Форум Рідного Міста

енергозберігаючі технології

Ігор Мацевич - 3-7-2011 у 08:33

А все-таки найефективнішим є використання вічної та безкоштовної енергії сонця. Слушно сказано, що в дощову чи просто похмуру погоду сонця не видно, а значить єнергія недоступна.
Але: Навіть, якщо припустити, що в нашій (центральноєвропейській зоні) пів року сонця не видно із за хмар, а ще одна половина це ніч, то ми маємо 25% можливості, отримувати цю енергію. Залишається її нагромадити і розумно використати. Термоси-акумулятори, які це вміють, вже в Німеччині створені. Деякі моделі можуть круглорічно забезпечити (напликлад невеликий будинок) опаленням і гарячим водопостачанням на 85% !!! ...
Вітрів у нашій зоні достатньо, і якщо великий вітровий електрогенератор дуже дорогий, а що ще гірше - галасливий, то маленький дешевий і тихий легко зправиться з 15%, які залишились. Це гарантований спосіб зробити домашню теплостанцію автономною, тобто незалежною від цін на газ. дрова, чи електроенергію.

Ярема П. - 3-7-2011 у 10:05

Це така собі риторика? Скільки я з різними фахівцями не підраховував, результат наступний - окупиться то все за мінімум 80 років. Тобто це все вкладення довгострокове, і ви з того мало що візьмете. Може і можна було б щось робити, якби була дотація від держави, але самі знаєте як у нас є. Ну хіба би хтось вам подарував установку з генератором і набором акумуляторів. А, до речі, ще одна проблема -зберігання енергії. Десь була тема на форумі. В двох словах - ККД мале і акумулятори недовговічні.
До чого веду - робиш все на свій страх і ризик, що з того вийде невідомомо, або пан або програв.

Ігор Мацевич - 3-7-2011 у 11:01

До недавна і я так думав. Але... бачив на свої очі (в Польщі) геліосистему, яка розвантажила існуючий газовий котел на 75%. В іншому місці бачив, як одна фотовольтаїчна геліопанель розвантажила ел. бойлер 100л. на 50%. Також бачив саморобний вітрячок, котрий на дачі задовільняє потреби господарів в електроенергії... Звичайно доки наша держава одумається доведеться зайве тепло та електрику викидати, щоб не купувати дорогі, та недовговічні акумулятори... Але, якби знайшовся умілець, який зумів би об"єднати ці три речі - я б з ним охоче потоваришував...

Andreas - 3-7-2011 у 15:09

Яремо, і за 80 років не окуповується. Бо строк служби і сонячної панелі і вітрогенератора в декілька разів менший (про аккумулятори вже взагалі мовчу).
Але, як в*їдете в Німеччину, побачите цілі ліси вітряків та будинки, сплошняком "обклеєні" геліопанелями. Що ж, дурні вони, ці німці, гроші на вітер кидати, будувати завідомо збиткові фігнюльки?
Не дурні. Просто кожен рік з кожного підприємця, з кожного володаря автомобіля, з кожної проданої літри бензину, з кожного використаного кубометру води в держбютжет "капають" якісь там єври-центи на охорону навколишнього середовища. З яких утворюються мільярди єврів. І мільярди ці можна використати тільки за призначенням, тобто, на навколишнє середовище. Одна з статей - "Дотування збиткових джерел екологічно чистої енергії". Дотуються, як правило, капітальні витрати. Збиткова енергія стає вигідною.
Взамін суспільство отримує трохи меньше викидів в атмосферу шкідливих речовин від традиційних електростанцій та котелень.

Ярема П. - 3-7-2011 у 17:30

Та я вірю, 80 років це вже по найскромніших підрахунках. А взагалі мене зацікавила схема перетворення збиткової електроенергії в копійку :-)

Туто дещо про сонячні станції http://noddeat.livejournal.com/276657.html

Andreas - 3-7-2011 у 21:09

Яремо, але ж цифра "1,5 млн. Є" - просто смішна! Одна панелька та близько 1000 єврів коштує. Може ті гроші дали місто і мешканці, а решту - держава доплатила. Та й з цифрами потужності-виробітки негразд, правильно в коментах пишуть.

Ярема П. - 3-7-2011 у 22:29

Андреас, я це все прекрасно розумію, тому і написав на початку, що без дотацій нічого пхатися звичайній людині в цю область і вірити міфам про вигідність. Витрати не покриють отриманої енергії. Міфам на даний час, звичайно, може десь в майбутньому щось і знайдуть... Хочеться вірити в фантастику :-)

Ігор Мацевич - 4-7-2011 у 18:31

Гарна дискусія. Продовжимо...
Мій дуже хороший знайомий має будинок 300 м2 та майстерню 100 м2. Бідкається, що, як не економить, а все ж в рік споживає більше 6000 м3 газу, і не може зійти на нижчий оплатний тариф...
Візьмем 6100 м3 по тарифу 2, 25 грн. - виходить 13725 грн. в рік він витрачає на опалення та гарячу воду, це приблизно 1200 євро.
Знаю напевне, що за 12000 євро можна поставити геліосистему, яка дасть економію 60% !!! (може і більше, але 60% - гарантія) 6100-60%=2440 (м3). Він автоматично попадає в найдешевший тариф. 2440х0,73 грн. = 1781 грн. - це вже 156 євро. 1200-156=1044 євро економії в рік!!! Впевнений, що за найближчі кілька років газ подорожчає кілька разів... Виходить, що самоокупність геліосистеми - біля 10 років. Що скажете?

Тарас Сокальський - 5-7-2011 у 19:23

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Термоси-акумулятори, які це вміють, вже в Німеччині створені.
Мається на увазі сезонна теплоакумуляція чи як?

Ігор Мацевич - 6-7-2011 у 20:17

Цілодобова та круглорічна.:P

Тарас Сокальський - 7-7-2011 у 00:36

Десь би для початку на їхні креслюнки-розрахунки глянути, а тоді вже можна про щось балакати...

Ігор Мацевич - 7-7-2011 у 01:01

Щоб не рекламувати - скину по імейлу...
Мій:
i.macewicz@mail.ru

Ярема П. - 7-7-2011 у 15:32

Та чого реклама, я б і сам глянув.

Ігор Мацевич - 7-7-2011 у 20:30

Українського сайту поки немає. Рекламні заготовки українською тут не поміщаються...
- бажаючим вишлю...
http://www.ratiotherm.pl/

Приєднаний файл: php7QRox3 (95kB)
Цей файл був завантажений 621 разів

Тарас Сокальський - 7-7-2011 у 21:16

Тобто, я так розумію, це теплоакумулятор, який "сортує" воду за температурою і віддає відповідним споживачам. Цікава іграшка. Але глобальних проблем не вирішує.

Ігор Мацевич - 7-7-2011 у 21:30

Якщо зменшення витрат на опалення та гаряче водопостачання втричі і більше, (бо є можливість перейти на нижчий оплатний тариф, і навіть на два тарифи..) не є глобальною проблемою, то що, по Вашому є нею?!!

Тарас Сокальський - 7-7-2011 у 22:13

Щоб суттєво зменшити витрати (енергоносіїв) на опалення, треба (я так думаю) або мати альтернативне джерело, що ефективно працює в опалювальний період, або теплоакумулятор, який тримає тепло ще з літа. Чи є ще якісь варіанти?

Ігор Мацевич - 7-7-2011 у 23:08

Cучасні європейські (боронь Боже китайські) колектори прекрасно збирають сонячне тепло при 25 градусному морозі, і не дуже потребують очистки від снігу... (мабуть Ви це самі знаєте) ... А, якщо Ви знайомі з тонкощами "пасивного будинку", то зайве літнє тепло можна акумулювати в підземний земельний термос, який поверне його взимку... Але це доступно тільки новобудовам, запроектованим, як "пасивний будинок"...

Юрій Сєров - 7-7-2011 у 23:44

Знову ж таки. Щоб перейти на дешевший газовий тариф, досить мати котел, у якому можна палити дровами. Знайомий так робить. Залишається порахувати скільки він зможе купити дров за гроші, які потрібно потратити на оці всі сонячні штучки...

Ігор Мацевич - 8-7-2011 у 08:38

Але ж друзі мої!!! Газ постійно дорожчає, з рабства Чорнобиля нам ще не скоро вирватись, а наші ліси і так нещадно вирубуються безсовісними бізнесменами. Що з них залишиться, якщо ми всі перейдемо на опалення дровами?... Ні! ні!... єдина альтернатива - це індивідуально переходити на вічну і, Слава Богу, безкоштовну енергію сонця і вітру. З надією, що наша держава рано чи пізно почне робити дотації, як це робить весь прогресивний світ!!!!!!!

Юрій Сєров - 8-7-2011 у 14:36

Я не про те, що не треба переходити, а про те, що, можливо, варто почекати доцільнішого моменту, коли нові технології подешевшають.
Окрім того Ви самі згадуєте про атомні електростанції. Уночі їхня енергія фактично йде в землю. Чому б її не використовувати...

Ігор Мацевич - 8-7-2011 у 15:56

Не зовсім зрозумів про атомну станцію...
Фотовольтаїка і вітрогенерація таки ще недосконала і задорога, тому згоден, що варто зачекати, доки подешевшає та вдосконалиться.
А от геліотеплостанції далі мабуть вже нікуди вдосконалювати, хіба в дрібницях - як авто. І тут на ринку є свої Мерседеси, Опелі, Волги та Запорожці - на кожен смак та гаманець.

Юрій Сєров - 8-7-2011 у 16:58

Вночі атомні станції не мають куди дівати електроенергію. Власне, тому інсує нічний тариф на електроенергію, можна спробувати використовувати електрообігрів вночі.
А про теплостанції хотілося б більше почитати.

Ігор Мацевич - 8-7-2011 у 20:50

Мої брошурки завеликі і не прикріплюються до повідомлення. Як поступити?

Юрій Сєров - 9-7-2011 у 00:35

Може викладіть десь на рапідшару і киньте лінк сюди?

