Форум Рідного Міста

Аварія на Фукусумі як надія для Чорнобиля?

Юрій Сєров - 20-3-2011 у 15:57

Тепер, коли подібна (не за масштабами звісно) катастрофа сталася у Японії, може є шанс, що світ трохи переоцінить ситуацію і нарешті дасть обіцяні гроші на об'єкт "Укриття"?
Та й японці мабуть будуть мати тепер якісь цікаві розробки, що дозолять Україні зону відчуження швидше повернути до життя.
Що думаєте?

Іван Дівеєв - 21-3-2011 у 14:25

думаю, буде епічний дерибан...

Іван Андрєєв - 27-3-2011 у 23:27

А спільне з Чорнобилем вже вимальовується. Якщо чесно, я вважав Японію найдемократичнішою країною Азії, але після цього випадку щось дуже розчарувався...

Стільки гучних слів про тамтешніх ліквідаторів: ядерних самураїв, що добровільно погодились на цю роботу з абсолютним усвідомленням смертельної небезпеки їх великої місії і таке інше... (при цьому, багато хто, робив такий собі реприманд у бік колишнього СРСР, де все було вкрай жахливо, жорстоко, і людей просто кидали на смерть) А що насправді в Японії?
Західні ЗМІ з’ясували, що далеко не всі ліквідатори беруть участь в операції добровільно. Вже доведені факти про залучення деяких різноробочих, які не мають належної кваліфікації до відновлення АЕС. Цим людям просто погрожували звільненням, за умови їхньої незгоди. Під таким же тиском знаходилися і токійські пожежники одного із спецпідрозділів. Провину за свою "надмірну наполегливість", яка, доречи, вже коштувала кільком ліквідаторам життя, визнав міністр промисловості і економіки Банрі Каіеда.
Лінк на статтю

Юрій Сєров - 27-3-2011 у 23:50

Комсомольска правда - найправдивіша правда! :)
"Різноробочим погрожували звільненням з роботи" - якось дивно звучить. Якби не хотіли, то не пішли б. Страшне діло - звільнять з роботи.
Зрештою, а при чому тут демократія? Треба ліквідувати загрозу, яка загрожує країні. Не за такими ситуаціями вимірюється рівень демократії, імхо. От подивимося, як вони компенсуватимуть постраждалим шкоду, як лікуватимуть ліквідадорів і т.д. Евакуацію вони досить оперативно провели, а не паради проводили.
Та й взагалі, дискусія не цього стосувалася.

Іван Андрєєв - 28-3-2011 у 00:21

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  

"Різноробочим погрожували звільненням з роботи" - якось дивно звучить. Якби не хотіли, то не пішли б. Страшне діло - звільнять з роботи.

Ну, стосовно різноробочих ще можна погодитись, але все-одно, враховуючи те, що йдеться про Японію, де трудові відносини дещо відрізняються від українських (ви щось чули про те, що там вважається за моветон йти у відпустку у перші 4-5 рокві праці на підприємстві? А про кароші?) то після такого звільнення знайти роботу у Японії тим різноробочим буде практично неможливо. От і йдуть, в надії, що не дуже опроміняться. Але добре, погоджуся, що формально вибір все ж таки є: не погоджуйся, здоров’я цінніше, а роботу знайдеш і в Малайзії, наприклад. А ось як бути з пожежниками? Це все-таки військове формування, і наказ є наказ. Як там відмовитись? Адже більшість пожежників мають все ж таки покликання приборкувати вогонь, а ніяк не радіаційне опромінення.
Ще питання, чому така технічно і технологічно найрозвинутіша країна чекає не нещасних роботів зі штатів, яких можна буде засилати у самісіньке пекло? Проблема з робототехнікою? Чи багато пожежників, які виконають будь-який наказ?
Не буду з вами вступати у дискусію, в чому вимірюється демократія, але впевнений, що аж ніяк не в міністерськім "бєспредєлє", який мав місце з боку Банрі Каіеда.

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
От подивимося, як вони компенсуватимуть постраждалим шкоду, як лікуватимуть ліквідадорів і т.д. .

Що тут дивитись, звісно компенсують чимало, але питання до Вас: скільки вам треба грошей, щоб компенсувати загибель близької вам людини? Є речі, які вимірюються зовсім не у матеріальному. Коли людина йде на смерть свідомо - це одне, а коли її змушують - це зовсім інше.

Юрій Сєров - 28-3-2011 у 00:38

Цитата:
Що тут дивитись, звісно компенсують чимало, але питання до Вас: скільки вам треба грошей, щоб компенсувати загибель близької вам людини? Є речі, які вимірюються зовсім не у матеріальному. Коли людина йде на смерть свідомо - це одне, а коли її змушують - це зовсім інше.

Вибачте, але Ваші закиди попахують тролізмом. Що ви хочете довести? Що у нас чи в совку більша демократія?

