Форум Рідного Міста

Бінуклеарна сім’я: такою бачать заміну традиційній сім’ї

сумна - 28-11-2010 у 21:43

Тим, що в нас подружжя вже вміють розлучатися тихо-мирно, без мордобоїв, нікого не здивуєш.
Зате американці просунулися у цьому питанні значно далі. Виникло нове поняття – бінуклеарна сім’я. Тобто:
• В розлученого подружжя з’являється по новому чоловіку/дружині;
• Значно більше стає родичів в дитини. Це: вітчим або мачуха; брати й сестри – зведені, єдинокровні і єдиноутробні; подвоюється кількість дідусів і бабусь.
Дитині, звичайно ж, кажуть, хто саме її біологічні батьки, а хто ні. Але всі вони спілкуються між собою, і границі сім’ї розмиваються.
Такі сім’ї стали з’являтися масово років 10 тому, і тепер вже їх кількість перевищила кількість традиційних однонуклеарних сімей з рідними дітьми.
Психологи задалися запитанням: чи не шкодить це дитині, коли над нею «нависають» стільки дорослих? Висновок в американському дусі: коли в дитини так багато батьків, для неї це добре.
Перший аргумент цілком традиційно сюсюкальний: забагато любові не буває, чим більше дитина отримує любові, тим більше… і т.д. Тобто це у тому випадку, коли все мирно і батьки «домовилися». А коли ні? Ну, тоді дитина точно відчуває свою «вагу» в протистоянні і починає маніпулювати дорослими – адже за неї йде боротьба, вона відчуває власну значущість. А в далекій перспективі така дитина психологічно готова і далі відтворювати бінуклеарну сім’ю, тобто готова виховувати чужих дітей, а своїх віддати на виховання комусь.
Але це ще не все! Членами бінуклеарної сім’ї стають… домашні тварини! Виявляється, вони вбудовуються в сім’ю і починають там «працювати». Можуть заступати людей, котрі покинули сім’ю з різних причин – виросли і відокремилися діти, розлучення, смерть. Можуть «поєднувати» подружню пару, знімати конфлікти і напругу. Можуть допомогти підлітку відокремитися від батьків.

Є у цьому щось неправильне, якась підміна понять. Хіба можуть між дитиною і чужою людиною існувати такі ж стосунки, як між рідними? Якась недоговореність, якийсь бруд за цим криється. Мені здається значно чеснішим таке висловлювання батька: «Я зі своєю колишньою дружиною вже п‘ятий рік не спілкуюся – так і не навчився за увесь цей час. А коли на очі потрапляють «сімейні» фото: вона, її новий обранець і мої діти – я чомусь щоразу неприємно шокований».

Отакі, виявляється, перспективи в сім’ї.

А є ще «співбатьківство», коли батьки живуть окремо і ділять час, проведений з дітьми, порівну. Мені здається, навіть отака дурня чесніша, ніж бінуклеарна сім’я.

Андрій Пелещишин - 28-11-2010 у 22:17

діти бінуклеарних сімей будуватимуть квадронуклеарні сім'ї

сумна - 29-11-2010 у 11:41

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
діти бінуклеарних сімей будуватимуть квадронуклеарні сім'ї


Цілком вірогідно. Якщо і далі ревнощі будуть вважатися атавізмом і чимось недостойним розумної людини, а зрада буде сприйматися як просто нова життєва обставина, то через кілька поколінь сім'я справді приречена. Комунізм в окремо взятому аспекті.

Соломія Федушко - 29-11-2010 у 20:27

Цитата: Початково розміщене учасником сумна  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
діти бінуклеарних сімей будуватимуть квадронуклеарні сім'ї

Цілком вірогідно. Якщо і далі ревнощі будуть вважатися атавізмом і чимось недостойним розумної людини, а зрада буде сприйматися як просто нова життєва обставина, то через кілька поколінь сім'я справді приречена. Комунізм в окремо взятому аспекті.

Але ж цілком вірогідно, що й діти зроблять висновки щодо недоліків бінуклеарних стосунків в сім'ї і вибирати для себе традиційні однонуклеарні сім'ї.

сумна - 30-11-2010 у 12:52

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Але ж цілком вірогідно, що й діти зроблять висновки щодо недоліків бінуклеарних стосунків в сім'ї і вибирати для себе традиційні однонуклеарні сім'ї.


Соломіє, у дослідженні якраз цей момент висвітлили. Виходить так, що людина, яка походить з бінуклеарної сім'ї, ваважає розлучення і створення нової сім'ї допустимим способом вирішення проблем. Та модель, яку людина бачила в дитинстві, зазвичай повторюється. Особливо в стресовій ситуації, як пояснюють психологи, людина поводить себе стереотипно, а стереотип для неї - бінуклеарна сім'я.
Тобто людина могла створити родину в щасті і мріяти, що все буде не так, як у батьків. Але потім розпочинаються конфлікти, стрес - і людина поводить себе саме так, як не хотіла.

Соломія Федушко - 30-11-2010 у 15:51

Дякую за розяснення. Але мені геть не подобається такий сценарій дій. Це не вихід, бігти з сім'ї, коли з'являються якісь проблеми. І що саме головне, така схема щораз стає більш популярною і тепер сприймається, як норма (подумаєш, не зійшлись характерами) :(