Ігор Мацевич - 11-7-2011 у 18:19

Тут є цікава і рідкісна річ;
Оператор на заводі-виробнику може в режимі он-лайн бачити як працює система, і відповідно зі свого кабінету перепрограмувати деякі вузли згідно з побажаннями клієнта-власника цієї теплостанції, або, просто помітити якусь поломку.

http://gewosonline.dyndns.org/GRAFIK.htm:good:

Ігор Мацевич - 25-7-2011 у 08:19

Виїжджаю на тиждень в Німеччину вивчати тонкощі сонячних технологій. Після повернення мабуть відзвітую, чого дізнався новенького та цікавенького.

Тарас Сокальський - 26-7-2011 у 06:42

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Вночі атомні станції не мають куди дівати електроенергію. Власне, тому інсує нічний тариф на електроенергію, можна спробувати використовувати електрообігрів вночі.
Щоб на цьому суттєво виграти, IMHO, потребне поєднання теплового насоса і теплоакумулятора (імовірно, на фазовому переході, щоб малу різницю температур "повного" і "майже_порожнього" отримати).
..........
А щодо сонечка, то було б цікаво глянути якусь статистику, що від нього можна взяти в наших краях в опалювальний період.

Ярема П. - 26-7-2011 у 10:40

Ну-ну, давай дерзай, цікаво що привезеш з Німців, тільки добре слухай і добре аналізуй.

Andreas - 26-7-2011 у 22:22

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Гарна дискусія. Продовжимо...
Мій дуже хороший знайомий має будинок 300 м2 та майстерню 100 м2. Бідкається, що, як не економить, а все ж в рік споживає більше 6000 м3 газу, і не може зійти на нижчий оплатний тариф...
Візьмем 6100 м3 по тарифу 2, 25 грн. - виходить 13725 грн. в рік він витрачає на опалення та гарячу воду, це приблизно 1200 євро.
Знаю напевне, що за 12000 євро можна поставити геліосистему, яка дасть економію 60% !!! (може і більше, але 60% - гарантія) 6100-60%=2440 (м3). Він автоматично попадає в найдешевший тариф. 2440х0,73 грн. = 1781 грн. - це вже 156 євро. 1200-156=1044 євро економії в рік!!! Впевнений, що за найближчі кілька років газ подорожчає кілька разів... Виходить, що самоокупність геліосистеми - біля 10 років. Що скажете?


Скажемо, що в тих, що рекомендував геліосистему, що економить 60% щось негаразд з арифметикою в четвертому класі було.
Займемося елементарними розрахунками.
Кубометр природнього газу дає приблизно 30МДж енергії.
Для рівного рахунку 6000 кубів – відповідно 180000 МДж. Тобто, 50000 кВт*год.
60% від тої цифри складає відповідно 30000 кВт*год.
Ту кількість енергії і повинна давати геліосистема.
Тепер починаємо листати каталог фірми „Конрад”, що торгує всілякими просунутими електричними штучками-дрючками, на 844-й сторінці знаходимо те, що нам треба, найбільший, найпотужніший солярмодуль

http://www.conrad.de/ce/de/product/110429/

Чому найбільший? Та тому, що в нього співвідношення „ціна/потужність” найменьша.
Беремо його основні дані.
Потужність – 0,15 КВт
Оптова ціна – 899 Євро.
Скількі ж енергії він дає на рік?
У році 365 діб, по 24 години, будемо вважати, що півдоби світить ясне сонечко, півдоби глуха ніч, а хмар взагалі не існує. Отже, модуль працює з своєю максимальною потужністю 365*24*0,5=4380 годин, і дає в нашу систему енегрозабезпечення відповідно 0,15*4380=657 кВт*год.
А скільки тих модулів треба? 30000:657=приблизно 45 штук.
Вартість – приблизно 40,5 тисяч Євро.
ПЛЮС!
-витрати на монтаж
-експлуатаційні витрати (очищення від пилу, бруду, пташиних какашок, тощо)
-витрати на передачу та перетворення енергії (дроти-кабелі-прилади)
-витрати на аккумуляцію енергії

Ну і візьміть до уваги, що строк служби модуля – 20 років.
Тепер прошу порахувати, коли окупиться та геліосистема.

Тарас Сокальський - 27-7-2011 у 13:12

Перепрошую, п. Андреасе, а хіба тут про фотоелектричні перетворювачі йдеться?
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=8737#pid108846

Andreas - 27-7-2011 у 15:11

В повідомленні, на яке я відповідав, йшлося про них. Власне, ТК з того свій топік і почав.

Тарас Сокальський - 28-7-2011 у 11:47

Де??? Я лише побачив, що Ігор Мацевич просуває на наш ринок системи для водонагрівання і (частково) опалення. Про ФЕПи він писав
Цитата:
Фотовольтаїка і вітрогенерація таки ще недосконала і задорога, тому згоден, що варто зачекати, доки подешевшає та вдосконалиться.

Ну хіба ще
Цитата:
В іншому місці бачив, як одна фотовольтаїчна геліопанель розвантажила ел. бойлер 100л. на 50%
,Але, думаю, в тому ж місці за тих самих умов такого ж розміру і в кілька разів дешевший сонячний колектор розвантажив би той бойлер на 300-400%:lol:

Ігор Мацевич - 30-7-2011 у 14:44

Ураааа! Нарешті рідний дім!!!!!!
Хоча існує приповідка "Всюди добре де нас нема" - мені більш до вподоби "Всюди добре, а в дома найкраще".

Основне враження від поїздки в Дольштайн (Баварія):
"Ситий - голодному не товариш"
"Арієць слов"янину не брат"

Ми бідні матеріально, але ми востократ багатші духовно!...
Хоча...
Відпочину, проаналізую і поділюсь більш детальними враженнями....

Катерина Слобода - 30-7-2011 у 16:16

Чекаємо на детальні враження...дуже цікаво! ;)

Ігор Мацевич - 31-7-2011 у 15:43

Їздив я в Баварію на завод Ратіотерму, в першу чергу вивчити всі тонкощі новинок в «зелених технологіях». Ходив на уроки теплотехніки, був присутній на наукових експериментах в лабораторії при заводі, знайомився з висновками професорів штутгартського університету, заглядав в статистику продаж…
Скажу напевно:
Німці поставили перед собою мету зробити все, щоб повністю зняти залежність людини від спалювання нафти, газу, дорогоцінної деревини та використання енергії від небезпечних і шкідливих джерел, як, наприклад, атомна електростанція. І вони доб*ються свого в найближчі місяці, якщо не тижні.
Здивувало інше:
Середньостатистичний німецький купець геліоелектростанції, геліотеплостанції, та теплової помпи, віком від 45 до 60 років купує ці всі речі в комплексі за, справді шалені гроші, НЕ для економії в першу чергу, а як цікаву і достойну його іграшку, на зразок бажання їздити на останній моделі «ВМW» …???
З цієї статистики виходить, що англічани бідніші або мудріші (?) бо купують в 75% найдешевші теплостанції, іноді без сонячних колекторів, як простий термос-акумулятор та розподілювач тепла.
Швейцарія і Польща закуповує винятково геліотеплостанції…

…Україна ж експериментує, як з напівкитайської, напівсаморобної продукції витиснути хоча б 25 відсотків економіїї… Правда це не стосується наших «сильних світу сього»…

Ігор Мацевич - 31-7-2011 у 16:19

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  

..........
А щодо сонечка, то було б цікаво глянути якусь статистику, що від нього можна взяти в наших краях в опалювальний період.




Хочу уточнити. На високому науковому рівні за участю професорів солідних німецьких вузів в Німеччині впровадженням високоефективних нових технологій займається тільки дві фірми. Це Солвіс, котрий вже декілька років має представництво на Україні в Одесі та Ратіотерм, за представництво якого я веду боротьбу. Наприклад світовий лідер продукції котлів для опалення Вісман, теж має геліотеплостанції, але вони в своїй основі призначені тільки допомогти цим котлам обігріти житло, а Солвіс і Ратіотерм прагнуть і можуть це зробити взагалі без котлів…
На мій превеликий жаль Ратіотерм тільки почне на моє прохання вести статистику об*єктів де встановлено їх обладнання з даними про ефект економії, а Солвіс такі дані виставив в інтернеті. І хоча це реклама конкурента, я даю на це посилання, щоб хоч якось підтвердити свої слова:

http://www.solvis.de/ref_modernisierung.php

Внизу посередині сторінки є кнопочка « Suchen » на котру натиснувши можна попасти в галерею готових інсталяцій…

Рост - 12-8-2011 у 23:58

Ви сущі діти. Чесне слово.
http://top.rbc.ru/society/04/08/2011/608777.shtml

Тарас Сокальський - 14-8-2011 у 21:16

Ти про цього?
http://richardsreactor.blogspot.com/
Щось (може, через куці пізнання в англійській) реактора там не зауважив, тільки спроби видобутку радіоактивних речовин з утильсировини...

Ігор Мацевич - 26-8-2011 у 17:25

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Може викладіть десь на рапідшару і киньте лінк сюди?


http://www.rapidshare.ru/2701172

http://www.rapidshare.ru/2701168

http://www.rapidshare.ru/2701174

Якось справився...

Андрій Пелещишин - 26-8-2011 у 18:50

Краще було на Google Docs залити..

Ігор Мацевич - 26-8-2011 у 19:35

https://docs.google.com/present/view?id=dc9f39dh_0ggkqztg9

Дякую, ще трохи і буду профі...

