Форум Рідного Міста

Хочемо одружитись у Львові, допоможіть спланувати цей святковий ден...

Марина Яницька - 2-7-2007 у 15:01

Всім доброго дня!

Я сама киянка, а хлопець із Рівненської області. Так чудово склалась доля, що ми зустрілись, покохали один одного і тепер плануємо одружитись. У мене була мрія одружитись саме у Львові і мій наречений теж підтримав це прагнення, так як ваше місто полюбили з першого погляд. У місті були не раз, але коли почали планувати урочистий день, трошки збентежились, з цього приводу мої питання:

1) у якому загсі краще розписуватись?
2) чи вінчають, якщо день весілля припадає на Успенський піст
3) як краще спланувати день: які місця відвідати, де виходять найкращі фотографії
4) у якому недорогому, але вишуканому ресторані влаштувати святкову вечерю
5) які є непогані салони весільних суконь:rolleyes:

Розумію, що питань багато, але ми на ці вихідні вже збираємось їхати до Львова і подавати заяву, одразу б хотілось домовитись про вінчання і ресторан.
На другий день весілля ми плануємо виїхати на природу. можливо хто порадить затишне нелюдне місце, бажано з озером чи річкою, де можна скупатись.

Буду дуже вдячна за будь-яку інформацію.;)

Ярема П. - 2-7-2007 у 18:26

Ви спочатку приїдьте до Львова і подайте заяву - побачимо що вони (в загсі) Вам заспівають. Як будете мати дату, то тоді шукати на ту дату ресторан. Церква теж може заспівати ходити на якісь навчання і таке подібне, треба теж домовлятися... Решта все опціональне, я б казав заздалегідь визначити місця де б самим хотілося сфоткатися і там фотатися. А стандартні місця і так всі знають.

Тарас Гулка - 2-7-2007 у 19:07

Стосовно ЗАГСУ - тут звичайно мінінгіт дикий. Приїхати треба у визначений день, щоб записатися на певне число. В протилежному випадку можуть відмовити.
Правда є ще варіант викликати працівників загсу, наприклад, в ресторан і там провести церемонію.
Ресторанів є дуже багато - питання на скільки людей і за які гроші. Дуже популярний на Високому Замку.
Ще є не погані у гуцульському стилі (наприклад, Гуцульська Гражда на березі озера - мені дуже подобається)

Вінчання в піст - ну не знаю. Думаю, що відмовлять. Навчання при каталоцьких церквах обов'язкове, але можна принести довідку, що проходили це навчання при іншій церкві (наприклад в Київі)

Фоткаються в нас або в Стрийському парку, або (тепер популярніше) на площі Ринок і в Італійському подвір'ї.

Стосовно салонів, то зверніть увагу на салон Оксани Мухи (ще відомий, як ГалвВестМода). Кубіта вважається однією з кращих дизайнерів весільних суконь у Європі. Її салони є по всьому світі. Колекції (і відповідно можна щось вибрати) можна подивитись тут http://oksana-mukha.com Там є і координати.

Hanor Narasson - 2-7-2007 у 20:05

Cвого часу один священник сказав мені, що канонічне право не виключає вінчання в піст, навіть у Страстну П'ятницю, але повинні бути для цього вагомі причини (одне з пари при смерті, або мужчину рекрутують до війська). ІМНО у молодих людей їх немає.

Hanor Narasson - 2-7-2007 у 20:08

Крім того, раніше в законі була норма, що подати заяву у ЗАГС можна за місцем проживання одного з пари. Не певен, що вона відмінена.

Андрій Пелещишин - 2-7-2007 у 20:24

Львів гарне місто. Але, направду, я би радив таки одружитися десь дома, а потім приїхати сюди у весільну подорож. Інакше можете успішно зіпсути і одне і друге (весілля та поїздку). Принаймні розписку взяти в себе.
Хоча, ще багато залежить від того, скільки ви готові потратити на організацію весілля.

Odarka - 2-7-2007 у 20:52

Так, давайте без фаталізму!!!!!!!

