Форум Рідного Міста

Долар чи гривня?

Катерина Задорожна - 7-12-2007 у 13:46

Нацбанк України вирішив зробити добре діло для українців, які тримають гроші в американській валюті, попередивши, що ближче до Нового Року курс долара впаде. З цього успішно випливає, що здавати валюту треба вже і негайно (звісно, якщо буде така потреба :)).

А ще після іпотечної кризи в США активно поширюється думка про падіння долара по відношенню до гривні (бо по відношенню до євро він уже знизився), яке може відбутися найближчим часом. У новинах часто з"являються заяви про недооцінку гривні... Автоматично виникає запитання: чому Ви більше довіряєте - національній валюті чи долару, а може євро? Яку валюту тримати, а якої краще позбутися?

Demyan - 7-12-2007 у 14:12

В мене є всього по трошку :)

Катерина Задорожна - 7-12-2007 у 14:21

Це дійсно найрозумніший варіант... а з іншого боку, якщо просто нема джерела якоїсь з валют, то міняти одне на інше не надто хочеться, бо невідомо, як поведе себе ринок далі. Наприклад, останнім часом дуже сильно зростав курс євро... а тепер він може точно так само і впасти. Крім того, при обміні завжди втрачаєш на різниці між купівлею і продажем...

А щодо долара, то, начитавшись різних оцінок експертів, першим бажанням у мене було здати всі долари :rolleyes:

Руслан Кравець - 7-12-2007 у 15:26

Напевно, заощадження сьогодні найкраще тримати в квадратних метрах.

Катерина Задорожна - 7-12-2007 у 15:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Руслан Кравець
Напевно, заощадження сьогодні найкраще тримати в квадратних метрах.


:D Хороша порада. Треба над цим подумати... от тільки проблемка - квадратні метри вроздріб не продаються :lol:

Demyan - 7-12-2007 у 15:49

золото...

Andreas - 7-12-2007 у 19:03

Цитата:
Demyan
золото...


Фігушки. Коли назад здавати будете, ПДВ утримають, за державним ПДВ ніяка інфляція не вженеться.

Hanor Narasson - 7-12-2007 у 22:06

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Руслан Кравець
Напевно, заощадження сьогодні найкраще тримати в квадратних метрах.


У фунтах швейцарських франків ще краще! :o

Андрій Пелещишин - 7-12-2007 у 22:26

Цитата:
Напевно, заощадження сьогодні найкраще тримати в квадратних метрах.

Тоді вже краще в акрах

Hanor Narasson - 7-12-2007 у 23:18

В акрах також годиться, особливо враховуючи, що то британська міра площі...:lol:

Ярема П. - 8-12-2007 у 00:50

Щось не туда всіх понесло. Я б на це питання зробив опитування, а тут би писалися відповіді чому саме так. Як на мене, тримання всього потрохи і всюди є не найкращим, але найоптимальнішим виходом. Та і нерухомість теж непогано, але її ціна і ризик знецінення валюти... Не вгадаєш.

Катерина Задорожна - 8-12-2007 у 11:05

Понесло таки не туда :). Щодо опитування - хороша ідея, але, на жаль, я його додати не можу.

А щодо валюти, так я зрозумла, що люди не роблять прогнозів :rolleyes:. Зрештою, може дійсно не перейматися...

Hanor Narasson - 8-12-2007 у 12:14

Якщо серйозно, то факторів ризику є багато.
Основне, від чого залежить зменшення ризику то:
1. В якій валюті отримуєтьсяч дохід.
2. На що заощаджується.

Якщо заробляєте в гривнях, а збираєте на те, щоби провести відпустку в Литві, Латвії, Мордовії або Єврейській АО, то варто зразу купувати відповідно лити, лати або... ;) рублі :lol: (а не євро), тоді буде тільки одна конверація, і втрати будуть порівняльні з неотриманим доходом від депозиту.

Якщо заощаджувати "на чорний день", то тут варто диверсифікувати ризики і мати депозити в різних банках (в тч і шкляній 3-літровій :lol: ) і в різних валютах.

Катерина Задорожна - 8-12-2007 у 13:30

А якщо заробляєте в доларах, аренду квартири платите в євро, а живете на гривні :D? Як Вам така ситуація?

Тарас Задорожний - 8-12-2007 у 14:05

Дуже знайома :lol:

Hanor Narasson - 8-12-2007 у 14:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
А якщо заробляєте в доларах, аренду квартири платите в євро, а живете на гривні :D? Як Вам така ситуація?


Давайте будемо розрізняти "бюджети" на різні терміни.

Тобто:
"поточний" : тиждень-півмісяця-місяць, залежно від того, як часто платять зарплату і ви платите за квартиру.

"довготерміновий" - квартал-рік-"до наступної відпустки"-"до купівлі чогось".

З "поточним" нічого не вдієш: рахуєте еквівалент в гривнях, скільки треба євро на квартиру + сума гривень "на життя"; і на ту суму міняєте долари.

От якщо щось лишається, то от якраз тут варто задуматися, як той залишок не знецінити, а бажано примножити. І якраз в цьому випадку треба задуматися, наскільки ви готові заризикувати і вкласти у щось гроші.

Офтопік.
ІМНО більшість сімей не знають навіть, що таке бюджетування. Якщо доходи немалі, то ще якось можна жити, але гроші не "працюють".

Ярема П. - 8-12-2007 у 18:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Якщо доходи немалі, то ще якось можна жити, але гроші не "працюють".


Ось про це прошу детальніше в іншій гілці. Тема піднімалася кілька разів, але ніхто так нічого і не запропонував, а своїм власним досвідом мало хто ділився.

Юрій Сєров - 8-12-2007 у 18:31

Відносно падіння курсу долара. Я не думаю, що зниження буде суттєвим. Якщо побігти міняти долари на євро через гривні (не знаю чи інакше Вам вдасться поміняти) то втрати можуть бути більшими ніж знецінення долара.
Просто якщо планувати щось купити на Миколая чи Новий Рік, то тратити не гривні, а долари.

Hanor Narasson - 8-12-2007 у 19:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Якщо доходи немалі, то ще якось можна жити, але гроші не "працюють".


Ось про це прошу детальніше в іншій гілці. Тема піднімалася кілька разів, але ніхто так нічого і не запропонував, а своїм власним досвідом мало хто ділився.


"Працюють" це може бути і депозит на місяць в банку, і підприємництво і лихварство - залежно, на які ризики ви згодні йти.. Бюджетування просто дозволить побачити, на який термін яка сума буде "незадіяною".
Є ще один цікавий нюанс. "Бюджетуватися" безумовно завжди варто, річ в іншому, наскільки варто втрачати час, щоб прорахувати бюджет з точністю до 10 грн.:rolleyes:
Якщо у нас в сім'ї справи йдуть більш-менш, то і "бюджетування" трохи "приблизне". Але бувають часи, коли я рахую бюджет з точністю до 10 грн, щоб знати, коли що можна буде купити з "більшого".

Інший аспект. Чи зацікавить вас додатковий дохід ~50 грн за місяць, якщо для цього треба буде витратити з годину часу на оформлення депозиту. :P

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Відносно падіння курсу долара. Я не думаю, що зниження буде суттєвим. Якщо побігти міняти долари на євро через гривні (не знаю чи інакше Вам вдасться поміняти) то втрати можуть бути більшими ніж знецінення долара.
Просто якщо планувати щось купити на Миколая чи Новий Рік, то тратити не гривні, а долари.


Конвертація долар->євро напряму коштує 1-2% в банку (або 0,5% через знайомого дипломата ;) ) але рахують по курсу НБУ.

Катерина Задорожна - 8-12-2007 у 20:25

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson

Давайте будемо розрізняти "бюджети" на різні терміни.



Давайте не будемо розрізняти бюджети, бо це не є тема розмови :). Про бюджетування я знаю достатньо. Просто свого часу виникла проблема, коли долар по відношенню до євро почав дуже сильно падати, що потягнуло за собою певні фінансові наслідки у зв"язку з фіксованою оплатою оренди саме в євро. Саме тому і зараз мене цікавить питання, як себе будуть поводити ці три валюти, як найбільш поширені в Україні.

Катерина Задорожна - 8-12-2007 у 20:28

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Відносно падіння курсу долара. Я не думаю, що зниження буде суттєвим. Якщо побігти міняти долари на євро через гривні (не знаю чи інакше Вам вдасться поміняти) то втрати можуть бути більшими ніж знецінення долара.
Просто якщо планувати щось купити на Миколая чи Новий Рік, то тратити не гривні, а долари.


От власне про те і йдеться... Витрачати долари вже через два тижні може стати невигідно саме через те, що курс впаде (ну... гіпотетично, принаймні так у статті йдеться). А де гарантія, що у лютому місяці долар не зросте...

Катерина Задорожна - 8-12-2007 у 20:31

Цитата:

Конвертація долар->євро напряму коштує 1-2% в банку (або 0,5% через знайомого дипломата ;) ) але рахують по курсу НБУ.

А це вже цікава інформація :). От тільки конвертація напряму може бути здійснена лише у безготівковій формі... Або ж через знайомого когось там :lol:

Юрій Сєров - 8-12-2007 у 20:48

До речі, днями на очі потрапила стаття (в Експресі, звідкись передерта), де прогнозується вже з початку нового року ріст долара по відношенню до євро. Причиною там називається ріст американського експорту за рахунок подешевіння американських товарів, а в Європі все навпаки.
Цитата:
Конвертація долар->євро напряму коштує 1-2% в банку (або 0,5% через знайомого дипломата ;) ) але рахують по курсу НБУ.

Тобто якщо долар має здешевіти більше ніж на 10 копійок, щоб така операція стала вигідною. Думаю, аж таких коливань не буде.

Hanor Narasson - 8-12-2007 у 21:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Цитата:

Конвертація долар->євро напряму коштує 1-2% в банку (або 0,5% через знайомого дипломата ;) ) але рахують по курсу НБУ.

А це вже цікава інформація :). От тільки конвертація напряму може бути здійснена лише у безготівковій формі... Або ж через знайомого когось там :lol:


Неправда Ваша... :mad: Приватбанк конвертує готівку. USD<->EUR здається 1 чи 1,5%, CAD, GBP і т.п. - 3%

Укрексімбанк - 2%, для дипломатів - 0,5% (сьогодні сам бачив на сайті, коли дивився курс лата).

А щодо здешевлення долара, то нагадаю цифри 5,5 :rolleyes:

Hanor Narasson - 8-12-2007 у 21:08

От, знайшов у "історії": http://www.eximb.com/rate/foreign.html
Цитата:

Операції з конвертації готівкової іноземної валюти здійснюються ВАТ “Укрексімбанк” для фізичних осіб-резидентів та нерезидентів з іноземними валютами, що належать до 1-ої групи Класифікатора іноземних валют. Комісійна винагорода за конвертацію готівкової іноземної валюти сплачується фізичною особою у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземних валют, що встановлений Національним банком України на день здійснення операції.
*Тарифи за операціями з конвертації готівкової іноземної валюти
Конвертація готівкової іноземної валюти у валютах 1 групи Класифікатора іноземних валют НБУ 2 % від суми, що конвертується
Конвертація готівкової іноземної валюти для клієнтів-нерезидентів, що користуються дипломатичним імунітетом 0,5 % від суми, що конвертується


Юрій Сєров - 8-12-2007 у 23:02

Цитата:
А щодо здешевлення долара, то нагадаю цифри 5,5 :rolleyes:

Було і таке колись. Але зараз ми говоримо про конкретну ситуацію.

Hanor Narasson - 8-12-2007 у 23:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Цитата:
А щодо здешевлення долара, то нагадаю цифри 5,5 :rolleyes:

Було і таке колись. Але зараз ми говоримо про конкретну ситуацію.


Конкретна ситуація колись була: у 5.5 +/- пару копійок трималося роками (пам'ятаю, бо взяв тоді кредит в доларах і віддавав).
Потім змінився уряд...:rolleyes:

Остаточно, курси скупу менше 5.0 я в обмінниках бачив.
Звичайно, то обмінники були в "популярних" місцях (вокзали, вночі), але прецедент був.
Нагадаю, що зараз знову чекаємо новий уряд... :baddevil:

Я не сію паніку, але ІМНО з доларів пожиток зараз малий (хіба що хто літає у США 2 рази в місяць).

