Форум Рідного Міста

Туристичний Львів у підземеллях

Роман Голощук - 16-4-2003 у 21:42

Туристичний бізнес Львова може розширюватися у різних напрямах, оскільки у нашому місті є ще безліч невідкритих місцинок, які можуть привабити туристів. Одним із найновіших туристичних маршрутів став Підземний Львів. У двогодинну екскурсію входять Підземелля костелу Петра і Павла ордену Єзуїтів, підземелля Преображенської церкви та підвали Аптеки- музею. Починаючи від жовтня минулого року видавництво "Центр Європи" при сприянні Товариства Лева розробили маршрут підземеллями. Згадка про підземний Львів наштовхує на думку про Полтву. Насправді це підвали, які досі були невідомі. Щоправда за словами співголови екскурсійно-туристичного Товариства Лева Івана Радковця, спроби використати Полтву для сплаву на байдарках уже були, але від такої ідеї довелося відмовитися. Тому альтернативою став маршрут підземеллями. Схожу екскурсію у бомбосховищах проводять у Берліні. А у Львові у підземеллі костелу Єзуїтів брати Радковці готові показати базальтовий саркофаг архиєпископа Вижицького та розкопки мурів 13 століття. Під Преображенською церквою туристи можуть відчути дух старого Львова і побачити рештки старовинних кам"яниць. Найбільшу атракцію обіцяють у підвалах аптеки-музею, де зберігся кабінет алхіміка та воскові фігури монаха і алхіміка. За словами завідувача туристично-екскурсійного відділу видавництва "Центр Європи" Петра Радковця, для пікантних відчуттів у підземеллі туристів зустріне справжній привид, із яким пов"язана львівська легенда. Товариство Лева розробляє нові маршрути а наразі запрошує охочих побачити старий Львів у закутках підземель,- повідомляє радіо Люкс.
Джерело - [url= http://cupol.brama.com/main.php3?ac=news&gid=1] cupol [/url]

Якщо хочеш побувати в підземеллях...

Leontopolis - 23-4-2003 у 10:07

То маєш можливість реалізувати своє бажання!!!
Достатньо зателефонувати за номером 97-50-27 чи написати за адресою e- mail: leontopolis@mail.lviv.ua

Роман Голощук - 23-4-2003 у 13:14

Цитата:
Першим відправив користувач Leontopolis
То маєш можливість реалізувати своє бажання!!!
Достатньо зателефонувати за номером 97-50-27 чи написати за адресою e- mail: leontopolis@mail.lviv.ua


Дякую за запрошення!
А "справжнього привида" гарантуєте :)
І ще питанячко - а скільки буде коштувати задоволення поблукати підземеллями Львова? Сподіваюсь для дописувачів Форума (хоча б для адміністраторів та модераторів) будуть надаватись знижки?

Nazar - 23-4-2003 у 13:27

І для дописувачів також!!!
Бо тринадцять грн. для нестудентів троха багато, та ще й якщо неназбираю 10 бажаючих, то буде ще дорожче.

Добре що часу майже три години...

А на повному сер"йозі давайте гуртуватись, щоб було з десяток екскурсантів.

Leontopolis - 23-4-2003 у 16:39

Знижки обов'язково будуть - чим більше осіб. тим більше знижок і більше привидів!!!

Підземелля

Користувач Олесь - 23-4-2003 у 17:06

Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
У двогодинну екскурсію входять Підземелля костелу Петра і Павла ордену Єзуїтів, підземелля Преображенської церкви та підвали Аптеки- музею.


Це дуже цікаво! А цей маршрут - не виходячи на поверхню? Я не жартую, питаю серйозно, бо на підземеллях не дуже розуміюся.

Роман Голощук - 23-4-2003 у 20:34

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
І для дописувачів також!!!
Бо тринадцять грн. для нестудентів троха багато, та ще й якщо неназбираю 10 бажаючих, то буде ще дорожче.

Добре що часу майже три години...

А на повному сер"йозі давайте гуртуватись, щоб було з десяток екскурсантів.


