Форум Рідного Міста

Переведення будинків з ЦО на ІО

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 11:05

Доброго дня всім львів'янам та жителям області! Чи хотіли б Ви зменшити витрати на оплату компослуг, а саме: встановити замість центрального індивідуальне опалення у Вашій квартирі?

Юрій Сєров - 22-4-2013 у 11:21

Та зрозуміло, що хотіли б. Але ж не дозволяють.

Андрій Пелещишин - 22-4-2013 у 11:32

Я за :)
Але переходити треба цілими будинками, або поквартирно. У нас виникла ідея перевести під'їзд, але як завжди, з 10 людей знайшлося троє, яким це дорого і т.п., і проект вмер. Плюс - треба було повну реорганізацію мережі робити, що виглядало трохи складно.
Більшість таких проектів і в випадку будинку помирає на етапі здавання коштів. :(

vovka - 22-4-2013 у 13:14

індивідуальне суто в квартирі як на мене не є дуже добре. сам таке маю.
ну тобто ніби все добре, оплата на фоні ЦО менша. зручно і т.п.

але то дороговато і забагато мороки.
нові труби по всій квартирі провести (а щоб то не виглядало тяп-ляп то це треба досить серйозний ремонт робити), для котла знайти місце. а він немаленький, та і недешевий. ну і 2 контурний котел недуже зручний для гарячої води. треба чекати поки відключить опалення, включиться знову, нагріє воду.. тобто секунд 10 з гарячого крана тече холодна вода.

помоєму краще було б поставити загальну котельню в підвалі, а в квартири подавати тепло і гарячу воду по лічильниках. але як це все організаційно робити я без поняття, особливо якщо врахувати що розводка існуючого тепла вертикальна, тобто лічильників треба багато.

в батьків в 10 поверховому будинку я б теж не проти мати індивідуальне.. але .. 37 квартир в підїзді то трохи колгосп. тут з електрикою годі дати раду щоби лічильники поставили.. а з тепло буде ше складніше ))

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 13:50

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Я за :)
Але переходити треба цілими будинками, або поквартирно. У нас виникла ідея перевести під'їзд, але як завжди, з 10 людей знайшлося троє, яким це дорого і т.п., і проект вмер. Плюс - треба було повну реорганізацію мережі робити, що виглядало трохи складно.
Більшість таких проектів і в випадку будинку помирає на етапі здавання коштів. :(


Маю партнера зі Стрия. Собі ставив 2,5 роки назад у 5-пов. будинок на Січових Стрільців. Пізніше за літо 2012 р. встановив порядку в 10-ти будинках. Успішно. Знає процес і вміє домовлятися зі службами по дозволам, довідкам тощо. Вартість встановлення під ключ орієнтовно:
- для 1-кім. кв-ри - 9500 грн;
- 2-кім. - 11000 грн;
- 3-кім. - 13000 грн.

Має домовленості з банками для кредитування жителів, що не мають повної суми під 14-24% річних (залежно від способу сплати).

Юрій Сєров - 22-4-2013 у 14:00

На Січових стрільців - старі будинки, там, ясно, що просто. А ось у висотках... :(

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 14:03

А у Вас 9-ти поверховий будинок?

Андрій Пелещишин - 22-4-2013 у 14:37

Так я не зрозумів, ви пропонуєте можливість переходу в окремо взятій квартирі?

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 15:08

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Так я не зрозумів, ви пропонуєте можливість переходу в окремо взятій квартирі?


Ні, всього будинку.

Рост - 22-4-2013 у 20:14

Перше. В мене ІО, оскільки будинок старий, польський. Порівнював з оплатою в знайомих (там ЦО) - на така вже й разюча різниця.

Друге. Весь будинок, кажете? А хто буде збирати гроші, як бути з боржниками, а такі завжди будуть? Тобто, як це юридично реалізувати.

Цитата: Початково розміщене учасником vovka  

ну і 2 контурний котел недуже зручний для гарячої води. треба чекати поки відключить опалення, включиться знову, нагріє воду.. тобто секунд 10 з гарячого крана тече холодна вода.

