Форум Рідного Міста

Чи повинні айтішники платити податки?

Андрій Пелещишин - 27-2-2016 у 17:25

Останнім часом усе частіше з'являються новини про чергову спробу тих чи інших служб притиснути айтішників. Серед інших звучить і претензія, що вони не платять податки (особливо аутсорсингові компанії).
Зазвичай так і є, програмісти далеко не всю суму прибутків легалізують.
А так як ІТ-галузь уже одна з головних в Україні, питання про сплату податків уже не риторичне.

Айтішники на свій захист кажуть тезу, що вони пріоритетна галузь і їх треба підтримувати. А ще - що вони приносять гроші в Україну і "один програміст дає роботу десятьом". Доля правди в цьому є.

Противники такої тези кажуть, що і 1500 і тисячу доларів це гарні гроші, і можна вже з 1500 доларів 500 віддати. І що суспільну інфрастуктуру ітешники використовують, дітей в школи водять, самі часто на бюджеті вчаться, лікуються, поліцію викликають і тп.. І в цьому теж є доля правди.

Від себе зазначу (до кожної з тих тез). Що айтішники назагал менше клопотів державі створюють, ніж представники інших професій (стиль життя такий у них). А ще їхня робота екологічно чиста, на відміну від дуже багатьох інших. Що відповідно зменшує тиск на бюджет.
З другого боку, моє знайомство з окремими представниками цієї когорти каже мені, що і теза про "тратять тут гроші" є трохи надуманою. У силу характеру і можливостей більша частина їхніх заробітків іде на дорогі закордонні гаджети, поїздки закордон, дорогі авто і тп.Ще один момент напружує у цьому питанні. У випадку офіційних пільг у оподаткуванні у державі з'явиться чергова чорна корупційна дірка, і завтра всі навколо стануть пільговиками.