Форум Рідного Міста

Беслань

Олексій Мачехін - 6-9-2004 у 12:27

Взагалі, обговорювати те діло мабуть і пізнувато - все вже закінчилось. А може й вчасно - можна спробувати влаштувати щось по типу розбору польотів.

Особисто я в деталі операції не заглиблювався з кількох причин:

1. Деталі подібних операцій Росія не розповсюджує і розбираться в їхній брехні - не велике якесь задоволення

2. Я звик до терактів за участі росіян (навмисне не кажу - в Росії) і якихось особливих емоцій у мене вони не викликають - я давно зрозумів що Росія воює, хоча й не зрозумів хто саме воює і за що - чи то Путін за свій рейтинґ чи то люди за свою незалежність, чи то мусульмани за шмат території.... Але в будь-що то війна і війна ця не моя. І мене вона не стосується, бо я не є громадянином Росії і, що характерно, не збираюсь їм бути.

Проте, звісно, у мене виникають певні непорозуміння у співставленні новин, які до мене таки доходять. Ось їх мені і хочеться тут обговорити:

Зокрема:
Якщо я правильно розібрався в географії Кавказу, Північна Осетія є грузинською територією і мені ніяк не збагнути яким чином у даних подіях там можуть бути присутні російські інтереси. Як відомо, в Осетії дислокуються лише російські "миротворці".
Звідси у мене і подальші непорозуміння виникають: чому проблему вирішували представники РФ? Чому, власне, вимоги висувались до РФ? А може вимоги визнати Ічкерію стосувались лише Північної Осетії (в чому, думаю, проблем нема, якщо йдеться про життя сотень дітей, бо Осетія взагалі не визнана світовим товариством і може визнавати кого хоче без будь-якої шкоди собі)? Чи може до Грузії (тоді б конфлікт вирішувала грузинська сторона)?

З цього одразу напряму випливає наступне: а звідки ми знаємо які і кому вимоги висувались взагалі? За офіційною версією "Бойовики, які захопили заручників у школі міста Беслан (Північна Осетія), вимагають визнати незалежність Чечні. Таку інформацію оприлюднив президент республіки Північна Осетія Олександр Дзасохов у ході сьогоднішньої зустрічі з батьками захоплених дітей."
Але так само батькам казали що штурму не буде, мені пригадується.... Так що в подібні промови віриться важкувато і неохоче.

Якщо ж повернутися на пару тижнів назад, то мені пригадується певний поступ у спробах грузинів і осетинів у вирішенні конфлікту, який намагалися перервати "невідомі бандити", що обстрілювали дипломатів на території Осетії. З огляду на це напрошується версія про провокацію з боку зацікавлених сторін. І ці сторони для мене особисто очевидні: Росія отримує співчуття з приводу теракту на території сусідньої держави.... Осетію визнано Росією? Непогана комбінація, якщо згадати, що Росія не витратила на неї жодного військового рубля.

Питання, питання, питання.

Grabchuk - 6-9-2004 у 13:13

Мені не зрозуміло, чому "Північна Осетія є грузинською територією ", а не, допустимо, осетинською, але як боротис зі всім цим тероризмом у мене відповіді немає.
Нвпевно не готовий ще бути президентом....

Блін.

Volodymyr - 6-9-2004 у 13:38

Північна Осетія - республіка в складі Російської Федерації, і є її суб*єктом.
Південна Осетія - автономія у складі Грузії. Є самопроголошеною республікою. У конфлікті з офіційним Тбілісі десь з початку 90-их років. Чому такий розподіл між двома крахнами - не знаю...

Беслань розташована у Північній Осетії, на території Росії.