Або якийсь котел "неправильний", або не налаштований.
В моєму (Протерм, той, що Вайлент груп) є спеціальний бачок на літрів 10, в якому завжди гаряча вода. Коли відкриваєш кран, вода одразу тече гаряча, власне, з того бачка, а поки вона витече, котел запускається. Тому ніякого очікування на гарячу воду з крану немає.

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 20:28

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Перше. В мене ІО, оскільки будинок старий, польський. Порівнював з оплатою в знайомих (там ЦО) - на така вже й разюча різниця.

Друге. Весь будинок, кажете? А хто буде збирати гроші, як бути з боржниками, а такі завжди будуть? Тобто, як це юридично реалізувати. ...


1) Є різниця. Запитав приблизно в 10 знайомих, виходить ЦО 6-12 грн/кв.м., ІО - в районі 2 грн/кв.м.

2) Я буду збирати. Для боржників є умови кредитування.

Рост - 22-4-2013 у 20:59

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

1) Є різниця. Запитав приблизно в 10 знайомих, виходить ЦО 6-12 грн/кв.м., ІО - в районі 2 грн/кв.м.

2) Я буду збирати. Для боржників є умови кредитування.

Ви так здалека заходите.
Так і кажіть - при бажанні власників квартир можу перевести ваш будинок на ІО, встановивши своє обладнання і надаючи всім послуги опалення за 2 грн/кв. м.
А то ви почали в першому плвідомленні з ІО в квариті:

Цитата:

Доброго дня всім львів'янам та жителям області! Чи хотіли б Ви зменшити витрати на оплату компослуг, а саме: встановити замість центрального індивідуальне опалення у Вашій квартирі?


Потім

Цитата:
Цитата:
Так я не зрозумів, ви пропонуєте можливість переходу в окремо взятій квартирі?

Ні, всього будинку.


А зрештою виходить, що ви пропонуєте себе в якості продавця послуг з опалення.

До речі, з опаленням добре, а як з гарячим водопостачанням? Чи воно залишається централізованим?

Стосовно цін. В мене з ІО виходить гривень 6 мінімум. Взимку, в морози, зрозуміло. Стоп! Це 2 грн, коли опалення включене, чи круглий рік платити? Як відбувається регулювання температури в залежності від погодніх умов?

Юрій Сєров - 22-4-2013 у 21:08

Так, 9-и.

Ви якось фрагментарно пояснюєте.
Можна одразу весь процес описати, якщо це стосується 9-и поверхівки. Чи під'їзд чи будинок, де котел буде ставитися, яка вартість реалізації проекту. Очевидно, що всі сусіди мусять погодитися... Ну і ЖЕК має дати добро на відключення.

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 21:39

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

1) Є різниця. Запитав приблизно в 10 знайомих, виходить ЦО 6-12 грн/кв.м., ІО - в районі 2 грн/кв.м.

2) Я буду збирати. Для боржників є умови кредитування.

Ви так здалека заходите.
Так і кажіть - при бажанні власників квартир можу перевести ваш будинок на ІО, встановивши своє обладнання і надаючи всім послуги опалення за 2 грн/кв. м.
А то ви почали в першому плвідомленні з ІО в квариті:

Цитата:

Доброго дня всім львів'янам та жителям області! Чи хотіли б Ви зменшити витрати на оплату компослуг, а саме: встановити замість центрального індивідуальне опалення у Вашій квартирі?


Потім

Цитата:
Цитата:
Так я не зрозумів, ви пропонуєте можливість переходу в окремо взятій квартирі?

Ні, всього будинку.


А зрештою виходить, що ви пропонуєте себе в якості продавця послуг з опалення.

До речі, з опаленням добре, а як з гарячим водопостачанням? Чи воно залишається централізованим?

Стосовно цін. В мене з ІО виходить гривень 6 мінімум. Взимку, в морози, зрозуміло. Стоп! Це 2 грн, коли опалення включене, чи круглий рік платити? Як відбувається регулювання температури в залежності від погодніх умов?


Здалека?)))
Без бажання власників я взагалі нічого не зроблю))). Які послуги за 2 грн? Ви не уважно прочитали моє повідомлення - це витрати на опалення на кв.м./міс.

Я не пропоную себе, я питаю, чи є потреба в цьому. Якщо є, я допоможу, немає - значить нема чому себе і свої послуги нав'язувати. Воду гріє котел - він же 2-функційним через то і називається))).

