Форум Рідного Міста

13 квітня 2003 року - XVIII ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МОЛОДІ

о. Андрій - 12-4-2003 у 23:25

ПОСЛАННЯ СВЯТІШОГО ОТЦЯ ІВАНА ПАВЛА ІІ
НА XVIII ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МОЛОДІ
(13 КВІТНЯ 2003)

"Ось матір твоя!" (Ів 19,27)
Дорога молоде!

1. Можливість звернутися до вас з особливим посланням з нагоди Всесвітнього Дня молоді, щоб таким чином засвідчити вам мою любов, є для мене постійно відновленою радістю. Я зберігаю в моїй пам’яті світлу згадку тих вражень які справили на мене наші зустрічі під час святкування Всесвітніх днів молоді: молодь і Папа разом, в оточенні багаточисленних єпископів і священиків дивляться на Христа - Світла світу, взивають до Нього і проповідують Його всьому людству. Дякуючи Богові за віру, про яку ви ще зовсім недавно дали свідчення в Торонто, відновляю моє запрошення, що прозвучало на березі озера Онтаріо: «Церква дивиться на вас з довір’ям і чекає, щоб ви стали народом блаженств!» (Exhibition Place, 25 липня 2002).

Для XVIII го Всесвітнього Дня молоді, який будете святкуєте у різних єпархіях світу, я вибрав тему пов’язану з Роком Вервиці: “Ось матір твоя!” (Ів 19,27). Перед смертю, Ісус віддає апостолові Івану найдорожче, що в Нього є: свою Матір, Марію. Це останні слова Спасителя, які мають урочистий характер і які потрібно сприймати як Його духовний заповіт.

2. Слова Архангела Гавриїла в Назареті: «Радуйся, Благодатна» (Лк 1, 28) освітлюють також і те, що відбувається на Голгофі. На початку стоїть Благовіщення, Хрест знаменує звершення. В Благовіщенні Марія в своєму лоні дарує Божому Синові людську природу; у підніжжі Хреста, в апостолі Івані, Вона приймає до свого серця усе людство. Вже від першої миті Воплочення Вона стала Богородицею а в останні хвилини життя свого Сина Ісуса, вона стала Матір’ю усього людства. Вона, непорочна, на Голгофі “пізнає” на собі страждання гріха, який Син взяв на себе, В підніжжі Хреста, на якому помирав Той, Кого вона зачала, сказавши “так” в момент Благовіщення, Марія отримала від Нього “друге сповіщення”: «Жінко, ось син твій!» (Ів 19,26)

Син на Христі зміг влити своє страждання в серце матері. Кожна страждаюча дитина потребує цього. І ви також, дорогі молоді друзі, зустрічаєтеся із стражданням: самотністю, невдачами та ілюзіями в особистому житті; труднощами входу в світ дорослих і в професійне життя; розлученнями та втратами у ваших родинах; насильством війн і смертю невинних. Знайте, однак, що в важких моментах, якими життя наділяє кожну людину, ви не одні: Ісус і вам, як і Івану, що стояв в підніжжі Хреста, віддає Свою Матір, щоб Вона утішила вас Своєю любов’ю.

3. Євангеліє дальше говорить, що «від тієї хвилі учень взяв ЇЇ до себе» (Ів 19,27). Фраза, яка стала предметом багаточисленних пояснень вже в перші роки християнства, говорить не тільки про дім Івана, Вона більше говорить про духовний, ніж про матеріальний аспект цього вчинку, про новий зв’язок, що встановився між Матір’ю та Іваном.

Ви, молоді друзі, більш-менш є ровесниками апостола Івана і так, як і він, бажаєте бути з Ісусом. Сьогодні Ісус настійливо просить вас взяти Марію “в свій дім” прийняти ЇЇ “між тих, хто для вас є дорогим”, щоб вчитися в Тої, Котра «зберігала ці слова в своєму серці» (Лк 2,19), зосередженого слухання, покірності та щирості душі, що відрізняли Першу Співпрацівницю Бога в справі Спасіння. І вона, здійснюючи своє материнське служіння, буде навчати і виховувати вас доти доки в вас не відобразиться в повній мірі Христос (Див. Апостольське послання "Rosarium Virginis Mariae", 15].

4. Через це я також і нині повторюю девіз мого єпископського і папського служіння: «Totus Tuus» ["Всеціло Твій" ]. Я постійно відчуваю в моєму житті люблячу і діючу присутність Божої Матері; Марія щоденно супроводжує мене у здійсненні місії Наступника Св. Петра.

Марія є Матір’ю Божественної благодаті, тому що Вона є Матір’ю Подателя благодаті.
Довіртеся Їй із повною довірою! І сіятимете красотою Христа. Відкрийтеся на подув Духа Святого і ви станете безстрашними апостолами, здатними розповсюджувати довкола себе милосердну любов та світло істини. В школі Марії ви відкриєте конкретне завдання, виконання якого від вас очікує Христос, навчитеся ставити Його на перше місце в вашому житті і направляти до Нього ваші думки та вчинки.

