Форум Рідного Міста

Махінації з банкоматами. Важливо!

Рост - 8-3-2008 у 17:42

Читати тут: http://community.livejournal.com/ua_bank/90424.html

Тарас Ільчишин - 8-3-2008 у 18:11

коли то побачив, то був дуже здивований - після того завжди вдивляюсь в "банкомат" ))

Юрій Сєров - 8-3-2008 у 19:26

Також став обережніше придивлятися до банкоматів. . До речі, в банкоматах банку Форум, коли запихаєш картку, то з'являється попередження, уважно подивитися на банкомат. Думав, бзура, не вірилося, що таке можливо в Україні

Тарас Сокальський - 9-3-2008 у 13:22

Здібні хлопці :lol: Матиму на увазі:rolleyes:

Володимир Овсійко - 4-4-2008 у 16:57

Доброго дня, Шановне панство! Думаю вставити свої 5 копійок:saint:статтю на livejournal не читав, думаю прочитати. Але якщо Вам цікаво по цій темі є один цікавий матеріал на http://cripo.com.ua/?sect_id=7&aid=51284.

Онук Юрій - 11-9-2008 у 22:04

Скажу я працівник банківської структури! Так є таке і навіть у Львові! Але піймали відразу!

Юрій Сєров - 12-9-2008 у 19:09

А можна детальніше? Що порадять працівники банківської сфери, щоб не втрапити в халепу?

Степанюк Василь - 13-9-2008 у 20:42

Щоб не втрапити в халепу з банкоматом можна порадити наступне:
1. Знімати готівку у світлу пору доби у багатолюдних місцях (скіммери шахраї можуть встановти вночі у малолюдному місці);
2. Знімати готівку в банкоматах розміжених в середині приміщень (супермаркету, відділення банку тощо);
3. Намагатися знімати кошти у перевірених особисто банкоматах (простіше помітити встановлений скіммер);
4. Перед користуванням банкоматом зветати увагу на такі дрібнички, як не властиві для банкомату випуклості на щілині для введення картки, та клавіатурі.
Це що стосується скіммерів.
Загалом в Україні такі випадки поодинокі, тому панікувати не варто!

Особиста порада - підключитися до MobileBanking, дотримуватись правил кристування карткою (особливо таємниці ПІН-коду та пердачі картки стороннім особам), розраховуватися в торгово-сервісній мережі (замість знімання готівки).

Sashko Nedoviziy - 26-2-2009 у 10:08

Зверніть увагу на те, що ряд банкоматів напів-випихає картку після "з'їдання", а потім втягує повністю. Це перешкоджає читанню даних магнітної стрічки скімером... Але і смс-інформування ще нікому не завадило...

Галя Синєока - 23-3-2009 у 22:16

Люди, а ніхто не в курсі, що сталося з банкоматами Кредобанку?

Тарас Гулка - 24-3-2009 у 00:12

А що з ними сталося? на днях знімав готівку на Наливайка, все було ОК.

Sashko Nedoviziy - 24-3-2009 у 10:10

Скоро очухаються. Оновлення ПЗ.

Галя Синєока - 24-3-2009 у 14:00

Sashko Nedoviziy , дякую.

Ігор Келехов - 18-10-2009 у 00:35

стаття - супер!!!:)

Тарас Сокальський - 18-10-2009 у 15:43

Фраза
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sashko Nedoviziy
Але і смс-інформування ще нікому не завадило...
спровокувала мене на офтоп. Купила дружина стартовий КС, а на той номер якийсь йолоп приватівський СМС-банкінг зареєстрував. Тепер вже зо 2 роки постійно спам лізе, як його позбутися?

Онук Юрій - 18-10-2009 у 21:46

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Фраза
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sashko Nedoviziy
Але і смс-інформування ще нікому не завадило...
спровокувала мене на офтоп. Купила дружина стартовий КС, а на той номер якийсь йолоп приватівський СМС-банкінг зареєстрував. Тепер вже зо 2 роки постійно спам лізе, як його позбутися?

Досить просто в любому відділені банку Вам зарадять в проблемі.

Руслан Кравець - 13-1-2011 у 12:19

Тема розвивається - замість скімера цілий банкомат.