Юрій Сєров - 9-12-2007 у 00:31

А мені здається, що коливання долара відносно гривні для більшості з нас не є такими критичними.
Набагато критичнішими є вже згадувана проблема прогнозування дій нового уряду та економічної ситуації.
Про що йдеться. Газ скоро подорожчає. З 50 уйо до 100 (йдеться про продаж для населення) А це значить, що комунпослуги знову серйозно підуть в гору. Нерухомість постійно дорожчає і ціни неї вже вищі ніж в значно багатших країнах, інші товари, в тому числі продовольчі теж вже є на рівні європейських цін і продовжують рости. І вже тут нема різниці в якій валюті Ви тримаєте заощадження. Бо нерухомість росте у всіх валютах. А за все решту, у більшості випадків треба платити гривнями. Отут нас можуть чекати значно серйозніші потрясіння ніж коливання долара. Бо навіть, якщо Ви отримуєте в доларах, то все одно його здешевіння не буде таким критичним у порівнянні з можливим ростом цін.
Звісно, на оті всі ціни ме не можемо вплинути, а на процес збережності заощаджень можемо. Але мені здається, що не варто перейматися цими втратами, бо на фоні інших втрат вони не виглядатимуть катастрофічно.
Розумію, що заліз в офф-топ, мені здається що тема у чому тримати свої кровні паніки не вартує. :)
Щоб не був зовсім офф-топ. Наскільки я знаю, останнім часом купити більше кількох сотень євро є проблематично. Тому варіант переведення в єврики не зовсім реалістичний. Чи здійснюють банки безготівковий обмін не знаю.
Якщо оперувати готівкою, то єдиний варіант перевести в гривні. А знаючи наші уряди... - з гривнею вони можуть зробити ще й не таке :)
p.s. Трохи заплутано написав, але сподіваюся, Ви зрозумієте. :)

Катерина Задорожна - 10-12-2007 у 11:03

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson

Неправда Ваша... :mad: Приватбанк конвертує готівку. USD<->EUR здається 1 чи 1,5%, CAD, GBP і т.п. - 3%

Укрексімбанк - 2%, для дипломатів - 0,5% (сьогодні сам бачив на сайті, коли дивився курс лата).

А щодо здешевлення долара, то нагадаю цифри 5,5 :rolleyes:


Неправда моя... Нова інформація - завжди позитивний привід для роздумів :). Не знаю, чи часто Вам вдавалося здійснити вдалий обмін по крос-курсу Нацбанку... мені не дуже (правда, в Укрексімбанк не ходила). Тим не менше, роздумавши і дещо порахувавши, прийшла до цікавого висновку.

Якщо банк бере 2% від такої операції, то вона станом на сьогоднішній день стає менш вигідною, ніж напряму обміняти долари на гривні, а потім гривні на євро... Рахувала за допомогою калькулятора на сайті цього ж банку з розрахунку суми $1000. Може, я помилилася, але якщо ні, то не бачу сенсу (хіба лише для дипломатів) у здійсненні таких операцій.

Катерина Задорожна - 10-12-2007 у 11:17

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А мені здається, що коливання долара відносно гривні для більшості з нас не є такими критичними.


Проблема не є критичною, але... для прикладу, якби відкрити депозитний рахунок у євро рік тому, то сам курс євро виріс більш ніж на 10%, плюс проценти... Зрештою, вийшло би +/- 20% річних - як на мене, не так і мало.

Demyan - 10-12-2007 у 11:18

Пропоную так вкласти:
1. Невеликий гараж (нерухомість)
2. В гараж - 5 каністрів бензину (можна більше)
3. Купити сейф - туди покласти (долари, євро, фунти, золото)
4. Купити якусь машину і покласти її на зберігання.

Катерина Задорожна - 10-12-2007 у 11:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Пропоную так вкласти:
1. Невеликий гараж (нерухомість)
2. В гараж - 5 каністрів бензину (можна більше)
3. Купити сейф - туди покласти (долари, євро, фунти, золото)
4. Купити якусь машину і покласти її на зберігання.


:lol: повеселив. Пречудова диверсифікація! Головне усе покласти в гараж! А от тільки навіщо машина на зберіганні?

Demyan - 10-12-2007 у 11:47

Машини в нас теж дорожчають. Зараз хочуть (є такі чутки від митників) поміняти розтаможку з кузовами...думаю машини підскочуть в ціні.
А якщо не підсокчуть то через років 20 якщо купити копійку в 30 років - буде антиквар який дорого продасться. :lol:

Hanor Narasson - 10-12-2007 у 18:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Не знаю, чи часто Вам вдавалося здійснити вдалий обмін по крос-курсу Нацбанку... мені не дуже (правда, в Укрексімбанк не ходила).


При Стельмаху - вже ні. Десь в 2004-му (здається при Тигипкові) - так. Тоді просто були певні "схеми" конвертації, тому був величезний розрив між готівковим курсом Євро і курсом НБУ.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Якщо банк бере 2% від такої операції, то вона станом на сьогоднішній день стає менш вигідною, ніж напряму обміняти долари на гривні, а потім гривні на євро... Рахувала за допомогою калькулятора на сайті цього ж банку з розрахунку суми $1000. Може, я помилилася, але якщо ні, то не бачу сенсу (хіба лише для дипломатів) у здійсненні таких операцій.


Та взагалі кажучи, я не бачу сенсу обмінювати $-Є і через готівку, якщо потім їх класти "в панчоху" :baddevil:

Юрій Сєров - 13-12-2007 у 13:21

Долар пішов угору: http://www.korrespondent.net/main/220538

Катерина Задорожна - 13-12-2007 у 13:59

Ага. Я сьогодні зранку чула по телевізору... а казали - ближче до свят впаде. От і вір після цього аналітикам :baddevil:

Роман Голощук - 1-3-2008 у 11:17

Долар далі котиться у прірву

Курс долара упав у ході торгів у четвер до нового історичного мінімуму відносно євро - $1,5147.

Джерело: http://expres.ua/articles/2008/02/29/24284/

Юрій Сєров - 1-3-2008 у 13:00

Думаю, поки він докотиться до прірви нас вже не буде на цьому світі.

Андрій Пелещишин - 1-3-2008 у 13:07

Долар звичайно котиться в прірву, і навряд чи в Штатів є потуга це зупинити. Але в мене таке відчуття, в Штатів достатньо потуги відсунути ту прірву якомога далі :)

Катерина Задорожна - 3-3-2008 у 14:02

Залежить, що вважати прірвою. Зрештою, долар уже там був :lol: - в часи Великої депресії. Не думаю, що там усе так зле.

Андрій Пелещишин - 6-4-2008 у 12:38

Чув новину, що Renault тепер виставлятиме ціни на свої авто (Рено і Дача) не в євро, а в доларах.
Це симптом. Ще невідомо, кому буде більш боляче від "падіння" долара.

Юрій Сєров - 14-5-2008 у 18:18

Іноземні експерти прогнозують, що у зв'язку з високим рівнем інфляції в Україні, курс гривні відносно долара впаде: http://ua.korrespondent.net/business/462141
Цілком можливо, що теперешнє опускання курсу долара спрямоване на те, щоб амортизувати ріст ближче до кінця року.

Катерина Задорожна - 15-5-2008 у 11:37

Гривня-то може впасти, але якщо НБУ не буде вмішуватися. Швидше за все, кардинального падіння не буде

Андрій Пелещишин - 21-5-2008 у 20:56

Поясніть, то долар сьогодні впав чи гривня виросла

Agent86 - 21-5-2008 у 22:03

Можливо завтра курс долара впаде до 4.80 - 4.90 грн за 1 долар. Що цілком можна було передбачити після підняття ставки рефінансування НБУ на 2% та введення обмежень на кредитування банками клієнтів у іноземній валюті.

Agent86 - 21-5-2008 у 22:11

Це сталось:

Офіційний курс НБУ на 22.05.2008

840 USD 100 долларов США 485,0000 -20.0000 -4.124 %
978 EUR 100 Евро 764,0205 -25.7490 -3.370 %

Dmy - 21-5-2008 у 23:19

Це сталося ще з ранку.
Судячи з того, що відносно еври доляр не шибко совався, треба пишатися національним фінансовим продуктом.
фактично, ситуація така сама, як 3 роки тому: Нацбанк припиняє викуповувати на міжбанку залишок зелені, і за якийсь час пропозиція починає зашкалювати. Сьогодні (вже вчора) за долар пропонували десь 4,55. Тут 2 виходи: або все купити в резерви, або опускати курс. Що і сталося.

А може вони просто сподобалися одне одному і нестримно прямують назустріч?:rolleyes:

Катерина Задорожна - 22-5-2008 у 08:12

Цікаво, чи таке зниження курсу буде супроводжуватися зниженням інфляційних процесів? Тобто по суті стоїть питання співвідношення цілей і заходів. Дехто (маю на увазі підприємців) від таких експериментів може сильно постраждати у фінансовому плані.

Dmy - 22-5-2008 у 10:32

Зниження курсу навря чи вплине на інфляцію, тим паче цілі із заходами тут навряд чи в усіх фігурантів співпадають: НБУ в нас установа незалежна (а уж Стельмах від Юлі так уж точно). Щодо інфляції, то Нацбанк і так зробив усе, що міг - підняв облікову ставку туди, де її не було вже кілька років, щоб економіка не так перегрівалася. Тепер справа за Урядом.

Катерина Задорожна - 22-5-2008 у 13:01

А чого не вплине? Теоретично, товари для імпортерів мають стати дешевшими. Як наслідок - можливе зниження цін. А щодо незалежності НБУ - то так. Тим не менше, невідомо, про що вони між собою домовлялися (бо як владні установи, мали б). Тим більше, що ще донедавна Нацбанк навіть і не думав рухати долар.

Юрій Сєров - 22-5-2008 у 20:40

Ввечері повернули на 5,05. Бавляться курсом як діти забавкою.
Цікаво, чи хтось собі за нині нажився?

Dmy - 22-5-2008 у 20:59

Ніби не повернули: на 23/05 - 4,85 (і на 22-е теж)
http://www.bank.gov.ua/kurs/last_kurs1.htm

Це Наглядова рада дуже вимагала повернення, різні вето накладала, а Стельмах начхав.

Юрій Сєров - 22-5-2008 у 21:04

На укрправді 18:54 - новина, що повернув
20:25 - новина, що зберіг.
Дійде до того, що буде в нас 2 офіційних курси :)

Катерина Задорожна - 26-5-2008 у 09:01

Не буде два курси... Буде один - рада Нацбанку виявляється не може аж настільки вплинути на правління Нацбанку. І взагалі Стельмах сказав, що якщо усі розрахунки проводити у національній валюті, то курс долара становитиме 2 грн.

Правда, рада НБУ грозиться добитися відміни офіційного курсу взагалі :lol:

Юрій Сєров - 18-9-2008 у 16:17

гривня дуже впала за останні 2 дні...
Ось і будь-мудрим.

Катерина Задорожна - 19-9-2008 у 09:40

Зрозуміло тільки одне - з нашою "стабільною" і "передбачуваною" економічною політикою замість переживати і намагатися щось зроибити, краще просто розслабитися і отримувати задоволення :)

Dmy - 19-9-2008 у 13:49

Ох, люблю я цих нострадамусів, міцних "заднім розумом" (чи чимось іще звідти ж), які постфактум всім розповідають, що усьо знали давним-давно і навіть наперед. Заради цікавості погортав тему - ані пывроку, ані 9 місяців тому - жодного повідомлення від пані Баловсяк: ні з "очевидним" прогнозом, ні з будь-чим іще. Натомість, як СТАНЕТЬСЯ, так тут ми перші - із "грамотним" виглядом обличчя й улюбленим менторським тоном.

Юрій Сєров - 19-9-2008 у 15:03

Ага, прогноз ситуації, що буде через півроку, будь-ласка. Гривня вверх/вниз. Те саме по долару.

Надія Баловсяк - 19-9-2008 у 16:15

http://kramarenko-a.livejournal.com/

будь-ласка.

там всі лінки на аналітику

Dmy - 19-9-2008 у 17:09

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
а ви мій вирах обличчя не бачили, пане Dmy
тому не придумуйте те чого нема
Вирах обличчя вирахував (і, зауважу, написав про це не через півроку). А ось менторський тон ваш чи не у всіх повідомленнях на різноманітні теми, дивлюсь, уже починає не одному мені "подобатися". Тут і придумувати нема що.
Це перше.
А друге
Цитата:
а чого я мала писати тут прогнози?
Та не мали. І ніхто не примушує. Й інші не мають. І не пишуть. І не лише щодо валютних котирувань. Але і потім - по відомому результату події - ніхто не скаче і не розповідає поспільству: "А я знала! Це ж очевидно (а ви протупили):P"

Між іншим, ваша заява щодо "очевидності" є непідтвердженою інформацією. А надання непідтвердженої інформації є поганим тоном.
Пригадується, тут комусь нещодавно чужі "колайдери etc" шибко не подобались, інформативність наполегливо вимагалась, Пелещишин на поміч закликався навіщось.

rost - 19-9-2008 у 18:04

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
те що гривня впаде було очевидно ще пывроку тому

А скільки то є пывроку? Бо якщо це 6 місяців, то падіння гривні, якесь зовсім не очевидне. http://finance.yahoo.com/echarts?s=USDUAH=X#chart2:symbol=usduah=x;...
Рухаємося курсором по графіку до Mar 19, що відповідає шести місяцям від сьогодні і що бачимо: USDUAH=X 5.005.

Ну і де те що "очевидно"?

vovka - 19-9-2008 у 21:29

Думаю в наступні півроку гривня відносно долара впаде суттєво. Десь так до 6 грн за долар.

Просто прогноз, перевірим через півроку :))

Андрій Полевський - 19-9-2008 у 22:04

Маєте багато лишніх долярів? Можете поїхати в Америку на закупи. Вас приємно вразять їхні ціни! :-)

Ярема П. - 20-9-2008 у 00:00

Вони і так приємно вражають, судячи по eBay і цінах в інтернетних магазинах.