Ігор Мацевич - 29-8-2011 у 20:26

Деякі суперечки і недовіра, навіть з боку моїх партнерів - професійних сантехніків, майстрів опалення змусили мене написати цю невелику статтю, де розтлумачую переваги саме теплостанцій Оскар від Ратіотерм. Рекомендую її і Вам:

"Всім відомий закон фізики, що тепла вода легша, а холодна важча. Кожен зустрічався з цим явищем, купаючись в ставку, – на поверхні вода тепленька, а опустиш ноги глибше і бррр – холодна. Але цей ефект зникає в бурхливій річці, де по-різному прогріті шари води постійно перемішуються.. Споглядаючи це природне явище теплотехніки Ратіотерму розпрацювали систему перегородок в бойлері Оскар, котра не дає можливості перемішуватись різним температурним шарам у ньому навіть при активній праці помпових груп, що відбувається практично у всіх бойлерах інших виробників. І головне – запатентували цей винахід.
Для чого це потрібно?, - та щоб суттєво збільшити коефіцієнт корисної дії всієї геліосистеми.
Наприклад, у Вас бойлер 750 літровий, і Ви, маючи в ньому в стані відносного спокою вгорі гарячу воду, а внизу прохолодну, - напускаєте ванну… Чуйник, котрий запускає котел коли в бойлері закінчується гаряча вода, знаходиться, як правило, трохи вище його середини і налаштований на температуру 40*С. Відкручуючи змішувач (кран), Ви автоматично запускаєте помпову группу, котра відкачує з нього гарячу воду та подає свіжу холодну. Відкачуючи всього 50-60 літрів води (а в зовсім простих моделях – 20-30) – в звичайних бойлерах вода 60*С перемішується з 20*С і швидко перетворюється в массу однорідної температури та змушує чуйник включити котел, щоб повноцінно забезпечити Вас гарячою ванною. А в Оскарі вода не перемішається, а буде поступово зменшувати шар гарячої та відповідно збільшувати холодної.. Аж тільки коли Ви відкачаєте безперервно з Оскара понад 250-300 літрів, чуйник запустить котел, і то при умові,що на вулиці похмуро і зовсім немає сонця, котре в свою чергу буде плавно збільшувати гарячий шар води та зменшувати холодний. Людина, котра хоч трохи тямить в теплотехніці, одразу зметикує на скільки Оскар зменшить запуски існуючого котла, на скільки продовжить йому життя та заощадить газу.
З теплостанцією Ратіотерм можна досягнути зовсім без проблем ефекту економії вдвічі. От вже втричі чи вчетверо – досягається збільшенням об*єму бойлера, збільшенням площі сонячних колекторів, наявністю каміна з водяним контуром, додаткового електрообігрівача чи котла на дрова, теплової помпи. І тепло від усіх цих джерел одночасно може зібрати модель «Оскар10», зберегти, як хороший термос, та розумно розподілити на гаряче водопостачання, опалення високотемпературними батареями чи на низькотемпературний підігрів підлоги. Це насправді реальність!"

Ігор Мацевич - 5-9-2011 у 22:31

"Компанія «.........» скоро представить
перше в світі соляне кристалічне сховище , за
допомогою якого буде вирішена проблема
зберігання сонячної енергії.
100% сонячне опалення..."

Таку рекламу декларує, (поки приховаю) одна німецька фірма-конкурент. Цікаво чи це можливо?

Ігор Мацевич - 9-9-2011 у 07:20

Відповідь на це питання мені дали інженери з виробництва Ратіотерму:

"В США вже зробили цікавий винахід: сонячний колектор, подібний до справжнього деревця з ефективністю, більшою в рази. Споглядаючи, як жива природа ефективно використовує кожен промінчик сонця, розмістили тепловловлюючі елементи як гілки та листочки на дереві, ще й в послідовності фібоначчі. Та ніхто не кинувся випускати такі колектори серійно. Існуючі геліосистеми збирають і так досить тепла. Проблема в іншому: в сонячну погоду велика частина отриманої теплової енергії просто марнується, тобто взагалі не використовується, і пошуки науковців скеровані в напрямку максимально можливого його збереження, а потім розумного використання.
Теоретично можливе зберігання тепла за посередництвом кристалів найвищої теплопровідності експериментально поки, що не вдається, але навіть якщо і вдасться, - воно буде занадто коштовним в силу дороговизни самих кристалів, тому вода, наразі залишається найефективнішим і безкоштовним носієм тепла.
В цьому напрямку, розробки Ратіотерму спільно з факультетом теплотехніки Штутгардського Політехнічного, признані за найдосконаліші з можливих на сьогодні в світі."

Ірина Роздольська - 18-9-2011 у 14:50

Перша сонячна електростанція на території України - посилання в тему.

Ігор Мацевич - 18-9-2011 у 17:55

Дарував пан пані подертії штані... - не зовсім пасує.
Швидше російське:
"Хороша Маша да не наша"
- без коментарів. Хто має вуха, той почує. Хто має очі - побачить.

Ірина Роздольська - 18-9-2011 у 19:37

Це що мається на увазі?

Ігор Мацевич - 18-9-2011 у 20:59

http://obozrevatel.com/society/v-kryimu-otkryili-pervuyu-geliostant...

Я зі своїм Оскаром, крім КиївЕкспоПлази буду виставлятись 27-30 вересня в Палаці Потоцьких на виставці «Гал-ЕКСПО» в рідному Львові. Бажаючих побачити, помацяти, заглянути як влаштована всередині, а Вона (теплостанція) буде, бідаченька, розрізана, - ласкаво прошу відвідати...

Ігор Мацевич - 21-9-2011 у 09:45

Київська виставка гуде, як вулик...
Я й не сподівався, що наші незаможні люди так цікавляться дорогими енергоощадними технологіями...

Ігор Мацевич - 22-9-2011 у 07:08

Ще й попав в телебачення...

Ігор Мацевич - 25-9-2011 у 07:27

Самі споживачі енергоощадних технологій підказали мені таку думку:
Помиляються ті, хто прагне якнайшвидшої самоокупності теплостанцій. Ті теплогеліосистеми, котрі коштують 2-3 тсячі євро і дають ефект 20-30% відсотків економії, змусять після закінчення малого терміну самоокупності, за 4-6 років сплачувати решту 80-70% потреб в газі чи електриці, до кінця терміну експлуатації. А цей термін не обмежується роботою механічних частин, як помпа, котра ганяє воду в системі, - її, нехай дорогу, завжди можна замінити.
Найгіршими є ті системи, котрі в своїх бойлерах термосують звичайну воду з крану. В ній, зазвичай є таке розмаїття солей та мінералів, котре годі відчистити з електричних чайників в виді кам"яного нальоту чи накипу (не кажучи вже про іржаві плями на раковинах). А бойлер з середини відчистити неможливо і в залежності від швидкості утворення накипу (нальоту) в ньому, - його за десяток років можна буде викинути.
А Оскар, наповнений технічною водою необхідної обробки через спеціальний сифон-ушляхетнювач води, віддає збережене тепло Вашій протічній воді через теплообмінники і буде служити Вам все життя бо проблеми накипу в ньому просто не існує.
Тож, шановні Львів"яни, на цьому тижні зазирніть, хоч на хвилю в Галерею на Коперника, - познайомтесь з технологіями Оскар Ратіотерм. За одно зі мною.
Ласкаво прошу.


Приєднаний файл: phpQ0M606 (163kB)
Цей файл був завантажений 718 разів

Ігор Мацевич - 26-9-2011 у 22:08

Завтра, о 12.00 - Гал-Експо розпочинається!

Ігор Мацевич - 30-9-2011 у 19:54

Будь-яка геліосистема краще працює, а це незаперечний факт, доведений науковцями всього світу, коли її завчасу покропити хорошим конячком, на зразок Закарпатського. І на цей випадок стояв у мене під столом, власне такий в комплекті з замашним кропилом... а от учасників форуму, котрі могли б долучитися до цієї, вкрай важливої справи, щось не зауважив... а жаль!

Ігор Мацевич - 3-10-2011 у 14:23

Цим кропилом довелось самотужки кропити диплом за найбільш ефективне впровадження інновацій та новаторське поєднання комплексних рішень в галузі новітніх енергоощадних технологій, неочікувано вручений мені адміністрацією ГалЕкспо...

Ігор Мацевич - 15-10-2011 у 17:58


Ось такі ми з Оскаром:

23c9a860a50c[1].jpg - 55kB

Ігор Мацевич - 1-11-2011 у 14:52

Вибачте, що по іноземному... - збили з пантелику...

http://www.youtube.com/watch?v=I8FQgEUwDAo

Ігор Мацевич - 3-12-2011 у 11:01

Дивина... авто купити, чим дорожче, та заправляти бензином, що постійно дорожчає, - собівартість ніхто не рахує...
Опалювати безкоштовно будинок сонцем, - всі рахують, коли ж це окупиться?... а газу на планеті залишилось мало...

Ігор Мацевич - 22-4-2012 у 11:41

Буду радий поспілкуватись з Вами на виставці «Аква-Терм Київ»

Дата проведення: 15 - 18 травня 2012
Місце проведення: Київ, Міжнародний виставковий центр, станція метро «Лівобережна», пр. Броварський, 15.
Час проведення: 15 травня - 10:00-18:00
16 травня - 10:00-18:00
17 травня - 10:00-18:00
18 травня - 10:00-16:00

Рост - 26-8-2012 у 14:38

Ігор, в мене чисто прикладне запитання появилось.
Припустимо, поставив я в себе на даху сонячні батареї.
Якщо судити по моєму автомобілю, що ночує на відкритій стоянці, пилюкою батареї покриються уже за пару днів. Через тиждень шар пилюки буде уже достатній, щоб на десятки відсотків зменшити проникнення сонячного проміння. Дощі не вирішують проблему, а навпаки, усугубляють, на мокру поверхню пилюка уже налипає, що і відмити її потім не так легко.
Як це питання вирішується?
Лазити кожних декілька днів зі шваброю на дах мені не цікаво.
Чи взимку сніг-ожеледицю зчищати.

Надя Марковець - 29-8-2012 у 14:10

У НВК"Арніка" на вул.Комарова встановлені сонячні колектори, які ПОВНІСТЮ забезпечують гарячою водою роботу басейну у даному навчальному закладі. Не думаю, що їх там особливо кожен день протирають і вимивають.

Юрій Сєров - 29-8-2012 у 20:31

Колектор і батарея то трохи різні речі.

Але відносно бруду маю "віконний" досвід. Якщо помити вікна, то через тиждень вони приблизно такої ж чистоти як були раніше. Якщо не мити, то вони також забруднюються лише до певної міри, потім дощ і пилюка знаходять баланс. :)

Мабуть і з панелями так само. Спочатку рівень ефективності падає, а далі стабілізується. А раз на рік можна і протерти.

Андрій Пелещишин - 29-8-2012 у 20:48

Але ж сніг? Він мав би майже повністю відбивати сонячне світло

Надя Марковець - 30-8-2012 у 09:20

Ну та різні то різні, але пласкі колектори мають прозоре покриття із загартованого скла, тому якщо вони залипнуть брудом то сонячної енергії поглинатиметься менше, тобто результат той самий що й при налипаннї бруду на сонячні батареї.