Tempika - 6-9-2004 у 13:59

...мене дивують заяви *тероризм – це все там, мені до
того справи нема*... у будь-який момент це може
поширитися на територію України... та й навіть поза цим
такі заяви – вияв крайнього егоїзму... :-((

Олексій Мачехін - 6-9-2004 у 14:43

2 Володимир
Дуже дякую, мені по географії кол. Все тоді прояснюється.
Оце я видав :o

2 Темпіка
Може і егоїзму, але за всіх хвилюватись здоров`я не стане.
Тим більше перейматись через втрати під час військових конфліктів, де смерть далеко не випадкова.

JumpingRat - 6-9-2004 у 15:07

Хтось із класиків колись написав - "Не питай, по кому гуде дзвін.."
Мені теж багато чого незрозуміло в подіях в Беслані, але слід зауважити, що ісламський терроризм - поширюється і не виключена імовірність, що колись з цим зіткнеться й Україна (тьху-тьху, звичайно).

Андрій Пелещишин - 13-9-2004 у 17:48

Сьогодні прочитав ось це:
http://www.korrespondent.net/main/101953

І так гидко стало.. Чи довго ще буде Росію терзати кооператив "Путін-Басаєв"?
Яке має відношення вибори губернаторів до боротьби з тероризмом? А одномандатні округи - то терористичні школи? Чи "общєствєнноє собраніє" грудьми закриє дітей від куль бандитів? У мене зараз справді бракує слів. Що в чоловіка інших аргументів не знайшлося для організації політреформи? Чи то вже у звичку з 1999 року увійшло? Треба щось зробити (на виборах перемогти, губернаторів потиснути ...) - сигнал кращому підпільнику всіх часів і народів Шамілю, а той вже організує..
І чи не тому його з оточеного Грозного в 2000-му випустили? Хто ж би ще поміг політреформу провести?

Господи, убережи Україну від такої напасті!

Сергій Бєляєв - 13-9-2004 у 19:58

Осетія була єдиною територією, на якій переважну більшість становили осетини. У 20-х роках, утворюючи Грузинську РСР, до неї приєднали Абхазію, Аджарію, частину Осетії, можливо ще якісь території.

Російські миротворці дислокуються у Південній Осетії з часу припинення першого грузино-осетинського конфлікту (1992 рік).

Як я зрозумів з інформаційних повідомлень, штурму дійсно не планувалося і не було. Вибух у школі, скоріше за - випадковість або наслідок активних дій когось із заручників. Внаслідок вибуху і загинула більшість заручників: їх поховано під уламками. Після вибуху почалася безладна стрілянина з обох боків, внаслідок якої загинули решта заручників, декілька бійців спецпідрозділу ФСБ "Альфа" та частина бойовиків.

Конфлікт має відношення до грузино-російських відносин лише з тієї точки зору, що підвищує загальний рівень напруги на Північному Кавказі.

Відповідь на питання "хто у цьому зацікавлений ?" читай у книзі Збігнева Бжезінського "Велика шахівниця" (написана, якщо не помиляюсь, у 1997 році і неодноразово видана в Україні). Зважаючи на окремі положення цієї роботи, я погоджуюся з Tempik'ою, що ці події будь-коли можуть поширитися на територією України.

Щодо статті у Кореспондент.net, то певні тенденції у внутрішній політиці, яку проводить Путін, простежуються вже десь з другого року першого терміну його президенства.

Варто згадати, що його перемозі на перших виборах активно сприяв виборчий блок "Ведмідь", очолюваний міністром з питань надзвичайних ситуацій Сергієм Шойгу. Активісти цього блоку були авторами передвиборчої програми Путіна на перших виборах. З нею мало хто знайомився, але вона являла собою революційний синтез ліберальних економічних ідей та консерватизму політичних поглядів. Поступово зазначений блок, шляхом об'єднання з іншим політичними рухами. перетворився у партію "Єдність", пізніше "Єдина Росія". Практично нікого з тих, хто забезпечував перемогу Путіна на перших виборах у "Єдиній Росії" немає. Шойгу поступово усунули від керівництва партією та й від участі у публічній політиці, фактично, теж. З посади його не знімають лише тому, що немає ким замінити. Навіть, у суспільній свідомості МНС та Шойгу - це вже синоніми.