У київському торговому центрі виявили фальшивий банкомат

Тарас Сокальський - 14-1-2011 у 19:40

Ну який це розвиток -- бангальний плагіат з хацкерських історій десь середини 70-х (звісно, в USA):lol:

Юрій Сєров - 21-3-2013 у 20:37

Останнім часом набули популярності махінації з картками найбільшого банку країни, який має послугу "Екстренні гроші". Ця послуга передбачає знімання коштів з рахунку без наявності картки.
Ціллю шахраїв стають картки, номери яких отримують від інтернет-продавців для ніби-то переведення коштів.
Не гребують навіть крадіжками з благодійних рахунків.

Для перерахунку коштів на ваш рахунок досить номера картки. Як максимум, ще прізвища, щоб пересвідчитися в правильності отримувача платежу. Ні номера телефону, ні інших персональних даних, ні тим більше ПІН-коду повідомляти нікому не можна.

Sashko Nedoviziy - 22-3-2013 у 10:17

Мені на днях зустрівся наступний текст на пикокнижці:

Цитата:
По многочисленным просьбам хочу описать схему мошенников, по которой у меня украли все деньги с карты ПриватБанка. Скажу сразу-карту не теряла, симку тоже не теряла, никому не передавала карту в руки, никому не сообщала мой пинкод карты. Схема такая-мошенники маякуют вам на телефон по 20-30 раз, Вы не успеваете взять трубку они отключаются. Я перезвонила после 30го раза сама с намерением сказать гадость. Это была моя первая ошибка.

На следующий день всё опять повторилось, но с другого номера. Я, не понимая что происходит, на 20-25 раз набираю сама в бешенстве этот номер, там делают вид, что меня не слышат. Это была моя вторая ошибка. Потом ближе к вечеру на телефон приходит смска с просьбой перезвонить. Я не перезваниваю, и потом идёт удар ниже пояса -заберите котёнка. Я перезваниваю и это была моя третья ошибка.

Дальше всё, как в тумане. Моя действующая симка, находящаяся у меня в телефоне, включенном телефоне, прошу заметить, становится не активной. Я начиная звонить в Киевстар, говорю-что с моей симкой, она не активна. Они говорят, что активна даже сейчас. Это у Вас телефон заглючил, попробуйте вынуть симку и вставить обратно. Короче-вынимала, вставляла, меняла местами.... И только третий консультант догадался мне сказать, что такое (у меня не активна, а они видят что активна) может быть только если на мою симку заведена симка-близнец.

До меня сразу дошло, что происходит. Я сразу позвонила в ПриватБанк с просьбой заблокировать мою карту, но было поздно, деньги ушли с неё в два снятия-2 500 и 2 900. Была третья попытка снять ещё 900 грн, но денег там уже не было...

Итог: не указывайте в эфире номер карты и номер телефона, к которому привязана эта карта. Исключение-контрактный номер, тогда он именной и так просто шваль его поменять не сможет. Если по какой-то причине Вас не устраивает контракт (как меня), привяжите карту к номеру телефона, который никто не знает, купите новый пакет, сходите в Банк и поменяйте привязку карты к другому номеру. Ещё можно иметь две карты и каждый вечер через приват24 уводить деньги с основной карты, которую указываете для финпомощи на дополнительную, которую знаете только Вы.

Ну и не перезванивать незнакомцам- тоже мой совет, но это маловероятно, когда занимаешься помощью животным. Ведь многие знают, сколько кошачьих и собачьих жизней было спасено благодаря тому, что мы перезванивали людям, которые нашли травмированное животное, но не знали что в такой ситуации делать. Мне очень не хочется, чтобы какой-нибудь приют или человек пострадал так-же, как и я, по этому прошу распространить это сообщение как можно большему количеству людей, особенно тем, кто занимается помощью людям или животным!!! Если это сообщение читают мошенники-желаю, чтоб вы подавились деньгами, отобранными у приюта. Вы не хотите работать, честно зарабатывать, так пусть небеса сделают так, чтоб вы не могли работать, даже если бы очень этого хотели. Когда небеса покарают вас, вспомните меня и моих 40 котов, которые голодают благодаря вам. Мы выживем благодаря помощи хороших, добрый и светлых людей, а вот вас возмездие ещё ждёт впереди, от него не спрячешься, его не остановишь. И я очень этому рада.


Ключовий момент виділено жирним - операція відновлення сім-карти на пріпейді в принципі тривіальна і може бути легко сфальсифікована.
Маячню про дві карти можна опустити, не варто збільшувати ентропію...

Юрій Сєров - 22-3-2013 у 11:11

Це одна з варіацій на тему.

Зараз оператори стільникового зв'язку дозволяють здійснити прив'язку номера мобільного до паспорта. Таким чином можна уникнути вищенаведеної ситуації.

