Форум Рідного Міста

Правильні абетки

Андрій Пелещишин - 11-3-2012 у 22:45

Традиційно абетки робляться за принципом - буква та ілюстрація, що є малюнком предмета, який починається на цю букву.
Звернув увагу, що дітей інколи збиває з пантелику безсистемність, і вони не вгадують, що то за малюнок. Точніше за слово закладене в малюнку. Наприклад - "Голуб" чи "Пташка".
Я думаю, найкращими ліками від такого мала би бути певна системність при укладанні абеток. Тобто використання в якості ілюстрацій об'єктів з одного класу.
Наприклад:
- назви звірів
- назви рослин
- назви частин тіла
- назви предметів побуту
- назви страв
- назви городини
тощо

Такі абетки напевно би не тільки допомагали вчити букви, але й систематизувати світ, уводити абстактні узагальнюючі поняття.

Такої абетки я ще не бачив. Близька була "Абетка" Абабагаламаги (переважно звірята), але там чомусь знайшлося місце ангелу (!), інопланетянам, дракону, пану на імя Фабіан.. та й носоріг випадає з ряду вітчизняних котиків, зайчиків, лисичок..

Цікаво, можливо з простих класів, доступних дітям, і неможливо вибрати достатню кількість об'єктів для абеток? Особливо на "складні" букви?
Може самі спробуємо принаймні сформувати якийсь список?

Ольга Косовська - 11-3-2012 у 23:39

це не реально, але спробувати можна

Ольга Косовська - 11-3-2012 у 23:54

ось що вийшло в мене з класу "квіти(кімнатні рослини)", хоча то не для дітей то точно, впевнена що багато з вас не буде знати усе :) тай і я не на всі букви знаю :(

Айстра, Бегонія, Волошка, Гвоздика, Дзвіночки. Едельвейс, Є....., Жасмин, Зефірантес, Ірис, Ї...., И...., Й...., Конвалія, Лілія, Мак, Нарцис, Орхідея, Пролісок, Ромашка, Сальвія( або сонях), Тюльпан, У...., Фіалка, Хризантема, Цикламен, Чорнобривці, Шафран, Щ...., Юка, Якобінія

Ольга Косовська - 12-3-2012 у 00:26

маю 5 абеток в хаті, пробувала з них щось скласти, не вийшло :(

Hanor Narasson - 12-3-2012 у 13:59

Можливо, якщо об'єднати кілька категорій, о і вдалося би. В одній - навряд. Та й не певен, чи, скажімо частини тіла є "від а до я". На "а" щось нічого згадати не можу...:saint:

Aндpiй - 12-3-2012 у 20:09

Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
не певен, чи, скажімо частини тіла є "від а до я". На "а" щось нічого згадати не можу


Елементарно - анус :)
________________

Дуже легко знайшлись нескладні релігійні терміни:
ангел
Бог
віра
гріх
душа
Едем
єретик
жертва
заповіді
ієрей
їмость
Йов
каплиця
літургія
молитва
неділя
обряд
пекло
рай
сповідь
таїнство
успіння
фарисей
храм
Церква
чернець
шопка
щедрівка
юдеї
язичники

Ольга Косовська - 12-3-2012 у 20:58

Релігійні терміни досить не погані, але як їх зобразити, щоб дитина зрозуміла????

Hanor Narasson - 13-3-2012 у 12:57

Цитата: Початково розміщене учасником Aндpiй  
Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
не певен, чи, скажімо частини тіла є "від а до я". На "а" щось нічого згадати не можу


Елементарно - анус :)
________________


Абетка має бути латинська?:baddevil:
В українській для літери Д безумовно підійде.

Тут річ не в тому, щоб підібрати слова, а щоб це слово було назвою предмета, причому однозначною. Наприклад "язик" (а ви думали я на літеру Я іншу частину тіла запропоную???:lol: )

От релігійні терміни зобразити складно.

Андрій Пелещишин - 13-3-2012 у 17:36

Щось на "а" нічого путнього... :( Апендицит, Аденоїди.... брр

Андрій Пелещишин - 13-3-2012 у 21:47

Думаю, що з частинами людського тіла нічого не вийде.
Може з городовими рослинами? Або просто рослинами?

Aндpiй - 14-3-2012 у 12:41

Ви, пане Андрію, складіть абетку з користувачів форуму, і картинки є готові :lol:


Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
..причому однозначною. Наприклад "язик" (а ви думали я на літеру Я іншу частину тіла запропоную)
Нє, не думав, бо там би була двозначність :D

Тарас Гулка - 15-3-2012 у 10:43

Американська ІТ- абетка :)

422088_341713089197540_100000765569219_844053_1956131899_n.jpg - 49kB

Андрій Пелещишин - 15-3-2012 у 14:39

Щодо людського тіла. На літеру "А" може бути "артерія". Зобразити в принципі нескладно.

Hanor Narasson - 16-3-2012 у 19:42

Знову повернемося до "голуб vs пташка" -> "артерія - судина".

Hanor Narasson - 16-3-2012 у 19:47

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Думаю, що з частинами людського тіла нічого не вийде.
Може з городовими рослинами? Або просто рослинами?


З рослинами - як два пальці об асфальт! Там на будь-яку літеру є! Любе! Хош сто порцій!:cool:


Андрій Пелещишин - 28-11-2012 у 21:10

Дуже цікавий критичний аналіз однієї з новочесних абеток. Рекомендованих до використання в школах
http://life.pravda.com.ua/columns/2012/11/28/116532/

Наталка - 28-11-2012 у 22:28

Розкішний вірш про чаплю на літеру... "Я" убив мене наповал. Не знаю, що сказати... мені літер у абетці бракує. :D

Андрій Пелещишин - 14-12-2012 у 18:46

Поки ми тут ля-ля, виявилося, що
Цитата:
У Міносвіти зазначають, що "Буквар" для перших класів, у якому спотворені твори авторів, є інноваційним сучасним підручником.

Про це йдеться у роз’ясненні, опублікованому у п’ятницю на сайті Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України.

Як зазначається, у 2011 році рукопис підручника став переможцем Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1 класу ЗНЗ серед 13 робіт-конкурсантів.

http://life.pravda.com.ua/society/2012/12/14/117700/
Раджу почитати, там цікаво