Ви платите стільки, скільки напалите - через це воно і називається індивідуальним (власним) опаленням, що ви самі собі регулюєте, скільки вам спалювати і коли. Регулювання є на котлі - з котлом йде інструкція, по ходу розберетеся думаю)

Іван Ярмолюк - 22-4-2013 у 21:53

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Так, 9-и.

Ви якось фрагментарно пояснюєте.
Можна одразу весь процес описати, якщо це стосується 9-и поверхівки. Чи під'їзд чи будинок, де котел буде ставитися, яка вартість реалізації проекту. Очевидно, що всі сусіди мусять погодитися... Ну і ЖЕК має дати добро на відключення.


Ну з 9-ти поверхівкою буде складно. Але все можливо, якщо робити гуртом. Газ буде дорожчати однозначно, більшість жителів - прості робочі та пенсіонери, відповідно й з/п і пенсії не встигають за такими темпами інфляції... Тому проблема з кожним роком буде все актуальніша.

Однозначно, що весь будинок, інакше ті, що не відключаться, платитимуть по ще вищих тарифах, ніж якби всі лишилися на ЦО, це логічно (витрати ж на підведення тепла до будинку, що йдуть на трубу, залишаються, тому й ККД зменшується).

Вартість реалізації залежить від кількості квартир, треба рахувати (там потрібно буде замінювати зовнішні газові труби і водяні, трохи клопіт з тим буде). Ну так, ЖЕКи будуть опиратися - логічно подумати: а хто ж зацікавлений свою з/п віддавати???))) Ну, але вони створювались з метою допомоги людям, так вони й повинні і далі задовільняти потреби людей. А ні - так вони будуть просто паразитами, яких годуватимуть мешканці...

Рост - 22-4-2013 у 22:42

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

А хто буде збирати гроші, як бути з боржниками, а такі завжди будуть? Тобто, як це юридично реалізувати. ...

Я буду збирати. Для боржників є умови кредитування.


Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

Я не пропоную себе


Чоловіче, ви вже визначіться, що ви пропонуєте.

Ви прийшли сюди прорекламуватися щодо можливості монтажу індивідуального опалення? Так таких монтажників вагон і маленький возик.
Чим ви особливі?

Іван Ярмолюк - 23-4-2013 у 08:11

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

А хто буде збирати гроші, як бути з боржниками, а такі завжди будуть? Тобто, як це юридично реалізувати. ...

Я буду збирати. Для боржників є умови кредитування.


Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

Я не пропоную себе


Чоловіче, ви вже визначіться, що ви пропонуєте.

Ви прийшли сюди прорекламуватися щодо можливості монтажу індивідуального опалення? Так таких монтажників вагон і маленький возик.
Чим ви особливі?


Я тестую. Якщо це потрібно - то буду займатись. Ні - то ні.

Рост - 23-4-2013 у 08:26

Значить не потрібно. Навіщо плодити "ще одного монтажника-халтурника"? Їх і так забагато.
Не даремно ж я задав запитання - в чому ви особливі?
Можете під ключ переводити квартири в багатоповерхівках з ЦО на ІО, позбавляючи замовника в необхідності бігати по інстанціях і вибивати дозволи? Це, фактично, ключовий елементи теми, яку ви тут започаткували. Якщо ні, то кому ви потрібні?
Чи може ви здатні реалізовувати інженерні проекти опалення, а не тупо монтажні - трубочки спаяв, котел за інструкцією до нього почепив, що там робити? А потім багатоконтурна тепла підлога бац - і не гріє нормально.

Іван Ярмолюк - 23-4-2013 у 08:30

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Значить не потрібно. Навіщо плодити "ще одного монтажника-халтурника"? Їх і так забагато.
Не даремно ж я задав запитання - в чому ви особливі?
Можете під ключ переводити квартири в багатоповерхівках з ЦО на ІО, позбавляючи замовника в необхідності бігати по інстанціях і вибивати дозволи? Це, фактично, ключовий елементи теми, яку ви тут започаткували. Якщо ні, то кому ви потрібні?
Чи може ви здатні реалізовувати інженерні проекти опалення, а не тупо монтажні - трубочки спаяв, котел за інструкцією до нього почепив, що там робити? А потім багатоконтурна тепла підлога бац - і не гріє нормально.