Роман Голощук - 20-9-2008 у 11:02

Ще одна аналітична стаття про валютно-курсові метаморфози, що відбуваються в останні дні в Україні - http://www.unian.net/ukr/news/news-273835.html

Роман Голощук - 20-9-2008 у 11:29

Якщо трохи з гумором поставитись до теми обговорення "Долар чи гривня?" я б радив вибирати українську гривню, бо її визнали найкрасивішою валютою світу :) - http://www.day.kiev.ua/200471/

Юрій Сєров - 22-9-2008 у 19:22

Гривня девальвуватиме:
http://korrespondent.net/business/markets/592918

Катерина Задорожна - 23-9-2008 у 09:16

Гривня девальвуватиме... якщо НБУ захоче. Але я думаю, що НБУ ще по ходу не визначився :lol:

Юрій Сєров - 7-10-2008 у 20:50

Експерти прогнозують падіння гривні до 6,95 - http://www.epravda.com.ua/news/48eb5287afe12/

А долар тим часом росте, причому відносно євро - також. Вже нині бачив курси на зразок 5,40-5,80.
Але 6,95 трохи сумнівно виглядає...

Степанюк Василь - 7-10-2008 у 23:01

Звичайно, що НБУ зробить відповідні заходи для стримання обвалу гривні!
Як на мене це все тимчасово, і в недовзі курс встановиться на рівні 5 грн за 1$ (+;-)

Андрій Пелещишин - 23-10-2008 у 19:30

Взагалі, це починає надувати 90-сті роки. Такого активного "розхитування човна" не дуже і згадаєш. То влітку "обвалюють" долар, нагнітаючи психоз, що він буде 4 грн (це якщо його підтримають), тепер навпаки.
Таке враження, що фрази про кризу собі на озброєння взяли валютні спекулянти національного масштабу.
Не здивуюся, якщо перед НР долар знову обвалять (негра ж виберуть! :) )
Хоча це все не до сміху.
Люди втрачають заощадження - і через продажу валюти по невигідних курсах, і через знімання депозитів з втратою процентів.

vovka - 23-10-2008 у 19:34

Цитата:
Оригінальне повідомлення від vovka
Думаю в наступні півроку гривня відносно долара впаде суттєво. Десь так до 6 грн за долар.

Просто прогноз, перевірим через півроку :))

Щось занадто оптимістичний був прогноз, думаю буде гірше ))

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
і через знімання депозитів з втратою процентів.

зараз це фактично нереально зробити (заборона НБУ). навіть якщо в договорі передбачена можливість дострокового зняття грошей з втратою відсотків.


Юрій Сєров - 23-10-2008 у 19:41

Питання до фахівців і експертів:
Мені буде потрібно кілька сотень евро. Але не вже. Коли краще купувати зараз чи через місяць?

Андрій Пелещишин - 23-10-2008 у 20:09

Теоретично, під новий рік мають прибувати "заробітчанські" гроші в доларах і євро. Але то мабуть вже перед католицьким Різдвом.

Андрій Пелещишин - 24-10-2008 у 07:11

Ось тут
http://pravda.com.ua/news/2008/10/23/83390.htm
Заступник голови Національного банку Олександр Савченко сказав
Цитата:
Говорячи про офіційний курс гривні до долара протягом майбутніх місяця-двох, Савченко сказав: "Він буде наближений до ринкового і зіллється з ним".

"Будуть два курси: курс безготівковий і готівковий. Сподіваюся, через місяць-два він буде менше 6 грн.", - зазначив Савченко.

Тобто про 5 грн мова вже не йде? А дав би Бог 6грн?

Dmy - 24-10-2008 у 11:37

Всі чекаємо гамериканських виборів із подальшим зхудненням доляра. Ну і економіка трохо переварить ті 17 млрд грн, які зняли за 3 тижні (хоча зніматимуть і далі)

Юрій Сєров - 24-10-2008 у 22:49

Насправді самим американцям невигідний такий курс долара.
Але дуже вдало підмітив сьогодні в Шустера Чорновіл, що спочатку нам "впарюють", що реальна ціна долара 3 грн., тепер вже 6 грн. А Порошенко каже, що то все треба забути і працювати далі. :rolleyes: А може все таки когось варто посадити? На палю!

Юрій Сєров - 27-10-2008 у 23:13

НБУ тепер не буде оголошувати прогнозний курс. Оце взагалі прикольно. Ті кому треба і так будуть знати, а народ як завжди...

Юрій Сєров - 28-10-2008 у 21:48

НБУ понизив гривню до 5.5. Очікуйте завтра 6.2/6.5 в обмінниках.

Андрій Пелещишин - 28-10-2008 у 22:32

напевно

Андрій Пелещишин - 29-10-2008 у 13:06

Стельмах заявив про 6 грн як курс національного банку.
Значить завтра буде по 7 :(

Андрій Пелещишин - 29-10-2008 у 20:33

Цікаво, що пропорційного росту цін поки що не спостерігаєтся.
Якщо так збережеться, то або долар опуститься, або наші експортери почнуть сильно підніматися.

Юрій Сєров - 29-10-2008 у 22:00

Нацбанк понизив курс до 5,76. Ще -26 копійок.
Наших експортерів, металургію в основному, це не дуже врятує. Підтриємства зупиняються. А Бойко не проти націоналізації комбінату Ілліча.

Юрій Сєров - 29-10-2008 у 22:34

Деякі аналітики прогнозують повернення долара. Але через скільки часу - невідомо
http://news.finance.ua/ru/toplist/~/1/2/141549
Але я так розумію, що це в контексті відношення до євро.
Гривня сама летить. І люди, які мають депозити в гривнях і не можуть їх зняти, через кілька місяців знімуть значно меншу суму...
Чому ніхто не вимагає розблокування можливості зняти гроші з депозиту?
"Довіряйте національній валюті" :mad:

Катерина Задорожна - 30-10-2008 у 12:31

Повернення... кілька років промивали мізки на тему, що долар коштує трохи не вдвічі менше, ніж 5 грн., а повернення так і не відбулося... Та і чому воно має відбутися, як у нас рівень інфляції в кілька раз перевищує європейський? Наша влада любить пустити качку - так було і коли почалися проблеми з нерухомістю... розказували, що ціна буде рости, бо заморожуються будівництва.

Андрій Пелещишин - 30-10-2008 у 22:57

Я сьогодні випав.
Іду в один бік по вулиці - долар по 7 грн. Вертаюся через дві години - по 6.4грн.
Фантастика.

Степанюк Василь - 30-10-2008 у 23:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Гривня сама летить. І люди, які мають депозити в гривнях і не можуть їх зняти, через кілька місяців знімуть значно меншу суму...
Чому ніхто не вимагає розблокування можливості зняти гроші з депозиту?
"Довіряйте національній валюті" :mad:

А як Ви думаєте, що відбудеться з українською економікою (в тому числі з національною грошовою одиницею), якщо на ринку появиться величезна сума готівки не забезпеченою ВВП?

vovka - 30-10-2008 у 23:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Гривня сама летить. І люди, які мають депозити в гривнях і не можуть їх зняти, через кілька місяців знімуть значно меншу суму...
Чому ніхто не вимагає розблокування можливості зняти гроші з депозиту?
"Довіряйте національній валюті" :mad:

А як Ви думаєте, що відбудеться з українською економікою (в тому числі з національною грошовою одиницею), якщо на ринку появиться величезна сума готівки не забезпеченою ВВП?

тут і думати нетреба багато.. Юля он роздала декілька мільярдів вкладів з Ощадбанку.. результат на лице ))

Степанюк Василь - 30-10-2008 у 23:16

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Я сьогодні випав.
Іду в один бік по вулиці - долар по 7 грн. Вертаюся через дві години - по 6.4грн.
Фантастика.

Сьогодні на протязі дня курс долара мінявся декілька разів - в сторону зменшення. На кінець дня курс покупки становив 5,95 за $.

Юрій Сєров - 31-10-2008 у 22:44

Кажуть непогано машини продавалися у ці дні.
Хто шустрий - той скористав.

Степанюк Василь - 2-11-2008 у 00:19

Не перевірений факт, але чув, що один добродій в одному із салонів за готівку купив 15 авто на суму 1,5 млн. грн. :cool:
Напевно вирішив зробити капіталовкладення. :D

Serg Selev - 11-11-2008 у 02:40

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Не перевірений факт, але чув, що один добродій в одному із салонів за готівку купив 15 авто на суму 1,5 млн. грн. :cool:
Напевно вирішив зробити капіталовкладення. :D


Навряд чи можна назвати вдалим капіталовкладення у падаючий ринок. :)

Юрій Сєров - 11-11-2008 у 16:29

Вчора-сьогодні в обмінниках гривня знову трохи пішла вниз. Стабілізація закінчилася?

Serg Selev - 12-11-2008 у 22:59

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Вчора-сьогодні в обмінниках гривня знову трохи пішла вниз. Стабілізація закінчилася?


НБУ штучно підтримує курс за рахунок ЗВР. Коли ЗВР закінчиться курс почне різко зростати. Кажуть, що зараз купити долари проблематично, завтра перевірю.

Serg Selev - 13-11-2008 у 13:56

Сьогодні потрібно було купити 300 доларів. Їх ніде нема - ні в банках, ні в обмінниках. В одному обміннику переді мною жіночка здала порядку 1500 доларів, але мені відмовились продати 300.
Зрештою купив я ті долари, але зрозуміло що на чорному ринку по 6.00. Ласкаво просимо у старі добрі часи.

Юрій Сєров - 13-11-2008 у 16:25

Також спробував купити 200 евро, бо виникла така потреба.
Заходив у "Львів", "Приват" і "Форум"
Ніде "немає". Касири, мило посміхаючись, брешуть, що ніхто сьогодні нічого не здавав.

З таким самим успіхом курс продажі можна встановити на рівні 1:1 :mad:

Юрій Ришковець - 14-11-2008 у 09:40

Сьогодні зранку заради цікавості зайшов у декілька обмінників, спробував купити ті ж 200 евро. Відповідь була аналогічна: "Нема. Ми не продаємо."

Виходить, що курс нац.банку ще нічого не означає, просте окозамилювання, що в країні порядок і стабільність.

Степанюк Василь - 15-11-2008 у 14:04

Зверніть увагу, як у нас все швидко міняється. Рік тому, починаючи дану тему, всі обговорювали, що буде з доларом, оскільки його курс почав падати, пів року тому коли долар опустився до позначки 4.80 - 4.90 грн за 1 долар, казали що долар котиться в прірву, і стояло питання що буде з заощадженнями громадян в цій валюті. Зараз ситуація повністю навпаки долар різко почав рости.

Ми спостерігали ситуацію, коли долар різко впав, усі масово (панічно) почали здавати валюту, зараз же коли долар різко зріс, навпаки, масово (панічно) скуповують його... Пів року тому здавали по 4,80, зараз скуповують по 6 грн. за долар. І хто виграв???

Традиційно перед новим роком курс опускається, оскільки всеж таки в Україні національна валюта гривня, за яку громадяни скуповуються до свят. І знову ж таки, ті хто панічно купляє долар, здаючи його перед новим роком буде втрачати.

Юрій Сєров - 15-11-2008 у 23:05

Цитата:
знову ж таки, ті хто панічно купляє долар, здаючи його перед новим роком буде втрачати.

Панічно ніхто не купує, бо нема де :)
Сумніваюся, що буде втрачати. Вони зараз стабілізували, бо не продають.

Степанюк Василь - 16-11-2008 у 21:53

Можливо продають не всі і не всім, але долар продають...
Інша ситуація з євро, продаж тимчасово обмежили (хоча невеликими сумами продають)

Юрій Сєров - 19-11-2008 у 14:45

Долар знову піде в гору.
http://www.epravda.com.ua/publications/49234b28a5483/

Юрій Сєров - 21-11-2008 у 13:20

Поза тим, що долар купити в обмінниках нереально, офіційний курс продовжує рости.
Стабілізація триває :)

Роман Голощук - 21-11-2008 у 15:56

Нині є проблема довіри як пересічних українців, так і бізнесу до валютно-курсової політики НБУ. На початку року гривня девальвувала, потім різко подорожчала, зараз знову падає. Таке враження, що НБУ не знає що робити і шарахається з боку в бік. Тому і є на ринку валюти ажіотажний попит та спекуляції :(

Юрій Сєров - 21-11-2008 у 23:58

Гривня знову покотилася вниз
http://korrespondent.net/business/markets/654411

Схоже, обіцянки тримати долар до 6 грн. виконати неможливо.
Що далі? Знову паніка чи плавне падіння гривні?

Юрій Сєров - 27-11-2008 у 11:47

Нацбанк вирішив "відпустити" гривню.
Анекдот на днях розказали.
- У нас буде євро 2012
- Та ти шо? Поки що ж 8

p.s. Тоді ще було 8. :)

Станкевічас Сергій - 27-11-2008 у 19:33

Сьогодні у мене закінчувався термін оплати по кредиту. Тому мусів купувати долари. В моєму банку курс продажу 6,84 +6% комісійних. Разом 7,25.

Не слабо.

Андрій Пелещишин - 29-11-2008 у 22:09

Чи то правда, що тепер при видачі валютних депозитів тепер вклад в обов'язковому порядку конвертують у гривні? Якщо так, то по якому курсу? Актуальному чи на момент вкладу?

