Форум Рідного Міста

Нас хочуть опромінювати?!

Роман Пришляк - 1-9-2010 у 20:06

На початку серпня Львівське телебачення повідомило, що мерія має намір замостити хідники площі Д. Галицького і пр. Свободи гранітною плиткою, котра, мовляв, довговічна. Але ж граніт, як і всі гірські породи, має підвищену радіоактивність! Було вже журналістське розслідування про те, як "фонять" пам'ятники Франкові і Данилові. Навіщо нам ще?! Я дзвонив у радіологічний відділ обласної СЕС, там поставилися без ентузіазму: мовляв, треба офіційне скерування, поміряємо, коли вже зроблять... Очевидно, тоді буде важко щось змінити, треба завчасно. Дзвонив у мерію, Галицьку РДА... Наразі виглядає, що питанням займається управління капітального будівництва міськради.
Хто що пропонує для запобігання цій біді? Може, хтось має дозиметр? Цікаво було б поміряти, чи "фонять" облицювання філії Нацбанку по вул. Коперника-Банківській і будинку по вул. Коперника, 7. Може, у когось є ще адреси зацікавлення. Наперед дуже вдячний!

Юрій Сєров - 1-9-2010 у 20:43

Точно знаю, що фонив граніт на вокзалі і його міняли.
Цікаво, чи є той фон дуже критичним...

Роман Пришляк - 2-9-2010 у 22:15

Авжеж, каси на вокзалі були гранітними:-(
Боюся збрехати, але здається, у репортажі про пам'ятники Франкові і Данилові Галицькому йшлося, що поблизу їх фон перевищено у кілька разів. От власне тому цікаво (я б сказав життєво цікаво) було б дозиметром попросити поміряти, якби хто мав... Щодо СЕС, то таку техніку має тільки обласна, міська і районні - ні:-( Ну і примусити їх міряти - непроста справа;-) Тому й сподіваємося на форумців. Серед них і депутати ЛМР є, хіба ні?;-)

Роман Пришляк - 3-11-2010 у 19:20

Оцю гранітну плитку нині привезли з Житомирщини на пл. Галицьку. Геноцид триває?

Роман Пришляк - 7-11-2010 у 18:17

Уточнення: це не граніт, а мармур, але шкода від нього не набагато менша

Рост - 7-11-2010 у 22:01

Цитата: Початково розміщене учасником Роман Пришляк  
Уточнення: це не граніт, а мармур, але шкода від нього не набагато менша


Угу.
- Я чув, ти машину в лотерею виграв?! Вітаю!
- Ну, не в лотерею, а в казіно, не машину, а сто доларів, і не виграв, а програв.

Десь так.

Ярема П. - 10-11-2010 у 18:16

Я просто дивуюся. Чого такий крик здійняли? Спочатку б поміряли рівень, а тоді робили висновок. А на разі прошу проштудіювати факти http://xray.at.ua/publ/1-1-0-8 , а потім відповісти на питання, чи Ви впевнені, що отой рівень фону граніту буде вищим за той, з яким Ви щоденно стикаєтеся?

Ярема П. - 10-11-2010 у 18:20

Як на то пішло, то може якраз отой малий рівень радіації дасть поштовх мутаціям, які трохи покращать мозги виборцям, які вибрали такого мера...

Роман Пришляк - 15-11-2010 у 20:55

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Роман Пришляк  
Уточнення: це не граніт, а мармур, але шкода від нього не набагато менша


Угу.
- Я чув, ти машину в лотерею виграв?! Вітаю!
- Ну, не в лотерею, а в казіно, не машину, а сто доларів, і не виграв, а програв.

Десь так.

Тобто Ви хочете сказати, що мармур якраз не випромінює, а вбирає радіацію?

Роман Пришляк - 15-11-2010 у 21:03

Цитата: Початково розміщене учасником Ярема П.  
Я просто дивуюся. Чого такий крик здійняли? Спочатку б поміряли рівень, а тоді робили висновок. А на разі прошу проштудіювати факти http://xray.at.ua/publ/1-1-0-8 , а потім відповісти на питання, чи Ви впевнені, що отой рівень фону граніту буде вищим за той, з яким Ви щоденно стикаєтеся?

Якби мав чим, то поміряв би. Власне до цього і закликав.
Журналісти "Експресу" таки залучили фахівців і поміряли. Результати опубліковано в номері за 11 листопада у вкладці "Львівські новини". Рівень радіації поблизу бруківки як мінімум удвічі перевищує фон.

Роман Пришляк - 15-11-2010 у 21:15

Цитата: Початково розміщене учасником Ярема П.  
Як на то пішло, то може якраз отой малий рівень радіації дасть поштовх мутаціям, які трохи покращать мозги виборцям, які вибрали такого мера...