Цитата:

Маячню про дві карти можна опустити, не варто збільшувати ентропію...

Та чому, нормальний вихід - мати 2 картку, яку ніде не світити.
ІМХО, друга сім-карта - це більша проблема - забудеш поповнити той рахунок, заблокують вихідні в непотрібний момент або ще щось...

Рост - 22-3-2013 у 12:36

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Це одна з варіацій на тему.

Зараз оператори стільникового зв'язку дозволяють здійснити прив'язку номера мобільного до паспорта. Таким чином можна уникнути вищенаведеної ситуації.А як тут допоможе прив'язка до паспорта? Це допоможе тільки для безпроблемного відновлення сімки. Махінації ж можуть робити працівники оператора, а у них є копії документів.
От якби оператор робив жорстку прив'язку до ІМЕІ-коду. Але тоді ти зменшуєш власну зручність. От поламався твій телефон, переставляєш картку в інший, а воно ж не працює, поки в відділення оператора не прийдеш і не поміняєш прив'язку.

Тому варіант з нікому невідомим телефоном і номером виключно для банкінгу - це таки варіант.

А взагалі тут винен приват, кому потрібні ті швидкі гроші? Більше проблем, ніж користі.

Юрій Сєров - 22-3-2013 у 12:49

Цитата:

А як тут допоможе прив'язка до паспорта?


Якщо нема прив'язки то для відновлення сімки потрібно назвати останні дзвінки, суму поповнення і т.д. Якщо є прив'язка, то потрібно показати паспорт.

А на загал - дурнувата послуга.

Sashko Nedoviziy - 22-3-2013 у 12:51

Я хотів звернути увагу тих, хто це прочитає, бо для мене до моменту віддзвонювання на третій номер схема була неочевидною...
Радий, що ви, хлопці, мене почули і сприйняли - лишається розповісти далі, аби не «накололись» інші.

Зрештою, є контракти (мобільні) з оплатою 10-20 грн на місяць - то не є вельми багато за безпеку своїх грошей. Навіть для 1000 грн на місяць це вже 1%, а для 5000 - 0.2%. Недорогий захід для безпеки. І сімку без паспорта відновити - зась.

Андрій Пелещишин - 29-4-2013 у 09:36

Непогана стаття на дотичну тематику. Є і про банкомати.
http://life.pravda.com.ua/society/2013/04/29/127670/

Цікаво, про інфрачервоні давачі не чув.
Цитата:


Крадіжка пін-коду з використанням високочутливої інфрачервоної камери. Зловмисник, який стоїть у черзі, робить знімок клавіатури, на якій попередній користувач набирав ПІН-код. Клавіші, до яких торкалися, трохи тепліші, причому остання натиснута клавіша тепліша від передостанньої і т.д. Для уникнення зняття ПІН-коду за тепловим відбитком достатньо після роботи з клавіатурою на короткий час покласти на неї долоню.

Вадим Іванов - 10-1-2015 у 21:05

із чіпами картки не вразливі до подібних махінацій, оформлюйте в банках, які пропонують такі картки

Юрій Марків - 12-1-2015 у 14:34

Варто встановлювати мінімальні ліміти для зняття готівки, для розрахунків в торгово-сервісних мережах, для здійснення оплат в інтернеті. Тоді принаймні в результаті дискредитації даних картки - будуть вкрадені гроші в межах ліміту. Якщо є можливість - збільшувати ліміт безпосередньо перед здійсненням операції, а тоді зменшувати ліміт назад. Якщо банк не надає такого функціоналу - змінювати банк.

Горбей Стицько - 12-3-2015 у 02:03

У нас на роботі був випадок, співробітниця знімала гроші з банкомату, до неї ззаду підійшли, вдарили по голові і всі гроші забрали. Так шеф наш потім замовив камеру, щось з цих http://irs.ua/product/videonablyudenie/videokamery Так зараз не страшно підходити до нього.

Андрій Пелещишин - 4-10-2015 у 19:21

Ще одна, дуже проста схема шахрайства. На банкомат чіпляють лоток, куди потрапляють гроші
http://uainfo.org/blognews/1443879604-kak-moshenniki-voruyut-dengi-...

Андрій Пелещишин - 31-1-2018 у 12:33

Свіжа стаття в тему

https://www.epravda.com.ua/publications/2018/01/31/633572/

Пристрої стають усе мініатюрніші і витонченіші