Юрій Сєров - 30-8-2012 у 20:31

Бруд, імхо, все ж не є великою проблемою. Власники вікон у даху тут мабуть більше можуть розказати. З того, що я бачив, ті вікна не надто брудні, і ясно, що щодня їх не миють.

Сніг - це вже більша проблема. Мені лише спадає на думку ідея робити невеличкий підігрів поверхні захисного покриття. Враховуючи, що панель під кутом, то сніг швидко "з'їде". Хоча, можливо, він там і не затримається, при достатньому куті нахилу і без підігріву.

Але цікаво буде все ж почути думку власників такого "дива". :)

Ігор Мацевич - 2-7-2013 у 15:24

Однак, найбільшою проблемою наших будинків є правильне утеплення. Яка користь з теплових насосів чи сонячних колекторів, якщо тепло втікає з будинку в небо?
Як Вам така канадська технологія утеплення піною айсінін?




http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Co_bU4lS...

Рост - 2-7-2013 у 17:52

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Однак, найбільшою проблемою наших будинків є правильне утеплення. Яка користь з теплових насосів чи сонячних колекторів, якщо тепло втікає з будинку в небо?
Як Вам така канадська технологія утеплення піною айсінін?




http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Co_bU4lS...


Які переваги перед кам'яною ватою, що з базальту, тобто не горить, витримує температури до 1000 градусів без деформації і є дійсно чудовим термоізолятором?
Кріпити піну не потрібно, зрозуміло, але і нанести її без спеціалізованого обладнання не реально.
Можете провести порівняння піна/кам'яна вата? За ціною, властивостями, екологічністю, терміном експлуатації, стійкістю проти різних впливів, зокрема, чи не поселиться в піні, проробивши в ній ходи, яка живність?

Ігор Мацевич - 3-7-2013 у 06:26

В першу чергу, будь яка мінвата, в тому числі і кам"яна має обмежену кількість циклів підмокання та висихання. Точка роси та зворотня дифузія вже через п"ять років експлуатації сильно зменшують теплові характеристики, та й фізичні властивості вати!
Ось приклади з власної практики. Ми частенько робимо енергоаудит тепловізором дахів, і деякі з них просто розбираємо, викидуємо вату, та запінюємо айсініном.
На перших фото вата гниє від недостатньої вентиляції, на других розсипається на порох від її надміру...

[img]
[img][/img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
[img]
[img][/img]
[img][/img]

Приєднаний файл: attachment[1].php_attachmentid=281099&d=1370004318 (204kB)
Цей файл був завантажений 783 разів

Рост - 5-7-2013 у 13:10

А що в приєднаному файлі? А то в мене не відкривається нічим.

Інтерес у мене чисто практичний, незабаром дах треба буде перекривати, а то старий, якому уже більше ста років, хоч і не зовсім валиться, але...

Ігор Мацевич - 6-7-2013 у 03:23

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
А що в приєднаному файлі? А то в мене не відкривається нічим.

Інтерес у мене чисто практичний, незабаром дах треба буде перекривати, а то старий, якому уже більше ста років, хоч і не зовсім валиться, але...




IMG_0092.JPG - 51kB

IMG_0111.JPG - 109kB

Рост - 6-7-2013 у 08:49

Все ж таки, Ігоре, можете навести якусь порівняльну табличку?
Я трохи обізнаний про вату, а ваші відгуки тут дещо однобокі і, виглядає, мають дещо рекламний характер, а хочеться безпристрасного "розбору польотів".
Руйнування будь-якого матеріалу неминуче при порушенні технології його застосування, а ви знаєте, як у нас роблять - десь почули, що утеплюють якимось матеріалом, і давай собі, як вийде, без знань конкретики, або за технологією дорого, давай здешевлювати.

Тому було б приємно почитати конкретику: коефіцієнти теплопровідності, про гігроскопічність не загальними словами, адже рекламні статті про кам'яну вату теж стверджують, що вона цілком і повністю не поглинає воду, хімічний склад дуже важливий, не дай Бог загориться щось, чим дихати будемо...

Якщо можна.

Ігор Мацевич - 6-7-2013 у 17:54

Трохи подібне до реклами, та однак не моєї!


http://icynene.lviv.ua/LDC5O__abo_LDR5O__137.html

Рост - 6-7-2013 у 22:15

Стосовно пожежної безпеки.
Кам'яна вата відноситься до негорючих матеріалів, найвищий клас, найбезпечніший. Як відомо, температура плавлення більше 1000 градусів. В разі чого підтримувати горіння вона не буде. Це базальт.
Айсінін. Метилендифенилдиізоціанат, на основі якого він зроблений, має температуру плавлення 37-38 градусів.
За рахунок домішок (там ще якась патентована смола входить), отримав клас горючості, наскільки я зрозумів, Г2 - це матеріали помірної горючості.

Теплопровідність, паропровідність приблизно однакові.

Айсінін виграє в плані маси, він легший, і в монтажу - запінити простіше, ніж закріпити ту ж вату.

Коротше кажучи, щось там краще, щось там, щось однаково. Але от пожежна безпека суттєво на боці вати.


Ігоре, я роблю за вас вашу роботу! Ви хочете мені дах теплоізолювати, чи ні? :)

Ігор Мацевич - 6-7-2013 у 23:23

Пане Рост! Я з великою повагою ставлюсь до Вас, і тим більше до форуму рідного міста.
Однак мушу зазначити, що не буду більше ніколи, нікому утеплювати будинки ані мінватами, нехай базальтовими, ані пінополістиролами...
... тобто не буду труїти людей ані фенолформальдегідами, ані стиролами...
За двадцятирічну будівельну практику мені довелось це робити дуже часто, і я довго йшов до висновку, що це помилка... Можливо в більш вільний час я спробую логічно це Вам довести...
... а зараз мушу зазначити, що при температурі плавлення 1000 градусів, базальтова вата горить у відкритому вогні, навіть дуже, перегляньте оцей фільм:
http://www.youtube.com/watch?v=6ByBhHVsPTI
А в айсініна температура стагнації + 204"С, і він не підтримує горіння, що видно з цього фільму:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sY_hmemg...
Все, про що пишуть на наших сайтах я, зазвичай піддаю сумніву, тому і Вам рекомендую почитати про айсінін на канадському сайті:
http://icynene.com/
До речі, нещодавно на Тустані в комплексі горіла котельня, і пожежники однозначно нам заявили, що якби не айсінін, то все б було набагато сумніше...
Я нікого ні на що не намовляю і не агітую, бо утеплення айсініном це дуже дорого, про що написано і в европейській вікіпедії: Серед утеплювачів айсінін є безконкуренційно бездоганним, з одним єдиним недоліком, - дорогий.

Рост - 7-7-2013 у 22:42

Тоді я зачекаю, коли у вас буде вільний час :)

Ігор Мацевич - 8-7-2013 у 12:17

Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
[quote="UDO;621144"]Добрый день! Господа Форумчане, ввиду аномальной жары этим летом, хотелось бы узнать какой микроклимат присутствует в Ваших домах (с учётом стр.материала - кирпич, газоблок, термоблок и.т.д) .
У меня в частности дом из газоблока АЕРОК 37.5 см (стены без утепления), внешне фасад украшен паропропускным короедом (полисиоикат Фарбы Кабе), сверху 15 см Рокмина , чердак и металочерепица, а толку?! вчера, да и последние 2 недели точно на втором этаже дома температура 30-32, на первом по прохладней будет трогая стены внутри ощущается тепло, не пойму и начинаю сомневаться в выборе газоблока как строительного материала (так как зимой не особо он уж и тепло держит)?! Отаке!! А как у Вас дела?!


[quote="Uka;621261"]1-й этаж 27
2-й этаж 28


[quote="Валентиныч;621286"]Перекрытие панели ж/б + на чердаке 15/20 см минвата, крыша - шифер.
И того имеем Первый этаж вчера (до дождя) + 24/25 ( два окна/одно окно, энергосб. однокамерный) ., Второй этаж + 26.


[quote="Tavruxa;621293"]1-этаж почти всегда 24С
2-й этаж днем к 14-15 разогревается до 30С, ночью опускается до 25С
3-й этаж не меряется, но думаю разогревается больше 30С, так как 80% ограждений это крыша, и всего одно окно..


[quote="MaxS;621387"]Где-то 26-28 в доме на обоих этажах.


[quote="Ростислав;621777"]мансарда утеплена 150-200 ваты, подшита, полимер-песч. черепица (не воняет)))
кондеров нет
полы утеплены 50мм ЭППС

подвал 20гр
1-й этаж 26гр
2-й этаж 28гр
мансарда не мерял


[quote="IesuiT;622328"]Вчера и сегодня работал на мансардном этаже - у меня он был пустой, сейчас подшиваю потолок и делаю перегородки.
Так вот, когда я работал в верхней части потолка (получается - это глухой чердак) текло с меня, простите, ручьями - как в самой жесткой бане. Градусов под шестьдесят, наверное. Спускался на мансарду - казалось, что прохладно, хотя, градусов 28-30 было, видимо.


[quote="vag1965;622594"]Ракушка 50, штукатурка ЦП только внутренняя, пол по грунту керамическая плитка не утеплен (2 см ЭППС не считаем), окна однокамерные без штор , половина окон выходит на южную сторону. Последнюю неделю в 7 часов вечера : первый этаж 26 градусов, высота потолка 2,70; второй этаж 30 градусов высота потолка 3,0. На чердаке камка 30 см. Крыша металлочерепица.Симферополь

Це невеличкий перелік проблем утеплення наших будинків, з форуму "Строим Дом". Не вирішує ці проблеми традиційне утеплення.
Існуюча до тепер традиція формувалася в часи, коли газ і електрика в нашій державі коштували копійки. Ситуація змінилась!!!