Степанюк Василь - 29-11-2008 у 23:07

В ПриватБанку вклади видають у валюті вкладу, або за бажанням вкладника по курсу на момент операції.

Юрій Сєров - 1-12-2008 у 19:05

Новий курс - 7,14!!!
А ще 2 тижні тому обіцяли не більше 6!
Я щось не розумію. Президент критикує політику нацбанку, уряд критикує політику нацбанку. Нацбанк це робить самостійно, чи що?

Тарас Ільчишин - 1-12-2008 у 20:18

звідки такий курс?

Юрій Сєров - 1-12-2008 у 20:28

НБУ. http://www.epravda.com.ua/news/493419202e0fe/

Степанюк Василь - 1-12-2008 у 22:59

І це тільки офіційний курс...
Така політика НБУ знову змушує банки не продавати валюту!!!

Юрій Сєров - 2-12-2008 у 21:30

Ще -9 копійок...
Робимо прогнози коли стане 10 грн./дол.

Степанюк Василь - 2-12-2008 у 21:53

Не думаю що до 10-ти справа дійде.

Андрій Пелещишин - 2-12-2008 у 21:55

Два місяці тому і про 7 ніхто не думав.

Степанюк Василь - 2-12-2008 у 22:25

А що думаєте, що долар буде вартувати більше 10 грн?..

vovka - 2-12-2008 у 22:39

Бачив сьогодні службову записку одного з банків (від директора і небуду казати кому). Коротше написано що долари продавати ЗАБОРОНЕНО!!! (так і написано з 3 знаками оклику :) )
"продавати" можна тільки для погашення кредиту і ще якісь пункти несуттєві.

Юрій Сєров - 2-12-2008 у 23:40

Поки не вийдуть на реальну ціну, доти не будуть продавати.
Хоча в приступі паніки можуть піти вище реальної.
Залишається питання - яка ціна реальна?

Степанюк Василь - 2-12-2008 у 23:50

Читав інформацію, що реальний курс долара в Україні знають лише троє людей... (і навряд чи вони поділяться цією інформацією :baddevil: )

До речі панічного скупу долара фіз. особами уже немає. В основному купують люди, яким потрібно погашати доларові кредити, і бізнесмени, розрахунки які ведуть з партнерами в доларах, або роблять закупки за кордоном.

Юрій Сєров - 2-12-2008 у 23:54

Ясно що немає. Депозити зняти не дають, тай купити неможливо.

Руслан Кравець - 3-12-2008 у 20:12

Та, по-моєму, зараз фіз. особи взагалі вже не панікують.
Панічного скупу нема, бо банки панічно не продають.
Депозити панічно не знімають, бо НБУ панічно заборонив банкам видавати депозити достроково, і банки це панічно виконують.

Степанюк Василь - 3-12-2008 у 23:55

Не буду сперечатися за деякі банки, проте точно знаю, що є банки, які і продають долар США, і видають по строку і по потребі і валютні і гривневі депозити.

Юрій Сєров - 8-12-2008 у 22:39

Ще впала гривня...
Скільки ще???
Втримають у межах 8грн./бакс до Нового Року?

Юрій Сєров - 10-12-2008 у 00:20

Уже 7,43

Степанюк Василь - 10-12-2008 у 00:50

Офіційний курс долара кожного дня зростає, а комерційні курси менше коливаються ...

Юрій Сєров - 11-12-2008 у 23:41

На днях почитав, що долар росте лише відносно рубля і гривні. Відносно інших валют падає. Можна уявити як падає гривня відносно інших валют...

Роман Голощук - 13-12-2008 у 12:37

Ще одне дослідження про те, хто відповідальний за валютні махінації в країні - http://www.dt.ua/2000/2040/64886/

Марія Павлюх - 13-12-2008 у 22:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Ще одне дослідження про те, хто відповідальний за валютні махінації в країні - http://www.dt.ua/2000/2040/64886/

Стаття цікава. Адже справді дуже дивно поводиться президент. Як компетентний фінансист, який сприяв зміцненню гривні, коли очолював НацБанк, він мабуть повинен був не допустити такого її обезцінення.

Юрій Сєров - 14-12-2008 у 02:32

Як компетентний фінансист він мабуть був "в долі" :)

Юрій Сєров - 15-12-2008 у 20:00

Гривня летить в безодню. 7.65 - політ нормальний...

Тарас Гулка - 15-12-2008 у 22:02

Вона вже далеко не 7,65. Це курс Нацбанку. А сьогодні на міжбанку торги закінчились на рівні 8,25-8,33. Євро 11,1870-11,3055.


Юрій Сєров - 15-12-2008 у 22:06

Ну так, курс НБУ скоро підтягнеться до міжбанку...

Юрій Сєров - 17-12-2008 у 14:38

Партію Регіонів понесло. У цій ситації їм справді, чим гірше - тим краще.
Але робити ТАКІ прогнози, що долар буде 15 гривень... Якісь залишки совісті є???
http://www.zik.com.ua/ua/news/2008/12/17/162621

Юрій Сєров - 17-12-2008 у 15:31

Хм, схоже Чечетов недалекий від істини:
http://korrespondent.net/business/markets/681968
І те, що 2 грудня виглядало нереальним, через 10 днів уже дійсність... :(

Горват Корнелія - 17-12-2008 у 16:00

Нема слів...

Степанюк Василь - 17-12-2008 у 21:54

Сьогодні курс покупки за долар США сягнув 9,7 грн ... :o

Serg Selev - 18-12-2008 у 00:26

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Але робити ТАКІ прогнози, що долар буде 15 гривень... Якісь залишки совісті є???


Совість совістю, але такий прогноз цілком реалістичний. Можливо дійдем до 15 до нового року.

vovka - 18-12-2008 у 00:31

В нормальних країнах в такому випадку вже уряд мав би подати у відставку. І президент також. а в нас кааліцию продовжують створювати і 5 рік торгуватися за посади :mad:

"Український прорив" :D

Юрій Сєров - 18-12-2008 у 00:36

Ющенко стверджує, що гривня більше не падатиме
http://korrespondent.net/business/markets/682364
Але ж ми пам'ятаємо як кілька тижнів тому він говорив щось про 6 грн. :)

А прогноз може збутися, бо відносно євро долар також дуже впав. Тобто відносно долара гривня може припинити падіння. А от відносно євро...

Тарас Ільчишин - 18-12-2008 у 01:12

а відносно євро ми нікуди не дінемся. варто глянути, що в англії твориться. там можливо скоро фунт впаде нижче євро

Іван Дівеєв - 18-12-2008 у 01:29

Цікаво, припускаючи жартома в кількох розмовах 2 тижні тому, що долар стабілізується на 17 грн, я сам в це не вірив, а зараз цей курс мені вже не здається неймовірним. Сьогодні я вже жартував про 100 грн. за долар... А насправді то дуже цікаво чим це все закінчиться, яку інфляцію викличе, де уряд візьме гроші на бюджет і скільки часу потрібно для заганяння людей назад на городи. Зараз найвищий час для шокових реформ, але схоже ці жуліки здатні лише на шокові крадіжки і дерибан.

Роман Голощук - 18-12-2008 у 12:35

Євро взяло бар'єр 15 гривень - http://www.epravda.com.ua/news/494a1c2f6047b/

Іван Дівеєв - 18-12-2008 у 17:11

Ось аналіз і прогноз, якому я довіряю сьогодні
http://infoporn.org.ua/2008/12/18/ukrainskie-finansyi-dlya-chayniko...



Андрій Пелещишин - 19-12-2008 у 22:15

Сьогодні гривня трохи виросла. Мабуть це подається як велике досягнення. Але, можливо, це просто пов'язано з Миколаєм та наближенням новорічних свят (і можливо, досить дешевими акційними автомобілями). Якщо так, то після нового року "халява" скінчиться, і накручування курсу продовжиться.

Юрій Сєров - 20-12-2008 у 11:28

Важко сказати. Знайомий вчора розповідав, що хотів брати машину. Позавчора євро було реально здати по 13. Вчора ледве здав по 9,5. Усі кинулися скидати валюту. І тут знову стадний інстинкт сильно опустив євро/долар. Звісно, що про машину забув, бо ціна машини в євро суттєво зросла за день.
У той же час, вчора в Шустера російський фінансовий експерт казав, що російський рубль девальвував на 30% і це при тому, що в них є стабільний притік валюти за рахунок експорту енергоносіїв. Тому у нас девальвація мала б бути значно більшою. І що штучне втримування зараз може привести до ще гірших наслідків. Побачимо...

Тарас Ільчишин - 20-12-2008 у 11:48

я вчора євро здав по 10.4 і то ще повезло, бо знайомі були в банку, бо іншим вже гривні не залишилось... В мене сестра працює в банку, то вона казала, що підвечір євро вже брали по 8.5 і люди всерівно несли.. А долар вже по 7 нехотіли брати )))

Юрій Сєров - 24-12-2008 у 15:54

Які короткострокові прогнози?
До НР що буде з валютами?
Мені здається, що рости б не мали, але зважаючи на черговий етап війни ЮВТ з ВАЮ і "жарти" ЮВТ про "дефолт" виникають сумніви...

Юрій Сєров - 25-12-2008 у 19:51

Стаття Михайла Маркелова
"Обгрунтований курс - 12 гривень за долар?!"
http://www.unian.net/ukr/news/news-265894.html

З одного боку якось фантастично страшно звучить, з іншого боку теперішнє падіння він прогнозував ще в серпні: http://www.unian.net/ukr/news/news-265894.html

Юрій Сєров - 6-1-2009 у 12:02

Період стабілізації завершився. Долар знову поповз угору.

Юрій Сєров - 9-1-2009 у 13:42

Нацбанк святкує і не тримає курс...

Марія Павлюх - 9-1-2009 у 17:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Стаття Михайла Маркелова
"Обгрунтований курс - 12 гривень за долар?!"
http://www.unian.net/ukr/news/news-265894.html

Правильне посилання на статтю: http://unian.net/ukr/news/news-291727.html

Serg Selev - 9-1-2009 у 20:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Нацбанк святкує і не тримає курс...


Погано тримає, але були незначні інтервенції по 8.21.
Бачив в інеті новини, де писалось про те, що наш ЗВР майже вичерпався і скоро не буде чим підпирати курс. Не знаю вірити чи ні...

Dmy - 10-1-2009 у 02:43

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
Бачив в інеті новини, де писалось про те, що наш ЗВР майже вичерпався і скоро не буде чим підпирати курс. Не знаю вірити чи ні...
Це в якому інеті?
В інеті Нацбанка України
у грудні
валютні резерви НБУ становили $31 543,29 млн.;
скорочення за грудень дорівнює $1 199,39 млн.;
інтервенції на валютному ринку України - $2 770,9 млн.
(тобто грудневі надходження від суб'єктів економіки $1 571,51).

Для довідки. У серпні обсяг золотовалютних резервів НБУ становив $38 062,58 млн.
НБУ про свої валютні резерви

Стаття з УНІАНу. Можна зайти на офсайт Нацбанка, там інфи більше, але без звички їх не так легко юзати.

Андрій Пелещишин - 11-1-2009 у 22:12

Я зрозумів (я про коливання курсу і де ми зупинимося)!
Весною 2008 був курс 5 грн за долар. Це було зроблено з думкою про простих громадян. Було дуже зручно в умі переводити суми - помножив кількість баксів на 5 і маєш кількість гривень.
Потім недобрі люди обвалили бакс. Він став 4.5 і люди стали плутатися. Нарід мучився чи не півроку, і влада прийняла вольове рішення - зробити ще краще ніж було. У смислі 1 долар = 10 грн. І активно в цьому напрямі працює :)

Юрій Сєров - 11-1-2009 у 22:37

:lol:

А ще вони таким чином суттєво підтримують заробітчан!
Знову скажуть, що западенцям допомагає Ющенко :)

Юрій Сєров - 20-1-2009 у 22:00

Гривня міцніє останні дні.
Які короткострокові прогнози на наступний тиждень?

romano - 11-2-2009 у 15:20

1$=3,95Грн.
http://www.kp.ua/daily/110209/72538/

Юрій Сєров - 11-2-2009 у 16:44

Нам про це вже влітку казали. Хто повірив, той залишився у дурнях.

Юрій Сєров - 16-2-2009 у 18:58

НБУ планує посилювати гривню
http://korrespondent.net/business/economics/744769

Чи варто вірити? :)

Роман Голощук - 27-2-2009 у 14:00

Українська гривня очолила рейтинг найбільш знецінених валют Європи за останні півроку - http://www.epravda.com.ua/news/49a65acf80b3d/

Марія Павлюх - 27-2-2009 у 17:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Українська гривня очолила рейтинг найбільш знецінених валют Європи за останні півроку - http://www.epravda.com.ua/news/49a65acf80b3d/


Не хочеться вірити авторам статті, що тенденція в 2009 році до знецінення гривні буде набирати обертів. Куди вже далі :(.







Serg Selev - 27-2-2009 у 18:52

Долар чи гривня? Залежно від тенденцій ринку можна переходити з долара у гривню і навпаки. Як показує практика, різниця курсів може бути відчутна і хороший заробіток можна мати з малої суми.

