Форум Рідного Міста

Вітаю з днем вчителя

Андрій Пелещишин - 5-10-2013 у 20:20

Хоча як і інші професійні свята, день вчителя - це формальне свято, але таки в народі його знають і не забувають.
Отож вітаю всіх Форумчан, що працюють в освіті - хай хоч інколи вам тепліше сяє сонце!

Вітання сумне, бо зараз якось так усе паскудно навколо освіти, що слів нема. І атмосфера в галузі важка, нервова і держава зневажає...

Юрій Сєров - 9-10-2013 у 17:06

Замість привітання... :)

Спеціальності в сфері інформаційних технологій — найбільш перспективні. Так вважає половина «білих комірців». При цьому до списку професій, у яких нема майбутнього, потрапили робочі спеціальності, а також такі професії, як таксист і… вчитель.
http://hh.ua/article/14228

Андрій Пелещишин - 9-10-2013 у 21:04

У цьому є правда, молоді люди тонко відчувають кон'юнктуру.. Розвину ще думку: в народу, в якого професія вчителя не має майбутнього, взагалі майбутнього немає.

Петро Гонсалес - 10-10-2013 у 11:02

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Розвину ще думку: в народу, в якого професія вчителя не має майбутнього, взагалі майбутнього немає.

Висновок із цього постає один: гряде зміна цивілізацій.
Ну, щоб не казати такі високі та мудрі слова, як "цивілізація", і щоб було зрозуміліше, скажемо так: відбувається зміна суспільних відносин, тихе і повільне переформатування суспільства, яке може тривати не один десяток років, якщо не століття. Цьому сприяють такі новітні швидкі засоби масової комуніакації, як Інтернет, смартфони. Ну, і також грядущі альтернативні джерела енергії, поміж них і безоплатна сонячна енергія. Автомобілі, котрі частково будуть брати енергію Сонця, можливо, на початок для живлення бортових систем та агрегатів (кондиціонер тощо), відтак з наступним розвитком у повноцінні машини, які сонячною енергією живитимуться вже для повноцінного руху.

А український історик та культуролог Ярослав Грицак узагалі вважає, що утворився новий клас "прекаріат". (Це в порівнянні з усім відомим "пролетаріатом" - нижчим, біднішим соціальним класом суспільства, який не має власності і для якого основним джерелом засобів для життя є продаж власної робочої сили.)
Цитата:
- Що ж це за люди? І що, власне, означає майже невідоме у нас слово “прекаріат”?

- Воно походить від латинського “precarіous” і фактично має два значення - “випрошений, даний із милості” та “тимчасовий, ненадійний, перехідний”. Як наслідок, прекаріатом стали називати клас людей із новими якісними характеристиками та водночас невизначними перспективами.

Фактично ще одна особливість того класу, що він - клас-покоління. За всіма ознаками теперішня молодь є найбільш освічена суспільна група з тих, які коли-небудь існували. Донедавна освіта була головним ключем до успіху й кар'єри. Віднедавна так не є. Оскільки освічених стає дедалі більше, освіта уже мало що гарантує. Тому нинішні молоді люди матимуть значно менше добробуту, якщо порівнювати з попереднім поколінням - нинішніми людьми середнього віку.

Петро Гонсалес - 10-10-2013 у 13:29

Фактично, відбувається... еволюція, яка нікуди не поділася, а тихомирно йде крізь товщу віків. Як виснував Я. Грицак, утворилося нове покоління освічених людей, втім перспективи котрих щодо дальшого якісного життя дуже туманні.

Колись на історичній авансцені зустрілися неандертальці і гомо сапіенси і зійшлися в еволюційній боротьбі за місце під сонцем, за виживання: перші - це були насправді високорозвинені, інтелектуальні, гордовиті індивіди (а не напівдикі людиноподібні істоти, як змальовує їх нам історія), другі - сучасного вигляду люди, що жили в групах. Для виживання в умовах зменшення життєвого ресурсу важливе значення має прагматичний підхід, за якого ролі кожного індивідума в групі розподіляються, а не так як неандерталець міг сам себе прогодувати впродовж життя. Кажучи по-нашому, неандерталець був "хлоп з золотими руками": все міг зробити САМ у житті. Гомо сапієнси за рахунок "вузької спеціалізації" змогли більше соціалізуватися, тобто споріднитися між собою, налагодити культурні та духовні зв'язки, хоч із зниженням розумових здібностей: бо в групі багато думати не треба - соціум відбирав людей-середняків, а інтелектуалів, які загрожували вождям, з громади проганяли, рівно ж як і "покидьків суспільства", які загрожували, в свою чергу, самій громаді. Відтак дехто мусів поступитися своїм місцем під сонцем... Бо на першому місці стала ГРОМАДА.

Це все дуже добре перегукується із сучасним станом речем, особливо на Заході, де давно вже існує вузькоспеціалізований поділ суспільства, де кожен працівник, грубо кажучи, відповідає за свою детальку у складному мехінізмі. Сьогодні, вважаю, вийшов перегин у суспільстві, яке постало перед проблемою влаштування у житті такої сили розумних, інтелектуальних людей, котрі починають вносити напруження у соціум. Тому вже переглядаються доктрини розвитку суспільства, щоб зменшити ризики в майбутньому. Одна із таких доктрин розвитку - Болонська система освіти.