Не уважно читаєте. Переводимо під ключ з ЦО на ІО, позбавляючи замовника в необхідності бігати по інстанціях і вибивати дозволи. Моя задача знайти бажаючих, а паяти та інженерні проекти опалення робити будуть люди, які на це вчилися.

vovka - 23-4-2013 у 22:42

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Або якийсь котел "неправильний", або не налаштований.
В моєму (Протерм, той, що Вайлент груп) є спеціальний бачок на літрів 10, в якому завжди гаряча вода. Коли відкриваєш кран, вода одразу тече гаряча, власне, з того бачка, а поки вона витече, котел запускається. Тому ніякого очікування на гарячу воду з крану немає.

котел Vaillant AtmoMax 24kW.

з другого боку якщо є бачок то це лишні витрати на газ, так як той бачок треба постійно тримати підігрітим, щоби він був готовий в разі потреби негайно. чи він якось підігрівається тою водою що циркулює для опалення ?
але загалом так зручніше )) в 2007 році таких котлів вроді ще небуло за адекватні гроші, коли я свій купляв.

vovka - 23-4-2013 у 22:54

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  

Стосовно цін. В мене з ІО виходить гривень 6 мінімум. Взимку, в морози, зрозуміло.

щось ніби багато.

мої показники газу за січень-лютий
Цитата:

31.12.2012 1495 23
08.01.2013 1568 23
17.01.2013 1678 23
21.01.2013 1733 23
26.01.2013 19:30:00 1790 23
29.01.2013 16:40:00 1831 24
01.02.2013 18:00:00 1848 23
05.02.2013 20:00:00 1869 22
09.02.2013 23:50:00 1911 23
12.02.2013 15:20:00 1939 23
14.02.2013 18:30:00 1968 24
17.02.2013 23:00:00 1976 17
19.02.2013 16:00:00 2006 23
25.02.2013 20:00:00 2061 23
27.02.2013 18:00:00 2079 23

584 куба газу за 2 зимові місяці при температурі в квартирі +23 (температуру строго тримає програматор, там де провал до +17, то котел відключився.. треба було його почистити бо він і так стартував з 3 спроби і я то все відкладав :) )

тобто грубо це 430 грн за опалення за січень-лютий. тепла підлога на площі 33кв.м. була включена. площа квартири 96кв.м.

тобто получається в середньому десь трошки більше 2 грн за метр в місяць. ну але ніяк не 6.

гарячою водою рідко користуюсь, так як повноцінно не проживаю (проживаю набігами можна сказати :)) ), але 2-3 ванни гарячі в місяць йшло, ну і там руки помити, якусь посуду само собою.

Юрій Сєров - 23-4-2013 у 23:22

Цитата:
Не уважно читаєте. Переводимо під ключ з ЦО на ІО, позбавляючи замовника в необхідності бігати по інстанціях і вибивати дозволи. Моя задача знайти бажаючих, а паяти та інженерні проекти опалення робити будуть люди, які на це вчилися.


Думаю, в наших умовах це малореально. Невеликі будинки, квартир на 20, ще може й можна, а на 150-200 квартир - це фантастика.


Якщо ж Ви впевнені в своїх силах, то думаю варто йти в перший-ліпший будинок і переводити його на автономку. В теорії всі будуть згідні.

Рост - 23-4-2013 у 23:33

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

Не уважно читаєте. Переводимо під ключ з ЦО на ІО, позбавляючи замовника в необхідності бігати по інстанціях і вибивати дозволи. Моя задача знайти бажаючих, а паяти та інженерні проекти опалення робити будуть люди, які на це вчилися.

І це ще я неуважно читаю, виявляється.
От вже точно, людині, яка настільки не вміє сформулювати пропозицію, не довірив би навіть рваної гривні.

Рост - 23-4-2013 у 23:41

Цитата: Початково розміщене учасником vovka  

щось ніби багато.