Андрій Пелещишин - 14-3-2009 у 12:57

Люди мудрішають:
Цитата:
Якби Національний банк закликав населення підтримати курс національної валюти шляхом здачі дорогоцінностей у державні банки лише 0,6% українців надали б таку підтримку.

Такими є результати опитування, проведеного Центром Разумкова, пише Дзеркало тижня.

Ще дев’ять років тому здати свої дорогоцінності були згодні 2,6%.



Водночас 31,5% опитаних зазначили, що у них відсутні дорогоцінності, а 42,7% — заявили, що нічого б не здавали, оскільки вважають, що їхні внески були б розкрадені, а не використані на підтримку національної валюти.

http://pravda.com.ua/news/2009/3/14/91315.htm

Ярема П. - 14-3-2009 у 13:36

Цитата:
Водночас 31,5% опитаних зазначили, що у них відсутні дорогоцінності, а 42,7% — заявили, що нічого б не здавали, оскільки вважають, що їхні внески були б розкрадені, а не використані на підтримку національної валюти.

І я так вважаю.

Юрій Сєров - 14-3-2009 у 16:04

Вони вже взагалі обнагліли. Обікрали людей і ще хочуть, щоб ті їм коштовності принесли? Дулю з маком! :mad:
Долар трохи поповз донизу. Цікаво чи надовго? Якщо МВФ дасть другий транш, то стабілізується, а якщо не дасть, то знову буде гойдалка.

Юрій Сєров - 25-3-2009 у 17:06

У повітрі знову запахло песимізмом :)
Про крихку стабільність гривні:
http://www.epravda.com.ua/publications/49c8a2da0bd1b/
А з цих я взагалі в шоці. Девальвацію спричинює населенння....
http://korrespondent.net/business/economics/783615
А уряд для чого?

Serg Selev - 25-3-2009 у 19:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Долар трохи поповз донизу. Цікаво чи надовго? Якщо МВФ дасть другий транш, то стабілізується, а якщо не дасть, то знову буде гойдалка.


Стабілізація відбувається за рахунок "спалювання" резервів НБУ.

http://bank.gov.ua/SDDS/Dates/dates1_last.htm
Зараз їх 26,5 млрд, місяць тому було 28 млрд.

Dmy - 26-3-2009 у 06:33

"Спалювання" - це сильно сказано. Ми вже десь на початку січня про це говорили. НБУ стабільно щомісяця "стравлює" на міжбанку "зайвих" $1-1,5 млн. (лише восени було трохи більше). Якщо плавно зменшувати інтервенції (або збільшувати надходження), на пару років точно вистачить. Без жодних кредитів.
Але глюк в іншому. Україна вже 2-й місяць поспіль має позитивне (без урахування газу, щоправда) торговельне сальдо - куди там 2005 - половині 2008 р.р., коли спокійно утримували (а то і ревальвували) гривню. Водночас, внаслідок пригнічення імпорту (рази в 2, щонайменше) мають місце значні недонадходження імпортного мита (у гривнях), та й без того доходна частина бюджету розповзається шаленими темпами. А доляри з єврами все в дефіциті. Ну, я не знаю, якого рожна їм ще треба, звідки зайві гривні в комбанків беруться. Тут або друкарський станок працює, або на цьому думка обривається. Принаймні, я раціонального пояснення не маю.

Андрій Пелещишин - 26-3-2009 у 20:41

Можливо імпорт не пригнітився, а просто перейшов в категорії "контрабанда" та "купівля там, а не тут"?
з доларами ще може бути така халепа, що їз привозили заробітчани. Нормально ті гроші ніде не світилися, і наша влада ніби в упор не розуміла звідкіля (особливо на ЗУ) у населення з'являється можливість купляти чи будувати житло, купляти автомобілі.
Зараз грошей у заробітчан поменшало цілком реально, хоча по звітах напевно воно ніяк не проходить.
До чого це я? Та напевно до того, що можливо у нас було дві економіки - одна в житті а друга на папері? І на папері завжди все було ОК, і зараз ОК. А що діється "в реалі" взагалі ніхто не володіє в повному обсязі.

Serg Selev - 26-3-2009 у 22:10

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Можливо імпорт не пригнітився, а просто перейшов в категорії "контрабанда" та "купівля там, а не тут"?
з доларами ще може бути така халепа, що їз привозили заробітчани. Нормально ті гроші ніде не світилися, і наша влада ніби в упор не розуміла звідкіля (особливо на ЗУ) у населення з'являється можливість купляти чи будувати житло, купляти автомобілі.
Зараз грошей у заробітчан поменшало цілком реально, хоча по звітах напевно воно ніяк не проходить.


Імпорт зменшився сам по собі, оскільки імпортний товар зараз купують менше. Та й ще недавно діяла надбавка до мита 13%. Контрабасом можна здійснити поодинокі поставки товару, сумніваюсь що таке вийде з великими партіями.

Гроші привезені заробітчанами не світяться поки вони дома у шкарпетці. Їх стає видно коли вони надходять в нашу економіку, тобто коли за них купуються товари/послуги.

Житло і автомобілі купувались переважно за кредитні кошти, спитайтесь у ріелторів і менеджерів автосалонів як змінились продажі після того як банки перестали видавати кредити.

Dmy - 26-3-2009 у 22:21

Якщо легально купувати "там", то збори від того не впадуть - все одно розмитнювати. Водночас, "за сводками із фронтів" обсяги контрабанди, начебто, принципово не змінилися. Це, звісно, офіційна звітність, яка відрізняється від реалу, але вона і раніше так само відрізнялася. Коли в березні спробували навісити 13%-у надбавку на імпорт, він за 2 тижні впав ще вдвічи, тобто продемонстрував цілковиту еластичність, із чого можна зробити висновок, що дані звітності з певним поправочним коефіцієнтом віддзеркалюють фактичний стан справ.
Заробітки, звичайно, в нас враховуються далеко не всі (позалегальність економіки складає відсотків 30-50, залежно від того, хто підрахує), але кінцеве споживання вже здійснюється, переважно, прозоро. Корейків залишилося небагато. Тому приблизно оцінювати обсяги економіки не є таким уж нерозв'язним завданням.
В принципі, заробітчани раніше були не останньою причиною того, що попри негативне сальдо зовнішньої торгівлі, гривня почувалася досить впевнено. Але, по-перше, їх не так багато, по-друге, доходи впали синхронно і там, і тут. Так що не думаю, що цей фактор суттєво вплинув на зростання курсу. Швидше, це - прояви штучних заходів, керування економікою в ручному режимі, яке завжди подобалося, зокрема, чинному прем'єру, але ніколи не доводило до добра. Металургам, машинобудівникам і хімікам штучно покращили умови - не в абсолюті, а за рахунок інших, і вони, замість замислитися над збільшенням продуктивності праці, й надалі просто заробляють на курсі. Імпорт зменшили, а свої аналоги щось не дуже квапляться займати ринки, бо немають таких оборотів, тому й надалі сидять і чекають "підтримки вітчизняного виробника" згори.
Власне, емісія проводиться - не у вульгарному розумінні друківлі папірців із портретами, а в невульгарній, але не менш небезпечній друківлі папірців без портретів, але із зобов'язаннями. Крім того, гадаю, комбанки добряче крутять бюджетні кошти, що йдуть через них, витрачаючи їх, зокрема, на купівлю-продаж-купівлю валюти з наваром, тоді як практично всі бюджетні установи відчувають суттєві затримки надходжень. Недарма Асоціяція банків на днях просто дибки встала з дикими воплями, коли з'явилася ідея всі бюджетні кошти пустити через державні банківськи установи. Листи Йульці кинулися крапати, колективні, в соплях: "Це настільки порушить баланс, що миттєво вб'є всю банківську систему!" Гарненька системка, якщо без прокачки бюджетних коштів вона вже і прожити не в силах. А вихвалялися. Ото менше міжбанк грузити треба, диви, і вільні кошти з'являться.

Dmy - 26-3-2009 у 22:24

О! Сінхрон вийшов, просто різними словами:D

Serg Selev - 26-3-2009 у 23:24

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
"Спалювання" - це сильно сказано. Ми вже десь на початку січня про це говорили. НБУ стабільно щомісяця "стравлює" на міжбанку "зайвих" $1-1,5 млн. (лише восени було трохи більше). Якщо плавно зменшувати інтервенції (або збільшувати надходження), на пару років точно вистачить. Без жодних кредитів.
А доляри з єврами все в дефіциті. Ну, я не знаю, якого рожна їм ще треба, звідки зайві гривні в комбанків беруться. Тут або друкарський станок працює, або на цьому думка обривається. Принаймні, я раціонального пояснення не маю.


Поправлю - 1-1,5 це не млн, а млрд. Їх вистачить на 18-25 міс, якщо такими темпами продовжувати інтервенції. Але ще слід враховувати виплати по зовнішньому боргу, є інформація що великі суми припадають на серпень 2009. Тому реальна цифра менша ніж 18-25 міс.

Зараз друкують гроші у чітко визначених обсягах, оскільки наш уряд ще покладає надію на допомогу МВФ. У меморандумі з МВФ обсяги додаткової емісії чітко вказані.

Андрій Пелещишин - 31-3-2009 у 13:36

Після заяв Президента, типу цієї
http://pravda.com.ua/news/2009/3/31/92312.htm
чомусь довіра до банків і гривні тільки падає.
Особливо насторожують фрази
Цитата:
Я відповідально прошу громадян відновити довіру до банків, не забирати свої депозити, не завдавати шкоди ані собі, ані державі, і в тому числі підтримати таких самих людей, як ви, які отримали кредити в національній банківській системі



Юрій Сєров - 8-5-2009 у 22:49

Україні МВФ дали другий транш 2,8 млрд дол.
Долар поповзе донизу, мабуть...
http://www.pravda.com.ua/news/2009/5/8/94382.htm

Як казав Ромко Чайка "Дадуть другий транш і почнуть транширити"

Горват Корнелія - 11-5-2009 у 06:53

"Крым вводит в обращение собственную валюту " http://ua.readme.ru/index.php?id=4428839

Що це? Звичайна "липа" чи...

Ярема П. - 11-5-2009 у 08:47

Фігня, звичайно. Хоча ідея проста і зрозуміла - прив’язати гроші до кошика товарів, а не до іншої валюти.


ПС До КП в Україні в мене особливої довіри нема, як і до інших газет з веб-сторінками з .ру в кінці.

Юрій Сєров - 15-5-2009 у 23:22

І справді долар поповз донизу... Чи надовго? :rolleyes:

Dmy - 18-5-2009 у 19:54

Гадаю, на літо в цьому плані можна розраховувати

Юрій Сєров - 18-5-2009 у 20:13

В сенсі, що буде все літо падати долар?

Serg Selev - 18-5-2009 у 21:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
І справді долар поповз донизу... Чи надовго? :rolleyes:


Нагадує сценарій 2008 року. Саме в травні почали ревальвацію гривні. Кажуть, цього року на серпень припадають значні суми виплат по зовнішньому боргу (платити треба доларами). Пригадаймо, що було у серпні 2008 року і яким став курс долара у вересні.

Dmy - 18-5-2009 у 22:21

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
Нагадує сценарій 2008 року. Саме в травні почали ревальвацію гривні. Кажуть, цього року на серпень припадають значні суми виплат по зовнішньому боргу (платити треба доларами). Пригадаймо, що було у серпні 2008 року і яким став курс долара у вересні.
Чисто для справки;). Середній курс НБУ (гривня/$) у 2008 році:
квітень - 5,05; травень - 4,9856; червень - 4,8519; липень - 4,8431; серпень - 4,8446; вересень - 4,853.
Навіть жовтень - 5,043 (можна порівняти із квітнем).

Взагалі-то доки нафта на спад не піде, доляр навряд чи зміцниться. Насправді закроми Вітчизни зеленкою наразі перевантажені (сказалися девальваційні очікування), а ось нацвалюти виразно бракує, бо попри переможні реляції Кабміну, реальний сектор і далі тю-тю. Так що для Нацбанку "час збирати каміння" - до осені.
Хіба що Йуля таки наважиться влітку закачувати газ у сховища без того чи іншого кредиту, тоді млрд. десь так 5-6 їй знадобляться.

Serg Selev - 19-5-2009 у 16:08

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Чисто для справки;). Середній курс НБУ (гривня/$) у 2008 році:
квітень - 5,05; травень - 4,9856; червень - 4,8519; липень - 4,8431; серпень - 4,8446; вересень - 4,853.
Навіть жовтень - 5,043 (можна порівняти із квітнем).

Взагалі-то доки нафта на спад не піде, доляр навряд чи зміцниться. Насправді закроми Вітчизни зеленкою наразі перевантажені (сказалися девальваційні очікування), а ось нацвалюти виразно бракує, бо попри переможні реляції Кабміну, реальний сектор і далі тю-тю. Так що для Нацбанку "час збирати каміння" - до осені.


Курс НБУ - не показник, треба дивитись на реальні комерційні курси.
Перевантажені закроми??? А для чого тоді здалось брати кредит у МВФ для погашення зовнішнього боргу? Резерви НБУ тануть швидкими темпами, якщо осінню там було 38 млрд, то зараз приблизно 25-26, частина яких - це кошти надані МВФ в кредит. За квітень на міжбанк було вкинуто 940 млн - ось така ціна стабілізації курсу долара.