Може, Вам і добре злорадствувати у Києві чи Кракові, а мені неминуче, нехай і мале, зростання імовірності мутацій, а відтак раку і народження калік серед львів'ян зовсім не здається вартим жартів чи байдужості. На практиці оці мізерні відсотки виливаються у тисячі передчасних смертей. Кожен думає, що саме його це обмине. Наївні...

Рост - 15-11-2010 у 23:35

Романе, віддавна будинки, палаци будували з природного каменю. Облицьовували мармуром. Ніхто не мутував і не народжував від цього калік. Той же пісковик, на якому стоять практично усі старі львівські будівлі теж випромінює, хоча й менше, ніж граніт та мармур. Тому що усе природне каміння випромінює.
Може я й помиляюся, але щось немає в мене бажання панікувати з цього приводу.
Думаю, що та хімія, яку нам пропонують споживати всередину продуктові магазини і супермаркети значно гірше впливає на наше здоров'я. А медикаменти?

Ярема П. - 16-11-2010 у 21:37

Роман, спокійно, ну чого так надриватися? Колись мій однокурсник прийшов на пару в лабораторію по атомній фізиці в трусах, в які були напхані свицеві пластинки. Не будьте вже таким марновірним, і не робіть хибних висновків, голова на голові потрібна не тільки як прикраса. Послухайте Роста краще.

Роман Пришляк - 17-11-2010 у 00:29

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Романе, віддавна будинки, палаци будували з природного каменю. Облицьовували мармуром. Ніхто не мутував і не народжував від цього калік. Той же пісковик, на якому стоять практично усі старі львівські будівлі теж випромінює, хоча й менше, ніж граніт та мармур. Тому що усе природне каміння випромінює.
Може я й помиляюся, але щось немає в мене бажання панікувати з цього приводу.
Думаю, що та хімія, яку нам пропонують споживати всередину продуктові магазини і супермаркети значно гірше впливає на наше здоров'я. А медикаменти?

Ростиславе, я передбачив такий аргумент. На це я завжди відповідаю так. Уявіть, що Ви отримали у день зарплати 5000 гривень. І з них 4500 вкрали. Чи Ви у такій ситуації скажете: "Забрав вовк корову, то забирай і теля!" і викинете останні гроші у смітник? Припускаю, що, навпаки, тим більше будете берегти їх до наступної зарплати і ощадливо витрачати. Так і тут. Захисні ресурси людського організму скінченні. Чим більше негативних факторів навколо, тим більше слід уникати нових. Я пропоную не панікувати, а просто зробити для цього все, що можливо.
А що в історії Львова не було мутацій і калік, то, на жаль, не можу погодитися. І навряд чи можна довести, що тут обійшлося без випромінювання природнього каміння. Тож навіщо нам ще й додаткове, відносно високорадіаційне?
До речі, таки достеменно не знаю, граніт це чи мармур. ТРК "Люкс" афішувала граніт. Радіологічний відділ СЕС заперечив: мармур, практично не випромінює. Експерти, запрошені "Експресом": граніт, і випромінює не так уже й мало...

Роман Пришляк - 17-11-2010 у 00:45

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Романе, віддавна будинки, палаци будували з природного каменю. Облицьовували мармуром. Ніхто не мутував і не народжував від цього калік.

Ще 2 слова про оманливість емпіричного досвіду. У Стародавньому Римі патриції не одне століття користувалися свинцевим посудом. Тепер достеменно відомо, що це не могло не шкодити їхньому здоров'ю. Але вони, мабуть, дуже здивувалися би, якби їм про це сказали. Вони б заперечили: "Та у нас цей посуд переходить з покоління в покоління, і нічого!" Бо вони просто не здогадувалися, що купу їх хворіб викликало саме отруєння свинцем. Аналогічно у 60-і будували житлові будинки з азбестом і вважали це нормальним, а тепер достеменно доведено його канцерогенну дію, нових будинків з ним не будують, на Заході і старі демонтували...
Розуміння проблем приходить важко. Ще важче після цього дається дія. Так не хочеться хвилюватися... Так не хочеться нічого робити... Може, якось мине... Може, якраз мене і не зачепить...

Роман Пришляк - 17-11-2010 у 01:07

Цитата: Початково розміщене учасником Ярема П.  
Роман, спокійно, ну чого так надриватися? Колись мій однокурсник прийшов на пару в лабораторію по атомній фізиці в трусах, в які були напхані свицеві пластинки. Не будьте вже таким марновірним, і не робіть хибних висновків, голова на голові потрібна не тільки як прикраса. Послухайте Роста краще.