мої показники газу за січень-лютий
Цитата:

31.12.2012 1495 23
08.01.2013 1568 23
17.01.2013 1678 23
21.01.2013 1733 23
26.01.2013 19:30:00 1790 23
29.01.2013 16:40:00 1831 24
01.02.2013 18:00:00 1848 23
05.02.2013 20:00:00 1869 22
09.02.2013 23:50:00 1911 23
12.02.2013 15:20:00 1939 23
14.02.2013 18:30:00 1968 24
17.02.2013 23:00:00 1976 17
19.02.2013 16:00:00 2006 23
25.02.2013 20:00:00 2061 23
27.02.2013 18:00:00 2079 23

584 куба газу за 2 зимові місяці при температурі в квартирі +23 (температуру строго тримає програматор, там де провал до +17, то котел відключився.. треба було його почистити бо він і так стартував з 3 спроби і я то все відкладав :) )

тобто грубо це 430 грн за опалення за січень-лютий. тепла підлога на площі 33кв.м. була включена. площа квартири 96кв.м.

тобто получається в середньому десь трошки більше 2 грн за метр в місяць. ну але ніяк не 6.

гарячою водою рідко користуюсь, так як повноцінно не проживаю (проживаю набігами можна сказати :)) ), але 2-3 ванни гарячі в місяць йшло, ну і там руки помити, якусь посуду само собою.

Я про морози говорив. Січень-лютий не були холодними, пару раз до -10, а в основному в околі нуля і пару градусів плюсу крутилось.
Ну і коли живеш, то таки більше накручує. Я і гарячу воду сюди теж рахую, тому що нема як порахувати, скільки газу на опалення пішло окремо, а скільки на підігрів.
Якщо морози не сильні, типу, як в січні-лютому, то на рівні 4 грн. може бути. У батьків 3 виходить, при тому, що температура у них в квартирі нижче +20, вони до такого звикли.

Рост - 23-4-2013 у 23:49

Цитата: Початково розміщене учасником vovka  

котел Vaillant AtmoMax 24kW.

з другого боку якщо є бачок то це лишні витрати на газ, так як той бачок треба постійно тримати підігрітим, щоби він був готовий в разі потреби негайно. чи він якось підігрівається тою водою що циркулює для опалення ?
але загалом так зручніше )) в 2007 році таких котлів вроді ще небуло за адекватні гроші, коли я свій купляв.

Від опалення гріється, коли воно включене, звичайно.
А якщо не включене, то можна вибрати режим постійної підтримки води в цьому бачку гарячою. Звичайно, більше піде газу, але за зручність треба платити.
Котел я купував в 2009-му, здається. Роздрібна ціна на той час 650 євро.

Іван Ярмолюк - 24-4-2013 у 10:42

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

Не уважно читаєте. Переводимо під ключ з ЦО на ІО, позбавляючи замовника в необхідності бігати по інстанціях і вибивати дозволи. Моя задача знайти бажаючих, а паяти та інженерні проекти опалення робити будуть люди, які на це вчилися.

І це ще я неуважно читаю, виявляється.
От вже точно, людині, яка настільки не вміє сформулювати пропозицію, не довірив би навіть рваної гривні.


Що вам не зрозуміло в моїй пропозиції?

Рост - 25-4-2013 у 00:13

Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

Що вам не зрозуміло в моїй пропозиції?

Була якась пропозиція?
Пропозиція - це "я, такий-то такий-то, роблю те-то і те-то, з такою і такою гарантією результату".
Поки що у мене є вагомі підстави вважати вас хитруном, який рознюхує, а чи не можна тут "зрубати бабла по легкому". Тому що жодного фактичного матеріалу не представлено. Хто ви, що конкретно потрібно зробити (перелік), гарантії.

Іван Ярмолюк - 25-4-2013 у 00:33

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Іван Ярмолюк  

Що вам не зрозуміло в моїй пропозиції?

Була якась пропозиція?
Пропозиція - це "я, такий-то такий-то, роблю те-то і те-то, з такою і такою гарантією результату".
Поки що у мене є вагомі підстави вважати вас хитруном, який рознюхує, а чи не можна тут "зрубати бабла по легкому". Тому що жодного фактичного матеріалу не представлено. Хто ви, що конкретно потрібно зробити (перелік), гарантії.


Зрубати бабла по легкому? :))) По собі судите? Якщо вважаєте, що перевести будинок з ЦО на ІО легко - велкам, давайте рубайте бабло :))). Так, я хитрун, мало того, я ще й аферист, мошеннік і альфонс!!! :))) Це, що ви називаєте словом "рознюхує", називається тестуванням на потрібність. От тільки почитавши відгуки кількох модераторів було би глупо приймати адекватне рішення.