Юрій Сєров - 19-5-2009 у 16:57

Ющенко сказав, що гривня буде рости...
Чекайте обвалу гривні :)

Тарас Ільчишин - 19-5-2009 у 20:59

та ясно що буде рости -- сезон ж відпусток. кожного року вона в цей час росла ))). а от щзо буде в вересні-жовтні ще питання )))))

Dmy - 19-5-2009 у 21:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
Цитата:
Чисто для справки;). Середній курс НБУ (гривня/$) у 2008 році:
квітень - 5,05; травень - 4,9856; червень - 4,8519; липень - 4,8431; серпень - 4,8446; вересень - 4,853.
Навіть жовтень - 5,043 (можна порівняти із квітнем)
Курс НБУ - не показник, треба дивитись на реальні комерційні курси
Хто би знав, як дратує гаяти час на доведення, що не є-м верблюдом.

Курс UAH/$ за операціями банків на 2008.
серпень: купівля - 4,625; продаж - 4,666;
вересень: купівля - 4,83; продаж - 4,888.
Ну і чому тут "курс НБУ - не показник"?
Цитата:
Перевантажені закроми??? А для чого тоді здалось брати кредит у МВФ для погашення зовнішнього боргу? Резерви НБУ тануть швидкими темпами, якщо осінню там було 38 млрд, то зараз приблизно 25-26, частина яких - це кошти надані МВФ в кредит. За квітень на міжбанк було вкинуто 940 млн - ось така ціна стабілізації курсу долара
Ну-у, це, за перепрошенням, мітинг. Ось_ЯКА ціна? НБУ за перший квартал витратив на інтервенції приблизно стільки, скільки за один лише минулорічний жовтень. Тенденція досить швидко падає - 25-35% в середньому за місяць. До речі, 946 - це не за квітень, а за березень, у квітні - також десь мільярд, а у травні, гадаю, буде не більше 600-650.

Ну і не варто змішувати тепле із м'яким: кредити в МВФ - на обслуговування зовнішнього боргу та купівлю газу бере Батьківщина, а перевантажені закроми + брак гривні - в комбанків. З інтервенціями - там свої резони, гадаю, стратегічні. Принаймні, наразі інтервенції курс НЕ збивають (якщо не навпаки). Напр., сьогоднішня статистика: за ринкових котирувань на міжбанку: початкових - 7,6-7,64, остаточних - 7,6-7,615, Нацбанк продавав долари по 7,62-7,7. Та й купують банки все менше, і фізособи депозити понесли. Підозрюю, незабаром НБУ може почати поповнювати власні резерви, причому за значно вигіднішим курсом, ніж він їх тринькав восени-взимку.

Андрій Пелещишин - 7-7-2009 у 18:03

Ющенко:
Цитата:
Президент Віктор Ющенко вважає, що девальвація гривні - економічно виправданий крок в умовах економічної кризи.

Про це він заявив, виступаючи на австрійсько-українському бізнес-форумі у Києві, повідомляє агентство "Українські новини".

"Нам довелося девальвувати гривню з початку економічної кризи на 52%. Я про це часто не говорю, але я впевнений у тому, що це один зі стратегічно правильних кроків, який сьогодні дає можливість підняти з колін українського експортера. Це один із кроків допомоги українській економіці", - сказав президент.


і цитата з коментаря
Цитата:
куда-то подевались "спекулянты", и появилось "мы"....

http://www.epravda.com.ua/news/4a536b57e7623/

Катерина Задорожна - 8-7-2009 у 09:45

Щось я вже не розумію того Ющенка... пригадується, коли гривня полетіла вниз, то він розказував, який Нацбанк нехороший, бо таке з гривнею зробив, а тепер все змінилося? Виявляється, то ВІН? :o

Михайло Свистун - 8-7-2009 у 14:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Щось я вже не розумію того Ющенка... пригадується, коли гривня полетіла вниз, то він розказував, який Нацбанк нехороший, бо таке з гривнею зробив, а тепер все змінилося? Виявляється, то ВІН? :o


Суть не в самій девальвації чи ревальвації. Мова йде про те, як вона робиться. Банки не люблять різких рухів. Їх це нервує.

Так само це змушує хвилюватись громадян, які після кожного різкого скачка курсу не знають що їм робити з заощадженнями.

На мою думку незначна, плавна девальвація піде нам тільки на користь. (Але тільки після того, як закачаємо достатньо газу у сховища :D)

Юрій Сєров - 25-7-2009 у 20:11

Долар може зрости через ліквідацію Укрпромбанку
http://www.epravda.com.ua/news/4a6a95594193e/

Юрій Сєров - 28-7-2009 у 15:22

Долар знову полетів догори... Цікаво з чим це пов'язано. З закриттям УкрПромБанку?

Роман Голощук - 28-7-2009 у 19:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Долар знову полетів догори... Цікаво з чим це пов'язано. З закриттям УкрПромБанку?


Рішення про ліквідацію УкрПромБанку ще не прийнято.

Serg Selev - 11-8-2009 у 18:42

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Serg Selev
Курс НБУ - не показник, треба дивитись на реальні комерційні курси
Хто би знав, як дратує гаяти час на доведення, що не є-м верблюдом.

Курс UAH/$ за операціями банків на 2008.
серпень: купівля - 4,625; продаж - 4,666;
вересень: купівля - 4,83; продаж - 4,888.
Ну і чому тут "курс НБУ - не показник"?


Прошу продати мені 1000 доларів по курсу НБУ. Чи краще 1000 євро.

Цитата:

Напр., сьогоднішня статистика: за ринкових котирувань на міжбанку: початкових - 7,6-7,64, остаточних - 7,6-7,615, Нацбанк продавав долари по 7,62-7,7. Та й купують банки все менше, і фізособи депозити понесли. Підозрюю, незабаром НБУ може почати поповнювати власні резерви, причому за значно вигіднішим курсом, ніж він їх тринькав восени-взимку.


При тому що платіжний баланс далі є від'ємним, резерви можуть поповнюватись лише МВФом. Депозити несуть на короткий термін, на рік понесе хіба справжній гривнеоптиміст.

Юрій Сєров - 12-8-2009 у 04:54

Після того, що було з гривнею минулої осені класти депозит у гривнях можуть хіба люди з залізними нервами.
А валютні мабуть таки понесуть. Бо невідомо де безпечніше тримати - вдома чи в банку. :rolleyes: Інша річ, чи мають люди зараз що нести.

Юрій Сєров - 19-8-2009 у 03:15

Ющенко поставив Стельмаху завдання - стабільні гроші


Вікторе Андрійовичу, цього разу Ви чи спекулянти? :)

Юрій Сєров - 3-9-2009 у 02:29

На Кореспонденті щодня чергуються новини. "Доллар вырос" і "доллар взлєтєл" :)

Serg Selev - 3-9-2009 у 22:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Після того, що було з гривнею минулої осені класти депозит у гривнях можуть хіба люди з залізними нервами.
А валютні мабуть таки понесуть. Бо невідомо де безпечніше тримати - вдома чи в банку. :rolleyes: Інша річ, чи мають люди зараз що нести.


В мене товариш поклав кілька тис дол на місяць, але каже з вересня продовжувати не буде. Осінь обіцяє бути гарячою, тож краще не ризикувати.


Юрій Сєров - 4-9-2009 у 02:25

Сьогодні інша новина. "Гривна рухнула на межбанке".
Завтра ніби мають бути інтервенції нацбанку, так що може піде трохи вниз...

Serg Selev - 4-9-2009 у 23:14

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Сьогодні інша новина. "Гривна рухнула на межбанке".
Завтра ніби мають бути інтервенції нацбанку, так що може піде трохи вниз...


В суботу міжбанк відпочиває і в неділю теж. Я чув що у вівторок-середу будуть курс знижувати.

Юрій Сєров - 20-10-2009 у 23:01

Після введення нових соціяльних стандартів доляр найімовірніше знову піде догори...

Юрій Сєров - 27-11-2009 у 22:56

Долар повернувся десь на рівень літнього курсу. Цікаво, з чим це пов'язане? Гроші на вибори йдуть в баксах? І чи надовго? Якщо з виборами, то зрозуміло, коли то закінчиться. :)

Dmy - 28-11-2009 у 16:59

Вибори - виборами, але НБУ на міжбанку долари не продає вже місяці зо 2. А в цей понеділок навіть вирішив собі трохи прикупити "на чорний день".

Ірина Роздольська - 29-11-2009 у 01:27

Очікується нехватка валюти?

Serg Selev - 3-12-2009 у 10:31

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Вибори - виборами, але НБУ на міжбанку долари не продає вже місяці зо 2. А в цей понеділок навіть вирішив собі трохи прикупити "на чорний день".


Чув, ніби видали черговий транш МВФ, але нишком і ніхто крім можновладців про це не знає.

Соломія Федушко - 14-1-2010 у 20:34

Оскільки вибори вже на носі, я сьогодні задумалась над питанням : Що станеться з українською валютою після виборів? Гривня стане сильнішою чи навпаки ослабне?

Юрій Сєров - 14-1-2010 у 22:14

Залежить від того, хто виграє вибори. Регіони - експортери, їм вигідний дорогий долар, БЮТ - імпортери, їм вигідний дешевий долар.

Соломія Федушко - 14-1-2010 у 22:18

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Залежить від того, хто виграє вибори. Регіони - експортери, їм вигідний дорогий долар, БЮТ - імпортери, їм вигідний дешевий долар.

Ніколи не могла б навіть подумати, що мені буде вигідно, щоб Регіони перемогли :lol:

Юрій Сєров - 14-1-2010 у 23:16

Вигідно, якщо і ти експортер.
А якщо просто зарплатня в доларах, а долар буде рости, то зарплатню зменшать. :)

Соломія Федушко - 15-1-2010 у 02:04

Так, не пощастить, якщо долар буде рости, тим громадянам, які отримують заробітну платню у "зелененьких". Імхо, мало кому в нашій країні у цій валюті платять.

Demyan - 15-1-2010 у 11:08

нічо не зміниться. чи регіони чи бютівці...
Буде Україна далі жити, долар буде коливатися в межах розумного, війни не буде, при владі будуть й надалі свої....так буде ще не один десяток років

Юрій Сєров - 18-1-2010 у 18:23

відносно "в межах розумного" - невпевнений.
Тільки Тимошенко сказала, що долар буде 6.50, як за тиждень він подорожчав на 30 копійок.

Oleksij Kulko - 16-3-2010 у 15:54

цікаво ще куди єврики сунути будуть?

Юрій Сєров - 30-3-2010 у 22:18

Гривня почала рости відносно долара, євро падає сам по собі...
http://unian.net/ukr/news/news-369790.html

Чи довго це триватиме?

Юрій Сєров - 21-4-2010 у 23:02

Чому «тримають» гривню і скільки насправді вже повинен коштувати долар

Юрій Сєров - 28-6-2011 у 23:08

Не знаю, що краще зараз долар чи гривня, але судячи зі страйків у Греції - не євро! :)

Ірина Роздольська - 28-6-2011 у 23:31

Страйки страйками, але корумповані греки нахапали всіх кредитів, дотацій і все що пропонував ЄС і в кінці кінців пішли з торбами, бо ж країна фактично живе на сільському господарстві і туризмі, практично нічого толкового не виробляє. Пригадайте, як жартували, що Німеччина і скандінави приєднали до ЄС собі курорт. А зараз, коли дефіцит перевищив 15% ВВП, то вже взагалі казна що. А страйки із-за того, що ЄС резонно наїхав на Грецію, щоб реально бралася за реформи. А для цього треба прикрутити соціальні дотації, яких в Греції роздавали направо і наліво, не свої ж гроші. От і реакція, шкода присвоєні грошики віддавати.

Ірина Коваленко - 24-1-2012 у 15:40

Здається питання «доллар чи гривня» знов акктуальне. Сама вже заплуталась, не можемо визначитись в чому краще. Багато хто пише, що краще за все половину вкладу робити в гривні, а іншу в доларі. Але зарплати у нас все одно у гривні, тоді чи є смисл купувати валюту?

Лариса Марчук - 25-1-2012 у 20:12

як на мене, то сенс купувати валюту є лиш тоді, коли регулярно робиш якісь закупи закордоном або ж їздиш туди. а якщо для зберігання грошейЄ, то найліпше певно все ж вкладати їх у золото.

Юрій Сєров - 26-1-2012 у 13:59

Золото окрім того, що постійно дорожчає, має також мінуси. Основний - воно погано конвертоване.
Якщо це банківське, то Ви його не можете винести за межі банку.
Якщо це ювелірка, то Ви взагалі його зможете здати як брухт (хіба що знайдете покупця, а це досить проблематично).

Тим часом долар знову почав вовзти вгору.

Ірина Коваленко - 29-1-2012 у 15:46

Я підтримую ідею золотих вкладів, але ж для того щоб заробляти на них треба кругленьку суму спочатку витратити на золотий злиток. Якщо відкривати золотий депозитний то специ радять купувати злитки не легше 50 г. А скільки зараз грам коштує?

Юрій Сєров - 18-5-2012 у 15:14

Корреспондент выяснил, стоит ли украинцам ждать обвала гривны

Багато хто про це говорить, як про невідворотний факт.
Побачимо...