Рост - 8-7-2013 у 21:00

Вибачте, але у мене складається враження, що у вас немає не стільки часу, скільки матеріалів фактичних досліджень, лише рекламні проспекти в наявності, чи дані з рекламних сайтів.
Замість протоколів офіційних досліджень навести посилання на любительський фільм з, перепрошую, псевдоекспериментом, скопіювати сюди кусок любительського форуму...
Я не впадаю в екстаз від новітніх технологій, тільки тому, що вони новітні. Наприклад, у мене в квартирі є вікна старі, а одне, у ванній, я поставив нове, з металопластику (хороше, з німецького профілю, в мене товариш в цьому бізнесі і він на вікнах, дверях і сходах уже всі зуби сточив).
Так от, старе польське, якому уже майже 100 років, забезпечує кращу звукоізоляцію, ніж нове металопластикове. І воно тих 100 років простояло, і ще 100 років простоїть. На відміну від новітніх супертехнологічних.
Тому на мене не діють заклики і загальні фрази. Тільки фактичний, підтверджений матеріал.

Ще одне до-речі. Маю на селі хатинку. Будована ще за Австрії, в 90-х роках позаминулого століття. Мається на увазі 1890-ті. Так от, зараз, в спеку, в хаті якщо не прохолодно, то як мінімум не гарячо. При тому, що товщина стін зовсім незначна, півтори цегли, без зовнішнього утеплення на разі, не дійшли у мене ще руки. Тільки в сильні морози від стін чути прохолоду, при незначних морозах 3-кіловатних газових конвекторів (по одному на кімнату) вистачає для створення комфортної атмосфери. Якби попередні власники не розібрали старий п'єц, то і в більші морози, напевно, було б цілком тепло.
Будинок стоїть на глині. Ніяких розчинів, цементу. Фундамент (пісковик), стіни (австрійська цегла) - все муровано глиною. Будинок стоїть на схилі. І немає жодної тріщини. За всі більше як 100 років.
Тому для мене слова "це нове, тому воно краще за традиційне старе" нічого не означають. Тільки фактичні дані.

Андрій Пелещишин - 8-7-2013 у 21:28

У мене у цьому розрізі є офтопне питання, але воно якби логічно випливає з дискусії.
А наскільки взагалі в будівництві можна розраховувати на нові технології, якщо ще нема будинка, який збудований за цими технологіями і простояв уже хоч чвертьстоліття?

І ще одне питання.
А яка ціна питання зусиль по збільшенню енергозберігання будинку понад те, що будувалося традиційно і з якісними вікнами? Маю на увазі утеплення стін і т.п. Питання ціни - це як матеріальне так і ризикове (різне говорять про можливі наслідки утеплення). Скільки в зимовий місяць я зекономлю, якщо невеликий цегляний будинок (ну наприклад 10 кв.м.) обшию теплоізояцією і т.п. За умови, що мені комфортно і при 19-20 градусах в приміщенні, а 22 - вже забагато. А от до свіжості повітря я вимогливий, тому провітрювати мав би у будь-якому разі. Питання теоретичне і дилетантське, але думаю відповідь на нього цікава. Яка ціна питання? 100 грн в місяць? 200? 500?

Рост - 8-7-2013 у 22:16

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

І ще одне питання.
А яка ціна питання зусиль по збільшенню енергозберігання будинку понад те, що будувалося традиційно і з якісними вікнами? Маю на увазі утеплення стін і т.п. Питання ціни - це як матеріальне так і ризикове (різне говорять про можливі наслідки утеплення). Скільки в зимовий місяць я зекономлю, якщо невеликий цегляний будинок (ну наприклад 10 кв.м.) обшию теплоізояцією і т.п. За умови, що мені комфортно і при 19-20 градусах в приміщенні, а 22 - вже забагато. А от до свіжості повітря я вимогливий, тому провітрювати мав би у будь-якому разі. Питання теоретичне і дилетантське, але думаю відповідь на нього цікава. Яка ціна питання? 100 грн в місяць? 200? 500?

Це, до речі, дуже важливе запитання, тому що закупорений будинок, в якого не "дихають" стіни доведеться провітрювати, а це втрати тепла.
Правда, можна поставити теплообмінники, про які я вже десь тут здається писав на форумі, які забирають повітря знадвору, нагріваючи його внутрішнім.
Але коли ми підрахуємо затрати на ці всі новітності, то ще постане запитання, чи дійсно воно того варте.

Рост - 8-7-2013 у 22:34

Я ще пригадав... Ще в недалекому минулому (не знаю, як зараз, не досліджував), на заході дуже просувалась ідея "енергозбережного будинку", тобто будинку, який має стіни з ідеального ізолятора. Так от, висновок в результаті такий, що в такому будинку може і витрачається менше енергії на підтримування потрібної температури, але жити в ньому не здорОво. Тому що дихати потрібно не теплим повітрям, а прохолодним. А щоб при цьому не було холодно, потрібно, щоб теплими були предмети в кімнаті, і стіни в першу чергу, тому для здорового будинку потрібне інфрачервоне нагрівання (ідеал - пічка) і масивні енергоємкі стіни. А такі стіни, щоб не псувались, повинні "дихати". Я з деяким острахом дивлюсь на ці теперішні утеплення будинків усілякими пінопластами, полістиролами і іншими матеріалами, які закупорюють стіни.

Andreas - 13-10-2013 у 20:03

А от "загадка для детей". Обліпив я свою хату солярними панелями і перейшов на автономне електопостачання. Фантазуємо - праску не включаю, пральної машини не маю, карочє, трохи освітлення і компутер з теликом. Акумуляторну в підвалі побудував, енергії вистарчає.
Тепер, увага, питання.
Чи потрібен мені електролічильник?
Приймаються лише аргументовані відповіді. Не "Так" чи "Ні", а "Так, тому що...." чи "Ні, тому що..."
Правильна відповідь буде опублікована через 48 годин - якщо комусь то цікаво буде.

Андрій Пелещишин - 13-10-2013 у 21:48

Цитата:
Правда, можна поставити теплообмінники, про які я вже десь тут здається писав на форумі, які забирають повітря знадвору, нагріваючи його внутрішнім.

Був сьогодні у такому будинку. Шумить ця штука десь на рівні доволі забитого порохом комп'ютера. Ніби інсталяція нова, але кривизну рук майстрів звичайно не виключаю.

Рост - 13-10-2013 у 22:49

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Цитата:
Правда, можна поставити теплообмінники, про які я вже десь тут здається писав на форумі, які забирають повітря знадвору, нагріваючи його внутрішнім.

Був сьогодні у такому будинку. Шумить ця штука десь на рівні доволі забитого порохом комп'ютера. Ніби інсталяція нова, але кривизну рук майстрів звичайно не виключаю.

До речі, добре, що ти про це написав. А то по параметрах на папірцях все красиво, а я незабаром збираюся в офіс таку штукенцію поставити.
Треба, щоб мені спочатку показали все це в дії.
Хм... Монтажники ("фірмові") беруть 600-800 грн. за встановлення. За дірку в стіні, холера! Може тому і беруться люди самі ставити, а руки не у всіх з потрібного місця...

Рост - 13-10-2013 у 22:53

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
А от "загадка для детей". Обліпив я свою хату солярними панелями і перейшов на автономне електопостачання. Фантазуємо - праску не включаю, пральної машини не маю, карочє, трохи освітлення і компутер з теликом. Акумуляторну в підвалі побудував, енергії вистарчає.
Тепер, увага, питання.
Чи потрібен мені електролічильник?
Приймаються лише аргументовані відповіді. Не "Так" чи "Ні", а "Так, тому що...." чи "Ні, тому що..."
Правильна відповідь буде опублікована через 48 годин - якщо комусь то цікаво буде.

А мене більше соляні панелі зацікавили.
Те, що про них нагуглив дещо не в'яжеться з енергозберіганням. Може це якісь інші панелі? Про що мова, якщо не важко?

Andreas - 14-10-2013 у 18:45

Solarpanel

vovka - 14-10-2013 у 18:55

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Цитата:
Правда, можна поставити теплообмінники, про які я вже десь тут здається писав на форумі, які забирають повітря знадвору, нагріваючи його внутрішнім.

Був сьогодні у такому будинку. Шумить ця штука десь на рівні доволі забитого порохом комп'ютера. Ніби інсталяція нова, але кривизну рук майстрів звичайно не виключаю.

До речі, добре, що ти про це написав. А то по параметрах на папірцях все красиво, а я незабаром збираюся в офіс таку штукенцію поставити.
Треба, щоб мені спочатку показали все це в дії.
Хм... Монтажники ("фірмові") беруть 600-800 грн. за встановлення. За дірку в стіні, холера! Може тому і беруться люди самі ставити, а руки не у всіх з потрібного місця...


мова про шось типу Прани ? я за установку платив вже не памятаю точно скільки, але в районі 300 грн. прийшло 2 дядька, з установкою HILTI і отак от пробурили отвір в стіні (під кутом донизу на вулицю чуть)
http://www.youtube.com/watch?v=S9uLbk34AzI
а решта підключення там елементарне.. пару проводів під'єднати.
ще певно якість самого виробу впливає.. в мене наприклад в одній установці вентилятор там об шось черкає і видає мінімальний додатковий шум.

по шуму замітно що воно працює (в нічному режимі) - не безшумно це точно. але мій домашній комп шумить більше наприклад.

Тарас Сокальський - 15-10-2013 у 19:28

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Обліпив я свою хату солярними панелями ...
............................................
Чи потрібен мені електролічильник?
Хочете сказати, що Вам за автономні кіловатгодини зелений тариф доплачують?:rolleyes:

Andreas - 15-10-2013 у 20:40

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  

Хочете сказати, що Вам за автономні кіловатгодини зелений тариф доплачують?:rolleyes:

48 годин пройшло, одна людина зацікавилася...
Ну, майже так, але не зелений, а фіолетовий, і не доплачують, а зтягують...
Справа в тому, що поставивши собі сонячні батареї, Ви автоматично набуваєте гордого звання "виробник електроенергії". А тому повинні платити ПДВ на вироблену електоенергію і податок з прибутку. Кому продаєте? А собі самому.
То не анекдот, то правда така.
Скоро за зроблений шашлик для себе у дворі почнуть ПДВ брати, як з власника ресторану. Причому такого, де і алкогольні напої подаються.
Хто ще до Євросоюзу хоче?
Для тих навалом подібних історій, типу "однакова ціна сигарет", "стандарт кривизни огіркив" і т.д. Але то вже оффтоп, вибачте.

