Форум Рідного Міста

Львів'яни платитимуть за воду по-новому

Роман Голощук - 10-7-2008 у 10:14

Вже у серпні львів'яни отримають нові розрахунки за послуги водопостачання та водовідведення. Вони будуть не просто більшими, адже з липня у Львові діє новий тариф на воду, а й матимуть інший вигляд.

Адже якщо раніше споживачі безпосередньо платили за воду “Львівводоканалу”, то відтепер укладатимуть угоди з ЛКП.

“Виробник — виконавець — споживач”. Саме за такою схемою відтепер надаватимуться послуги водовідведення та водопостачання у Львові. Мовляв, час крокувати до європейського рівня і у цій сфері, адже така схема вже давно існує зокрема в Польщі, Чехії та Австрії. І, як переконують на підприємстві, вона діє. Щоправда львів'янам ще треба звикнути до того, що подача води залежатиме від ЖЕКів, які ми вважаємо недобросовісними. Та звикатимуть не всі.

“В систему розрахунків переходять лише споживачі, які проживають в будинках комунальної форми власності. Сюди не входить категорія житлово-будівельних кооперативів, не входять приватники і споживачі, що проживають в будинках відомчої форми власності”, - розповів заступник директора “Львіводоканалу” Олег Капко.

Але навіть ті, хто платитиме від тепер по-іншому лякатись не повинні. Споживач значних змін не відчує, обіцяє чиновників.
А наразі, аби все з водопостачанням та водовідведенням було в порядку у “Львівводоканалі” нагадують, що потрібно оплатити заборгованість за ці послуги. А винні львів'яни підприємству немало-небагато — 80 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що вже з 14 липня у Львові знову працюватиме полтавський “Спрут” — пристрій за допомогою якого можливе поквартирне відімкнення злісних боржників від водовідведення.

Джерело: http://daily.lviv.ua/?newsid=16810

P.S. Я щось не впевнений, що ЖЕКи будуть краще реагувати на аварії і проводити якісний ремонт труб і т.п :(

Юрій Сєров - 10-7-2008 у 18:34

Що вони крутять?
Кілька років тому платили ЖЕКам, вони казали, що треба напряму Водоканалу. Тепер навпаки. За кілька років знову змінять :)
Лиш би тільки людям голову морочити.
Мені здається напряму з Водоканалом простіше було вирішувати питання "лівих" заборгованостей.

Василь Яворський - 10-7-2008 у 23:49

Тема доволі глибока, ми трохи намагалися в ній розібратися... Завтра (уже сьогодні) о 19:55 на каналі ТБМ в програмі "Будні великого міста" ми розповімо до чого докопалися...

dr.Trollin - 11-7-2008 у 09:41

до речі,- голошу ще про один момент:

(близько до тексту. принаймні ідеологічно близько... втім НЕ буквально, бо мені розшукувати угоду не до часу) "постачальник несе відповідальність за водоПідведення та водоВідведення, гарантуючи відшкодування у випадку збитків майну чи здоров'ю. Місцем прийомопередачі зобов'язань -- є зріз крану (тут можливо я не правий щодо Крану...) / зливної системи"

-тобто оте безчинство, що добродій для ТБМ фільмував :))))

--ерго ЖЕК **САМ** підписав, що відповідає. а опріч того,- у нього зараз з'явилися і кошти на відповідальність судочинну...

а що,- ЖЕК **САМ** підписав :)

Василь Яворський - 11-7-2008 у 17:22

Трохи поясню: водовідведенням і водопідведенням вважаються каналізаційні та водопостачальні системи (труби) саме за їх ремонт відповідатиме ЖЕК, зрештою він за них відповідав і раніше. Але тепер ЖЕКові нібито виділяються на те кошти з суми оплати мешканців. АЖ ЦІЛИХ 3,8%. При цьому окрім тих обов"язків, котрі мали ЖЕКи по трубах раніше, тепер у функції ЖЕКів входитиме і контролювання розходу води мешканцями, оті показники лічильників, чи нормування по кількості прописаних душ.

сумна - 12-7-2008 у 23:30

Пропонується платити не те що по-новому, а навіть двічі.
Отримала за червень квитанцію і від водоканалу, і від жеку. Суми приблизно однакові, різняться на 2 грн.

Василь Яворський - 13-7-2008 у 17:58

Увага!
Рахунки за червень 2008 року підлягають оплаті у ВОДОКАНАЛ, оплата через ЖЕК проводиться за спожиту воду від 1 липня 2008 року, тобто рахунки за липень. Будьте пильні, ЖЕКи і дійсно можуть під шумок "брити касу".

Павло Жежнич - 15-7-2008 у 00:40

а що міняється для кооперативних будинків?

Василь Яворський - 15-7-2008 у 12:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
а що міняється для кооперативних будинків?


наскільки мені відомо нововведення стосуються наразі тільки будинків, що перебувають у комунальній власності, тобто відомчі і кооперативні будинки платитимуть так як і платили, однак я не впевнений

Василь Яворський - 21-7-2008 у 21:13

Троха з запізненням викладаю відповідний до теми сюжет

Юрій Сєров - 17-10-2008 у 15:48

Відтепер львів’яни сплачуватимуть за воду, підігрів води і каналізацію за одним рахунком
http://zik.com.ua/ua/news/2008/10/17/154088
Крутять тим всім, як циган сонцем.

Степанюк Василь - 18-10-2008 у 23:37

Цього місяця прийшов один рахунок за воду підігрів води і каналізацію. Але ж гарячої води немає більше пів року... Цікаво за який підігрів води прийшла квитанція?!. :o

Віктор Остапенко - 5-4-2009 у 18:29

Якщо я правильно зрозумів, то зараз наступні розцінки:
х.в. – 2,58 грн/куб.м
г.в. – 16.07 грн/куб.м
водовідведення – 1.14 грн/куб.м

Але як правильно порахувати?

Якщо я використав 10 куб.м. хол. води, тоді
10куб.м. x 2,58грн/куб.м. = 25,8 грн?

Чи

ще необхідно додати до цих спожитих 10куб.м. холодної води вартість її водовідведення?
І тоді
(к-ть спож. води) + (водовідведення) =
= (25,8грн.) + (10куб.м. x 1.14 грн/куб.м = 11.4 грн.) =
= 37.2грн

Хто в курсі справи?


Руслан Кравець - 6-4-2009 у 10:58

Правильний другий варіант.
Тобто, (вартість холодної води) = (кількість спожитої води) * (2,58 + 1,14).