Олександр Лекун - 18-5-2012 у 23:24

Долар - однозначно. Після виборів - це 100 %.

Якщо хочете стабільності і збереження коштів - швейцарський франк. В короткостроковому періоді - він стабільний. Але якщо дивитись в довгосторокому - маленькими темпами росте.

Золото? - Під питанням. Найвідоміший інвестор, аналітик Сорос - в своєму блозі заявив, що на 2012 рік слід остерігатись інвестицій в золото. Бульбашка. Може луснути ...
Конвертувати важко?? - ПІФ "Перший золотий" (КУА "Райффайзен Аваль") купляєте на фондовому ринку і продаєте з цінами лондонського фіксингу.

Юрій Сєров - 10-10-2012 у 13:29

Азаров виступив з заявою, що гривня не впаде. Насторожує це...

Андрій Пелещишин - 10-10-2012 у 18:44

Цитата:
Падіння гривні буде не таким не масштабним, як в 2008 році, проте девальвація на 10% піде тільки на користь економіці України.

Про це заявив директор групи із суверенних рейтингів Fitch Ratings Чарльз Севіль, пише DT.UA посилаючись на повідомлення Bloomberg.

"Гривня може знецінитися на 10% до кінця року через "досить слабку" довіру до національної валюти", - сказав Севіль.

http://www.pravda.com.ua/news/2012/10/10/6974364/



Андрій Пелещишин - 10-10-2012 у 18:45

Зрештою, який може бути курс національної валюти в країні, де банки пропонують депозити під 26% річних?

Юрій Сєров - 13-10-2012 у 11:20

Пропонують? Та вони просять! :)

Andreas - 13-10-2012 у 18:02

М-да, 26% то серйозно вже. Значитця, кредити видають десь під 30-35%. Що, в Україні післявоєнний час? По ситуаціі на кредитно-депозитному ринку саме то.
Ви всі зараз помрете зі сміху. Моя Шпаркаса по вкладу на ощадкнижку платить мені... 3? 2? фігушки - 0,75% РІЧНИХ! Правда, то тільки з липня, до того 2,03% платили.
А за жіроконто (основний розрахунковий рахунок) ще й доплачує клієнт - 40Є в квартал. Не платать тільки ті, хто інтернетбанкінг має (як я).

Не давайте грошей під 26%. То буде майже то саме, що МММ з 10% на місяць.

Юрій Сєров - 29-10-2012 у 00:19

В п'ятницю заходив на фірму, що торгує комп'ютерами і обладнанням, у них були дуже скептичні очікування щодо курсу гривні на понеділок.
Зранку побачимо...

Андрій Пелещишин - 5-3-2013 у 21:40

Влада остаточно заплутала ситуацію з валютним вибором.
Вже хочуть і податок на депозит, і заборона валютних депозитів.. А щоби банки не взвили від втрат, давай введемо обов'язковий безнал для дорогих покупок...

Юрій Сєров - 6-3-2013 у 00:48

Думаю, таке пакращення самі ж регіонали заблокують....

Андрій Пелещишин - 19-9-2013 у 19:41

Гривня поповзла вниз... Чекаємо нових "стабілізаційних" ініціатив Нацбанку.

Юрій Сєров - 21-9-2013 у 16:15

У вересні традиційно гривня падає. Подивимося, наскільки сильно цього разу...

Юрій Сєров - 23-9-2013 у 11:50

Ініціативи не забарилися:
http://zn.ua/ECONOMICS/valyutnye-depozity-stanut-menee-pribylnymi-1...

Юрій Сєров - 27-8-2014 у 20:49

Відповідь на темоутворююче питання очевидна, але цікаво інше: Нацбанк щось думає робити?
Яценюк вже заявив, що гривня нижче 12 грн. за дол. - це катастрофа для економіки. А гривня вже до 15 підбирається. Звісно з війною важко щось наразі зробити, але елементи спекуляції і паніки можна подавлювати, імхо.

Вадим Іванов - 9-9-2014 у 20:37

наче ситуація стабілізувалася, але доларів у касі немає

Андрій Пелещишин - 8-11-2014 у 19:48

На жаль, цього тижня гривня побила усі рекорди.. :(
Рубль також. Падіння рубля так чи інакше сприяє падінню гривні. Весело..

Андрій Пелещишин - 10-11-2014 у 18:41

Вже маємо 16 грн за долар. Боюся, що 2015 рік почнеться з 20-ти..

Гонтарєва зовсім заплуталася, несе якусь пургу. То курс має бути 12,5 - бо це ринковий курс. То адміністративними методами не пустимо далі 16.

Юрій Сєров - 11-11-2014 у 06:13

Мені заголовок цієї статті (http://www.pravda.com.ua/news/2014/11/10/7043754/) сподобався: Банкіри і Нацбанк домовилися: курс триматимуть на рівні 15-16 гривень
Отак взяли і домовилися. А чому 15-16, а не 14-15 чи 19-20. Якщо ще недавно казали, що "економічно обгрунтований" в межах 13?
Очевидно, що друкарський станок запущений. І таке враження, що вираховують, який встановити максимальний курс при якому народ їх не повбиває.

Вадим Іванов - 22-11-2014 у 22:51

для них зверху вигідна різниця курсів, своїм продають по нижчому курсу і продають по ринковому підприємцям, а різниця розійшлася по кишенях. І якби НБУ не робив додаткової емісії шляхом кредитування уряду, то думаю курс би десь на позначці 12 зупинився б.

Андрій Пелещишин - 25-11-2014 у 20:07

Уже тиждень не можу обміняти невелику суму безготівкових гривень на безготівкові долари у Приваті. Враховуючи, що прийом готівки в валюті на рахунок вони заборонили вже давніше, ситуація виглядає безвихідною. :(

Юрій Сєров - 12-12-2014 у 18:12

Не так давно коли офіційний курс скакав в районі 14 грн за дол. в той час як реальний курс був 16. Нацбанк виходив з інтервенціями по 13 з чимось, їх банки скуповували і тут же виводили по реальному курсу. Хтось, за сприяння нацбанку незле заробляв. Вирішили підняти курс офіційний до реального, щоб прикрити цю схему.
пройшов місяць і маємо те саме: офіційний курс 16, реальний майже 19.
Питання: коли вони вже нажеруться?

Андрій Пелещишин - 13-12-2014 у 19:56

Ніколи не нажеруться. Це неможливо. А крадуть більше, ніж хочуть зекономити на скороченні в освіті і на пенсіонерах.

Ілюстрація до ситуації.
Сьогодні зранку знайома прийшла обміняти 100 доларів на гривні. Гривні були потрібні.
Курс купівлі висить перед кантором - 16,5.
Вона дає 100 доларів. Їй працівниця дає 1750 грн. Знайома гроші перерахувала і каже "ви забагато дали, помилилися на 100 грн". Обмінниця каже "у нас справжній курс купівлі долара - 17,5, а ці 16,5 - тільки тому що так Нацбанк хоче".
Отак. Вже навіть не продаж але і купівля долара вже лежить за межами того, що бачить Нацбанк. Якась паралельна реальність...
А жіночка в обміннику порядна попалася. Це приємно.

Юрій Сєров - 15-12-2014 у 12:25

Цілком реально, що вона потім їх віддала валютчикам по 18+

Андрій Пелещишин - 28-12-2014 у 16:57

Зараз дуже вигідно щось купляти, оплачуючи через Пайпал з гривневої картки. Там якийсь курс типу курсу Нацбанку.

Андрій Пелещишин - 6-1-2015 у 00:16

Усе, цю халяву, про яку я написав вище, закрили. Принаймні мій Приватбанк.
Причому зробив це завжди "з думкою про клієнта". І ще прислали знущального характеру лист

Цитата:
Нещодавно Ви оплатили карткою покупку за кордоном. При цьому обмін валюти відбувався за невигідним для Вас курсом. Ми хочемо розповісти, як економити в таких випадках...


Хотів би розчарувати Приватбанк в його інсинуаціях. Обмін валюти відбувався за вигідним для мене курсом 16.4 при пропонованому Приватом 19.5
Тому їхня фраза
Цитата:
На кожних 100 євро Ви будете економити близько 30–40 грн.

це чисто знущання. Принаймні у випадку Paypal

Юрій Сєров - 9-1-2015 у 17:19

Чув, що просто пішли випадки "заробітчанства", типу накидати гривні у Львові на картку, а потім в Перемишлі зняти валютою, повернутися до Львова і продати валюту на Краківському.
Приват вирішив не оплачувати такі види заробітку.
Лукавить Нацбанк, який тримає віртуальний курс.

Андрій Пелещишин - 13-1-2015 у 21:38

Він не просто тримає такий курс, а ще й нагло продає валюту по такому курсу. Очевидно, що "своїм" банкам і підприємствам

Андрій Пелещишин - 20-2-2015 у 12:39

Гривня підійшла до планки 30 за долар, яка ще рік тому могла би вважатися страшним сном.
Думаю, що пора починати орієнтуватися на 50 за долар.

Юрій Сєров - 24-2-2015 у 10:39

Та вже 32-34 станом на сьогодні на чорному ринку.
Буде до кінця тижня 40?
Для знайомих, які мають валютний кредит, вже після 20 грн/дол. було нереально виплачувати кредит. Перспективи невеселі.
Переважна більшість населення вже за межею бідності. За такої ситуації населення зможе значно менше допомагати армії, оскільки більшість з того, що закуповують волонтери йде з-за кордону.

Андрій Пелещишин - 24-2-2015 у 18:14

Найгірше що нас зараз чекає, то це катастрофа в сільському господарстві. Причиною може стати шалений ріст цін на паливо. Село вже раніше потрапляло в цю полапку, зараз буде знову. Усю продукцію продали восени, на руках переважно гривні, а через місяць потрібно буде заправляти усі трактори і купляти добрива. А на це тупо може не стати грошей... А при нинішньому курсі валют будь-яка робота за кордоном виглядає дуже привабливо. От всі поїдуть зі сіл на заробітки, а господарства ляжуть.

Юрій Марків - 24-2-2015 у 20:50

З тим курсом долара і, відповідно, з тими цінами на бензин - хто може, переходить на газ. Газова установка коштує близько 500 євро, а газ (бутан-пропан) близько 8 грн (наразі). Поки що далі не існує ДСТУ на газову суміш для авто, тому якість трапляється різна. Можливо, через це потрібен частіший огляд авто, газової установки і самого газового балону. Проте у порівнянні з ціною на бензин/дизпаливо це ще куди не йшло...

Андрій Пелещишин - 24-2-2015 у 23:36

Це класно, і про це треба було напевно думати. Але зараз 500 євро може виглядати уже непідйомною ціною :(
І ще. Трактори і взагалі дизелі навряд чи можна на газ перевести.

Про всі ті речі держава ( і суспільство! ) мали дбати раніше. А зараз це вже трохи запізно. Буде важко..

Юрій Марків - 25-2-2015 у 00:57

Ну так. Є газові установки і по 200 євро, і по 800, залежить від покоління. Зацікавився цією темою, тут більше про це вже давно дискутують http://www.volkswagen.lviv.ua/threads/instaljacija-gazovoji-ustanov...

Юрій Сєров - 26-2-2015 у 14:22

Це не панацея. Не факт, що трактор переобладнаєш на газ. Де в селі знайдеш заправку. Але це мало стосується теми дискусії :)

Мене інше зацікавило. Вчора після "розборок" курс різко пішов униз.
Наскільки я розумію, є два варіанти: НБУ щось зробив і курс впав. Тоді питання, чому він нічого не зробив раніше?
Курс сам по собі впав, тоді виходить, що НБУ взагалі ні на що не впливає і завтра курс знову може полетіти вгору.
Заборони на продаж валюти(http://www.epravda.com.ua/news/2015/02/25/530665/) і в той же день їх відміни (http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/25/7059804/) виглядають як шарахання зі сторони в сторону, фактично у них паніка. На цьому тлі цинічно виглядають заяви, що винні пересічні громадяни, які впадають в паніку. Спробуй не впади, якщо керівництво НБУ в паніці.

Ну і почалося "звалювання" проблеми на західних партнерів (http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/26/7059823/)...


Юрій Сєров - 26-2-2015 у 14:26

Це лише у мене погане передчуття з приводу цього?
http://www.pravda.com.ua/news/2015/02/26/7059869/

Андрій Пелещишин - 7-3-2015 у 23:04

Нацбанк трохи потиснув долар донизу.
Цікаво, реальний ринок готівкової валюти що з цього приводу думає?

Юрій Сєров - 11-3-2015 у 00:25

На чорному ринку курс в районі 26. Все ж перемир'я мабуть трохи помагає.
Мабуть зараз скуповує долар той, хто продавав по 35-39 :)

Юрій Сєров - 12-3-2015 у 17:54

Курс стабілізується, кредит МВФ їде. На якийсь час можна бути спокійним.
Але що робити малому і середньому бізнесу, в якого все зав'язано на курс? Щось планувати на якусь перспективу практично неможливо.

