Форум Рідного Міста

Шкільні карантини

Андрій Пелещишин - 27-2-2018 у 18:21

Кожен рік добрий кусок лютого місяця в наших школах традиційно випадає через таке явище, як "карантин". Смутно пригадую його ще з свого дитинства, але в радянські часи він бував не так часто, і більше був покликаний локалізувати вогнища справді небезпечних хворіб.
Тепер чи то з міркувань медичних чи більше економії опалення він оголошується щороку, інколи по пару разів.
Як на мене штука безглузда. Не думаю, що дуже економиться на опаленні (часто він випадає на більше теплі тижні), але дітей точно не ізолює.
Що з того, що минулого тижня був карантин, якщо всі маршрутки були забиті дітьми, яким скучно, вони тиняються містом. Не думаю, що від того шанси підхопити вірус зменшуються. Хто не підхопив під час карантину все-одно "наганяє" пізніше...
Зате навчання руйнується повністю. Теми не проходяться, діти "відлинюють", потім це все буде наганятися аби-як, без всякого старання та системи.

Цікаво, оті каратини - це суто наш винахід чи міжнародна практика? І чи не час від нього відмовитися?

Рост - 27-2-2018 у 20:06

Я от напружую голову, напружую, але хоч один пригадати за свої 10 років взагалі не можу. Запитай в Оксани, може я що забув.
Але тоді прививкова система була по-іншому влаштована. В школі весь клас, не питаючи, заводили в медпункт і поголовно прививали.
Мене так мало на той світ не відправили. В 6,5 під наглядом привили віспу. А в 7, в школі, ніхто не розбирався, гепнули повторно. Врятували, так. Але скільки я з того проблем зі здоров'ям відгріб, досі наслідки є.
А на грип якось масово, ну щоб третина класу одразу, не хворіли. Може вірусів таких не було злісних? Чи ми були здоровіші?
В дитсадках карантини були, точно пам'ятаю. В школах і інститутах ні.

Андрій Пелещишин - 27-2-2018 у 21:05

Я пам'ятаю з дитсадка. І здається пару раз за 10 років було повідомлено, що через сильний мороз не обов'язково йти в школу.

Андрій Пелещишин - 4-3-2018 у 19:22

До ситуації з карантинами добавилася суматоха з економією опалення.
Школи закривали, закривали і не закрили.
Хоча смислу закривати не було, можна просто оголосити, що буде нижча температура і відвідування не обов'язкове