Форум Рідного Міста

Завернуло на коротше

Андрій Пелещишин - 25-6-2007 у 14:25

Перейшли вже день літнього сонцестояння, дні будуть коротшати.
Не скажу, що мене це засмучує. Помітив (ІМХО), що довгі дні виснажують - вони немов би допінг, довше сидиш на роботі, більше працюєш. А потім все віддається.
Ну і нарід (підлітки) у нас зовсім на вечірньому гулянні вже посунувся. Повилазять в 23-00 і до 2-ї ночі шумлять, гульбанять, слухають Сердючку.
Потім зранку сідаєш у маршрутку - таке враження що купа "зомбі" їде - очі напухли, голос сів і тп.

Юрій Сєров - 25-6-2007 у 14:40

Помічаю це лише восени, коли темніти починає дуже скоро.

Іван Лихобор - 25-6-2007 у 14:46

І маленькі дітки також у дворі бавляться ген аж до півночі - батьки дозволяють? Чи просто то так нормально?
Свого часу нас, з нашого покоління, батьки, як но добре вже ся смеркло, зараз заганяли додому - нема чого по ночах лазити!

Але оте "бавляться" - то м'яко сказано. Радше горланять, кричать, як навіжені, копають м'яча на проїжджій частині, одне одного штуркають, плюються, подекуди б'ються, матюкаються - одне слово, маленькі дикуни...
Маленькі дикуни великих дикунів?

Наша баба таких нечемних хлопчурів називали (та й називає) по-своєму - гайдури.

І то правда, п. Андрію - як настає вже глупа ніч, то аж тоді все заспокоюється...

Tempika - 25-6-2007 у 15:58

..у нас під вікнами взагалі облаштували столик.. і сидять там з пивом до третьої ночі, смажать шашлики, що неможливо вікно відкрити... слухають музику і ржуть як коні... навіть не знаю, що робити, куди скаржитися :o

Андрій Пелещишин - 25-6-2007 у 16:13

Цитата:
Помічаю це лише восени, коли темніти починає дуже скоро.

Добре це вже помітно за місяць.
А зараз ще наклалися закінчення сесії та випускні. Молодь, що звільнилася від соціальних пут, розслабляється (перед тим, як навісити собі ще більші :baddevil: )

Цитата:
..у нас під вікнами взагалі облаштували столик.. і сидять там з пивом до третьої ночі, смажать шашлики, що неможливо вікно відкрити... слухають музику і ржуть як коні... навіть не знаю, що робити, куди скаржитися

Подібна ситуація. Поряд з підїздом - цілодобовий магазин (єдиний в районі). От навколо нього життя і вирує.

Юрій Сєров - 25-6-2007 у 21:56

Цитата:
Подібна ситуація. Поряд з підїздом - цілодобовий магазин (єдиний в районі). От навколо нього життя і вирує.

А що зробиш. Таке життя: розвага з напиванням коштує значно дешевше, ніж будь-яка інша. А відповідно стає доступніша.
Піти в басейн - 22 грн, кіно: 25-30, пограти у футбол: 15-20.
В театри, музеї, органні зали ходити стало немодно. Та й театри не завжди дешеві. Мабуть лише у нас кіно і басейн коштують дорожче ніж пляшка горілки.
Боулінги, концерти і т.п. - ще дорожче.
От і виходить: мажори - в мілєніум, мінори - в кіоск за пляшкою.
Проблема звісно глибша, але частково зводиться до грошей. Чи можливо я помиляюся?

p.s. Перепрошую за повний офф-топ.

rost - 25-6-2007 у 22:07

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Мабуть лише у нас кіно і басейн коштують дорожче ніж пляшка горілки.

В Канаді на пляшку горілки можна 3-4 рази сходити в басейн, 2-3 рази в кіно, але на театр чи концерт, то треба з 2-3 пляшки.

Юрій Сєров - 25-6-2007 у 22:37

В театри підлітки дуже і не ходять. Я просто як приклад навів. Тенденція все ж прослідковується. :(

І все ж я більше схильний думати, що причина заміни "культурне_дозвілля" на алкоголь лежить глибше ніж ціни. Хоча вони також суттєво впливають.

rost - 25-6-2007 у 22:52

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
В театри підлітки дуже і не ходять. Я просто як приклад навів. Тенденція все ж прослідковується. :(

І все ж я більше схильний думати, що причина заміни "культурне_дозвілля" на алкоголь лежить глибше ніж ціни. Хоча вони також суттєво впливають.

Напевне впливають, але не дуже суттєво, і ціна на горілку то не основний чинник. В "благословенні радянські часи", горілка була дорожча від усіх перечислених розваг, а п'яне ремигання в дворах і на вулицях y цей період теж звучало до 2-ї ночі.

Рост - 25-6-2007 у 23:33

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
..у нас під вікнами взагалі облаштували столик.. і сидять там з пивом до третьої ночі, смажать шашлики, що неможливо вікно відкрити... слухають музику і ржуть як коні... навіть не знаю, що робити, куди скаржитися :o

Як куди? Заяву в міліцію, мовляв, прошу коней на іподром відправити...

Юрій Сєров - 26-6-2007 у 00:08

Цитата:
В "благословенні радянські часи", горілка була дорожча від усіх перечислених розваг, а п'яне ремигання в дворах і на вулицях y цей період теж звучало до 2-ї ночі.