Андрій Пелещишин - 29-5-2015 у 16:55

Гривня чуть-чуть зміцнилася. Хоча, здається, особливих підстав немає. А можливо, курс долара був таки перегрітий через очікування війни.
PS Може того року люди менше мільйонів вивезуть в Туреччину чи Болгарію

Юрій Сєров - 3-6-2015 у 22:13

Вивезуть менше з однієї причини - привезуть менше.
Ніби справді стабілізувалося, але це мабуть лиш до осені. Літом, наскільки пригадую, завжди гривня нормально себе почувала.

Андрій Пелещишин - 7-9-2016 у 18:48

Гривня знову традиційно кожної осені пішла донизу... Не тішить це все

Юрій Сєров - 12-9-2016 у 14:11

Вже ніхто навіть не зважає...

Андрій Пелещишин - 11-11-2016 у 00:37

У нас унікальна країна.
Через перемогу Трампа долар усюди просів, а в нас - виріс!

Андрій Пелещишин - 16-2-2017 у 23:09

Долар чуть просів, але до осіннього рівня не повернувся. Взагалі кажучи, причин для зростання гривні немає: МВФ гроші не дає, проблеми в енергетиці через Донбас. Щось мені це не подобається. У нас такі просідання часто потім закінчуються відчутним стрибком вгору.

Андрій Пелещишин - 28-4-2017 у 09:26

Долар підозріло поповз донизу, хоча явних передумов для цього немає. На моїй пам'яті кілька раз після такого був різкий відскок вверх.
Пам'ятаю, як він спустився з 5 до 4,4 і видатний економіст Соболєв радив зачекати з купівлею, поки від дійде до 3 грн. :)

До речі, росіяни постійно мусолять, що курс рубля треба понижувати. Гривня таки від рубля теж залежить

Юрій Сєров - 28-4-2017 у 10:43

Також дивує ця ситуація. В принципі, до середина літа курс гривні завжди ріс, але цього року якось занадто. Курс долара відносно інших валют впав, але також не настільки.
Найсмішніше з тих експертів, які з розумним виглядом щось прогнозують, а потім в кращому разі нічого не збувається, а в гіршому - все навпаки! :)

Юрій Сєров - 28-4-2017 у 10:50

Знайшов ймовірну причину: Ощадбанк почав конфіскацію 1,5 мільярда доларів команди Януковича - РНБО :)

Насправді злякала інша новина: Сукупний державний борг України в березні зріс на 0,82%, або на 0,59 млрд доларів до 72,35 млрд доларів.

Це ж якось віддавати доведеться...:rolleyes:

Андрій Пелещишин - 29-4-2017 у 21:55

В принципі сума більша за транш МФО.
Правда вони і так в ОБ лежали, відповідно підтримували гривню.

Юрій Сєров - 4-5-2017 у 12:37

До речі, через блокаду курс гривні мав суттєво впасти. Чому не падає? :baddevil:

Андрій Пелещишин - 5-5-2017 у 11:10

Так виходить, що прогнозована відставка Гонтарєвої сильніше підтримує гривню ніж блокада ОРДЛО її послаблює :)

Насправді, мабуть зараз доцільно конвертувати гривні в долар, якщо є що конвертувати.

Юрій Сєров - 5-5-2017 у 15:26

Цитата:
якщо є що конвертувати

Мабуть, це і є відповідь. Нема зайвих гривень, тому й не купують валюту. Хоча, кажуть, що пересічні громадяни на курс фактично не впливають. Хтозна.

Андрій Пелещишин - 21-6-2017 у 12:21

Кабмін учора задекларував середньорічний курс гривні 27.8
Враховуючи, що півроку вже пройшло, курс вище 27,2 не піднімався, а зараз взагалі 26, то на осінь має бути дуже відчутний стрибок долара догори.

Андрій Пелещишин - 22-6-2017 у 20:30

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Цитата:
якщо є що конвертувати

Мабуть, це і є відповідь. Нема зайвих гривень, тому й не купують валюту. Хоча, кажуть, що пересічні громадяни на курс фактично не впливають. Хтозна.


Люди бідують - страшне. Від біди всі мої знайомі як не в Хорватію, то в Єгипет чи Туреччину тікають. Біда вона така...

Юрій Сєров - 23-6-2017 у 15:12

Хто казав, що бідують?
Вибірка - нерепрезентативна. З моїх знайомих - тільки одні їдуть.
Ми не знаємо, люди можуть їхати за накопичені до війни кошти.
Згадані путівки - стартують в ціні від 300 дол./люд., якщо ранні бронювання і все таке, то ще дешевшими можуть бути. Це не є ті суми, що можуть впливати на курс.


Андрій Пелещишин - 3-9-2017 у 14:32

Як я і прогнозував, долар пішов різко в гору. В середу в канторах був по 25.5, учора 26,15. Підозрюю, що з понеділка буде ще дорожчий, і фіг його в обмінниках знайдеш. І виявиться, що гривні таки в людей були, просто всі думали про щось інше, а не про закладений в бюджеті держави курс.

Андрій Пелещишин - 14-12-2017 у 09:26

Перед Новим роком долар мав би сидіти тихо, але бюджетний процес йому допомагає. Вже добрався до 28

Юрій Сєров - 14-12-2017 у 11:46

Ніколи не було і ось знову...

В кінці року завжди курс росте.

Андрій Пелещишин - 15-12-2017 у 11:33

Не завжди, тільки останні роки, і це було пов'язано з політичною нестабільністю під кінець року. Зараз правда теж якісь рухи були, але не такі сильні.

Підсилення гривні під кінець року традиційно очікується у зв'язку з сезонним поверненням заробітчан. Але тут мені здається, що ситуація почала змінюватися в дуже поганий для України бік. Припускаю, що заробітчани усе більше грошей залишають "там" і все менше везуть "сюди". Для чого тратити гроші дитині на житло в Україні, якщо можна купити квартиру в Польщі, перетягнути сина чи доньку туди, дати їй польську освіту і так далі.. А ще можна там купити дешевше ліки, авто, електроніку. От долари з євро вже і не ідуть в Україну.

Юрій Сєров - 15-12-2017 у 12:59

Десь читав, що "пересічні" українці безпосередньо на курс не надто вже й впливають, порівняно з експортерами (аграрії, металурги тощо), імпортерами(енергоресурси), поверненням ПДВ, виведенням дивідендів закордон і т.д.
Заробітчани, приїжджаючи, міняють "на поїсти", а якщо щось більше купують (техніка, авто, ремонти) - то це закордон і повертається, не надто впливаючи на курс.
Цього року, як і попередні 2, у бюджеті залишилися великі кошти, які одночасно були вкинуті на ринок. НБУ чомусь не реагує і не викуповує зайву гривню. Оце вже сигнал, що КабМін і НБУ не узгоджують свої дії. Але цей ріст може виявитися ще квіточками.
На лютий США планують зробити боляче рашці і це може обвалити курс рубля, а це, своєю чергою, може обвалити курс гривні.

Ну і МВФ (скотиняки такі) чомусь не бачить наших блискучих реформ і траншу в першому кварталі 2018 Україна не побачить.

Андрій Пелещишин - 11-1-2018 у 21:26

Різдво минуло, гривня далі почала сповзати. Може, правда, то ще якось з ціною бензину пов'язано.
Таке відчуття, що буде або 29 або 30 за долар.

Юрій Сєров - 12-1-2018 у 12:17

Якщо глянути на графік курсу за останні 3 роки, то можна прослідкувати тенденцію, що взимку курс долара виростає, влітку падає, а рік від року відрізняється десь на 1-2 грн. Але цього року в України можуть виникнути проблеми з траншем від МВФ, тому тенденція може й змінитися.
Мій прогноз - в січні 30 не перетне, а до 29.5 може дорости.

upd. Може й перетне 30. Минулого року продаж до 29 дійшов, купівля 28.15.
Якщо додати 1 грн, то мало б бути 30.0/29.2.

Андрій Пелещишин - 12-1-2018 у 22:14

Взагалі в мене не дуже передчуття на цей рік... Нафта дорожчає, економіка практично не зростає..

Юрій Сєров - 15-1-2018 у 18:32

Та до виборів мало б бути все плюс-мінус ОК. А ось в 2019...
Хоча на 2018 багато хто й світову кризу пророчить.

На цей момент ріст долара ніби припинився. Натомість Євро дуже пішов догори.
Цікавим фактом є також те, що злотий і чеська крона минулого року значно (на третину) подорожчали відносно гривні, заробітчанам нашим це на руку.

Юрій Сєров - 15-1-2018 у 18:40

Нафта і економіка - то другорядне. Основне, щоб МВФ дав транш.

Юрій Сєров - 16-1-2018 у 21:17

http://www.eurointegration.com.ua/news/2018/01/16/7076165/
Ще один гол у ворота гривні. Від МВФ був перед тим.

Юрій Сєров - 7-2-2018 у 12:55

А тепер гривня стрімко росте. Без якихось особливих економічних передумов...

Андрій Пелещишин - 8-2-2018 у 10:12

А що знову за паніка навколо долара? Знову хтось витягнув на світ божий байку про Амеро..

Андрій Пелещишин - 14-2-2018 у 22:46

Гойдалки з доларом (чи гривнею?) вже починають нагадувати "старі" часи, коли кожен українець був валютним брокером мимоволі.

Андрій Пелещишин - 27-7-2018 у 16:00

Долар традиційно підріс перед сезоном дорогих відпусток, народ ще хоче їхати десь закордон відпочивати.

Юрій Сєров - 1-8-2018 у 10:53

Думаю, що відпустки тут ніпричому. Завжди долар дорожчати починав в вересні.
В бюджеті дірка (навіть пенсії почали затримувати, субсидії пообрізали), траншу нема і напевно не буде, тому й почала гривня девальвувати.

Андрій Пелещишин - 2-9-2018 у 21:38

Гривня засмучує. Не хочеться по 30...

Андрій Пелещишин - 20-12-2018 у 14:17

Хтось добре заробив на військовому стані. Долар через тривожні настрої туда-сюда на гривню скочив-впав

Андрій Пелещишин - 15-3-2019 у 18:13

Гривня поскакала вверх - вниз.
Останній спуск пояснюють малою ємкістю ринку, який не зміг переварити закупівлю Укрзалізницею 175 млн доларів

https://ua.korrespondent.net/business/companies/4075862-hryvnui-obva...

Юрій Сєров - 19-3-2019 у 17:47

В Дубинського версія, що Петрові першому не стати "другим" і його інвестори та партнери, які заводили кошти на передвиборчу кампанію, вирішили конвертнутися назад. Хоча, це в принципі може стосуватися і Юлі.
Нинішні рейтинги також "додали вогню"...

Андрій Пелещишин - 19-3-2019 у 23:51

Ти певно промахнувся темою з виборами Президента :)

Юрій Сєров - 20-3-2019 у 15:23

Та ні, це якраз пояснення, чому гривня росла, а тепер почала падати. Інвестор вирішив, що його "кінь" чи "кобила", на яких він ставив, почали кульгати і вирішили вивести бакс в надійніші місця.

Андрій Пелещишин - 20-3-2019 у 22:35

Ааа, все може бути..


Андрій Пелещишин - 27-9-2019 у 13:11

Поясніть мені, для чого новий уряд розганяє курс гривні??
Без зайвої необхідності бере зовнішні доларові запозичення під дикий відсоток. І ладно би цільово в щось інвестував, а фактично заливає на валютний ринок. І ця валюта знову вилиється закордон через ріст імпорту звичайних товарів і послуг.

Юрій Сєров - 30-9-2019 у 12:18

Також задаюся цим питанням. Дефолт? Скупка землі? Легалізація "нажитого нєпасільним трудом"? Забезпечення недорогої валюти для скупки папірєдніками?

Андрій Пелещишин - 1-10-2019 у 11:56

Думаю, що в першу чергу буде якась короткотермінова схема з бенефіціаром - спонсором нинішнього свята. Тупа примітивна схема підзаробити на курсі.
Спочатку хапнути доларів, потім паніка, продати долари ну і як завжди. Можливо, ще якась державна корпорація допоможе влаштувати качелі. Як Укрзалізниця весною.

Розганяти гривню, коли напевно з першого січня зменшиться потік валюти за транзит газу - це просто економічний злочин проти суспільства.

Андрій Пелещишин - 15-10-2019 у 20:38

https://www.epravda.com.ua/news/2019/10/15/652593/

Гривня не має чого бути міцною, ІМХО

Юрій Сєров - 17-10-2019 у 10:55

Також думаю, що економічних підстав для цього немає. Більше того, для нашої економіки це погано і це ми вже проходили, коли тримали курс по 8 роками.
Найдоцільнішою була б плавна девальвація.

Юрій Марків - 18-10-2019 у 19:07

Курс долЯра - то в очах громадськості як психологічний показник, щось на зразок температури людини )
Тут би ввести в свідомість мас показники валового внутрішнього продукту (загальний і на душу населення), рівня зовнішніх запозичень, співвідношення між цими показниками, порівняння цього співвідношення з іншими країнами. Хоча би такі речі. А тут ні - долЯр і всьо... Решта занадто складно. Зате стабільність ж (уявна).

Юрій Сєров - 21-7-2020 у 21:30

Девальвація почалася, але, мабуть, не зовсім так, як її чекали. Гривня за тиждень - то трохи занадто...
В бюджеті діра, тому девальвація продовжуватиметься, можливо, з невеликими перервами-зупинками.