Знижка для Академіків має бути однозначно :)
Повністю підтримую пропозицію Назара! Я думаю, що можна й більше 10 бажаючих назбирати.
Але йти потрібно у ночі - щоб страшніше було :)

Leontopolis - 24-4-2003 у 11:59

В маршрут входять підземелля Аптеки-музею, Преображенської церкви та костелу Єзуїтів. В кожен з об'єктів окремий вхід, а екскурсія проводиться виключно вдень!!!! (інекше, необхідно було б страхівку і медичну довідку, яка б засвідчувала добрий стан здоров'я нервової і серцево-судинної систем).

Nazar - 24-4-2003 у 14:11

Ну що, на понеділок?
Було би добре так на 16 - 17годину.

А знимкувати можна??
Бо маю чутливу плівку, і не знаю де її застосувати.. :saint:

Leontopolis - 24-4-2003 у 14:14

Знимкувати можна!
Щодо понеділка: скільки осіб в групі?

Nazar - 24-4-2003 у 14:20

Наразі ще не відомо, бажаючих багато.:sing:

Leontopolis - 24-4-2003 у 15:17

Часу до понеділка зовсім небагато;)

Роман Голощук - 24-4-2003 у 21:06

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
Ну що, на понеділок?
Було би добре так на 16 - 17годину.


Я двома руками за! Але чи багато бажаючих зможуть знайти час у понеділок (себто відірватися від інших приємних святкових подій - наприклад від обливання :))

Андрій Пелещишин - 24-4-2003 у 22:46

Я з дружиною напевно би підписався.

кецо - 25-4-2003 у 12:16

Я був у згадуваній екскурсії. Враження - супер. Особливо мені сподобалось у підземелля костелу: там немає електроосвітлення і цивілізації поки що найменше, навідміну від підземель Преображенської церкви, де вже майже закінчено "євроремонт".

LLLover - 27-4-2003 у 19:49

Ідея супер. Ще нещодавно сам шукав інформацію про подібні екскурсії по Львову. Так нічого і не знайшов нажаль ((
Дуже б було непогано зробити невеличкий інформативний сайт або хоч у форумі тут вивісити ціни, дні, маршрути... якщо буде вільне місце дуже прошу стукнути в аську. Можу зібрати невелику кумпанію )

Таємниці старого підземелля

Роман Голощук - 30-4-2003 у 11:06

НАПЕРЕДОДНІ Великодня у Львові відкрили нову мистецьку галерею “Равлик”. Для нашого міста, в якому, попри його велику історико- архітектурну та мистецьку потужність, галереї можна полічити на пальцях однієї руки, це справді вагома подія. Але унікальна вона передовсім через інше: галерея “Равлик” оселилася у пивницях костелу єзуїтів, де, окрім майбутніх виставок художників не лише з України, а й інших держав (прохання про це вже надійшли від кількох митців США і Польщі), постійно експонуватимуть окремі історико-археологічні знахідки, зроблені у цих пивницях.

Коли шість років тому директор художнього салону “Етнос” Юрій Гайда заповзявся готувати під галерею завалене всіляким сміттям приміщення, в якому місцевий ЖЕК колись зберігав віники та інший недорогий господарський реманент, то ще не знав про бічну крипту, яку нині справедливо вважають найцікавішим об’єктом галереї. Недаремно саме з підземелля галереї розпочинається пішохідний маршрут “Підземний Львів” туристично-екскурсійного відділу видавництва “Центр Європи” під орудою львовознавця Петра Радковця. Цей маршрут, до якого також увійшли підземелля Преображенської церкви та Аптеки-музею), пан Петро розробив разом з рідним братом, керівником історико- краєзнавчого напрямку Товариства Лева Іваном Радковцем.

Один із найцікавіших об’єктів, знайдений у цих підземеллях, – базальтовий саркофаг XVIII століття, призначений для архієпископа Вижицького, що народився 1700 року в сім’ї польської міщанки та київського каштеляна, був єпископом у Кракові, а потім переїхав до Львова. Цікаво, що у цьому саркофазі архієпископа не поховали – на кришці немає дати смерті, і невідомо, де його гробницю треба шукати. За словами братів Радковців, є дві версії: або в Домініканському, або в Латинському соборах. Але наразі тамтешніх поховань ніхто спеціально не досліджував. Цікаво, що ще до появи у крипті науковців саркофаг “дослідили” грабіжники – фахівці знайшли його з виваленою бічною стіною. Цікаве й інше. Туристи, щоб повернутися сюди, залишають монети саме в щілинах саркофага. Мають гості міста й інше місце для складування монет – нішу для поховання, де зараз стоїть голова барокової скульптури, теж знайдена під час розкопок.