На фоні цих процесів (чи ці процеси відбувалися на фоні) поступово відбувався крен внутрішньої політики Президента Росії до абсолютної централізації державної влади та зосередження її в одних руках.

Зазначена у публікації подія - лише логічне завершення того, що відбувається у Росії десь з 2001 року.

rost - 14-9-2004 у 08:27

Книгу Бжезінського колись читав. Щось не пригадую, щоб там говорилося про зацікавлених в убивствах мирних росіян, чи осетинів. Так само не бачу вигоди з цих терактів ні для чеченів ні для росіян. Але, принаймні одного росіянина, що користає з терактів можу назвати -- це кагебіст, що працює зараз президентом Росії.

Досить просто згадати, що зміцнення його влади відбувалося після кожного гучного теракту. Після вибухів будинків в Москві і Волгодонську "сортирний мочильник" Путін чудесним чином з прем"єрського крісла пересідає у президентське. Безлуздий "рейд" невідомих терористів в Дагестан виправдовує другу чеченську війну ім. Путіна. Вірніше бойню, де тільки російських віськових полягло від 8-ми до 12-и тисяч. Я думаю, що помноживши це число мінімум на 10 отримаємо кількість чеченів--жертв цієї "сортирно-мочильної миротворчої операції". А заодно це приблизно кількість потенційних терористів-смертників, що по своїх первісно-общинних законах будуть робити "кровну помсту" росіянам. Але who cares? Коли влада в Росії зважала на жертви? Теракти ж працюють на Путіна. Після, влаштованої за його наказом, газової душогубки Норд-Оста, закручуються гайки в рештках того, що було колись незалежними ЗМІ Росії, і реальною політичною опозицією. В результаті, той же Бжезінський дуже влучно зауважив "- зараз я не знаю, хто буде наступним президентом України, я не знаю, хто буде наступним президентом США, але я знав до виборів в Росії, хто буде наступним президентом Росії, і це мені говорить дещо."(http://www.kandydat.com.ua/proyav.cgi?ID=12)

І от, нарешті, твердолобий Путін зоркестрував Бесланську бойню. Зауважте, що і для бандитів і для їх нещасних жертв події пройшли по найгіршому сценарію. Найкращий з можливих варіантів розіграв гебешний "мочильник в сортирах". По перше: уникнув любих переговорів з терористами. По друге: "гей-би" не віддавав непопулярного наказу про штурм. По третє: нашукав поміж побитих "гей-би" бандитів арабів, негрів, корейців, українців, казахів,... і це крім своїх інгушів, осетинів, чеченів (список націй, що пішли "терористичним походом" на Росію весь час оновлюється і пульсує, тому точності не гарантую), тим самим пропихаючи Росію в список жертв не своєї кривавої колоніяльної політики, але "міжнародного тероризму".

Ну, а з виборами губернаторів, то просто шедевр. І скажіть, після цього, що для Путіна ~400 загиблих і ще стільки ж покалічених завелика ціна для прибрання до рук, ще одної гілки влади.

Сергій Бєляєв - 14-9-2004 у 10:25

Ростиславе, у таких книгах не використовуються прямі твердження, це не статут Збройних сил и не бойовий наказ.

Олексій Мачехін - 14-9-2004 у 12:24

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Сьогодні прочитав ось це:
http://www.korrespondent.net/main/101953

І так гидко стало.. Чи довго ще буде Росію терзати кооператив "Путін-Басаєв"?
Яке має відношення вибори губернаторів до боротьби з тероризмом? А одномандатні округи - то терористичні школи? Чи "общєствєнноє собраніє" грудьми закриє дітей від куль бандитів? У мене зараз справді бракує слів. Що в чоловіка інших аргументів не знайшлося для організації політреформи? Чи то вже у звичку з 1999 року увійшло? Треба щось зробити (на виборах перемогти, губернаторів потиснути ...) - сигнал кращому підпільнику всіх часів і народів Шамілю, а той вже організує..
І чи не тому його з оточеного Грозного в 2000-му випустили? Хто ж би ще поміг політреформу провести?

