Форум Рідного Міста

пуповинна кров : здоров'я дитини - у Ваших руках

Анастасія Сітарчук - 10-4-2011 у 13:26

Ваше ставлення і ваші питання!
Являюся медичним консультантом,тому можу відповісти на ваші питання і допомогти з подальшими рекомендаціями)

Андрій Пелещишин - 10-4-2011 у 13:31

Якщо можете, наведіть будь-ласка інформацію щодо своєї професійної медичної кваліфікації, якщо хочете, щоби Ваші рекомендації сприймалися поважно.

Ірина Роздольська - 10-4-2011 у 13:43

Маєте щось спільного з Інтерсоно?

Анастасія Сітарчук - 10-4-2011 у 13:50

я являюся медичним консультантом Сімейного банку пуповинної крові,представництво якого є у багатьох містах України.Саме у Львові - я займаюся цим питанням.
за спеціальністю - я лікар-педіатр.

Нарахунок Інтерсоно.Шановна Ірино,ми з ними співпрацюємо.
А що саме Вас цікавить?

Ірина Роздольська - 10-4-2011 у 13:52

Та на разі особливо нічого щодо Інтерсоно, а от про банк пуповинної крові було б цікаво знати. Особливо про ціни і умови зберігання.

Анастасія Сітарчук - 10-4-2011 у 14:03

У нас існує система пекетів,один з яких вагітна собі обирає.Це залежить від того,на який саме термін вона б хотіла зберегти пуповинну кров.
Отже,на 1 рік збір + обробка+обстеження = 5800 грн + 100 Є за зберігання.
На 3 роки - 8750
На 18 років - 15270
На 36 років - 23700.
Також діють ЗНИЖКИ 10%,якщо в сім'ї лікарі,20% двійня,25% якщо дитина хвора.
Кров,яка була зібрана в пологовому будинку на протязі 24 буде доставлена в Київ для дослідження,відокремлення лейкоцитарної фракції,яку саме будуть заморожувати і зберігати у кріосховищі при температурі - 196 градусів.

Odarka - 14-4-2011 у 12:27

А чого це лікарям знижки?:)) А сім'ям вчителів?

Тарас Гулка - 15-4-2011 у 10:06

Питали про враження, тому висловлю свої:
Як на мене наразі збір пуповинной крові в Україні виглядає як чергова, красиво оформлена, афера. Причин на таку думку є багато, наприклад :
- збираєтсья досить мало крові і використати можна їх тільки для дітей. Для дорослої людини її замало;
- складні операції найчастіше робляться за кордоном, які досить «косо» дивляться на наші установи і часто не приймають від них пуповинну кров.
-Заморожувати то кров навчились. А розморожувати? Чому не розказують який відсоток крові вдало розморожується? Як виявляється там не все так просто.
- А взагалі, яку відповідальність несе така організація, якщо щось трапиться з кров’ю

Взагалі писати можна багато, але для мене виглядає воно так.
Збираємо кров і гроші. Заморожуємо (або не заморожуємо, а просто виливаємо –відповідальності то жодної). Ймовірність використання крові дуже низька. Відповідно в більшості випадків ніхто її не затребує. Якщо затребує тоді або віддаємо (якщо є і взагалі її зберігли), або кажемо що заражена/втрачена/не розморозилась. Можна навіть гроші віддати, щоб люди дуже шум не піднімали.
Якось так…
Щоб не бути голослівним тільки одне посилання якраз про рекламований тут сімейний банк крові:

http://focus.ua/society/129040

За бажанням можна знайти багато подібних.
Я не заперечую загалом цю технологію і думаю вона перспективна, але, на жаль не в нашій державі.


Valentyna Ageeva - 20-4-2011 у 14:43

Повністю підтримую останнього дописувача. Додам тільки, що при дуже низькій ймовірності використання пуповинної крові власне замовником послуги, зовсім не виключене її застосування на потреби інших людей... Це й справді схоже на аферу. Нажаль!!!

Анастасія Сітарчук - 25-4-2011 у 16:22

Нарахунок вашої ссилки - це ж просто поганий піар,чи просто заказна стаття...можливо все.


http://sprosimam.org.ua/a/10-m%D1%96f%D1%96v-pro-stovburov%D1%96-kl...
Відповідь,на багато питань.


Нажаль,наша думка часто буває неправильною,від незнання і поганої інформованості.
Наш банк має ліцензію МОЗ, державну методику, а відповідальність перед клієнтом застрахована. До слова, якщо колись довелося б купити зразок пуповинної крові з-за кордону, то це коштує 20 000 євро, в десятки разів дешевше зберегти власні клітини.
Цитата:
банк пуповинной крови тесно сотруничает с отечественными и зарубежными медицинскими центрами, научно-исследовательскими институтами, банками пуповинной крови и благотворительными организациями.


і без Вашої згоди ваш зразок нікуди і нікому іншому не передадуть,хіба що Ви самі захочете комусь допомогти і важливо те,чи ця кордова кров буде сумісна з кров'ю іншої людини...