Поза тим, у сучасній експозиції – настінні фрески XVIII ст., рештки кераміки XIII-XIV і пізніших століть, погребальної ритуальної урни з китайським ієрогліфом та зі слідами праху. “До ордену єзуїтів була причетна низка поважних львівських родин, – пояснив “Газеті” Іван Радковець. – А єзуїти, як відомо з історії, часто з метою просвітництва мандрували світом. Сьогодні можемо тільки гадати, як потрапила ця урна до Львова: чи хтось привіз її рештки на згадку про далеку країну або цілою із прахом померлого деінде саме львівського єзуїта, чи ще якось. І таких загадок історія залишила чимало”.

Скажімо, ніхто з науковців сьогодні не може сказати, як виглядали середньовічні львівські лазні. Приблизно на їхньому місці, розповів Юрій Гайда, вже в 1610-1630 роках постав костел єзуїтів. Готуючи приміщення під галерею, ентузіасти розчистили і залишили для огляду кам’яні мури XIII-XIV століть із рештками входу та вікна. У тиньку над входом є сліди пальців стародавнього муляра – тремка згадка про живий зв’язок між епохами.

Варте уваги й те, що барокові двері в галереї також автентичні – ручної роботи XVIII ст., зрештою, як і два металевих кільця біля входу, до яких свого часу могли приковувати людей. За словами Івана Радковця, коли він школярем відвідував Музей історії релігії, екскурсоводи, зупиняючись біля комплексу воскових фігур суду інквізиції, наголошували, що один з експонатів у тій панорамі є справжній – шибениця, яку до музею взяли з костелу єзуїтів. Коли ж брати Радковці рік чи два тому звернулися до музею, аби детальніше довідатися про цю шибеницю, то отримали однозначну відповідь: шибениці в музеї не тільки немає, а й ніколи не було, експонували... блок для піднімання вантажів.

Можна взяти блюдце, кинути у нього недопалок – і вже буде попільничка, – зауважив Іван Радковець. – Призначення того так званого “блоку” в нас сумнівів не викликає, хоча насправді не відомо, хто, коли і, найголовніше, де його знайшов. Проблема в тому, що, попри те, що у свідомості загалу єзуїт – це щось жорстоке, інквізиторів призначали зі списку домініканців. Про це є записи й у львівських актових книгах. Водночас немає жодного документа, який би свідчив, що в Галичині чи у Львові людину стратили чи покарали за інакодумство. Боротьбу з церковною єрессю провадили, але засудити людину могла лише цивільна влада на підставі зібраних і переданих у суд матеріалів”.

Є легенди і про костел єзуїтів, зокрема про зцілення у ньому на початку XVIII ст. перед одним із кількох чудотворних львівських образів – образом Матері Божої Розрадниці. У 1946 році його вивезли зі Львова у костел святого Климентія у Вроцлаві – великого грішника, тягар провин якому не давав померти і не дозволяв увійти до жодного храму. Якось, минаючи костел єзуїтів, він почув голос, що кликав його до себе. Перед образом Матері Божої Розрадниці грішник висповідався і відразу ж помер. Пов’язана із цим храмом і правдива історія, про яку є документ у фондах рукописів бібліотеки ім. В.Стефаника. Якось під час одного з богослужінь у 1790-х роках – а храм вміщає п’ять тисяч осіб – якійсь жінці стало погано, вона попросила склянку води. Її слова, передані від одного до іншого, змінили так, що хтось вигукнув: “Пожежа!” Натовп у паніці кинувся до дверей, десятки загинули під ногами і покалічилися. Побутує серед львів’ян й історія нещодавнього часу про те, як лави з костелу єзуїтів хотіли перенести до церкви св. Андрія. Перша ж лава несподівано вирвалася з рук і поламала керівнику перенесення руку, після чого він дав розпорядження розставити всі лави так, як вони були, і більше ніхто по них не приходив. І це не поодинокі історії, що їх бережуть старі стіни, де від повоєнних часів зберігають фонди наукової бібліотеки ім. В.Стефаника.

А що ж до підземель, то впродовж шести років досліджуючи окрему їхню частину і затративши на це близько 50-60 тисяч гривень, “Равлик” нині подарував Львову унікальну нагоду дотику до таємниці.

