Форум Рідного Міста

Обливаний понеділок - свято Воскресіння чи день усіх дурнів і рагулі...

Юрій Сєров - 8-4-2010 у 11:17

Резонансу в мережі набуло святкування цьогорічного "обливаного понеділка" у Львові.

Ось що пише про це свято Вікіпедія:
Цитата:
Обливати когось або самого себе водою на Великодньому тижні — це стародавні звичай, що стоїть у зв'язку з весняним очищенням водою. Цей звичай існує або донедавна існував і в інших европейських народів. Так, серби у Великодню суботу обливавать водою будинки, в яких живуть, вірячи, що цим вони виганяють «нечисту силу». А в першу п'ятницю після Великодніх свят вони обмиваються «омахом» — водою з-під млинового колеса; при цьому вони ще кладуть у воду великоднє яйце і зілля - «милодух» або взагалі квіти. У Боснії в цей день купаються в джерельній воді.


Але, наших "застав Богу молитися".
Одна справа дотриматися традиції, а зовсім інша - облити людину з ніг до голови, ще й побити :mad:

І це були не веселощі, а якась садистська жорстокість.

Можете переконатися:
http://life.pravda.com.ua/surprising/4bbaf12b2d9cc/
http://zik.com.ua/ua/news/2010/04/08/223891
http://trinixy.ru/43837-mokryj-ponedelnik-25-foto.html

У понеділок було досить прохолодно - і до серйозної хвороби недалеко.

Фотографам також скажу своє "фе". З деяких знимок очевидно, що людині треба допомогти, захистити від зграї малолітніх рагулів, а вони стоять і знимкують, як малалєтки обливають з відра дівчат і задирають їм спідниці.

Юрій Сєров - 8-4-2010 у 11:19

Вкотре переконуюся, що на свята треба їхати зі Львова чимдалі.

Андрій Пелещишин - 8-4-2010 у 11:48

Як це не сумно, я вже багато років маю за правило в дні свят та футбольних матчів в центр міста не відвідувати.

А міська влада мала би дати чіткі інструкції ППСникам щодо захисту людей від таких "традицій"

Катерина Слобода - 8-4-2010 у 16:25

І більшість "жертв" жінки...бо облили б отак чоловіка, то раз би може обійшлося, а другий би дістали по писку і забули б ті дурні забави...

Катерина Слобода - 8-4-2010 у 16:27

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Як це не сумно, я вже багато років маю за правило в дні свят та футбольних матчів в центр міста не відвідувати

а куди ж тікати на Євро 2012 ??? В гори прийдеться до когось проситися :)

Соломія Федушко - 8-4-2010 у 16:35

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Вкотре переконуюся, що на свята треба їхати зі Львова чимдалі.

Не раджу, я ось намагалась :lol: У Львові хоч з малих ємкостей обливають :D
Та й гріх, Вам чоловікам, жалітись! Вірно Катерина каже, що в більшості жертви цих "жартів" - жінки.

Катерина Слобода - 8-4-2010 у 17:11

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Вкотре переконуюся, що на свята треба їхати зі Львова чимдалі.

А Ви думаєте, що за Львовом не обливають? :saint:

Юрій Сєров - 8-4-2010 у 23:04

У такі дні концентрація не надто вихованих людей на метр квадратний у Львові зашкалює.
Особливо в дні міста, а особливо День Незалежності.

Марія Павлюх - 9-4-2010 у 11:04

Дуже прикро, що влада і міліція допустила такий безлад і хуліганство у Львові. У всьому має бути міра. Так зпоганити Великдень :mad:

Demyan - 9-4-2010 у 11:39

Таке варження що це вперше трапилося і всі тут здивовані :o
Це було є і буде завжди. Чому? Бо це ми, і такі в нас думки, така влада, такі люди і діти.
В дитинстві теж так робили ще й зі шлангу поливали - тоді подобалося таке, зараз звісно подорослішав і не розумію того і звісно не дуже одобрюю.
Але з іншої сторони сам таким був. :D
Влада, міліція - а що робити? Хуліганство? Потерпілі є? заяви є? тим більше більшість там неповнолітні. - схопивши пару таких хуліганів - стільки буде мінінгіту і ще й доказати треба.
Ще коли я це робив і зараз бачу - розумні дівчата в цей день не підуть на прогулянку, а йдуть ті які хочуть того, таких процентів 70-80, інші яким необхідно піти і вийти десь попросять когось з чоловіків супроводжувати.
Щодо туристів - в кожній країні є свої такі "причуди", такі шо так достають - але нічого туристи їздять туди. Для прикладу Єгипет та Туреччина...:lol: там багато чого стається кожен день бо такі вони араби, що ж зробиш :)