Все, тему закрито. Тестуватиму в польових умовах, напряму з клієнтом, а не на сайті з кількома модераторами-комп'ютерщиками і поетами :))).

Андрій Пелещишин - 25-4-2013 у 10:22

Мені видається, що тут забагато емоцій на рівному місці.
Думаю, пропозицію справді треба формулювати доволі чітко, з роз'ясненням, розміщенням прайсу, а не так, що кожен повинен допитуватися.
Щодо тестування - якби і так усе очевидно. Проблеми лише дві - ціна та відсутність консолідації сусідів.
Другу проблему на форумах ви не вирішите, і ніхто за вас не вирішить (ну або за нас, звичайно. Просто в даному випадку ви бачите це як свій бізнес, тому таки за вас). Я що, після вашого повідомлення маю піти опитувати сотню сусідів у моєму будинку: "у нас на форумі чоловік думає, чи не зайнятися такою справою, варто йому на нас розраховувати?"
Якщо дуже потрібно, я можу роздрукувати і повісити біля будинку оголошення, що такий-то і такий-то такого то числа прийти зустрітися з мешканцями, хто зацікавлений, може поспілкуватися, може щось з того і вийде. Але: вам потрібно підготувати якісну афішку з достатньо повною інформацією і, звичайно, я в агітації участі брати не буду. Думаю, за подібною схемою ви можете попросити допомоги і в інших форумчан.
У будь-якому разі не в тих, хто користає інтернетом проблема, проблема в тих жильцях, які не відносяться до забезпечених, а таких усюди вистачає.
Зразу виникає прив'язка і до першої проблеми - ціни. Ми на жаль не почули орієнтовний рівень економії. Згідно цифр, що ви тут кинули, мені потрібно буде орієнтуватися на суму до від 15 до 20 тисяч грн. Питання: скільки я економитиму на місяць? сто гривень, двісті чи триста? Якщо 100 грн - то трохи сума інвестиції завелика.. 20 000 : 100 = 200. Це що, мені 15 років чекати самоокупності? А якщо котел згорить? Якщо більша сума економії - оптрібно якось це обгрунтувати.
Ну і я гарантую, що навіть у моєму, досить благополучному будинку кожен третій такого не захоче навіть у випадку швидшої самоокупності та повної ясності проекту. Тому суму затрат можна спокійно множити на 1.3
Тема пошуку шляхів виходу з каторги Теплокомуненерго цікава, і дуже важлива. Шкода, що вона не розвинулася саме в конструктивному руслі.

Іван Ярмолюк - 25-4-2013 у 11:50

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Мені видається, що тут забагато емоцій на рівному місці.
Думаю, пропозицію справді треба формулювати доволі чітко, з роз'ясненням, розміщенням прайсу, а не так, що кожен повинен допитуватися.
Щодо тестування - якби і так усе очевидно. Проблеми лише дві - ціна та відсутність консолідації сусідів.
Другу проблему на форумах ви не вирішите, і ніхто за вас не вирішить (ну або за нас, звичайно. Просто в даному випадку ви бачите це як свій бізнес, тому таки за вас). Я що, після вашого повідомлення маю піти опитувати сотню сусідів у моєму будинку: "у нас на форумі чоловік думає, чи не зайнятися такою справою, варто йому на нас розраховувати?"
Якщо дуже потрібно, я можу роздрукувати і повісити біля будинку оголошення, що такий-то і такий-то такого то числа прийти зустрітися з мешканцями, хто зацікавлений, може поспілкуватися, може щось з того і вийде. Але: вам потрібно підготувати якісну афішку з достатньо повною інформацією і, звичайно, я в агітації участі брати не буду. Думаю, за подібною схемою ви можете попросити допомоги і в інших форумчан.
У будь-якому разі не в тих, хто користає інтернетом проблема, проблема в тих жильцях, які не відносяться до забезпечених, а таких усюди вистачає.
Зразу виникає прив'язка і до першої проблеми - ціни. Ми на жаль не почули орієнтовний рівень економії. Згідно цифр, що ви тут кинули, мені потрібно буде орієнтуватися на суму до від 15 до 20 тисяч грн. Питання: скільки я економитиму на місяць? сто гривень, двісті чи триста? Якщо 100 грн - то трохи сума інвестиції завелика.. 20 000 : 100 = 200. Це що, мені 15 років чекати самоокупності? А якщо котел згорить? Якщо більша сума економії - оптрібно якось це обгрунтувати.
Ну і я гарантую, що навіть у моєму, досить благополучному будинку кожен третій такого не захоче навіть у випадку швидшої самоокупності та повної ясності проекту. Тому суму затрат можна спокійно множити на 1.3
Тема пошуку шляхів виходу з каторги Теплокомуненерго цікава, і дуже важлива. Шкода, що вона не розвинулася саме в конструктивному руслі.