Господи, убережи Україну від такої напасті!


Ай да Путін, ай да.... :o

Наталка - 14-9-2004 у 14:21

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Що в чоловіка інших аргументів не знайшлося для організації політреформи?


Та вочевидь, не знайшлося. Путіну і так "сльози мєшають говоріть". Проблема лише в тому, що сльози ці - крокодилячі. І здається мені, що привид дуже модернізованої монархії, такої собі абсолютної влади у Росії рекордними темпами обростає плоттю. Відмазка ж залізна є - терористи. Під них, як під "водочку-с", все піде. :mad:

rost - 15-9-2004 у 08:10

Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Відповідь на питання "хто у цьому зацікавлений ?" читай у книзі Збігнева Бжезінського "Велика шахівниця"

Ростиславе, у таких книгах не використовуються прямі твердження, це не статут Збройних сил и не бойовий наказ.
п. Сергій, я свою думку про те, хто користає з терактів висловив.

А ви спочатку кажете шукати відповідь в книзі "Велика шахівниця", потім слушно зауважуєте, що книга ця не статут Збройних сил, що очевидно є дуж-же глибокою думкою. Тут я з вами не можу не погодитися. Навіть додам, що книга ця також не Біблія, не Талмуд і не Камасутра, а ровер то не пательня +
Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Асоціятивний ряд можна продовжити:
Кит - не риба, риба - не м’ясо, старість - не радість, маразм - не оргазм, Кучма - не письменник
Але від цього все ж не стає ясніше, що за страшна таємниця сокрита в цій книзі , якою ви тут так заінтригували, сподіваюся не тільки мене, і як вона повязана з темою про Беслан.

Користувач Олесь - 21-9-2004 у 17:12

СПЕЦОПЕРАЦИЯ В БЕСЛАНЕ ПРОШЛА УСПЕШНО. ПРОТИВ ЖУРНАЛИСТОВ
ОБСЕ заслушал отчет, вызвавший шок у международной общественности
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/69n/n69n-s11.shtml

ОТКАТ
Президент использовал трагедию в Беслане как повод для прекращения демократического эксперимента в России
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/68n/n68n-s00.shtml

Первые трое суток сентября еще раз показали, что моральный и интеллектуальный уровень обитателей Кремля не позволяет надеяться на то, что Беслан больше не повторится.
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/67n/n67n-s00.shtml

ЛОЖЬ ПРОВОЦИРОВАЛА АГРЕССИЮ ТЕРРОРИСТОВ
Впервые город был оцеплен по всем правилам чрезвычайного положения только на следующий день после штурма
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/65n/n65n-s00.shtml

ТЕРРОРИСТЫ-БЕССМЕРТНИКИ
Невозможно по понедельникам брать взятки, а по вторникам заниматься усилением режима
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/65n/n65n-s07.shtml

Тарас Сокальський - 18-10-2007 у 18:16

http://www.obozrevatel.com/news/2006/8/29/132479.htm

Ната Толмачова - 19-10-2007 у 11:42

найстрашніший тероризм - державний...
проти нього бандитики з бомбочками можуть сховатися...

Тарас Сокальський - 7-9-2014 у 20:13

...теракт в Беслане был выгоден, чтобы запугать терроризмом народ и, спекулируя на этом страхе, свободно и мощно усилить власть президента, отменив выборы губернаторов и установив ту самую вертикаль власти.
http://sprotyv.info/ru/news/4628-strashnaya-pravda-beslana

Тарас Сокальський - 16-7-2017 у 17:40

Страсбургский суд признал, что детей Беслана убил русский спецназ
http://sprotyv.info/ru/news/kiev/strasburgskiy-sud-priznal-chto-det...