Форум Рідного Міста

Перші незалежні тести процесорів AMD Opteron

Agent86 - 25-4-2003 у 01:15

Опублiковано 23 квітня 2003 року

22 квітня компанія AMD представила нові серверні мікропроцесори AMD Opteron. Одночасно про намір підтримати нову обчислювальну платформу повідомили багато провідних комп'ютерних компаній, що виготовляють як комп'ютерне устаткування, так і програмне забезпечення. Про випуск серверів на базі Opteron вже оголосила корпорація IBM, за її прикладом, швидше за все, підуть багато великих виробників комп'ютерної техніки. Крім цього, майже відразу після офіційної презентації нового процесора стало відомо, що набори системної логіки для нього будуть випускати компанії nVidia (чіпсет nForce3) і VIA (чіпсет K8T400M).

З досить великим ентузіазмом поставилися до Opteron і постачальники програмного забезпечення. Про намір випустити програмні продукти, оптимізовані під архітектуру x86-64 оголосили такі гіганти галузі як IBM і Oracle. Ці компанії перенесуть на Opteron свої СКБД DB2 і Oracle 9і. Операційні системи з підтримкою 64-розрядних команд нових процесорів планують випустити як ведучі постачальники дистрибутивів Linux, так і корпорація Microsoft. Піонером у цій області стала німецька фірма SuSE, чий дистрибутив SuSE Linux Enterprise Server 8 для платформи AMD64 уже представлений на ринку. Оптимізований під Opteron дистрибутив Red Hat Linux з'явиться восени, а Windows Server 2003 - улітку нинішнього року.

Утім, нові процесори AMD прекрасно працюють і під керуванням традиційних 32-розрядних операційних систем, хоча використовувати переваги нових 64-розрядних інструкцій у цьому випадку не вийде. З іншого боку, перехід на 64-розрядні програмні додатки буде відбуватися поступово, і зараз головна перевага Opteron - це висока продуктивність у традиційних 32-розрядних додатках, чого позбавлені 64-розрядні процесори Intel Itanium. З іншого боку, завдяки наявності додаткових 64-розрядних інструкцій і підтримці їх багатьма великими постачальниками ПЗ, процесори Opteron можна використовувати для рішення більш складних задач, ніж чисто 32-розрядні чіпи.

В даний час доступні як офіційні, так і неофіційні результати тестування Opteron. У результатах тестування, наданих самою AMD, продуктивність нових процесорів виглядає досить взажаючою. Вони однозначно випереджають по продуктивності процесори Intel Xeon з більшою тактовою частотою в багатьох задачах, причому не тільки в 64-розрядному, але й у 32-розрядному режимі. Разом з тим, продуктивність Opteron у багатьох випадках поступає продуктивності Intel Itanium, хоча і з цього правила є виключення.

У синтетичному тесті SPECfp_rate 2000, що виконувався на двопроцесорних машинах, усі три модифікації Opteron серйозно обійшли Xeon з частотою 2,8 Ггц, але поступились Itanium 2 з частотою 1 Ггц. Результат сервера на базі двох процесорів Xeon склав 14,7 бала, а на базі пари Itanium 2 - 30,7 балів. Двопроцесорні сервери на основі чіпів Opteron з частотами 1,4, 1,6 і 1,8 Ггц склали від 22,7 до 26,7 балів. Тобто перевага Opteron над Xeon у SPECfp_rate 2000 складає 150-180%. У реальних задачах цей розрив може варіюватися в одну або іншу сторону, але співвідношення сил залишається колишнім.

Офіційні дані AMD підтверджуються і незалежними тестами. Зокрема, тестування, проведене майже відразу після офіційного виходу процесора сайтом Tом's Hardware, продемонструвало стійку перевагу систем на базі Opteron над серверами на основі процесорів Intel Xeon з великими тактовими частотами в більшості серверних задач. Тестування проводилося в середовищі SuSE Linux, як у 32-, так і в 64-розрядному режимах. З іншого боку, незалежні тести показують, як процесор для робочих станцій на базі Windows Opteron поступається Xeon. Утім, причиною відставання може бути відсутність оптимізації Windows під набір інструкцій нових процесорів AMD.


джерело : www.compulenta.ru