Ще один читати не вміє))). Яких нах 20000? Де я таке бл..дь писав? Та не полінуйтесь, прокрутіть мишкою вверх, раз ви маєте доступ до інтернету))). Вказав же чіткий прайс у своєму 2-му повідомленні (див. ст. 1 з самого верху:)))) )

Андрій Пелещишин - 25-4-2013 у 12:20

Цитата:
- для 1-кім. кв-ри - 9500 грн;
- 2-кім. - 11000 грн;
- 3-кім. - 13000 грн.

У мене значно більша ніж звичайна 3 кімнатна квартира. Проекстраполював.


Пана Івана блоковано за ненормативну лексику і хамство.

Юрій Сєров - 25-4-2013 у 16:03

По двох кімнатах також досить багато виходить:
При різниці 4 грн./м. на 50-метровій квартирі економія в місяць - 200 грн., в рік - 1200.
Окупність - 10 років, з великою кількістю підводних каменів, починаючи з встановлення системи закінчуючи подальшими поточними ремонтами, збором коштів і т.д.

vovka - 1-5-2013 у 23:08

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
По двох кімнатах також досить багато виходить:
При різниці 4 грн./м. на 50-метровій квартирі економія в місяць - 200 грн., в рік - 1200.
Окупність - 10 років, з великою кількістю підводних каменів, починаючи з встановлення системи закінчуючи подальшими поточними ремонтами, збором коштів і т.д.

окупність то діло таке... я думаю на нього не варто особливо покладати надії - воно б було вигідно якби з нуля рішалось питання що ставити ЦО чи ІО. а при переобладнанні в межах квартири 50-60 квадратів то не дуже вигідно. від нашої держави можна чекати всього, можуть і підняти тариф на газ для населення в кого встановлений котел, а для котелень зменшити.

плюс котли час від часу вимагають обслуговування а то все гроші. не кожен сам полізе в котел шось там чистити (хотя я лазив, там все елементарно вроді).

я бачу основні переваги ІО в комфорті! включаю опалення коли хочу, відключаю коли хочу, регулю температуру води (випадковий кипяток з крану відсутній в принципі), автоматично підтримую потрібну комфортну температуру (а вона для всіх різна.. комусь і 18 достатньо, а комусь і 23-24 мало). короче повна незалежність від теплоенерго, яке деколи вмикає опалення пізно і вже мерзнеш, вимикає тоже раніше і знову мерзнеш, а зимою буває палять так що вікна треба відкривати.

Андрій Пелещишин - 2-5-2013 у 14:57

Це все вірно, але тут чоловік пропонував не ІО квартири, а автономне опалення будинку. А це з точки зору комфорту теж не дуже. Хтось зі сусідів вважати, що нема чого гроші марнувати, і інший сусід мерзнутиме.
Подібну ситуацію можна інколи спостерігати в будинках з лічильником тепла.
Ну і саме складне місце - це розрахунок за газ. У випадку власної котельні, не зрозуміло які механізми отримання коштів з неплатників.

vovka - 2-5-2013 у 15:21

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Це все вірно, але тут чоловік пропонував не ІО квартири, а автономне опалення будинку. А це з точки зору комфорту теж не дуже. Хтось зі сусідів вважати, що нема чого гроші марнувати, і інший сусід мерзнутиме.

