Форум Рідного Міста

Корупція і Україна, далі нікуди?

Андрій Пелещишин - 12-4-2017 у 23:31

Є відома фраза "ми думали, що досягнули дна, але тут знизу постукали".

А тут з'явилася цікава новина. http://dt.ua/UKRAINE/ukrayina-pidnyalasya-na-pereshe-misce-v-reytin...

Україна таки здобула перше місце. В рейтингу корумпованості держави.

То ми дна може й не досягнули, але знизу вже точно ніхто не постукає. Нема кому.

Як так могло статися? У мене народилася думка: а чи не ота власне боротьба з корупцією і стала причиною цієї божевільної ситуації?
Як ще пояснити, те, що країна яка з першого дня існування вела боротьбу з корупцією досягла такого "славного" результату? Та й виникла фактично і на тлі антикорупційних протестів..
Може в тому і прикол? Замість того, щоби оцінювати політиків і бажаючих отримати владу за професійністю, ми все звели до того, що хто голосніше крикне "геть корупцію" той і молодець. Але ж знаємо з народної мудрості, хто голосніше за інших кричить "тримай злодія!"

Я пам'ятаю, як боролися проти компартійної пайки, і перемогли. Потім переможців звинувачували у дрібних пільгах, і їх перемогли. Наступних правдоборців вже звинувачували у приватизації, а їх наступники-антикорупціонери впроваджували "схеми", проти яких повстали і запровадили щось ще крутіше...

Дрібних злодюжок, змінили більші, а їх мільйонери, а тих - мільярдери..

Може досить? Може досить боротися з корупцією? Може просто потрібно дивитися як хто працює, наскільки якісно і ефективно робить свою роботу.. А корупціонер за замовчуванням рідко ефективний буває. Я бачу наразі тільки такий рецепт. Старі рецепти, як то: підсилення правоохоронних структур, впровадження усіляких форм контролю і тп, громадська активність - так результату і не дали.
Точніше дали, чого ж ні! Адже тепер ми спокійні - знизу вже не постукають!