Форум Рідного Міста

Вікові обмеження на вчителів та викладачів. Законопроект від нової ...

Андрій Пелещишин - 13-6-2015 у 21:37

Представники більшості (БПП і ФЗ) внесли в ВРУ проект закону №2026а

Якщо коротко, то це закон, що вносить зміни до інших законів. А зміст простий - викладач чи вчитель не може бути старшим 65 років. Виняток - професори. Для них віковий ценз - 70 років.


Скажу від себе. Я проти і вважаю це маразмом. Накладати вікові обмеження треба не на професії (при тому абсолютно цивільні), а види діяльності.
Напевно, викладачу-енергетику в віці понад 65 не варто давати керівництво виробничою практикою. Аналогічно мабуть і хірургу варто колись обмежити доступ до тіла пацієнта. Бо це ризики для життя. Усе інше - совковий маразм! Я знаю особисто професорів які в віці поза 75 просто запалюють студентів своєю енергією. І я знаю 30-літніх некомпетентних і нецікавих.. Але навіть не те суттєво. А суттєво, що наша держава так і не зійшла з рейок нагляду і патерналізму. Це справа працедавця - кого брати на роботу, у якому віці!

І не треба зараз казати, що в даному випадку працедавцем є держава. У законопроекті немає поділу між державними (бюджетними) навчальними закладами і приватними.

P.S. Зразу скажу, що моя позиція зовсім не має особистого підгрунтя. Я молодий професор і до контрольної дати мені ще тягнути лямку майже тридцять років (дай Бог дожити!). А що там буде і як - думаю, що все буде трохи інакше.

Alex Taraban - 15-6-2015 у 12:32

Ну тоді вже варто би було законопроект створити схожий за змістом і для депутатів. Замість думати про перевірку якості викладання та її покращення, обирають самий тупий і недієвий шлях - сіяти за віковим цензом.

Андрій Пелещишин - 15-6-2015 у 17:39

Цитата:
Ну тоді вже варто би було законопроект створити схожий за змістом і для депутатів.

До речі, так!

Юрій Сєров - 16-6-2015 у 10:12

Середній вік викладацького складу доходить до 50 років. З такими підходами до освіти і такими обмеженнями скоро викладачів взагалі не залишиться.

Alex Taraban - 16-6-2015 у 16:05

Здається, це навесні збиралися переводити викладачів пенсійного віку з наукової пенсії на звичайну і тоді почалися масові заяви на звільнення і невдоволення. Потім же то наче не посміли втілити. Я би хотів бачити, у що перетвориться освіта. Вибачте, але зараз, грубо кажучи, на 10 аспірантів лише 1-2 дійсно мають здібності ібажання до професійного викладання чи науки