Із Загсом я вам допоможу, у мене там тітка працює.
Щодо церкви, я вінчалася у Домініканах, можу також вас направити там до знайомого священника.

Гарні місця у Львові - це площа Ринок, Шевченківський гай...та у нас їх купа.
Якщо щось то звертайтеся. Допоможемо.

Мрії повинні збуватися!

Odarka - 2-7-2007 у 20:55

Найкраший весільний салон - це Людмила на вул. Івана Франка, там і ціни людські. Сама там ШИЛА свою весільну сукню, бо інші весільні салони мені відмовили через нестандартну фігуру.

Юрій Сєров - 2-7-2007 у 21:37

Мрії повинні збуватися, але підтримую Андрія. Як мінімум, розписатися, варто на місці. Щоб не робити собі купу проблем.
Та й в процедурі розписки (з моїх спостережень) романтики мало.:)

Андрій Пелещишин - 2-7-2007 у 22:23

Колись як розписку робили в палаці Потоцьких, то звичайно було досить мило. Ну і прямо в центрі. А тепер - трохи не те..

Demyan - 3-7-2007 у 07:43

Скажу і своє дещо.
1. Визначитися з датою, якщо в Загсі проблем не буде - тоді все добре, інакше якщо в пік весіль - тре або знайомства або з самого ранку чергу займати і то не відомо.
2. В церкві якщо не буде багато шлюбів - можна домовитися легко.
Як на мене найоптимальніший варіант - десь година 11-12 ЗАГС, потім десь 13-14 шлюб, потім гостей (якщо їх багато) - відправляти в ресторан, а далі самим їхати фотографуватися, щодо фотографій - візміть фотографа і оператора зі Львова, вони вас самі будуть водити і казати що де як робити щоб вийшли гарні фото.
Ресторани - залежно від кількості людей і фінансів, я робив - було по 65 грн з "чоловіка".
Якщо позволяють фінанси - можна пошукати у Львові людину яка тим займається, заплатити їй сказати що ви хочете і як - вона все організує і всюди побігає за вас і про все домовиться.

Odarka - 3-7-2007 у 10:26

65 грн. з чоловіка? Гм. цікаво, де такі ціни були?

Менше ніж за 120 на чоловіка я не знаходила.

Demyan - 3-7-2007 у 11:22

це було рівно два роки тому, кафе від А до Я - по вул. Джерельній там зробили ремонт, досить гарно, готують теж смачно. Є два зали один здається на 40 інший на більше людей.

Hanor Narasson - 3-7-2007 у 19:57

Між-іншим, я згадав, щоб взяти шлюб не в своїй парафії мають бути також поважні причини і дозвіл декана.

Павло Жежнич - 3-7-2007 у 21:22

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марина Яницька
1) у якому загсі краще розписуватись?

Вам варіантів не дадуть - міський загс по вул Франка.
Цитата:

2) чи вінчають, якщо день весілля припадає на Успенський піст

Я б не організовував весілля в день посту.
Цитата:

3) як краще спланувати день: які місця відвідати, де виходять найкращі фотографії

Все залежить від вподобань і часу. Фотки виходять добре всюди:) - площа Ринок, Оперний театр, стометровка, стрийський парк, Шевченківський гай і т.д. В стрийському парку майже кожна молода пара вважає за потрібне сфотографуватися на містку.
Цитата:

4) у якому недорогому, але вишуканому ресторані влаштувати святкову вечерю

На яку кількість людей? І чи сумісні ці вимоги?
Цитата:

5) які є непогані салони весільних суконь:rolleyes:

А можливо краще підбирати салон поближче до місця проживання і не їхати до Львова спеціально за сукнею?
Цитата:

Розумію, що питань багато, але ми на ці вихідні вже збираємось їхати до Львова і подавати заяву, одразу б хотілось домовитись про вінчання і ресторан.

Не рекомендую призначати дату весілля в день посту.
Цитата:

На другий день весілля ми плануємо виїхати на природу. можливо хто порадить затишне нелюдне місце, бажано з озером чи річкою, де можна скупатись.

