010 у 09:05

Ой та шо ви слухаєте радіо я теж можу багато чого сказати по радіо якби мав доступ :)

Соломія Федушко - 2-9-2010 у 17:50

Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
Ой та шо ви слухаєте радіо я теж можу багато чого сказати по радіо якби мав доступ :)

А що тоді, на вашу думку, слухати???
Ок, на радіо, як ви висловились, можуть багато чого наговорити... Інтернет, ТV, газети теж???
Адже, ця інформація вже у всіх мас-медія!

Юрій Сєров - 2-9-2010 у 17:51

Цитата:
Без поняття. Мабуть, за логікою, повинен буде надати спеціяльну довідку, в якій зазначено буде діагноз неможливості мати дітей або ж ще краще повинен буде усиновити дитину з притулку.

Вимагання такої довідки - це порушення приватності і втручання в тамницю лікування.
Брати дитину з притулку - це вже зовсім инша історія, багато хто з бездітних не йдуть на такий крок і їх можна зрозуміти.

До речі, цілком може бути ситуація, що і чоловік і жінка здорові, але не можуть мати дітей саме в цій парі. Що тоді?

Ця ідея - це якийсь суцільний "back to USSR" і тернополяни захотіли поколиватися з лінією партії.

Соломія Федушко - 2-9-2010 у 18:01

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
Без поняття. Мабуть, за логікою, повинен буде надати спеціяльну довідку, в якій зазначено буде діагноз неможливості мати дітей або ж ще краще повинен буде усиновити дитину з притулку.

Вимагання такої довідки - це порушення приватності і втручання в тамницю лікування.
Брати дитину з притулку - це вже зовсім инша історія, багато хто з бездітних не йдуть на такий крок і їх можна зрозуміти.

До речі, цілком може бути ситуація, що і чоловік і жінка здорові, але не можуть мати дітей саме в цій парі. Що тоді?

Я ж тільки зробила припущення щодо розвитку ситуації :( Це вирішувати тим, хто таке запроваджує...

А імунологічну чи біологічну несумісність пари, що стає причиною бездітності сім'ї, можна, здається, якось вичислити.

Hanor Narasson - 2-9-2010 у 18:37

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  


До речі, цілком може бути ситуація, що і чоловік і жінка здорові, але не можуть мати дітей саме в цій парі. Що тоді?


Є стара батярська пісня, в якій є куплет:
"... gdy nima dziecka - pomoc sąsiedzka,
dziecko musi być!"

Я не схвалюю, але й не осуджую...

Demyan - 3-9-2010 у 08:17

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  
Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
Ой та шо ви слухаєте радіо я теж можу багато чого сказати по радіо якби мав доступ :)

А що тоді, на вашу думку, слухати???
Ок, на радіо, як ви висловились, можуть багато чого наговорити... Інтернет, ТV, газети теж???
Адже, ця інформація вже у всіх мас-медія!

Та я до того що так така новина є і всюди пишуть, але реально думаю того на 95% не станеться. А про радіо і ТВ і т.д. - лишби дати якусь новинку, комусь запіаритися...ось і розпишуть всюди і людей полякають....

Ігор Домін - 26-10-2010 у 21:19

якщо не помиляюсь, в Німеччині щось таке є. тобто, якщо не маєш дітей та неодружений - платиш максимальну ставку налогу, яка зменшується після одруження та істотно після народження дітей. але ж то - Німеччина. в нас знов усе перекручують.

Ярема П. - 27-10-2010 у 09:59

В Штатах теж з таким зіткнувся :(

Наталія Коба - 22-7-2011 у 09:32

Привіт,
це прикол чи реально ми маємо такий податок??

Hanor Narasson - 22-7-2011 у 12:26

Прямого такого податку немає. Але є т.зв. податкова пільга з податку на доходи, яким обкладається зарплата (і тільки зарплата!!!) для одного з батьків двох і більше дітей, при умові, що зарплата не вище якогось-та рівня.
Тобто як не крути, бездітні і однодітні платять більший податок.

Елена Войтович - 4-9-2011 у 21:06

Чула таку чутку. Ніби то притихли вже. Але взагалі обурливо: нехай спочатку роботою нормальною запезпечать, житлом, всіма умовами, а тоді податок вводять!!!