Тарас Гулка - 26-4-2011 у 13:15

хм.. якщо негативний відгук - то зразу чорний піар…
Але посилання, яке ви привели - це лише чергова рекламна стаття із переліком уявних переваг і відсутністю будь-яких недоліків.
Я ще раз наголошую, я не проти технології, я проти тих методів якими цю технологію в нас впроваджують, агресивний маркетинг із замовчуванням всіх нюансів цієї справи.
Візьмемо, наприклад, ваш перший пост: «пуповинна кров : здоров'я дитини - у Ваших руках», вже підсвідома маніпуляція. Тобто якщо людина не буде зберігати пуповинну кров – вона не турбується про здоров’я дитини ?

Цитата:

Нажаль,наша думка часто буває неправильною,від незнання і поганої інформованості


Так надайте цю інформацію. Бажано об’єктивну і повну. І тільки не треба лінків на чергову рекламну статтю. А наведіть конкретні цифри, переліки хворіб і т.д.

Для прикладу, наведіть конкретні цифри: який відсоток дітей потребують лікування за допомогою такої технології, який відсоток збереженої крові використовується, який відсоток вдало розморожується, який вдало заморожується і т.д. і.т.п.

Напишіть, що в Італії такі банки приватні заборонені, дозволені тільки державні. А в Швеції організовані колективні банки. Бо уряд вирішив, немає смислу зберігати кров великої кількості людей і т.д.

Я знайшов в неті інформацію, що ймовірність використання від 0,05 до 0,2%. Спростуйте, або підтвердіть ці цифри.

Отоді і буде предметна розмова….

Анастасія Сітарчук - 10-5-2011 у 13:43

Нарахунок України :
В Донецьку цього року .Дівчинка,2 роки,з діагнозом : гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку.Після утоплення була в комі 2 місяці.Мати ,так як була вагітною,вирішила здати пуповинну кров,щоб допомогти старшій дитині.
Після введеня,в старшої почалася відновлюватися кора,дитина могла самостійно їсти,ходити,чого до введення не могла робити.
В Науково-практичному МЦ дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗУ в Києві проводять операції дітям з вродженими вадами серця,для яких ця операція важлива одразу в перші години після народження і робляться вони безоплатно для батьків.
В Москві дитині з 4 стадією нейробластоми після опромінення перелили її ж пуповинну кров,яку заздалегіть зберегли.Зараз дитина знаходиться в ремісії.
В Іспанії у 2008 році 30 -річній іспанці Клаудії Кастіло успішно пересадили трахею,вирощену з власних стовбурових клітин.
В японії з 2000 по 2004 рр. 42 дітям з різними вадами розвитку великих судин груд порожнини пересадили артерії,вирощені з власних СК.
І знову УКРАЇНА!
Близько 2 тис трансплантації клітинних структур виконано в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім.В.К.Гусака(Донецьк).


уряд вирішив, немає смислу зберігати кров великої кількості людей і т.д.

Наш уряд просто немає державних коштів на створення таких колективних банків.Недоліками цих банків є те,що 1)той зразок,який здає жінка,використовують або можуть використати для іншої людини,не факт що жінці в подальшому не буде потрібен її зразок.
2)при необхідності потрібно робити НЛА-типування зразків,а це займає часу і грошей,
3)жінка хоч і не платить за зберігання зразку в державному банку,АЛЕ платить за його забирання.+ не факт,що знайдеться САМЕ ТОЙ,який підходить.
Тому поки що виходом є зберігання крові в приватних банках,ЗАТО Є ГАРАНТІЯ,що він не пропаде і його ніхто не забере,бо це є власність жінки,вона отримує ДОКУМЕНТ на право отримати свій зразок.


Я знайшов в неті інформацію, що ймовірність використання від 0,05 до 0,2%. Спростуйте, або підтвердіть ці цифри.

100% - підходить самій дитині,
25% - рідним братам і сестрам
0,0002% - НЕКРОВОСПОРІДНЕНИМ .

Нарахунок замороження і розмороження.
Для кожної жінки,кількість СК у зібраній крові суто індивідуальна.Якщо вона є замалою,то в Україні,а саме в Харкові є можливість РОЗМНОЖЕННя СК,яка коштує прибл від 6 тис грн.
до 96% клітин зберігають свою життєздатність після розморожування.

Результати вивчення впливу ультранизької температури на збереженість клітин
фракціонованої ПК, кріоконсервованої під захистом ДМСО у кінцевій концентрації 5%,
свідчать, що показники виходу ЯВК після доби зберігання при температурі рідкого азоту
вірогідно відрізняються від даних, отриманих до заморожування.
Вивчення морфологічної структури ЯВК показало, що при всіх термінах зберігання у
рідкому азоті, що вивчались, ступінь морфологічних змін у клітинах був приблизно
однаковий.З результатами і цифрами сюди http://www.nbuv.gov.ua/portal/Chem_Biol/Gipk/2008_34_2/08ggtuut.pdf...


Також
враховуючи міграцію населення, для
сімей, що переїжджають на постійне
місце проживання до Євросоюзу, важ
ливою є можливість передачі зразків
пуповинної крові їхніх дітей, народже
них в Україні, до зарубіжних банків пу
повинної крові з філіями в Польщі, Угор
щині, Латвії, Литві, Румунії, Італії та
Іспанії.