Тарас Сокальський - 15-10-2013 у 21:06

А ще якісь прецеденти оподаткування чогось, що виробляється для власного споживання, є? Бо, наскільки я собі уявляю, в таких випадках оподатковується не сам вироблений продукт, а затрачений природний ресурс (земля, де я щось посадив чи не посадив, напр.) Виходячи з такої логіки, за сонячну енергію треба брати податок незалежно від того,чи я її якось використовую, а просто за фактом попадання сонячного світла на мою ділянку.:baddevil:
пс Пропоную ноу-хау -- дихальну маску з лічильником спожитого повітря:lol:

Andreas - 15-10-2013 у 22:20

Тиц!
http://www.rg-rb.de/index.php?option=com_rgchik&task=item&i...

Тарас Сокальський - 15-10-2013 у 22:33

Я оце днями 100 з гаком літрів яблучного соку закрутив і в підвал запакував, малюкам про запас. То за німецькими законами за це також нарахують податок? А за ті яблука і грушки, які я висушив? А за ті, які я з'їв прямо на дереві?:lol:

Рост - 16-10-2013 у 08:56

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  

48 годин пройшло, одна людина зацікавилася...

Ну, майже так, але не зелений, а фіолетовий, і не доплачують, а зтягують...
Справа в тому, що поставивши собі сонячні батареї, Ви автоматично набуваєте гордого звання "виробник електроенергії". А тому повинні платити ПДВ на вироблену електоенергію і податок з прибутку. Кому продаєте? А собі самому.
То не анекдот, то правда така.
Скоро за зроблений шашлик для себе у дворі почнуть ПДВ брати, як з власника ресторану. Причому такого, де і алкогольні напої подаються.
Хто ще до Євросоюзу хоче?
Для тих навалом подібних історій, типу "однакова ціна сигарет", "стандарт кривизни огіркив" і т.д. Але то вже оффтоп, вибачте.

Я зацікавився, але віднісся як до інженерної задачі. І тому придумати не міг, навіщо тут лічильник. Ну, крім німецької звички все обліковувати, але це виходить за інженерні межі :)
Але оскільки запитання прозвучало, значить був підвох, а в чому він я і здогадатися не міг. Тому вирішив - промовчи, хай думають, що ти розумний.
Що скажеш, круто.
А як же з шумом в пресі щодо стимуляції і дотацій в розвиток альтернативних джерел і економії? Показуха?

До речі, а посудитися ніхто не пробував? Чи попротестувати, погром який вчинити? Адже факту продажу немає. А факт порушення свобод є. Попросту кажучи, розводять.
Чи протестувати в европі тільки толерастам можна?

Рост - 16-10-2013 у 08:58

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
А за ті, які я з'їв прямо на дереві?:lol:

А оце вже злочин! Крадіжка!
Треба було зірвати, упакувати, продати собі, заплатити податки, а тоді вже їсти.
До речі, більше 100 літрів - це вже промислові масштаби, тут уже податком на розкіш попахує.

Юрій Сєров - 16-10-2013 у 09:04

Дурня якась.
Можливо, це лише, якщо хочеш продавати вироблену енергію іншим?
Якщо поставити бак з водою, який буде грітися сонцем влітку, то треба поставити лічильник води і заплатити державі як за гарячу воду?

Андрій Пелещишин - 16-10-2013 у 10:18

Не знаю як в Євросоюзі, але точно пригадую, що кілька років тому у Тернополі судили (і засудили на умовний строк) директора заводу, який виробляв власну електриктрику (не памятаю як), і нею користалося підприємство з метою економії, і з тієї ж мережі електрику брали арендарі приміщень адмінбудівлі заводу. Електрику він в принципі не продавав, але звичайно, якусь копійку обленерго недоотримувало.
Так що маразм це не тільки в ЄС.

Andreas - 16-10-2013 у 20:14

Відповідаю без цитування.
Судутися марна справа. В моєму посиланні зазначено роз*яснення федерального суду, куди вже вище? Любий суд буде брати то роз*яснення за основу.
В тому ж посиланні сказано, що оподатковується ВСЯ вироблена електроенергія, а не тільки та, що продана.
Оподатковується тільки вироблена ЕЛЕКТРОенергія. Теплову, хімічну, ядерну виробляйте і споживайте абсолютно задурно. Самостійно вироблені соки, компоти, квашені огірки і т.п. так само не оподатковуються (поки що). Про шашлик я пожартував. А от самогонка коштує гебюр 120 євро на рік паушально. Сплатив - можеш гнати, і хоч пий, хоч продавай, хоч в бензобак заливай.
Однією рукою дають дотації, а другою здирають податки з тих дотацій? Так то ж улюблена німецька позиція, фінанцамт не пхається до справ умвельтшутцамта, а ті відповідають їм взаємністю.
А протестують з погромами тільки ідіоти. В нас такі є, але негусто.

Рост - 16-10-2013 у 20:56

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Не знаю як в Євросоюзі, але точно пригадую, що кілька років тому у Тернополі судили (і засудили на умовний строк) директора заводу, який виробляв власну електриктрику (не памятаю як), і нею користалося підприємство з метою економії, і з тієї ж мережі електрику брали арендарі приміщень адмінбудівлі заводу. Електрику він в принципі не продавав, але звичайно, якусь копійку обленерго недоотримувало.
Так що маразм це не тільки в ЄС.

Це ти з точки зору здорового глузду розглядаєш, а не з точки зору податкового кодексу :)
Насправді, в цьому випадку як раз логічно. Це підприємство. Виробництво електроенергії є одним з видів економічної діяльності (35.11 по КВЕД), яка підлягає ліцензуванню. Будеш ти його продавати, чи ні. А він неофіційно собі виробляв, для виробничих нужд. Ще й орендарів живив.
Так що тут примахатися можна цілком на підставі закону.

Тарас Гулка - 16-10-2013 у 22:50

Трохи офтопу.
Стосовно податку на шашлик. Як би не було смішно, але такий існує в одному з регіонів Бельгії :) Так борються з глобальним потеплінням.
А взагалі існують податки на мир, і навіть на, перепрошую, коровяче пукання (Естонія) :)

Кому цікаво, то тут детальніше
http://www.forbes.ru/forbeslife-photogallery/234249-10-samyh-neobyc...

Ігор Мацевич - 7-12-2014 у 03:49

http://business-tv.com.ua/videos/4902-aktualna_tema.html

Ігор Мацевич - 28-4-2015 у 09:31

http://www.youtube.com/watch?v=tWrsleH01tk

Юрій Сєров - 3-8-2015 у 15:33

В контексті цін на газ і опалення, які нас очікують вже у жовтні, чи проводяться десь по Львову роботи по утепленню будинків. В сенсі, не поквартирно, а цілий будинок.
Ніби ОСББ-шникам якісь пільгові кредити обіцяли... Наскільки це реально і чи займається цим місто/держава?

Ігор Мацевич - 11-9-2016 у 10:01

У Львові (під Львовом) будуються два пасивні екобудинки...
Процес утеплення бюджетного - каркасного:

http://www.youtube.com/watch?v=V_WScRFu2bM

Юрій Марків - 7-8-2018 у 15:55

Не впевнений чи правильна тема, та десь треба про це спитати, чому би не тут.

Роздумую про додаткове джерело живлення 220 вольт. Суто теоретично наразі, бо на балконі навряд чи буду таке городити, а свого будинку ще нема (про це якось згодом). Для початку це буде невелика сонячна батарея. Місцевий спеціалізований магазин пропонує за 900 доларів систему керування двома джерелами живлення на 4 кіловати. Принцип роботи - пріоритетність живлення, тобто спочатку система бере енергію від сонячної батареї, а якщо не вистачає, то перемикається на міську електромережу.

На невелику сонячну батарею такої установки на 4 кіловати забагато, тож щось треба буде шукати слабше. Однак не в тім основне питання. Так як я пробую думати наперед, то далі ще підключу вітрячок, тож буде потрібно систему керування вже трьома джерелами живлення.

А так як надлишок потрібно кудись подіти, коли нічого зараз не споживає енергію вдома, то ще й має бути вихід надлишку у вигляді заряджання батареї. А коли не вистачає сонячної батареї та вітрячка, то спершу система має брати енергію з батареї, а тоді вже з міської електромережі.

Насправді кінцева ціль - це система, котра не використовує міську електромережу. Тобто наступним джерелом за пріоритетом має бути генератор, котрий завжди напоготові, але вмикається лише коли попереднє за пріоритетом джерело "здихає".

В місцевому спеціалізованому магазині нічого не чули про таку систему, та я сподіваюся, що мої думки в когось іншого теж виникали, тож якесь рішення повинне існувати на ринку. Якщо в когось є якісь думки з цього приводу, то прохання поділитися.

Рост - 7-8-2018 у 22:15

На сьогоднішній день це має смисл лише як альтернатива надто дорогому під'єднанню до електромереж. Наприклад, будиночок на острові в Тихому океані.
Інакше це економічно не вигідно.

Юрій Марків - 7-8-2018 у 22:39

Тут не йдеться про економічну доцільність. Хтось регулярно відвідує дорогі ресторації, а хтось налаштовує альтернативні джерела електроенергії - кому що подобається )
Зрештою, з усіх складових найдорожчими є акумулятори. Це якщо їх тримати в приміщенні де є люди, тоді треба щоб були дорожчі типу gel, бо свинцеві під час зарядки виділяють шкідливі каки. А якщо є окреме підсобне приміщення, тоді сміливо купуються недорого на olx вживані свинцеві, доливається електроліт і поки не посипалися пластини, можна використовувати. Такі акумулятори бояться сильного розряджання, ну а тут вже включаємо логіку і налаштовуємо на контролері щоб не розряджати акумулятор до критичного рівня, а натомість вмикати наступний.
Далі ще більше теоретизування, ну але маю хвильку часу і натхнення. Замість заряджання акумуляторів, можна вигадати варіант закачування води в баки на певну висоту і пізніше виливати на лопасті спеціально сконструйованого генератора. Також можна під тиском закачувати в балони повітря і пізніше випускати. Ну помріяти ж можна? Так отож )

Рост - 7-8-2018 у 23:22

Недорогі автомобільні акумулятори, навіть нові, не те, що б/у з олх, не підходять. Будуть виходити з ладу дуже швидко. Вийде дорожче, ніж купувати спеціалізовані для цих цілей.

