Форум Рідного Міста

А Ви мiняли прiзвище після шлюбу?

Hanor Narasson - 27-1-2012 у 19:28

Щоб не зафлуджувати тему про дискимінацію жінок, створю нову.

Власне прочитав цікаве в ЖЖ: http://maleta-azul.livejournal.com/69364.html#cutid1 :lol::lol::baddevil:
додано
пардон, пропустив варіант "Я чоловік, об'єднав у подвійне". Якщо такі є - то проханні відписатися в темі...:cool:

Руслан Кравець - 27-1-2012 у 19:45

Відповів - ні.
Таке рідкісне прізвище, як в мене, треба берегти. :)

В мене є знайома пара, в якій ні чоловік, ні жінка прізвище не міняли.
Але разом з тим, чоловік носить прізвище жінки, а жінка носить прізвище чоловіка. Так-от. :)

Соломія Федушко - 27-1-2012 у 21:56

Цитата: Початково розміщене учасником Руслан Кравець  

В мене є знайома пара, в якій ні чоловік, ні жінка прізвище не міняли.
Але разом з тим, чоловік носить прізвище жінки, а жінка носить прізвище чоловіка. Так-от. :)

Класно жінці зв'язала собі долю з однофамільцем. :)
Ніколи не розуміла принципового ставлення чоловіків щодо зміни дружини прізвища після одруження, зайва морока лиш... Це що? Прагнення поставити штам власності, чи що?

Hanor Narasson - 28-1-2012 у 14:13

Та ясно, що "зайва морока", але моя дружина таким чином уникнула кількатисячного штрафу вiд ПФ.
Так що в першу чергу це зайва морока для наших коханих бюрократів.:baddevil:

Андрій Пелещишин - 28-1-2012 у 14:21

Цитата:
Прагнення поставити штам власності, чи що?

Напевно, що так :) І, думаю, що це не така вже і погана чоловіча риса :)

Соломія Федушко - 29-1-2012 у 20:57

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Цитата:
Прагнення поставити штам власності, чи що?

Напевно, що так :) І, думаю, що це не така вже і погана чоловіча риса :)

Дивно, що тільки на прізвищі закінчилось, а то можна і тавро на чолі поставити :lol:
Є випадки, що жінки досягають значного успіху з своїм прізвищем і вважаю несправедливим, щоб чоловік вимагав від жінки в цьому випадку змінити прізвище. Я можу назвати два приклади з мого оточення, коли "новоспечений муж" тільки тоді заспокоївся, коли поставив, нами названу, "мітку власності". Це якось несправедливо... Не можна вбивати у дружині особистість! Це має бути її самостійний свідомий вибір.

Андрій Пелещишин - 29-1-2012 у 22:07

А якщо "принципове ставлення чоловіка" співпаде з "самостійним свідомим вибором" жінки? Це буде "мітка власності" чи не буде? Я заплутався :)

Сформулюю таке питання - чи завжди неправа жінка, коли вона бере прізвище чоловіка?

Соломія Федушко - 31-1-2012 у 00:42

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  

Сформулюю таке питання - чи завжди неправа жінка, коли вона бере прізвище чоловіка?

Ой, скільки вчи-вчи, а одні двійки! Жінка - права ЗАВЖДИ! :lol::lol::lol:

Якщо вона має бажання змінити прізвище, то будь ласка... Але навіщо вимагати від жінки цього кроку так принципово?
ЇЇ обов'язок піклуватись про чоловіка і родити дітей, а не оббивати пороги кабінетів, бо вибачте, у чоловіка принципова точна зору...
Також можна запитати у чоловіків: Чому дорогі наші мужні істоти не всі носять обручки? А? ;)

Dmy - 31-1-2012 у 03:01

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Також можна запитати у чоловіків: Чому дорогі наші мужні істоти не всі носять обручки? А? ;)
Подумаєш, біном Ньютона!
Можливо, чоловіки не так впадають на ріжні блискучі цяцьки. От, напр., сережки у вухах - далеко не в кожного другого. Про всякий інший пірсинг я взагалі мовчу.

Катерина Слобода - 31-1-2012 у 17:08

Цитата: Початково розміщене учасником Соломія Федушко  

Жінка - права ЗАВЖДИ! :lol::lol::lol:

Точно! :) Трохи доповню... Є два основні правила:
1. Жінка завжди права.
2. Якщо жінка не права - дивитися пункт № 1 :)

Цитата:

не оббивати пороги кабінетів, бо вибачте, у чоловіка принципова точна зору...

Ну то таки проблема. Потрібно міняти в кого більше, в кого менше, два паспорти, права, підтверджувати різні документи...зібрати купу довідок на довідки про довідки...і т.д... морока, одним словом, ще й, враховуючи як в нас то все робиться...

Hanor Narasson - 31-1-2012 у 20:47

Але класно, помінявши прізвище, коли потягнуть на цугундер невинно заявити: "А то ж не я!!!":wow:

Андрій Пелещишин - 31-1-2012 у 21:06

Щодо першого повідомлення. У мене є один колега, який взяв подвійне прізвище, доплюсувавши до свого жінчине.
Чи вона зробила так само - не знаю :)

Ольга Косовська - 31-1-2012 у 22:08

а я знаю випадок коли чоловік взяв прізвище жінки, бо його прізвище було Гнида, а якось гниді не пасує бути директором школи ;)

Hanor Narasson - 1-2-2012 у 22:16

... а Пахлові...:lol:

Андрій Пелещишин - 2-2-2012 у 19:19

До речі, часто жіни залишають дівоче прізвище (а мужчини хлопчаче :) ), бо хочуть працювати разом у великій установі чи корпорації. Кадрова політика багатьох установ часто не допускає працевлаштування сім'ї або взагалі разом, або на підрозділі. У такому разі різні прізвища дозволяють "проскочити" мимо неуважного кадровика.

Ярема П. - 4-2-2012 у 14:17

Думки по темі: http://noddeat.livejournal.com/342942.html

Андрій Пелещишин - 4-2-2012 у 15:05

А чому позиція жінок, які хочуть взяти прізвище чоловіка, хочуть щиро і без примусу, часто вважається "дебілізмом" і дикунством?

Inna Syvokin - 4-5-2012 у 22:00

Я вважаю, що це досить адекватно, коли жінка бере прізвище чоловіка. Одруження - це нова доба в житті жінки, хочеться змін.

Каріна Крутченко - 7-5-2012 у 23:32

так, звичайно я взяла прізвище свого чоловіка!

Катерина Рогів - 4-10-2016 у 09:47

Так, звичайно:)