Не пам'ятаю. :)
Можливо, це особливості національного відпочинку? :o :D:D:lol:

Тарас Сокальський - 4-7-2007 у 20:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
..у нас під вікнами взагалі облаштували столик.. і сидять там з пивом до третьої ночі, смажать шашлики, що неможливо вікно відкрити... слухають музику і ржуть як коні... навіть не знаю, що робити, куди скаржитися :o

Як куди? Заяву в міліцію, мовляв, прошу коней на іподром відправити...

Краще на свої сили покладатися. Шланг у вікно, покропити -- іржати перестануть 100%
А столик перенеси під вікно батькам когось з них.

Олексій Мачехін - 5-7-2007 у 13:41

А мені довгі дні дуже подобаються, дуже. І сумно коли повертає на осінь.

Андрій Пелещишин - 22-12-2007 у 21:35

Ну от ми і дочекалися найдовшої ночі

Hanor Narasson - 23-12-2007 у 12:33

Цікаво, чи буде демографічний сплеск у відповідному часі? :cool:

Юрій Сєров - 24-12-2008 у 16:17

Сьогодні день уже довший. Правда це не надто помітно :)

Demyan - 24-12-2008 у 16:21

УРА

Горват Корнелія - 24-12-2008 у 22:36

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Сьогодні день уже довший. Правда це не надто помітно :)




Та нє-є... 3 або 4 дні стоїть на місці...

Юрій Сєров - 20-3-2009 у 16:36

Завтра буде порівну дня і ночі :)

Ярема П. - 20-3-2009 у 19:45

А поспоримо, що це буде лиш один момент, коли день зрівняється з ніччю? :D

Юрій Сєров - 20-3-2009 у 19:48

А восени хіба ні?

Ярема П. - 20-3-2009 у 19:56

Два моменти :P

Андрій Пелещишин - 23-6-2009 у 20:26

Прийшов час наступного циклу. Починаємо готуватися до зими :)

Юрій Сєров - 23-6-2009 у 22:21

Ой ні. Наразі готуємося до літа, кажуть, після Івана нарешті буде погода! :)

Андрій Пелещишин - 22-6-2010 у 14:03

Як не дивно, але таки знову завертає на коротше ....

Андрій Пелещишин - 24-9-2010 у 21:44

Вчора було осіннє сонцестояння. Почалася астрономічна осінь.
З цієї нагоди наші колеги-геодезисти зробили нам екскурсію на дах головної будівлі Політехніки і в її астрономічну лабораторію. Дякую їм :)
Краєвид там надзвичайний...

Андрій Пелещишин - 23-12-2010 у 13:51

Усе, знову завернуло на довше. Зразу настрій піднявся :)
З новим, астрономічним, роком! ;)

Юрій Сєров - 23-12-2010 у 14:33

Ще не відчув...

Demyan - 24-12-2010 у 08:50

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Ще не відчув...

+1
ледве встав сьогодні...плюс на вихідних буде суттєва зміна погоди думаю ще гірше буде.
Але психологічно це добрий період, зараз будуть свята вони проходять швидко, а після 10 січня вже троха буде відчуватися. :sing:

Андрій Пелещишин - 22-6-2011 у 19:54

Ну от, ще один сонячний цикл замкнувся

Андрій Пелещишин - 22-6-2013 у 11:39

Сьогодні найдовший день у році. Та ще й спекотний видався.

Андрій Пелещишин - 24-12-2013 у 23:02

Почався новий астрономічний новий рік, дні стають довші! :)

Петро Гонсалес - 25-12-2013 у 16:45

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Почався новий астрономічний новий рік, дні стають довші! :)

… але не тепліші. Враховуючи інерційність нагрівання і охолодження твердої земної поверхні, максимуми і мінімуми температури мають місце десь за місяць відповідно від літнього і зимового сонцестояння. Тобто мінімум температури повітря, чи максимум охолодження земної поверхні, припадає на другу половину січня. Як відомо, саме Сонце, сонячне проміння не нагріває повітря, а відбиваючись від земної чи водної поверхні, змінюючи довжину хвилі, з яким „било” на Землю, вже аж тоді оте відбите тепло нагріває повітря.

А на морі, у морському кліматі, те саме відбувається із запізненням у 2 місяці: вода, а надто солона морська, має більшу за повітря теплоємність, тому вона ще довше нагрівається і охолоджується. Не дивним є той факт, що максимум температури води у Середземномор’ї припадає на початок осені, і далі вода повільно вистигає аж до кінця року, і мінімум її температури припадає на лютий-початок березня.

Кліматичні дані для помірно-континетального Харкова і суто морських Азорських о-вів.
Kharkiv_climate_data.jpg - 66kB Horta_Azoren_climate_data.jpg - 66kB

Річний хід температури поверхні води для Коста-Поненте поблизу Палермо, Сицилія.
Ponente-Sicily_SST.jpg - 56kB

Dmy - 25-12-2013 у 19:20

Та ясно, що не тепліші. Сонце - на літо, зима - на мороз. Щось таке.
Хоча наразі й не помітно.

Андрій Пелещишин - 22-6-2014 у 18:59

Знову пройшов рік..
Літо наразі якесь не літнє. Певно спеку пересунули на пізніший час

Петро Гончар - 23-6-2014 у 09:20

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Знову пройшов рік..
Літо наразі якесь не літнє. Певно спеку пересунули на пізніший час

Ну, за народними прикметами, з 25 червня відбувається поворот: сонце на зиму, а літо на спеку. Так що, дожидайте! :)

А літо-2014 або наступне може стати аномально спекотним.
http://www.gismeteo.ua/news/klimat/8324-leto-2014-ili-sleduyuschee-...


Вадим Кущ - 27-6-2014 у 12:20

люблю коли день збільшується, а коли йде на спад в перші дні якось і настрій гіршає!