Про ГАЕС чи а-ля компресор я, з вашого дозволу, промовчу.

Купіть готове рішення від Тесли. Може навіть з сонячними панелями у вигляді черепиці. Хоч працювати нормально буде. Чи власне смисл в ходженні по граблях?

Юрій Марків - 7-8-2018 у 23:30

Смисл мабуть більше в тому, щоб сконструювати щось власноруч для власного задоволення, нехай це й буде складання готових частин докупи, а не цілком з нуля. Однак є випадки, коли провести дріт до потрібного місця буде дорожчим ніж оті забавки (поставте стовп, профінансуйте підстанцію - реальний кейс знайомого в Київській області).

Рост - 8-8-2018 у 12:02

Тут на відміну від одноразових затрат на під'єднання до мереж, затрати будуть постійні.
Насправді чиста економіка.
Сьогодні гроші є, через 5 років хтозна. А треба міняти акумулятори, наприклад.
Хобі, тобто для власного задоволення, воно специфічне тим, що, в разі чогось, ти його згріб в купу, заніс в гараж, і воно там лежить, чекає кращих часів. Система електропостачання належить до критичних, з нею так не можна. Якщо будинок віддалений так, що немає електроліній, то, можна припустити, не буде і газопроводу, і води. Тобто, зупинка/поломка такого хобі поверне машканців будинку років на 100 назад.
Може комусь це теж "по приколу". Але я б добре рахував спочатку.
А в якості хобі можна майструвати резервну систему, чому ж ні. При нашому стані заміських мереж відключення під час гроз, сильних вітрів не рідкість.

Перечитав ще раз перше повідомлення. Є помилка. Акумулятори є основним джерелом живлення будинкової мережі. Сонячні панелі чи вітряки служать лише для їх заряджання.
Це так, як в автомобілі. Генератор служить лише для заряджання акумулятора, а все обладнання автомобільне живиться від акумулятора.
Тобто, немає ситуації: "коли нічого зараз не споживає енергію вдома, то ще й має бути вихід надлишку у вигляді заряджання батареї".
Стосовно вітряка, то в ньому є смисл на березі океану, серед гір, тобто, в місцях, де дують постійні і достатньо сильні вітри. А в такому місці, до речі, жити не зовсім комфортно.
Коротше, рішення є, але треба рахувати доцільність і враховувати специфіку місцевості, клімату.

Юрій Марків - 8-8-2018 у 12:24

Цитата:

Генератор служить лише для заряджання акумулятора

Щось чув, хоч не маю зараз лінку, про системи без акумуляторів, в яких надлишки натомість випускаються в міську електромережу за зеленим тарифом. Або ж залишками підігрівається вода в баку, якщо нема зв'язку з міською електромережею, бо залишки кудись повинні подітися, інакше буде перегрівання системи. В такому випадку використовуються стабілізатори на конденсаторах, з використанням яких стабільне живлення може бути і за умов дуже суттєвих перепадів електроенергії - тоді житло живиться "напряму" від генераторів, умовно кажучи.

Рост - 9-8-2018 у 11:11

В яку електромережу випускаються ті надлишки, якщо озвучена умова - відсутність під'єднання до мережі?
Зрештою, для сонячних панелей відсутність споживання не проблема. Це не водяний сонячний колектор, який закипить.
Проблема в другий бік - нездатність забезпечити потрібну потужність і ніч.
Одна панель може видати, нехай, 200 ват. Але хмарка закрила сонце, і вже 100. А налетіла гроза, то й 10. І з запланованих 5 кВт залишилось навіть не пів кіловата. А вночі зі свічками до вітру ходити доведеться.
Така система, без АКБ, може бути додатковою, щоб в погожий, сонячний день не платити за світло. Але контролер буде готовий в будь-який момент перемкнутися на основне джерело. Все рівно економічної вигоди нема в тому.
Ну а як хобі, я вже казав, побудова альтернативної резервної системи електропостачання - чому ні? Це дешевше, ніж хорошу аудіо апаратуру поставити. Значно дешевше. А кожному своє, хтось музику любить, хтось альтернативну електроенергію. А хтось і поїсти смачно в ресторані :)

Андрій Пелещишин - 9-8-2018 у 21:07

Повертаючись до початку... Сумніваюся, що наших умовах є смисл боротися за повну автономність. Краще справді зайву енергію в загальну мережу заливати. Власне кажучи, велика мережа завжди ефективніша за автономну.
А генератори на дизелі потрібно для особняків у селах, де є загроза пропажі електрики зимою в сильний мороз, щоби автономне опалення могло працювати

Юрій Марків - 13-8-2018 у 11:05

Сколупати щось "із патичків" - як мінімум, варто заради власного досвіду. Потім, коли сім'я дозріє до купівлі готового рішення від спеціалізованої фірми, консультантам ставитимуться питання вже не профана, а як мінімум просунутого аматора.

dr.Trollin - 21-8-2018 у 17:39



МетаМатеріали для Охолодження Приміщень

Zero-Energy Cooling: Coming to a Building Near You
http://www.cleantechconcepts.com/2018/07/ac-using-no-energy-coming-...



Scalable-manufactured randomized glass-polymer hybrid metamaterial for daytime radiative cooling
http://science.sciencemag.org/content/early/2017/02/08/science.aai7...



Пасивне радіаційне охолодження витягує тепло з поверхонь і випромінює його в просторі, як інфрачервоне випромінювання, до якого прозора атмосфера. Проте, невідповідність щільності енергії між сонячним випромінюванням та низьким потоком інфрачервоного випромінювання з поверхні поблизу навколишнього середовища вимагає матеріалів, які сильно випромінюють теплову енергію і ледве поглинають сонячне світло. Ми вставляли резонансні полярні діелектричні мікросфери випадковим чином у полімерну матрицю, в результаті чого метаматеріал повністю прозорий для сонячного спектра, а інфрачервоне випромінювання більше 0,93 у атмосферному вікні. При підтримці сріблястим покриттям, метаматеріал показує потужність радіаційного охолодження вдень, що становить 93 Вт / м2 під прямими сонячними променями. Більш критично, ми продемонстрували високу пропускну здатність та економічне виробництво метаматеріалів, які є важливими для сприяння радіаційному охолоджуванню як життєздатної енергетичної технології.(~C)

Тарас Сокальський - 1-9-2018 у 08:14

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

А генератори на дизелі потрібно для особняків у селах, де є загроза пропажі електрики зимою в сильний мороз, щоби автономне опалення могло працювати
З банальною гравітаційною циркуляцією воно буде набагато автономніше. І надійніше. А то виходить, що люди спочатку вкладають купу грошей для створення собі проблем, а потім героїчно борються за їхнє розв'язання.

Тарас Сокальський - 1-9-2018 у 08:20

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
... Сумніваюся, що наших умовах є смисл боротися за повну автономність. Краще справді зайву енергію в загальну мережу заливати. Власне кажучи, велика мережа завжди ефективніша за автономну.
Якщо таки за повну автономність, то має бути сонце+вітер+дизель+акумулятор. Ну і збоку при бажанні причепити інвертор для зливання надлишків в загальну мережу. (Або і навпаки -- тягнути з мережі на підзаряд акума/корисне навантаження при відсутності/недостачі "зеленої" енергії)

Рост - 1-9-2018 у 17:56

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

А генератори на дизелі потрібно для особняків у селах, де є загроза пропажі електрики зимою в сильний мороз, щоби автономне опалення могло працювати
З банальною гравітаційною циркуляцією воно буде набагато автономніше. І надійніше. А то виходить, що люди спочатку вкладають купу грошей для створення собі проблем, а потім героїчно борються за їхнє розв'язання.

Єдине, гравітаційна система - це інженерний проект, супроти системи на сучасному електронному котлі з помпою, яка потребує просто примітивного монтажу.
А зараз дуже важко знайти фахівця, який би порахував і виготовив (розрахунки, багато грубих стальних труб, зварювання) гравітаційну систему.

В своєму дачному будинку я пішов ще простішим шляхом. Газові конвектори і камін з закритою топкою на дрова і розводкою по всіх кімнатах.
Конвектори ефективніші, вони одразу гріють повітря, тоді як котел спершу гріє воду, вода гріє батареї, а вже вони повітря.
А є натхнення, палиш камін. Тут тобі і вогонь живий в хаті, і легкий приємний запах костра, і тепло.

Рост - 14-9-2018 у 08:50

https://youtu.be/Q0aP9pgklYg

Підводні камені при бажанні продавати електроенергію.

І взагалі канал, напевно, можна подивитись.

Ну от, розрахунки окупності: https://youtu.be/GOG8nr6FMg4

Тарас Сокальський - 14-9-2018 у 12:20

Інвертори до наших мереж погано пристосовані. Треба лити максимум енергії в просаджену фазу -- і всі будуть задоволені. Ну так, ємність конденсаторів доведеться збільшити -- щоби безпроблемно проковтнули пульсації енергопотоку.
Загалом, дорога іграшка, яку за рахунок зеленого тарифу в кінцевому підсумку оплачують споживачі. Винісши за дужки фінансові питання -- чи є якась аналітика щодо доцільності альтернативних джерел в наших енергосистемах в плані реального заміщення традиційних генерувальних потужностей?

Рост - 15-9-2018 у 15:07

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  

Загалом, дорога іграшка, яку за рахунок зеленого тарифу в кінцевому підсумку оплачують споживачі.

Можна вважати це платою за цивілізаційний розвиток.

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  

Винісши за дужки фінансові питання -- чи є якась аналітика щодо доцільності альтернативних джерел в наших енергосистемах в плані реального заміщення традиційних генерувальних потужностей?

На сьогоднішній день іде вкладання коштів в розвиток галузі.

