Форум Рідного Міста

Кулінарія

Андрій Пелещишин - 20-4-2003 у 18:18

Визнаною формою творчості є мистецтво готувати смачну та корисну їжу.

Тому пропоную продемонструвати свої творчі здібності і в цій області

marco - 20-4-2003 у 19:03

Пам'ятайте, що цей тиждень ще строгий піст, тому до Великодня занадто смачних рецептів не пишіть ;) щоб читачів не схиляти до гріха... :)

Odarka - 21-4-2003 у 17:10

Найкраще це трускавки з сметанкою та цукром!!!
Звичайно шинки багато, дуже багато!!!!

Captivitas - 3-9-2004 у 11:56

Пропоную таке (як прощання з літом):
нарізати у сковорідку кабачки, помідори, баклажани. Полити олією та притрусити тертим сиром. Випікати у духовці.

Nazar - 3-9-2004 у 12:17

До речі, хто щось тямить в шашликах?
Я в Криму спробував дуже доброго, і всі мої спроби повторити такий самий невдалі.
Може поділіться секретами?
Від себе, то маю надбання поливати шашлик під час приготуваня пивом, він тоді доволі сочний виходить.

Олександр Ганущин - 3-9-2004 у 12:43

Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
До речі, хто щось тямить в шашликах?
Я в Криму спробував дуже доброго, і всі мої спроби повторити такий самий невдалі.
Може поділіться секретами?
.


Назаре, вся справа у м'ясі. Воно мусить промаринуватися (у майонезі чи оцті з приправами на вибір у чому і з якими саме приправами) бодай з 5-7 годин. Рекомендую таки свіжу телятину вкупі зі свининою. До баранини обережно - старий баранчик дає трохи того.. запаху...

Приправ зараз маса. Любих... Користуюсь "Авокадо". Не жаліти лаврового листка та цибулі кружальцями (от тільки останню смажити не треба, бо згорить, хіба у кінці). Поливати можна буть чим. Пивом не пробував, а от сухим вином - можна. Правда, бува, що краще - вжити...

Анастасія Кулакова - 3-9-2004 у 12:59

Мої батьки багато років товаришують з родиною етнічних грузинів, що мешкали у нашому місті (три роки тому повернулись до Тбілісі). Так дядько Шакро казав, що ми псуємо м'ясо, назива.чи його після того шашликом. Він пояснював, що спеціями, а тим більш оцтом перебивається "букет" страви. Він навчив нас як робити шашлик. Берете дуже молоду баранину (або молоду нежирну свинину). М'ясо має бути не жилавим, тоді його не потрібно маринувати. Ріжете порційними шматками. Складаєте у миску, пересипаєте сіллю та великою кількість цибулі кружальцями. Добре перетираєте руками кілька разів, вимішуєте як фарш. Після цього залишаєте на 1,5-2 години. Цибуля від солі пускає сік і тим соком з сіллю маринує м'ясо. За дві години можете смажить. Поливати зверху нічим не треба, але, звичайно, полум'я не повинно бути ні в якому разі. Спробуйте, смачного.

Tempika - 3-9-2004 у 13:14

...знаю, що добре замість оцту маринувати мінеральною
водою... тоді дуже ніжне м*ясо виходить... так готують чи
то у вірменії, чи то ще десь за кавказом. :-))

Nazar - 3-9-2004 у 13:52

Обовязково спробую пораду Нанушки, от тільки з мясом маю проблеми - не вмію вибирати.
Хтось щось порадьте.

Олексій Мачехін - 3-9-2004 у 14:08

Назаре, раджу: не їж м`яса :D
особливо якщо не вмієш його обирати ;)

Анастасія Кулакова - 3-9-2004 у 14:30

Вибирати м'ясо не складно. Є одне правило, воно стосується і свинини і яловичини. М'ясо повинне бути світлим. Яловичина - блідо-рожева, свинина - майже біла. Чим темніше м'ясо, тим воно старіше та жорсткіше. Ще дивіться, щоб не було жил прозорих або білого кольору. Їх видно, вони ніби його "перерізають", ділять на сектори. Щодо баранини, то я її й сама вибирати не вмію.

Tempika - 3-9-2004 у 14:56

...я теж вибирати м*ясо не вмію, бо практично не
вживаю... але одного разу купили в супермаркеті під
плівочкою *на шашлик* і так нічо було... :-)))
хоча можна й куряче філе, ніжки зробити, як типу
шашлик... теж непогано виходить.

Олексій Мачехін - 9-9-2004 у 14:34

З Людою вчора відзначали 3 роки подружнього життя. Я приніс ромашки і морозиво, а вона печеню зробила з червоною рибою в глечиках.

В принципі найскладнішою стравою на сторі було, звісно, морорзиво, але нехай, розповім як робити печеню:

То просто - спочатку ріжеться і пересипається спеціями сира риба. Одночасно ставиться на ніч маринуватися цибуля. Краще в червоному домашньому вині. Потім нарізається картопля (обов`язково вздовж) на клаптики, квадратні в перерізі. Тоді вони не стають ламкими і печеня не перетвориться на картопляно-рибну суміш. Далі то все завантажується в глечик або гусятню - картопля, трохи лавру, риба (доречі, будь-яка, тільки не морська - хіба червона з морських або осетр. Ідеально підходить товстолобик, лящ, нестарий сом), грубим шаром цибуля, спеції, майонез.

Багатошарова смакота запікається до 90% готовності, тоді засипається подрібненою зеленню і тертим сиром.

Коли сир розплавився - готово. Тут необхідно запалити свічки, відкоркувати червоне вино....

Ледь не забув - головне, звісно, в чалмі. Тобто той, хто це готує, має бути закоханим. :)

Горват Корнелія - 15-10-2006 у 11:09

Відносно шашлика. Такий, як готую я: м"ясо (телятина або свинина трохи з жиром) нарізається, приправляється сіллю, чорним перцем, червоним солодким і майонезом(обов"язково!). Постоїть 1-2 години і вперед. Просто і сердито, а що вже смачно, спробуйте, не пожалкуєте!

Горват Корнелія - 15-10-2006 у 11:13

Згадала, вчора робила нашу, закарпатську страву, раджу спробувати. Називається "човлент". Вириться фасоля до півготовності. Окремо смажу трохи свинини з шпиком, туди багато цибулі кубиками+морква+солодкий свіжий червоний перець.Це теж до півготовності. Далі все з"єднуємо+петрушка+1 лавровий лист і в духову шафу. Смачно!

Горват Корнелія - 15-10-2006 у 11:52

Додаток: забула написати до човлента один інгредієнт - зварена перлова крупа.

Тарас Ільчишин - 15-10-2006 у 12:48

а я неайбільше люблю маринорвані огірки. правда вже два роки не робив. минулого не було де, бо ремонт в квартирі бі, а цього року було де, але не було коли.

Сергій Бєляєв - 16-10-2006 у 11:04

Щодо шашлику дам одну пораду. У процесі приготування не поливайте нічим, що містить алкоголь. Він сушить м'ясо.

А рецепт Нанушки спробую.

Тарас Задорожний - 19-10-2006 у 14:52

Не сприйміть як знущання, але приготування курочки ось тут