Форум Рідного Міста

Що чекає гривню після виборів 2012?

Андрій Пелещишин - 24-7-2012 у 20:51

У нас була колись тема з такою назвою, але це було 8 років тому. Тому починаю нову тему.
Отже, що ж чекати від нашої валюти? Переважають думки скептиків, лише прогнози коливаються від 8,5 за долар до 11-12 за долар. Згадується популізм уряду та ріст виплат по державному боргу.
У той же час дехто з влади розказує про суттєве зростання валютних резервів як гарантію стабільності гривні...

Тарас Гулка - 24-7-2012 у 21:35

У збільшення валютних резервів чути тільки від наших політиків. В той час, як євроексперти кажуть, що резерви України тануть.
Враховуючи невтішні прогнози загалом по світовій економіці і роботу наших "господарників", мені особисто в стабільність не віриться.

Andreas - 25-7-2012 у 00:39

А причому курс гривні до виборів? Нє, я знаю, що на вибори владі потрібні гроші, взяти їх нема де, треба друкувати, гривня падає, як висновок. То аксіома. Але чисто українська. Точніше - пострадянська.
А взагалі вибори і курс національної валюти знаходяться в різних площинах,
Таким самим чином можна обговорювати "як вплинуть вибори на врожай огірків?"

Юрій Марків - 25-7-2012 у 08:30

До виборів постараються втримати курс гривні, оскільки це для простих людей одна з основних ознак стабільності, десь на рівні ціни і наявності в магазині хліба і гречки.

Курс гривні після виборів прогнозувати всерйоз мало хто береться. Та й що таке той курс? Відносно чого? Якщо брати долар США, то з їхніми трильйонними боргами - це теж щось дуже умовне. Євро взагалі невідомо що чекає. Якийсь час тому розглядали швейцарський франк як резервну валюту, та ця валюта через її масове купування суттєво зросла в ціні, що стало невигідно для їхніх експортерів, тому її були змушені девальвувати (та й не так багато цієї валюти на ринку).

Якщо спробувати дати універсальну пораду, без прив'язки до виборів, то фахівці з заощаджень радять тримати (звісно, не в одному банку) свої кошти (якщо вони є) в кількох валютах, а також в банківських металах та в товарах довготривалого використання.

Андрій Пелещишин - 25-7-2012 у 10:06

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
А причому курс гривні до виборів? Нє, я знаю, що на вибори владі потрібні гроші, взяти їх нема де, треба друкувати, гривня падає, як висновок. То аксіома. Але чисто українська. Точніше - пострадянська.
А взагалі вибори і курс національної валюти знаходяться в різних площинах,
Таким самим чином можна обговорювати "як вплинуть вибори на врожай огірків?"

Поки голову Національного банку будуть вибирати за ознакою дружби з сином Президента, то привязка буде.
Крім того, не треба забувати, що результати виборів можуть погано вплинути на стабільність в країні, адже вже зараз зафіксовано найвищий рівень протестних акцій за весь час існування держави. Знову ж, якщо країну трохи почнуть тиснути ззовні, це не може не відобразитися на курсі.

А так чи інакше людина прогнозувати повинна, не зважаючи на всі глобальні тенденції. Не таємниця, що ті, хто свого часу в 2008 не повірив діючому уряду в 4,5 грн за долар, потім в осени за півціни мали шанс придбати авто чи нерухомість. А багато хто, хто тримав гривні на депозиті, поніс значні втрати.

Юрій Сєров - 28-7-2012 у 19:43

Гривня вже почала падати.
Після виборів точно ще впаде, питання - як сильно.
Відносно валют - думаю, шведську крону або краще польський злотий можна купувати також...

Andreas - 28-7-2012 у 21:54

Тільки єври не купуйте заради Бога! Мені ж з ними ще жити і жити...

Dmy - 29-7-2012 у 02:55

Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Тільки єври не купуйте заради Бога! Мені ж з ними ще жити і жити...
То ми тобі їх потім продамо - живи собі;)

Юрій Сєров - 30-7-2012 у 08:35

Мабуть пані Ангела вже потайки дойчмарки друкує, так шо Андреасе, не надійтеся дуже на те евро :)

Катерина Слобода - 30-7-2012 у 12:13

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Мабуть пані Ангела вже потайки дойчмарки друкує, так шо Андреасе, не надійтеся дуже на те евро :)

так, то цілком може бути, читала десь, вже не знаю де, що Німеччина хоче повернутися до національної валюти, щоб подолати кризу...так що купіть собі трохи золота, ну або не трохи, і не морочтеся з євро :D

Юрій Сєров - 10-8-2012 у 20:31

Азаров тут висловився: http://korrespondent.net/business/financial/1382258-azarov-garantir... що 15 грн за долар не буде. А скільки буде? 10?