Дорогі мої молоді друзі, ви знаєте: християнство не є лиш образ думання, що вичерпується пустими словами. Християнство – це Христос! Це є Особа, Жива Особа! Зустріти Ісуса, любити і зробити так, щоб Його любили інші: ось покликання християнина.
Марія була подарована вам, щоб допомогти встановити істинні, більш особисті відносини з Ісусом. Своїм прикладом Марія вчить вас звертати на Нього ваш погляд, повний любові, тому що Він першим полюбив нас. Своїм заступництвом Вона дарує вам серце учнів, здатне бути уважним і слухати ЇЇ Сина в Якому виявлені істинний лик Отця і автентична гідність людини.

5. 16 жовтня 2002 року, я проголосив початок “Року Вервиці” [Розарія, чоток] і призвав всіх синів і дочок Церкви відкрити для себе в цій старовинній богородичній молитві простий і глибокий спосіб споглядання Христового Обличчя. Відмовляти Вервицю [чотки] - означає, вчитися дивитися на Ісуса очима Його Матері і любити Ісуса Її Материнськім серцем. Сьогодні я духовно вкладаю у ваші руки вервицю [чотки]. Через молитву і роздумами над таїнствами Марія впевнено поведе вас до Свого Сина! Не встидайтеся молитися вервицю [чотки] на самоті, по дорозі до школи, університет чи на роботу, на вулиці і в громадському транспорті; візьміть за звичай молитися вервицю [чотки] між вами в молитовній групі, рухах і товариствах, не затримуйтесь запропонувати своїм батькам і братам та сестрам молитися вервицю [чотки] в дома, тому що він оживляє і зміцнює зв’язок між членами родини. Ця молитва допоможе вам бути сильними в вірі, постійними в милосердній любові. Радісними ті стійкими в надії.

З Марією, Слугинею Господньою, ви відкриєте радість і плоди утаєного життя. З Нею Ученицею Наставника, ви підете за Христом по дорогах Палестини, ставши свідками Його проповіді і чудес. З Нею, Страждальною Матір’ю, будете супроводжувати Ісуса в стражданнях та смерті. З Нею, Дівою Надії, приймете радісну звістку Пасхи і безцінний дар Святого Духа.

6. Дорогі молоді друзі, лише Ісус знає ваше серце та глибокі утаємнені бажання . Лише Він, що полюбив вас аж до смерті (Ів 13,1), може відповісти на ваші жадання. У Нього Слова вічного життя - слова, що надають сенс [нашому] життю. Ніхто крім Христа, не є здатний дати вам справжнє щастя.
Наслідуючи приклад Марії, зумійте відповісти Йому “так” без будь-яких умов. Нехай у вашому житті не буде місця ні для егоїзму, ні для ліні. Сьогодні більше, як ніколи необхідно, щоб ви стали “стражниками ранку”, свідками, які сповіщають світлі проміння світанку та нову весну Євангелії, паростки якої вже можна побачити. Людство сильно потребує свідчення вільної та відважної молоді, яка не боїться іти на перекір всьому, рішуче і з ентузіазмом проголошувати віру Бога, Господа і Спасителя.

Ви знаєте любі друзі, що ця місія не проста, а якщо розраховувати лише виключно на свої сили, вона стане і зовсім неможливою. Однак «неможливе в людей, можливе є в Бога» (Лк 18,27; 1,37). Справжні учні Христа визнають свою слабкість. Через це вони покладають свою довіру на благодать Бога, приймають її всім серцем, вірячи, що без Нього нічого неможливо зробити (Див. Ів 15,5). Від інших людей їх відрізняють не таланти і здібності, а тверде рішення іти по слідах Ісуса. Наслідуйте їх, як вони наслідували Христа! І нехай Господь “просвітить очі вашого серця, щоб ви зрозуміли, до якої надії він вас кличе, яке то багатство славної спадщини між святими, і яка безмірна велич його сили для нас, що повірили, за діянням могутності його сили” (Еф 1,18-19).

7. Любі молоді друзі, наступна Всесвітня зустріч [молоді] відбудеться, як ви знаєте, в 2005 році в Німеччині, в місті та в єпархії Кельна. Перед вами ще довга дорога, однак ці два роки що відділяють нас від цієї мети, можуть стати старанною підготовкою. Нехай на цій вашій дорозі допомагають вам теми, які я вибрав для вас:

- 2004 р., XIX Всесвітній день молоді: "Ми хочемо побачити Ісуса" (Див. Ів 12,21);
- 2005 р., XX Всесвітній день молоді: "Ми пришли поклонитися Йому" (Див. Мт 2,2).

В Вербну [Квітну] Неділю ви зберетеся в своїх місцевих Церквах: проведете цей день в молитві, в уважному слуханні, з радістю «настановляючи один одного», виявляючи свою гарячу і щиру віру! Подібно до царів, будьте прочанами, якими керує бажання зустріти Месію і поклонитися Йому! Відважно звіщайте, що Христос Померлий і Воскреслий, - переміг зло і смерть!

В цей наш час, коли ще існує насильство, ненависть та війна, ви повинні свідчити про те, що лише Він може подарувати справжній мир серцю людини, родинам і всім народам землі.
Старайтеся прагнути миру, справедливості та братерства і старайтеся співпрацювати для їх розповсюдження. І не забувайте слова Євангелії: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт 5,9).

Поручаючи вас Діві Марії, Матері Христа і Матері Церкви, я супроводжую вас особливим Апостольським благословенням, що є знаком моєї довіри і підтвердженням моєї любові до вас.

Іван Павло ІІ
Ватикан, 8 березня 2003 р.