Форум Рідного Міста

Україна та Китай

Андрій Пелещишин - 6-4-2014 у 20:44

Китай з початку протистояння з РФ багатьма розглядався ледве як не головна надія України на протидію агресору. Мовляв Європа продажна, США байдужі, а от Китай просто чекає нагоди всадити ножа в спину сусіду, захопити його і т.п.
Стримані коментарі Китаю, у яких важко було не помітити несприйняття нової влади, чомусь розцінювалися як рішуча підтримка України.
Але вже голосування на РБ та ГА ООН показали, що Китай таки значно ближчий Росії ніж Україні.
Шкода, що величезна потуга Китаю не нашому боці, але так виглядає.. І не зовсім зрозуміло, як його можна повернути у союзники.
Ментально та ідеологічно Китай виглядає значно ближчим Росії ніж Україні. Питання спірних територій також може бути вирішене Китаєм у Російському стилі, адже росіяни трактують Крим не як окуповану, а повернуту територію, що законно належить Росії.
Хто зна, може РФ має прикрити Китай у випадку його агресії у Тайвань? У тому числі і тисячами боєголовок.
А є ще BRICS - структура, яка позиціонує себе як майбутнє цивілізації, основна його економічна потуга, альтернатива "західному світу". Звучить сумнівно, але факт є фактом.

Надія на бажання швидкої окупації Східного Сибіру Китаєм також сумнівні. Аргументи:
1. Відсутність мотивацій рости на північ. Є думка, що китайцям ці території просто не цікаві. Південь - це їхній пріоритет, і розвинутий більше південний Китай.
2. Ядерна потуга Рф. Навіть мільярд жителів не є проблемою знищити при наявності величезного ядерного потенціалу. Крім того, при ядерному зіткненні у Росії в ближчих до Китаю районах значно менше цінного та заселеного, ніж у Китаї. Фактично, Росія має тут повну перевагу - Китай буде лупити по незаселеній Сибірі, а Росія по густозаселених районах і містах-мільйонниках.

Це так, безсистемні думки. Але суть така - Китай нам не допоможе. Ну хіба в обмін на колонізацію Півдня України, але може краще тоді без нього?

Юрій Сєров - 7-4-2014 у 14:50

Зважаючи на економічну і демографічну ситуацію, Китай радше поглине схід Росії мирно, без жодного пострілу, і можливо навіть без зміни кордонів.
Розраховувати на якісь анексії з використанням ядерної зброї може хіба Путін, інші діють раціональніше.

Андрій Пелещишин - 7-4-2014 у 19:44

Небажання отримати революцію у себе дома - ще одна причина для Китаю не допомагати зараз Україні. Китайській владі краще показати своїм, що шлях спротиву режиму призводить до глибокої кризи і руйнування держави. Україна у ролі ілюстрації.

Рост - 7-4-2014 у 20:22

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Небажання отримати революцію у себе дома - ще одна причина для Китаю не допомагати зараз Україні. Китайській владі краще показати своїм, що шлях спротиву режиму призводить до глибокої кризи і руйнування держави. Україна у ролі ілюстрації.

Андрію, це Китай. Там не буде революції. Там менталітет зовсім інший. Та й взагалі там про Україну ніхто не знає, не думає. Для Азії Європа - як інша планета, вони варяться у власному соці.

Андрій Пелещишин - 7-4-2014 у 22:28

Та чого не буде? Он у 20 столітті кілька було. І кілька спроб "кольорових" революцій. Наприклад, та студенстська, яку знищили на площі Тяняньмень.
Китай інший світ, але зрештою об'єктивно цивілізаційний процес іде в одному напрямі, і на моє глибоке переконання, комуністично-бюрократичні режими приречені на ліквідацію із середини.

Рост - 7-4-2014 у 23:29

Революція - це успішна акція. Якщо змін досягнуто не було - це повстання. Придушене.
Щоб революція відбулась, потрібна зміна свідомості усього народу, яка досягається зміною свідомості певного значного відсотка людей.
Чому відбулось у нас? Бо складових було дві, цивілізаційна і патріотична. Патріотична основана на простих людях, селянах. В Китаї її нема. Підстав для неї нема. Історія України - це суцільна історія боротьби за свою свободу. Китай?
А щоб перемогла суто цивілізаційна революція, це потрібно, щоб цивілізація дійшла до значної частини селян, щоб вони відчули її смак, і тоді діти дітей їх дітей, можливо, почнуть боротись проти системи. Успішно боротись, в сенсі.
А зараз, те що Китай підтримав щось там у Європі, чи не підтримав, китайський селянин знати навіть не буде.

До речі, це, що сказав Юра, більш реальне. Китай не діє прямими методами. Тому він і займає нейтральну позицію, ні підтримує, ні засуджує. Він собі своє знає.

Андрій Пелещишин - 6-9-2018 у 21:15

Стаття про те, як китайці зайшли в Білорусь і як це нічим не допомогло
https://m.zn.ua/finances/boysya-kitaycev-dary-prinosyaschih-293207_....