Форум Рідного Міста

Наші "перспективи"

Андрій Пелещишин - 15-7-2019 у 15:47

https://ua.korrespondent.net/ukraine/4118446-mvf-prohnozuie-znachne-...
Цитата:

Чисельність робочої сили в Україні, Болгарії, Латвії та Польщі скоротиться до 2050 року більш ніж на третину.

 

Протягом наступних 30 років населення Центральної, Східної і Південно-Східної Європи, за винятком Туреччини, значно скоротиться через низьку народжуваність та еміграцію. Про це йдеться в новій доповідіМіжнародного валютного фонду.

 

На думку експертів фонду, ці зміни матимуть серйозні наслідки для економічного зростання, рівня життя і фінансової стабільності.

 

Зокрема, МВФ прогнозує, що незважаючи на законодавче збільшення віку виходу на пенсію в цих країнах, очікується зниження чисельності працюючих.Юрій Сєров - 16-7-2019 у 15:50

https://population.un.org/wpp/Graphs/Probabilistic/POP/TOT/804

Може було вже - цікавий сайтик, поклікати.
Правда нам станом на зараз малюють приблизно 44 млн. - щось дуже сумніваюся. А далі - перспективи невеселі.
До речі, була вже гілка (http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=10046), де ми ділилися прогнозами на майбутнє років 1-2 тому.

Переглянув, цікаво, в принципі, нічого за той час особливо не змінилося.
Хіба що політичні перспективи України стали туманнішими...

Рост - 16-7-2019 у 17:28

Саме по собі скорочення населення світу то таке. Менше людей - менші корки.

Мене цікавить: розвиток, чи деградація?

Приріст населення може бути за рахунок розумних, творчих людей, які можуть виховати дітей в такому ж ключі, принаймні, можливість таку мають, але як раз тут ми спостерігаємо зворотній процес. І саме це я вважаю проблемою.
А може відбуватись за рахунок людей недалеких, інтелектом і, буває, мораллю не сильно обтяжених. А, як каже статистика, саме в таких бувають багатодітні сім'ї, в силу зрозумілих причин.
І от якби населення планети скорочувалось в пропорційному співвідношенні, але ж так не є, в реальності чим далі, тим більше електрорату таких от зеленських. І що би не придумували прогресивного, але на демократичних виборах голосують ті, хто навіть суті прогресивної ідеї часто зрозуміти не може, а от дешева комуналка, обіцяна популістами, це реальні гроші в їх кишенях.
А крім того далі включається ота "зація" - роботизації і інші речі, пов'язані з реальним розвитком, який відбувається за рахунок приватних компаній. І попит на розумних програмістів та інженерів буде лише зростати, тоді як на некваліфіковану робочу силу падати. І цікаво, коли настане момент, що розумні скажуть: "Та скільки ми будемо кормити той охлос?!". А у відповідь почують: "А нам пофіг, нас більше, ви нам всє должни!".
І от що буде в цей момент...