На мій погляд локальна чиста енергетика уже на сьогодні може бути в якійсь мірі альтернативою традиційній. Для окремих населених пунктів. Не потребує високовольтних ліній, громіздкого дорогого перетворюючого обладнання, вищий рівень антитерористичного захисту, коли не можна одним бабахом вирубити весь регіон...
А це лише старт. Дивіться, який бум на світлодіодне світло за декілька років, а менше споживання - це крок назустріч альтернативній енергетиці.
Мені до вподоби цей напрямок розвитку.

Тарас Сокальський - 17-9-2018 у 08:00

Власне, про повну автономізацію -- це антинаукова фантастика, акумулятори ще не стали настільки ідеальними... Так що, думаю, буде тенденція навпаки, до глобалізації -- аж до великого енергокільця. Питання тероризму вирішиться усуненням зі світового політикуму буйних ідіотів з "особимі взглядамі на вопроси", не інакше.
Тому моє питання було, власне, про кореляцію графіків виробництва альтернативки і споживання по енергосистемі -- чи дійсно альтернативка дозволяє скоротити "брудну" генерацію, чи просто ставить її на гарячий резерв, щоби можна було оперативно заповнити провали...

Тарас Сокальський - 17-9-2018 у 08:04

Хоча про автономізацію -- є цікавий проект GemaSolar, варто простежити за його розвитком. Але, так розумію, вона навряд чи стартане без енергосистеми, + потребує газопостачання як резерв проти затверднення соляного розплаву.

Рост - 17-9-2018 у 19:12

Як я вже писав, в моєму баченні ідея подальшої централізації енергетики більш ретроградна.
Як і сподівання на перспективу усунення буйних ідіотів. Мова ж не лише про путіних, мова про будь-якого алахакбара.
Великі електрстанції потрібні там, де є значне споживання, в промисловості.
В побутовому секторі поруч з суттєвим розвитком локальних енергосистем іде зменшення споживання освітлювальних і побутових приладів. Виняток зараз складають лише кондиціонування та нагріваючі пристрої. Але і тут енергоефективність не стоїть на місці.
Ну і електромобілі :)
Акумулятори за останні 20 років сильно еволюціонували, певно, на порядок. Прихід в галузь значних грошей розвиток ще прискорить. Так, сьогодні це економічно не вигідно, але 20 років назад про це взагалі мало хто думав.
Треба трохи зачекати, та й побачимо, куди воно зарулить.
Коротше, в цікавий час живем. Поки ШІ ще на завоював світ і не усунув людей з царів природи, насолоджуймось :)

Рост - 18-9-2018 у 09:44

Велике Енергокільце. Чи Енергохвіст нашої енергоящірки. Який постійно відпадає.
Не можу стриматись після сьогоднішнього листа щастя.
Публікую вибірку за вересень.


Цитата:

Шановний клієнт!

За Вашою адресою село УНIВ, припинено/буде припинено електропостачання з 03.09.2018 10:34 по 03.09.2018 20:00. Причина вимкнення - Аварійне відключення. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

З повагою, ПрАТ Львівобленерго



Цитата:

Шановний клієнт!

За Вашою адресою село УНIВ, припинено/буде припинено електропостачання з 10.09.2018 08:35 по 10.09.2018 17:00. Причина вимкнення - Планове відключення. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

З повагою, ПрАТ Львівобленерго




Цитата:

Шановний клієнт!

За Вашою адресою село УНIВ, припинено/буде припинено електропостачання з 17.09.2018 08:01 по 17.09.2018 17:00. Причина вимкнення - Аварійне відключення. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

З повагою, ПрАТ Львівобленерго




Цитата:

Шановний клієнт!

За Вашою адресою село УНІВ, припинено/буде припинено електропостачання з 18.09.2018 08:43 по 18.09.2018 17:00. Причина вимкнення - Планове відключення. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

З повагою, ПрАТ Львівобленерго


О так. Прогрес торкнувся і такого совкового викидня, як обленерго. В момент відключення ви отримаєте електронного листа. Правда, не заздалегідь, але прогрес шалений.
Але.
От що такому дачнику, як я, чи корінному мешканцю Унева дасть створення того всесвітнього Кільця?
Припиняться локальні відключення? Для цього треба повністю модернізувати всю інфраструктуру, включаючи лінії. Всі.
Ну то може краще ще трохи зачекати прориву, і на ті гроші зробити щось локальне, місцеве? Я більше за останній варіант. Він мені подобається більше.

Тарас Сокальський - 18-9-2018 у 10:50

Щось локальне місцеве забезпечить мінімальні умови комфортного життя, але не сяке-таке виробництво... Навіть тих самих вітряків/ФЕПів/акумуляторів/інверторів.
Тобто, це буде тупикова територія, яка споживає продукт Цивілізації, нічого не віддаючи взамін.

Тарас Сокальський - 18-9-2018 у 15:04

Так розумію, в Уневі переважно планові відключення і переважно в робочий час. Тобто, цілком може бути, що хлопці якраз щось помаленьку міняють-підсилюють-модернізують.
В мене в Чорткові пару років тому пів вулиці тиждень без світла сиділи, зате тепер маємо нові стовпи, СІП і ще один трансформатор. Єдина проблема -- почали частіше горіти лампочки (жарівки і світлодіодні, КЛЛки і прості ЛДС з дроселями нє), довелося ставити послідовно термістори.

Рост - 18-9-2018 у 15:58

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  

Тобто, це буде тупикова територія, яка споживає продукт Цивілізації, нічого не віддаючи взамін.

Тарасе, ви ж розумієте, що описали ідеальне місце для проживання? :)
Ви ж не думаєте, що я купив будинок в селі тому, що там якесь велике підприємство?
Ліси, чиста вода і повітря, відсутність будь-якого забруднюючого довкілля виробництва - чудове місце для споживання продукту Цивілізації, виробленого в інших, значно менш придатних для проживання місцях. А до Львова мені 40 хв. автомобілем.

Тарас Сокальський - 18-9-2018 у 16:55

В будь-якому випадку привести наявні лінії до ладу вийде на два-три порядки дешевше, аніж забезпечити кожного селянина автономною СЕС з акумуляцією. Якщо чисто для себе, щоб компенсувати кількагодинні незручності, то просто УПС зі здоровим (чи й не дуже) акумулятором, щоби його вистачило максимум на вихідні при економному споживанні, а за тиждень світло так чи інакше хоч на кілька годин появиться, і він встигне підзарядитися до наступних вихідних. Сонце-вітер в цій системі потрібні будуть хіба при якомусь тотальному цивілізаційному краху, поки що без них вийде дешевше, на крайній (і дуже малоймовірний) випадок можна за годинку підзарядитися від бензогенератора.

Рост - 19-9-2018 у 09:21

Вибачте, ви неуважно читаєте написане мною, а частину ігноруєте. Говорити ж, щоб говорити - це не моє.

Тарас Сокальський - 19-9-2018 у 12:58

Добре, спробую зрозуміти, що я пропустив...
Отже:
1. Є дача в Уневі.
2. Їздимо туди епізодично.
3. Бувають доволі тривалі перебої зі світлом (але загалом напруга в розетці буває довший період, ніж сонечко на небі).
4. Хочемо позбутися дискомфорту від цих перебоїв.

Такі відправні моменти, чи щось додамо суттєвого?

Рост - 19-9-2018 у 13:42

Дача в Уневі просто використовувалась для ілюстрації окремих аспектів проблеми, про яку, принаймні я, писав в цій темі.

Тарас Сокальський - 3-10-2018 у 19:36

Щось давно про термоелектрику тут не згадували, натрапив випадково на старе відео...
https://www.youtube.com/watch?v=PuNZh1VgxZk&hl=ru_RU&version...

Тарас Сокальський - 16-12-2018 у 11:01

Не дуже вражає, пів турбоагрегата середненької ТЕС, цікаво як з довговічністю і техніко-економічними характеристиками...
https://hightech.plus/2018/12/06/za-god-ekonomiya-ot-bolshoi-batarei...

Семен Арсауленко - 18-1-2019 у 10:17

Природним фотоелементами є дерева і трава.
Ставимо дома піч + запасаємося дровами, щоб хоч рік сушилися - кпд 500% (приведене до ціни на газ по вартості одної кВт*год).
Можна поставити парову машину низького тиску - втрати все одно підуть на обігрів дому, буде і електрика.
Головне все ремонтоздатне на відміну від колекторів і СФЕ.
***
Чисто термоелектрика теж нормально, але дорогувато чи габаритно.
***
Що ж до аварійної ситуації - куди дешевше обмежитись акумуляторами, зарядником і перетворювачем в 220В. Можна і корпусований безперебійник, але він куди дорожчий.
Один АБ в 80 А*год - це приблизно 0.5кВт*год "чистими" до споживання.
Освітлення добре зразу перевести на 12В чи 24В - коли є світло через адаптер, коли нема - напряму з АБ... потратись прийдеться на провід і коробки, це так.

Тарас Сокальський - 21-1-2019 у 02:41

Ще треба запастися рабами, які ті дрова будуть рубати )))))
Пан має досвід роботи з паровими машинами? Думаю, з неремонтопридатною сонячною батареєю буде мороки на 2-3порядки менше, аніж з простим і доступним в гаражних умовах регулярним ремонтом/обслуговуванням того паровоза...
Щодо низьковольтної розводки -- просто тримати акум в буферному режимі, навантаження сидить паралельно, ніяких комутацій не треба. Зробити в заряднику стабілізацію струму по датчику в колі акума+стабілізацію напруги.

Тарас Сокальський - 21-1-2019 у 02:53

https://youtu.be/xx9Q8PphAVo?t=1257
:lol:

Тарас Сокальський - 27-1-2019 у 14:59

Війна з вітряками:
https://www.facebook.com/save.borzhava/

Тарас Сокальський - 27-12-2019 у 22:33

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Велике Енергокільце. Чи Енергохвіст нашої енергоящірки

А, до речі, то були не лише мої давні хвантазії, ідейка, хоча й в дещо менших масштабах, була на шляху до реалізації. Тільки декому це дуже заважало, і в підсумку ми отримали "арабську весну"...
Стаття 2012 р.:
https://www.popmech.ru/technologies/12615-gigantskie-solnechnye-elek...
Цитата:
Свое участие в Desertec уже подтвердили Алжир, Египет, Иордания, Ливия, ОАЭ, Саудовская Аравия, Сирия и Тунис.

.........