Боюсь що безлюдних озер поблизу Львова, до можна скупатися, нема:(. А відповідні річки треба шукати на відстані напевно щонайменше 50 км.

Odarka - 3-7-2007 у 21:46

купатися в день весілля, це круто, хіба не робити зачіски та макіяжу:)))
до Стрийського парку я б не радила йти, це така "совдепівська традиція".

Юрій Сєров - 3-7-2007 у 21:53

Скупатися можна в Стрийському парку. З лебедями. :) Точно запам'ятаєте на все життя :)

А якщо серйозно, то, не ображайтеся, але в Наполеона і Гітлера, імхо, плани були скромніші і реалістичніші. :)

Demyan - 4-7-2007 у 07:39

Якщо це у вас не тільки мрії а й реальні бажання які здійсняться - то це супер, а якщо ви просто помріяти взнати а потім кинути все - то я б тоді взагалі не починав.
Знайти можна все і навіть скупатися можна - наприклад як їхати до миколаїва біля Бродок є озеро, там і мангали в лісі і озера - правда холодне, але коли я там не буваю - людей завжди мало( набагато менше ніж в інших водоймах), окрім того є багато всяких приватних садиб, для молодих рекомендую - базу відпочинку Узлісся, там навіть здається є номер для молодих точно не памятаю, але там дуже гарно, озеро гарне - а посеред нього на "островку" - баня.
А коли у вас весілля?

Марина Яницька - 4-7-2007 у 10:59

Весілля ми плануємо на 25 серпня. Кількість людей обмежена: батьки, брати сестри, ми і друзі - всіх біля 15 осіб. Виходить саме в піст, то вже вирішили вінчання відкласти на пізніше і провести у нареченого на Рівненщині. З загсом ніби вже домовились, дякуючи Одарці ;) і можна розписуватись незалежно від місця прописки.
Лишилось спланувати дозвілля.
Дякую Тарасу за сайт - сукні чудові, взнати ще б їх приблизні ціни. У Києві на гарні сукні ціни високі, а дешеві і даром не потрібні.
Ще виникло нове питання:
- чи треба нам авто, щоб потрапити з готелю у Палац, а потім по мальовничим місцям? Бо, наскільки я пам'ятаю, ми центр міста обходили за півдня. Чи не буде це фізично важко?
Якщо все-таки брати авто, то хотілось би, якщо це не дуже дорого, чайку кабріолет - підкажіть, що зазвичай у вас орендують на весілля і приблизні ціни.
На ресторан ми плануємо $30-40 на людину, якщо вийде дешевше при непоганому обслуговуванні, будемо тільки раді.
Фотографа і оператора збираємось везти з собою: мій рідний брат і подруга дуже захоплюються цією справою :)
На природу плануємо на другий день, тому не думаю, що буду вдягати сукню, робити зачіску і макіяж - ми взагалі туристи, любимо ваші Карпати і природа можливо нам навіть важливіша за ресторан. Дуже сподобалась ідея Дем'яна про базу відпочинку у лісі, було б зручно і поселитись там і святкову вечерю зробити і другий день провести, якщо є якісь контакти, пишіть, буду вдячна.

Всім ще раз дуже дякую за допомогу, до Львову ми приїздимо у обід в суботу, будемо вже про все дізнаватись згідно вашої інформації і замовляти.;)

Demyan - 4-7-2007 у 11:24

1. Про базу - там все є, якщо таке не підходить можна знайти інше і дешевше, однак мені там найбільше подобається http://www.baza.lviv.ua/, можливо і якщо вдасться домовитися про банкет там же.
2. Авто треба однозначно. Ціни різні - можна взяти просто таксі на весь день, можна домовитися і про бусіки і про мерседеси, ціни дуже різні в середньому 20 у.о. година. Бажано всетаки мати людину яка все це покаже і розкаже.
3. З ресторанами тре поспішити я робив в липін весілля, в квітні-травін дуже багато ресторанів просто були вже зайняті.
4. Якщо вам подобаються гори я б взагалі скажімо в Славському на якійсь базі (після розписки і знімків) поїхав би туди і там би святкував. (гарний ресторан Святослав -в Сколе).

