Форум Рідного Міста

ПОДАТКИ

Ігор Дума - 9-4-2003 у 13:08

Вчора на 1+1 в передачі “Подвійний доказ” досить цікаво обговорювали податкову ситему України, зокрема, новий ще не докінця прийнятий Податковий кодекс України. Було сказано багато аргументів за і проти цього докумету, але то були коментарі “державних мужів” і олігархів. Хотілося би почути думку “нормального” люду.

vovka - 9-4-2003 у 20:01

Моя думка така що 13 % ( так як в Росії) це є надзвичайно сприятливий податок для виводу бізнесу з тіні. Наприклад зараз не секрет що багато потужних фірм і банківських установ дають зарплату в конвертах. Тобто наприклад 300-400 гривень оклад (символічно) а основна частина зарплати в конвертах з вічнозеленими папірцями. А чому ? Тому що платити біля 40% податку ніхто не хоче. А ще більш абсурдною зараз є система оподаткування, при якій люди з більшим доходом платять більший процент. Чи є мотивація в людини декларувати високі доходи ? Я думаю нема. От якби чим більший дохід, тим менший податок ( в процентах) , тоді я розумію, що якась мотивація б з'явилася.
Ще на мою думку, 13% дасть можливість розвиватися малому бізнесу, буде вигідніше брати кредити в банках, а банки в свою чергу зможуть зменшити кредитні ставки... Звичайно, що за перший рік втрати будуть для бюджету, але коли розшириться база оподаткування, тоді ми тільки виграємо...
Хочеться вірити, що Азаров сказав правду, і що 13% вже не поміняють в третьому читанні кодексу.

кецо - 10-4-2003 у 12:14

Дехто каже, що в Біблії написано "віддай десятину", тобто мова йде про ставку податку не 13, а 10 відсотків.Тим більше чило якесь для "суєвєрних" непраильне.

Фабіян - 10-4-2003 у 15:39

Справа не стільки в податкових ставках, як в кількості податків та зборів, та принципі їх нарахування. Під час вищезгаданої передачі пролунала інформація про близько 30-ть видів платежів і зборів та 1400 нормативних актів, що регламнтують існуючий облік. То чи можна в таких умовах платити? Чи можна почуватись спокійним за свої бухгалтерські справи? А скільки люду працє в податкових інспекція, адміністраціх, поліціях?
Я вважаю, що треба йти не шляхом зменшення ставок, а шляхом зменшення кількості обов'язкових платежів, та спрощення схеми їх нарахування. Процедура нарахування має бути простою і прозорою. Це полегшить роботу бухгалтерам і зменшить кількість працівників фіскальних органів. І відміна усіляких пільг.
Лише горезвісна податкова накладна чого варта. То хрестик не там, то не в ту колонку вписав, то підпис не розшифрований і т.д. Кландайк для податківців. Коли немає до чого вчепитись, то беруть ті пацаваті папірці і починають пити кров - цю податкову не зараховуємо, бо вона заповнена не згідно методології ведення бухгалтерського обліку.

кецо - 11-4-2003 у 10:21

В Польщі, після проведення податкової реформи, її спростили до такого мінімуму, що залишилися без роботи тисячі бухгалтерів ( в них відпала потреба, так як облік могла вести і дитина) та скоротили в кілька раз "податкову армію". Ну а в нас, в принципі, податковий облік приватних підприємців чи суб"єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему тоже не складний, але загальна система оподаткування і обліку - ну це просто .................... хто мав справу той знає. Тільки Закон про ПДВ чого вартий - він за об"ємом не поступається нпевне відомому роману "Війна і мир".