Марновірним? Ви хочете сказати, що радіоактивність гірських порід - забобон? Ви натякаєте, я використовую свою голову лише як прикрасу?
"голова на голові"? Омріяні Вами мутації львів'ян, що вибрали "не того" мера, ще не зайшли так далеко. Моя голова наразі на ШИЇ, і я нею користуюся якраз за прямим призначенням.

Рост - 17-11-2010 у 10:57

В стародавньому Римі не був, з патриціями не спілкувався, тому що там могло шкодити їхньому здоров'ю не знаю. Канцерогенним шифером покрито дуже багато будинків на селах - дай Боже, щоб я мав таке здоров'я і такий довгий вік, як селяни.
Нас хочуть опромінювати, винищують як націю, мутації, граніт з високим випромінюванням, ні, таки мармур, ні, таки граніт, не випромінює, таки випромінює не мало... Це базарний рівень. Романе, якщо ви бачите в чомусь проблему, яка вас зачіпає, потрібно її вивчити. Так граніт, все-таки, чи мармур? Що саме і де будуть облицьовувати. Провести виміри (та сама "Прип'ять" зовсім не рідкісний прилад, навіть в батьків моїх десь була, купили, як Чорнобиль гахнув), при чому не одним (а ну ж поломаний виявиться) а двома-трьома приладами, зробити висновки, мовляв, такий-то матеріал, таке-то випромінювання, допустима доза вважається така, є перевищення/нема. І тоді або заспокоїтись, або здіймати шум. А те, що ви робите зараз, це базарний рівень, одна цьотка сказала. Минулого року вже була "епідемія смертельного грипу", шиза творилася повна, і теж була купа людей, яка не розібравшись поширювала паніку безпідставно, як ми тепер можемо точно бачити.
Я не говорю, що ваші слова безпідставні. Тому що не знаю. В них нема жодного факту. Тому організуйте вимірювання, зробіть наукові висновки. Тоді і поговоримо, що робити.

Роман Пришляк - 17-11-2010 у 16:44

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
В стародавньому Римі не був, з патриціями не спілкувався, тому що там могло шкодити їхньому здоров'ю не знаю. Канцерогенним шифером покрито дуже багато будинків на селах - дай Боже, щоб я мав таке здоров'я і такий довгий вік, як селяни.
Нас хочуть опромінювати, винищують як націю, мутації, граніт з високим випромінюванням, ні, таки мармур, ні, таки граніт, не випромінює, таки випромінює не мало... Це базарний рівень. Романе, якщо ви бачите в чомусь проблему, яка вас зачіпає, потрібно її вивчити. Так граніт, все-таки, чи мармур? Що саме і де будуть облицьовувати. Провести виміри (та сама "Прип'ять" зовсім не рідкісний прилад, навіть в батьків моїх десь була, купили, як Чорнобиль гахнув), при чому не одним (а ну ж поломаний виявиться) а двома-трьома приладами, зробити висновки, мовляв, такий-то матеріал, таке-то випромінювання, допустима доза вважається така, є перевищення/нема. І тоді або заспокоїтись, або здіймати шум. А те, що ви робите зараз, це базарний рівень, одна цьотка сказала. Минулого року вже була "епідемія смертельного грипу", шиза творилася повна, і теж була купа людей, яка не розібравшись поширювала паніку безпідставно, як ми тепер можемо точно бачити.
Я не говорю, що ваші слова безпідставні. Тому що не знаю. В них нема жодного факту. Тому організуйте вимірювання, зробіть наукові висновки. Тоді і поговоримо, що робити.

Про шифер: у гуцульських селах чимало довгожителів, що від дитинства пахкають люлькою. Чи на підставі цих фактів ви будете стверджувати, що тютюнопаління не скорочує життя? Я теж міг би назвати таке мислення базарним, селянським чи ще якимось, але не хочу опускатися до вашого рівня дискутування.
А загалом, Ростиславе, ваша позиція банальна і відома з часів Кассандри або й раніше. Якщо хтось мене попередить про небезпеку, навіщо я буду турбуватися? Краще я у знак подяки обізву його у найкращих радянських традиціях базарним панікером. Навіщо я буду брати свій дозиметр і щось міряти? Я скажу йому купити два-три і поміряти. Якщо перевищення буде, я скажу йому побудувати 50 міст розміром у Львів, заселити їх однаковими людьми і у 25 з цих міст покласти цю бруківку, а у 25 ні, щоб результат був статистично достовірним, і провести дослідження впливу на здоров'я тривалістю щонайменше 100 років. Ті факти, що опублікував "Експрес", я назву відсутністю фактів. Одним словом, не заважайте жити у блаженному невіданні.

Ярема П. - 17-11-2010 у 19:35

ОК, я Вас зрозумів, Романе. Дискусія в нікуди. Ваша справа, кому вірити.