Форум Рідного Міста

Ринки vs супермаркети. Фруктовий раунд

Андрій Пелещишин - 20-12-2019 у 14:11

Суб'єктивна думка. Супермаркети кращі.

Я вже спіймав себе на факті, що цієї осені-зими ми жодного разу не купляли фрукти на продуктовому ринку (за одним винятком).
Колись, ще пару років тому, безумовно всі виногради, апельсини, хурми тощо бралися на ринку. А тепер.. Смислу нема ІМХО. Різниця в ціні суттєва, фрукти такі самі, вибирати комфортніше.
Взагалі відчуття, що смислу в продуктових ринках меншає. В тому сенсі - що це транзитна точка "гуртовий ринок-споживач".
Я зараз на своєму Балатоні тільки дві речі купляю. Фермерські.
Шикарні фермерські яблука (дві різні точки). Особливо Ліголь в них розкішний..
І фермерську молочку. Жіночка дуже гарну і подеколи унікальну продукцію продає (авторські плавлені сири). До неї черга вже в 8 ранку стоїть :)
А ще чуваки капусту січуть. В супермаркеті таке точно не реально.
М'ясо на рядах... Хм, трохи гидко мені, але може я щось не знаю, і може є фішки, раз люди беруть.

Напевно, що в колись в майбутньому ринки зменшаться до суто фермерських, я на мене - це природня трансформація.

Рост - 20-12-2019 у 17:31

Ринки відходять, бо купити в магазині простіше, ніж виростити самому. Навіть, коли живеш в селі. І якщо є де на це гроші заробити.
І чим краще функціонуватиме економіка країни, тим швидше це відбудеться, процес зникнення наших базарів, які відомі нам з дитинства.

Для мене на сьогодні ринок все ще номер один для закупівлі, бо живу я на протилежному кінці Львова, а на В.Великого, біля універмагу Львів, є хороший базарчик. Один з найкращих. В жодному супермаркеті я не можу купити овочів-фруктів такої якості і за таку ціну.
Це ж стосується і м'ясного. Там я купую хорошу телятину, бо свинини практично не використовую дома. Там же купую дрогобицьку ковбасу, яку полюбляю, і навіть близько по якості в жодних магазинах-супермаркетах подібної нема. Сало, шпондер. Помідори цього літа їв лише домашні звідти, смаачно.
А от вам з Балатоном не пощастило, та. Був там минулого року, сумненько. Хоча у вас на Грінченка є Збоїщанський ринок, стихійний, де все ще можна купити і непогані домашні потравини. Цього року, наприклад, мої квашені огірки звідти. В сенсі, для квашення там купував. Їхав повз, і думка "О - огірки" :) Зупинився, а є, і хороші, і за нормальною ціною.

А взагалі базар мені подобається більше, ніж супермаркет. Він живий. Аналоговий :)
І як все аналогове, скоро має піти.

Рост - 20-12-2019 у 17:34

І є ще такий плюс, як вибір. На базарі багато посередників, що продають продукти з Шувару (на який я їздити категорично не люблю, хіба риби хорошої купити, чи в час закруток). І кожен такий власник базарної ятки купить на тому Шуварі щось своє, тому на базарі є великий вибір, надцять сортів помідор, перцю, капусти всякої різної і т.д. А в супермаркеті один-два-три сорти, і все. Здебільшого.

Андрій Пелещишин - 20-12-2019 у 18:26

Так! Я забув зелені помідори для квашення!
Правда, вони з Шувару, не домашні, але деякі лоточники шукають ексклюзивні ніші.
Тішить, що на таких базарчиках продають тепер цікаві сири, всякі бринзи і тому подібне.