Demyan - 11-7-2007 у 08:19

Що ж на скільки мені відомо організація і планування весілля у Львові майже відбулася. Такщо RESPECT Марині і її нареченому за те що приїхали до Львова, все домовлялися навіть ходили пішки з Пустомит до Озерного краю! Отак! Так що якщо поставити ціль перед собою то можна досягнути незважаючи на труднощі.

Марина Яницька - 11-7-2007 у 08:48

Чесно кажучи, без вашої допомоги у нас би нічого не вийшло. За два дні перебування у Львові ми подали заяву ( у неприйомний день!!!!), замовили житло на 15 чоловік, замовили ресторан, бусик, а вже у Києві по телефону домовились із перукарем, авто для молодят, прикрасами із квітів на машину...і це все за пару днів з ваших наводок, порад, контактів. Ще лишився кусок роботи, який тре зробити у Києві: сукня, костюм, різні весільні дрібнички. Ми запросили вже гостей на весілля, бо довго тримали у таємниці наш план, але всі були у захваті саме від такого незвичного сценарію. ;)

Ярема П. - 11-7-2007 у 08:57

Я знімаю капелюх перед нареченими!!!

Ярема П. - 11-7-2007 у 09:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марина Яницька
і можна розписуватись незалежно від місця прописки.


Це дійсно так????

Odarka - 11-7-2007 у 10:12

Дійсно, так, якщо маєш в Загсі знайомих:))

Ярема П. - 11-7-2007 у 12:26

Це називається прописку скасували...

Марина Яницька - 11-7-2007 у 16:18

Якби не можна було розписуватись у інших містах України, тоді б передача «Весілля за 48 годин» була протизаконною, - як влучно підмітила вчора моя сестра ;)

Марина Яницька - 11-7-2007 у 16:25

А якби не Одарка, ми б взагалі могли не їхати до Львова, і всі інші плани ставали б неактуальними. За нами борг ;)

Ярема П. - 12-7-2007 у 13:13

Так все таки, можна чи не можна, і де про це написано?

Віталій Корнілов - 15-7-2007 у 18:08

Поважні люди міста Львів, прошу у вас допомоги, тому що других інстанцій в мене нема! Я зі своєю дівчиною дуже хочу одружитись у вашому місці (самі перебуваючи на другому кінці країни, в м. Суми) Для цього в нас все вже є! Тільки якби зробити так щоб в час коли ми к вам приїдемо наша заява про бажання одружитись була РАГСі ( а приїхати мі збирались з 5 серпня)! Будь ласка допоможіть, чи підкажіть! З величезною повагою Віталій Корнілов

Володимир Новак - 11-9-2007 у 07:56

Дякуючи Богу і всім вам, у нас все вийшло як найкраще. Фото тут: http://novak.io.com.ua/album57953

Наталія Золотухіна - 11-7-2014 у 09:03

Доброго дня! Мы також мріємо одружитися в вашому місті, ми з Сумської області.Та не знаємо за скільки місяців краще подавати заяву. Якщо ми плануємо весілля на перші числа жовтня. То яка процедура подачі, можно записатися (забранювати) день подачі заяви через інтернет, щоб ми приїхали на один день:
-подали заяву;
-домовились з рестораном, квартирою;
-поговорили з фотографом;
Може хто з власного досвіду щось підскаже?
Будемо дуже вдячні))))

Юрій Марків - 11-7-2014 у 18:39

Цитата: Початково розміщене учасником Наталія Золотухіна  
не знаємо за скільки місяців краще подавати заяву.
...
на один день:
-подали заяву;
-домовились з рестораном
...
Може хто з власного досвіду щось підскаже?


Кафе і ресторани у Львові на таку подію потрібно резервувати десь за пів року до дати. А заяву подавати можна за два місяці, не раніше - принаймні в центральному РАЦСі. Тому приїхати на один день мабуть не вийде, потрібно буде приїжджати як мінімум декілька разів.