я зрозумів що то котел мав в кожного стояти двохфункційний, просто це мало робитися відразу оптом всім будинком щоби дали дозвіл на ІО.
судячи з суми 9500 за 1к квартиру то це якраз вартість якогось недорогого котла, + радіаторів + труб + монтажу (враховуючи що то оптовий заказ на весь будинок)

Цитата:

Подібну ситуацію можна інколи спостерігати в будинках з лічильником тепла.

в мене так в батьків. то незручно. ті хто в кутових квартирах жаліються що зимно, а ті хто всередині (або ті хто колись всупереч нормам добавив собі пару ребер на батареї) що зажарко. і пару активістів бігають там крутять шось.. один зменшить, другий через день збільшить подачу )))

в ідеалі з мінімумом переробок в існуючих домах треба ставити теплові лічильники в кожну квартиру. я щось пробував взнавати але мені повідомили що там ціна питання >3000 грн за один лічильник. а в мене в батьків розводка вертикальна то їх треба 5 штук, і на цьому мій ентузіазм пропав.
але тут бачу http://zik.ua/ua/news/2013/01/22/389816 що населення має до 2018 року в обовязковому порядку ті лічильники поставити. недумаю що то має коштувати поза 3000 як мені назвали.

Рост - 2-5-2013 у 19:53

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
По двох кімнатах також досить багато виходить:
При різниці 4 грн./м. на 50-метровій квартирі економія в місяць - 200 грн., в рік - 1200.
Окупність - 10 років, з великою кількістю підводних каменів, починаючи з встановлення системи закінчуючи подальшими поточними ремонтами, збором коштів і т.д.

А я тому і був такий різкий з цим, за перепрошенням, благодійником.
2 гривні за кв.м - це прекрасно. Але куди діти 10000 на монтаж? Якщо розкласти на наступних 10 років, то вони ще по 150-200 гривень в місяць додавати будуть. То які такі 2 гривні?
А потім, через 10 років, виявиться, що котел настільки зношений, що його міняти треба. Або протягом 10-річної експлуатації декілька серйозних ремонтів відіб'ються. Зараз уже не роблять речі, які десятиліттями бездоганно працюють, поїзд давно чух-чух. Особисто в мене в офісі Вайлентівський котел за 4 роки ремонтували серйозно 3 рази, в тому числі мінявся пальник. Я, те все бачачи, навіть гарантію продовжив (а це, якщо не помиляюсь, 700 грн. в рік). Але навіть так мені дешевше, ніж ремонтувати з власної кишені.

Тому не тільки економії з того всього нема, а ще й аби дорожче не вийшло.
Єдиний плюс - це, як уже Володя сказав, особистий комфорт.

ПС. Ну коли вже ті лохотронщики переведуться?

Юрій Сєров - 6-5-2013 у 12:22

Якби встановлення було безпроблемним, то можна було б ще в то бавитися, щоб потім включати-виключати, коли хочеться і гарячу воду мати свою - на цьому також можна економити.

vovka - 23-5-2013 у 11:37

http://dailylviv.com/news/42587

Цитата:

Підвальна котельня, зазвичай, обслуговує 1 будинок. Для того, щоб її ліквідувати потрібно, або переключити споживачів до іншого джерела опалення (прокласти нову мережу до іншої котельні), або встановити індивідуальне поквартирне опалення мешканцям цього будинку.
Зважаючи на брак коштів, ліквідація підвальних котелень відбувається поступово. За останні 6 років вдалося ліквідувати більше 20 підвальних котелень, які були на балансі «Львівтеплоенерго». А це безпека для мешканців та надійна і якісна подача теплоносія, розповідають у ЛМКП «Львівтеплоенерго».


я щось не розумію.. не простіше просто модернізувати ці підвальні котельні, і встановити мешканцям теплові лічильники ?

нащо заставляти всіх витрачати купу грошей і зміну мереж в квартирі для індивідуального опалення ?

ну і чим це буде безпечніше ? купа котлів під управлінням купи людей, проти одного котла в підвалі під управлінням якоїсь одної організації.

Катерина Копійко - 13-6-2013 у 10:13

Доречі так роблять за кордоном, і проблем нема.

Юрій Сєров - 14-6-2013 у 10:58

Садовий минулого тижня похвалився, що вдалося дістати гроші на модернізацію теплопостачання. Побачимо, що з того вийде.

Хоча, виключити влітку гарячу воду, це все ж таки дикість.