Андрій Пелещишин - 4-9-2012 у 17:53

Гривня тихенько поплила...

Юрій Сєров - 4-9-2012 у 22:07

Будемо сподіватися, що це пов'язане з початком вересня і активізацією бізнесу...

Юрій Сєров - 5-9-2012 у 21:25

Подивимося, чи справді 10 вересня стабілізує падіння гривні
http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2012/09/05/286967

Правда, десь місяць тому Азаров сказав, що гривня буде стабільною - це вже був привід насторожитися... :baddevil:

Юрій Сєров - 13-11-2012 у 13:10

Нацбанк визнав, що підвищення ступеня гнучкості курсу гривні - неминуче
http://ua.korrespondent.net/business/financial/1422003-nacbank-vizn...

Яке цікаве формулювання "підвищення ступеня гнучкості"... :baddevil:


Андрій Пелещишин - 19-11-2012 у 18:45

Пропонується увести податок на обмін валюти
http://www.epravda.com.ua/news/2012/11/19/345140/

Податок немаленький - 15% !!

Юрій Сєров - 19-11-2012 у 20:34

Читав ту новину, "обдираловка якась"...
А ще експортерів хочуть змусити продавати певний обсяг валютної виручки.

Такі адміністративні методи можуть дати якесь тимчасове покращення, але в довгостроковій перспективі нічого доброго це не дасть...

Андрій Пелещишин - 19-11-2012 у 22:46

Але з експортерів податку брати не будуть хоча би..

Кльово. Якщо я на зароблені гроші купив собі долари (щоби перестрахуватися від інфляції), то я ще повинен другий раз платити в Пенсійний фонд. Сильно.

Юрій Марків - 20-11-2012 у 09:58

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Пропонується увести податок на обмін валюти
http://www.epravda.com.ua/news/2012/11/19/345140/

Податок немаленький - 15% !!


Якщо поповнити валютну картку, то можна в магазині нею розрахуватися. Курс обміну тоді, звісно, не можна буде вибрати, але це все одно вигідніше, ніж платити 15% податку.

Рост - 20-11-2012 у 10:34

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  
Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Пропонується увести податок на обмін валюти
http://www.epravda.com.ua/news/2012/11/19/345140/

Податок немаленький - 15% !!


Якщо поповнити валютну картку, то можна в магазині нею розрахуватися. Курс обміну тоді, звісно, не можна буде вибрати, але це все одно вигідніше, ніж платити 15% податку.


Тобто ми вже погодились, проковтнули, і думаємо, які знайти виходи? Та в загниваючій Європі давно барикади на вулицях будували б після такої новини!

Юрій Марків - 20-11-2012 у 11:32

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Та в загниваючій Європі давно барикади на вулицях будували б після такої новини!


А то вже децизія кожного. Хтось децидує бруківку випорпувати, а хтось - молитися за владу і благословляти, яка би та влада не була.

Андрій Пелещишин - 20-11-2012 у 12:01

Поки що відклали прийняття закону, нова ВРУ буде його дивитися
http://www.pravda.com.ua/news/2012/11/20/6977778/

Щодо децизії кожного - думаю, якби якась сила розпочала реальні дії проти прийняття закону, багато хто навіть з простих громадян долучився би до них, хоча би в формі внеску кількох вже непотрібних готівкових доларів. Але тут ключове слово - реальні. А з цим зараз важко

Андрій Пелещишин - 3-12-2012 у 11:40

http://www.epravda.com.ua/news/2012/12/3/348258/
Цитата:
Верховна Рада у вівторок може ухвалити закон про 10% валютний податок.

Про це повідомляють джерела "Економічної правди".

За словами співрозмовника, Нацбанк вирішив зменшити ставку податку з 15% до 10%, і в такій формі провести його через Верховну раду.

Проте перший заступник керівника фракції Партії регіонів у Верховній раді Михайло Чечетов підтвердив виданню "Комсомольская правда в Украине", що парламент 4 грудня проголосує за введення 15%-ного податку на продаж валюти, якщо Нацбанк вирішить внести цей закон