Форум Рідного Міста

Антологія українського сміху

Тарас Сорока - 22-9-2010 у 10:26

Почав викладати...

Валентин ЧЕМЕРИС
З КИМ СМІЄТЬСЯ УКРАЇНА
Антологія українського сміху

До антології "З КИМ СМІЄТЬСЯ УКРАЇНА" увійшли веселі твори — усіх жанрів, — українських сатириків та гумористів. З розповідями про них самих та їхні епохи, котрі не завжди сприяли сміхові, а часом були й кривавими…
Починаючи від найдавніших часів — безіменна творчість, козацький гумор, Іван Сміхован, як збірний образ творця народних усмішок, каламбурів, придибенцій тощо та авторських — теж найдавніших, — від Григорія Сковороди, 18 ст. і по наші дні — 2009 р. від Різдва Христового. До антології увійшли твори сміхотворців які трудилися на веселій ниві України впродовж останніх 300 років і трудяться — дай їм Боже! — й нині.
Себто від Г. Сковороди, І. Котляревського, П. Гулака-Артемовського, Є. Гребінки, Л. Боровиковського, Л. Глібова, С. Руданського, Д. Мартовича, О. Маковея, В. Самійленка, а також — В. Єллан-Блакитний, Остап Вишня, В. Чечвянський, Ю. Вухналь, С. Пилипенко, О. Ковінька, М. Годованець, С. Олійник, а також — В. Баранов, С. Воскрекасєнко, Ф. Маківчук, Д. Молякевич, П. Глазовий, А. Косматенко, Є. Дудар, М. Прудник, М. Сом, В. Чемерис, О. Чорногуз, О. Ющенко і багато-багато (згадується загалом біля сотні імен!) інших сміхотворців, які є гордістю Української Сатири та Гумору.
Будьмо!

Щоб ми завади були і щоб з нами завжди був він — Український Сміх, Дядечко взагалі, пречудовий!

***

Україна сміється з незабутнім Павлом Прокоповичем Глазовим. Як вона сміялася — сміється і буде сміятися! — з Григорієм Сковородою.
А після Г. Сковороди й І. Котляревського з його "Енеїдою" з’явилися Г. Квітка-Основ’яненко, Є. Гребінка, Л. Боровиковський, Л. Глібов, М. Гоголь, С. Руданський, О. Вишня, О. Ковінька, Й. Годованець, С. Олійник, А. Косматенко.
І далі прошу набратися терпіння од переліку прізвищ — треба ж нам, врешті-решт розібратися: з ким, окрім Павла Глазового, сміється Україна?
А сміється вона з В. Барановим, Д. Білоусом, М. Білокопитовим, В. Бойком, М. Возіяновим, А. Гарматюком, Г. Гарченком, П. Добрянським, Є. Дударем, Є. Колодійчуком — бачите, бачите, який у нас щедрий урожай на сміхотворців, сатириків-гумористів! Згадую і тих, хто вже за межею нашого життя (але ж їхні весело-сатиричні твори своє роблять!), і нині сущих.
Тож і сміється Україна з П. Красюком, Ю. Кругляком, А. Крижанівським, В. Кравчуком, В. Лагозою, О. Лупулом, Д, Молякевичем, Ю. Прокопенком, М Прудником, М. Сомом, І. Сочивцем, В. Чемерисом, О. Чорногузом, В. Чубенком, П. Шабатином, Г. Шияном, О. Ющенком і... і з багатьма-багатьма тут неназваними. І буде сміятися — в тім числі й і з безіменними творцями іскрометних народних усмішок.
Ось яка багата наша Україна. Є, є їй з ким сміятися. Ось які ми і веселі, і багаті на сміх. А є сміх, буде й до сміху. Не забуваймо: сміх врятував світ.
Сміх рятує світ.
І нашу Україну теж (здається, афоризм О. Чорногуза). Адже кращих ліків за сміх людство поки що не придумало. І не біда, що він не продається в жодній аптеці світу — ні в краплині в пігулках, ні в ампулах, ні в порошках... Адже він завжди у наших душах, на наших губах. Сміймося! Сміх — це найкращий поцілунок людству. Чудодійно-цілющий і веселий.

http://humour.ukrlife.org/antologia.html

Андрій Пелещишин - 22-9-2010 у 10:40

У мене Глазовий асоціюється з "офіційно правильним" гумором часів застою. Чимось мені теперішніх "правильних" і усяких "народних" виконавців нагадує. Щось навзірець Поплавського.
Була колись така передача - "Вишневі усмішки". Годину різні артисти читали гуморески Глазового на різні лади. Я тої кухні не знав, не знаю і не дуже хочу знати. Але підозрюю, що в пізньому УРСРерному совку була своя тусовка близьких до влади естрадників, які доволі сильно монополізували усю галузь, особливо на ТВ та радіо.
Гуморески, що публікувалися в тому ж "Перці" або маленьких книжечках від "Перця", часто були на порядок цікавіші та веселіші за Глазового.

romano - 22-9-2010 у 13:30

В мене таке ж враженя, Глазовий, Дудар - це така собі "шароварщина" в сфері гумору. Примітив. Таке враження,що хотіли наслідувати Степана Руданського, але рівнем недотягнули.
З сучасного українського гумору хіба деякі речі Винничука можуть гумором називатися.