Ярина Коваль

Джерело - [url= http://www.gazeta.lviv.ua/2003/04/30/NewspaperArticle.2003-04-29.39... Львівська газета [/url]

Leontopolis - 12-5-2003 у 18:47

Ну то як там з бажаючими походити по підземеллях Львова? Десь ви всі пропали. Певно то Паска так вплинула :saint: Або травневі свята:rolleyes:

Роман Голощук - 12-5-2003 у 22:22

Знимки підземемних "краєвидів" Львова можна переглянути ось тут Leo Photo . Світлини, світлинами а уживу подивитись, думаю, варто ;)

Рост - 13-5-2003 у 08:51

Фігвам - хижа індійська.
По-перші, лінк неправильний. Правильний ось такий. А, по-друге (дві руки, значить дві хижі), каже, що:
Forbidden
You don't have permission to access /photo/underground/ on this server.
Отаке... :yawn:

Рост - 13-5-2003 у 08:55

Там апач, чи на чому воно там крутиться, недонастроєний.
Ось такий правильний лінк - Підземелля

LLLover - 14-5-2003 у 08:51

Цитата:
Першим відправив користувач Leontopolis
Ну то як там з бажаючими походити по підземеллях Львова? Десь ви всі пропали. Певно то Паска так вплинула :saint: Або травневі свята:rolleyes:


єєє бажаючі!)

Leontopolis - 19-5-2003 у 13:43

То для бажаючих :) інформація за телефоном 97-50-27

Підземелля Львова тепер онлайн

marco - 18-3-2004 у 20:06

Дозволю собі трошки реклами в даній темі ;-)

Фірма Равлик яка власне проводить екскурсії підземеллями костелу Єзуїтів має тепер свій сайт http://www.ravlyk-art.com.ua, на якому є окрім підземель є ще галерея творів мистецтва, подарунків і сувенірів.

А тепер властиво і саме оголошення:

Запрошуємо відвідати підземелля костелу Петра і Павла ордену Єзуїтів

Основні історико-екскурсійні елементи об'єкту:

- Рештки кам'яних мурів княжих часів із залишками порталу входу та вікна.
- Результати археологічних розкопок та відновлюваних робіт: залишки побутової кераміки XIV - XVIII ст., віконниця та вікно XVIII ст., дверні замки XVIII ст.
- Кам'яний різьблений саркофаг XVIII ст. підготовлений для архієпископа Вижицького.
- Настінні фрески XVIII ст.
- Бароккові двері ручної ковки XVIII ст.

Тривалість екскурсії (разом з оглядом творів, виставлених у галереї) 35-50 хв.

Розклад проведення екскурсій:
11.00-11.30, 11.30-12.00, 12.00-12.30, 13.30-14.00, 14.00-14.30, 14.30-15.00, 15.00-15.30, 15.30-16.00, 17.00-17.30, 17.30-18.00, 18.00-18.30

Детальніша інформація:
м. Львів, пр. Свободи, 15 (фойє Етнографічного музею);
тел. 298-25-95
сайт http://www.ravlyk-art.com.ua

Марина - 3-6-2004 у 08:41

Була-була в Равлику, розповідь була чудова. Одверто кажучи, дивитися мало чого, але Роман розповідав чудово. По приїзді усім раджу, демонструючи фото, сходити :-)

Ярема П. - 15-5-2005 у 17:49

Підземелля Єзуїтів - прекрасна річ. Я запланував туди сходити як тільки вернуся на Україну (про галерею Равлик власне з цього форуму довідався), але сталося так, що сходив тільки зараз, на Паску 2005 року. Ще й довелося чекати 2 години, поки звільниться екскурсовод, роботи їм явно не бракує:) Дивитися було мало, але роботи там продовжуються, розповідь була чудовою, пан Роман роказував дійсно захоплююче, студенти з Луцька і ми, львів'яни, слухали, порозвішуючи вуха. Фоти вийшли прикільні, є що показати. До речі, Аптека-Музей - за 2 гривні, і ходиш де хочеш, маршрут позначено зеленими стрілками, експозиція теж зі смаком підібрано. Рекомендую!

Роман Голощук - 19-5-2009 у 11:53

Ось розповідь про екскурсію "Підземний Львів" підкріплена світлинами - http://daily.lviv.ua/?newsid=20482