Є дуже серйозна проблема. Її треба вирішити, причому очевидно, що будуть постраждалі, а може й жертви. Так що Ви нам хочете довести???

Іван Андрєєв - 28-3-2011 у 01:13

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
що Ви хочете довести???

Особисто Вам - нічого, а тим, хто намагається думати, замість того, щоб шукати ворогів та опонентів, намагаюсь сказати, що навіть така найрозвинутіша та демократична країна, як Японія, коли справа запахла смаженим, недалеко відкотилася вперед від тоталітарного монстру на ім’я СРСР.

Юрій Сєров - 28-3-2011 у 01:50

Цитата:
Особисто Вам - нічого, а тим, хто намагається думати, замість того, щоб шукати ворогів та опонентів, намагаюсь сказати, що навіть така найрозвинутіша та демократична країна, як Японія, коли справа запахла смаженим, недалеко відкотилася вперед від тоталітарного монстру на ім’я СРСР.

Це все суб'єктивно.
Я різницю бачу, причому суттєву.
Треба розрізняти демократичність влади і ефективність подолання катастрофи.

Одні робили вчасну евакуацію, інші - парад, одні припиняють роботи, коли рівень радіації вищий за критичний, інші посилали людей з голими руками, одні контролюють продукти і забороняють їх довживання, інші усі 20 років вживають продукти з ЗОНИ. Якщо порівнювати рівні приховування інформації - різниця також є. Ось це демократичність.

Необхідно подолати наслідки катастрофи, люди, навіть якщо на них тиснули, були свідомі того, на що вони йдуть. У СССР вони навіть не знали, що таке радіація.

Ще раз повторю, що не варто при ліквідації такої катастрофи міряти демократичність країни в цілому. А якщо людина не захоче, щоб її виселяли, бо не розуміє рівень загрози для себе і сім'ї. Чи захоче речі взяти, що "фонять" і загрожуватимуть іншим людям?

А як по-вашому має виглядати демократична ліквідація наслідків катастрофи? Справді - як?

Іван Андрєєв - 28-3-2011 у 19:43

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
А як по-вашому має виглядати демократична ліквідація наслідків катастрофи? Справді - як?

Який мені сенс писати прописні істини? Всі і так знають, як має проходити ліквідація наслідків катастрофи у демократичному суспільстві, абсолютно всі, навіть японський міністр, який вже навіть визнав свою провину. І тільки деякі особо вперті люди продовжують не помічати (або скоріше, робити вигляд, що не помічають), реальних порушень прав людини, які мали місце на Фукусімі.

Юрій Сєров - 29-3-2011 у 12:36

Цитата:
недалеко відкотилася вперед від тоталітарного монстру на ім’я СРСР.

і
Цитата:
Всі і так знають, як має проходити ліквідація наслідків катастрофи у демократичному суспільстві, абсолютно всі, навіть японський міністр, який вже навіть визнав свою провину.


Вам не здається, що ви самі собі суперечите?

Іван Дівеєв - 29-3-2011 у 18:23

після цієї трикратної катастрофи сильно заповажав японців.
є також цікава паралель з Україною.
і їм і нам по-своєму не пощастило з географією. нам - як прохідному двору для всяких басурман-фашистів-комуністів. їм - з тихоокеанською тектонічною плитою, яка полюбляє розгулятись час від часу.

Юрій Сєров - 29-3-2011 у 19:10

Цитата:
після цієї трикратної катастрофи сильно заповажав японців.

Мене найбільше вразила відсутність мародерства в постраждалих районах. Всі сиділи голодні і обходилися невеликими порціями рису.
Ну не еталон демократії, але то вже таке... :)

Dmy - 29-3-2011 у 22:34

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Мене найбільше вразила відсутність мародерства в постраждалих районах. Всі сиділи голодні і обходилися невеликими порціями рису.
Ну не еталон демократії, але то вже таке... :)
Еталон громадянського суспільства

Соломія Федушко - 7-7-2011 у 21:33

На Фукусімі-2 горить реактор: http://life.pravda.com.ua/technology/2011/07/7/81371/
На АЕС "Фукусіма-2" виникла пожежа. Причини не встановлено...

Юрій Сєров - 5-8-2013 у 20:39

Фукусіма продовжує хвилювати. Нещодавно там землетрус пройшов і над реактором якийсь димок пішов. Вже не говорячи про те, що вода з реактора продовжує потрапляти в Тихий океан.

Тарас Сокальський - 3-2-2015 у 00:31

Версія фукусімського цунамі як наслідку підводного термоядерного випробування:
https://www.youtube.com/watch?v=BXp5o-G7jjI&t=20m30s

І ніби дядько непростий, фізик-ядерник, ДТН... https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%86%D...
Чи просто підзаробляє на сенсаціях???