Андрій Пелещишин - 22-9-2010 у 19:46

Цитата:
З сучасного українського гумору хіба деякі речі Винничука можуть гумором називатися.

Нема попиту. Увесь гумор переїхав на ТВ, у всякі тупуваті камеді-клаби та файні юкрайни. До речі, саме файна юкрайна мені виглядає певною мірою на логічне продовження творчості П.Глазового.

Соломія Федушко - 22-9-2010 у 19:56

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

Нема попиту. Увесь гумор переїхав на ТВ, у всякі тупуваті камеді-клаби та файні юкрайни. До речі, саме файна юкрайна мені виглядає певною мірою на логічне продовження творчості П.Глазового.

Не знаю яка там творчість пана Глазового, але такі безглузді ТВ проєкти паклюжать все українське і взагалі я без поняття, на яку авдиторію вони націлені і хто їх дивиться :rolleyes:

Ігор Домін - 22-9-2010 у 20:31

цікаво, яка в нас є така вибаглива аудиторія, щоб не дивилася тупі камеді клаби? хто це в нас такий розумний, що хоче після щоденної битви за існування споживати вишуканий інтелектуальний гумор?

Соломія Федушко - 22-9-2010 у 20:34

Гадаю, можна знайти більш цікавіше і корисніше зайняття після напруженого робочого дня. Особисто мене ці програми бісять!

Ігор Домін - 22-9-2010 у 20:38

особисто для мене тв існує тільки на час ліги чемпіонів, але не часто. на щось інше нервів не вистачає. помітно як тв-скриня зомбірує людей, не хочу приєднуватись до цього зарядженого натовпу. а цікавих каналів та передач в укр-тв взагалі не бачив.

Соломія Федушко - 22-9-2010 у 20:40

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
особисто для мене тв існує тільки на час ліги чемпіонів, але не часто. на щось інше нервів не вистачає. помітно як тв-скриня зомбірує людей, не хочу приєднуватись до цього зарядженого натовпу. а цікавих каналів та передач в укр-тв взагалі не бачив.

Я й про те ж!

Тарас Сорока - 24-9-2010 у 05:51

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Не знаю яка там творчість пана Глазового, але такі безглузді ТВ проєкти паклюжать все українське і взагалі я без поняття, на яку авдиторію вони націлені і хто їх дивиться :rolleyes:


Найвеселіше (а може й найсумніше) бачити серед глядачів цих україножерських і понижаючих мораль шоу обличчя т.зв. українських політиків.

Соломія Федушко - 24-9-2010 у 08:58

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сорока  

Найвеселіше (а може й найсумніше) бачити серед глядачів цих україножерських і понижаючих мораль шоу обличчя т.зв. українських політиків.

Угу, і які ще й сакастично сміються з цинічних жартів про так званих їхніх "колєг".

Ігор Домін - 3-10-2010 у 17:23

а кого відносять до класиків та типових представників українського гумору? який він наш гумор? та де народжується: у Київі, Львові, Одесі?

Соломія Федушко - 3-10-2010 у 20:40

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
а кого відносять до класиків та типових представників українського гумору? який він наш гумор? та де народжується: у Київі, Львові, Одесі?

Ну і у вас питання :rolleyes:
З класиків гумору, але в літературу пригадується мені тільки Остап Вишня своїми усмішками і все...
А ще Котляревський, але це літературний світ...

Тарас Сорока - 5-10-2010 у 19:20

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Домін  
а кого відносять до класиків та типових представників українського гумору? який він наш гумор? та де народжується: у Київі, Львові, Одесі?


в першому повідомленні класики названі.

а народжується гумор постійно і скрізь. инша справа, що не створена така атмосфера, у якій розвивався б національний гумор. хто володіє фінансовими ресурсами, той і розвиває далеко не український гумор.

дивно було б, коли в Британії чи Японії розвивали щось французьке чи китайське відповідно.
у нас - можливо.

Тарас Сорока - 10-3-2011 у 12:49

На сайті «Смішного!»
http://humour.ukrlife.org/
на сторінці з творами Євгена Дударя
http://humour.ukrlife.org/dudar.html
новий текст
«І Богу свічка, і чорту кочерга»,
або ж
як Україна, «спасаючи Європу», котиться до самогубства
( Оптимістичний памфлет)
http://humour.ukrlife.org/dudar_spas.html