Марія Павлюх - 9-4-2010 у 11:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan

Влада, міліція - а що робити? Хуліганство? Потерпілі є? заяви є? тим більше більшість там неповнолітні. - схопивши пару таких хуліганів - стільки буде мінінгіту і ще й доказати треба.
Ще коли я це робив і зараз бачу - розумні дівчата в цей день не підуть на прогулянку, а йдуть ті які хочуть того, таких процентів 70-80, інші яким необхідно піти і вийти десь попросять когось з чоловіків супроводжувати.

Demyan, людей обливають відрами холодної води, завдають моральної і матеріальної шкоди, а міліція не повинна втручатися? :mad:

Demyan - 9-4-2010 у 12:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Марія Павлюх
Demyan, людей обливають відрами холодної води, завдають моральної і матеріальної шкоди, а міліція не повинна втручатися? :mad:

Прошу дуже - завдали матеріальної і моральної шкоди - пишіть заяву, підійдіть до того міліціонера який там стоїть і нічого не робить, напишіть в заяві що такий то і такий нічого не робив коли мені завдали збитку....
Або ж навіть без того ящко таке сталося - звоніть в гарячу лінію міліції -кажіть я стою тут стоїть патруль зі мною зробили це і це а патруль нічого не вдіє. Хтось з "облитих" зробив так? думаю що ніхто. Тоді питання в чому проблема? Притензій ніхто не дає значить всім це подобається...а писати на форумі і нічого не робити - це так для відмазки.

Андрій Пелещишин - 9-4-2010 у 12:08

Це правильно. Але ми всі напевно розуміємо, що міліція сама також повинна проявляти ініціативу. Тим більше, коли можливо, треба затримати хулігана, запобігти сутичці тощо.

Соломія Федушко - 9-4-2010 у 18:03

Ось що цього року творилось 5 квітня! Звіринець та й годі!!!
http://fishki.net/comment.php?id=67616

Андрій Пелещишин - 9-4-2010 у 18:40

Цитата:
Ще коли я це робив і зараз бачу - розумні дівчата в цей день не підуть на прогулянку, а йдуть ті які хочуть того, таких процентів 70-80, інші яким необхідно піти і вийти десь попросять когось з чоловіків супроводжувати.

По знимках видно, що супровід чоловіків далеко не завжди ставав у допомозі.
От там якогось чоловіка взагалі в живіт ногами б'ють. Видно, він не був у захопленні від обливання.

Andreas - 10-4-2010 у 01:05

А знаєте що я згадав? В останній рік мого перебування у Львові (2004-й) на обливаний понеділок по місту (принаймі в Личаківському р-ні і в центрі) ходили міліцейські патрулі (по двоє), було їх більше, ніж звичайно і "роззброювали" потенційних хуліганів. Кожного, в кого була якась ємність з водою зставляли виливати ту воду просто на газон чи тротуар. Не подобається? Ну то пиши заяву в прокуратуру про порушення права людини ходити по вулиці з відром води.
Так от, як виявилося, підліткам дуже швидко набридало бігати весь час по воду, щоб потім її виливати.
Повторюю, патрулів було більше, ніж зазвичай, мобілізували школу міліції, здається, інститут внутрішніх справ і ще когось там. Задача була поставлена конкретна - "боротьба з водою". Письмових заяв чи скарг від громадян не чекали.
Просто діяли.

Андрій Пелещишин - 15-4-2011 у 20:46

Скоро Великдень, а, відповідно - новий обливаний понеділок. Може минулорічний шум трохи чогось навчив міську владу? Побачим... Але думаю, без потреби краще в центр міста не ходити :(

Юрій Сєров - 16-4-2011 у 18:25

Думаю, що не навчив. Краще не ходити дівчатам :)

Катерина Слобода - 16-4-2011 у 18:29

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Сєров  
Думаю, що не навчив. Краще не ходити дівчатам :)

:lol::lol::lol:
уявляєш зразу ситуацію- понеділок настав, і жодної представниці прекрасної половини людства на вулицях міста :lol: , цілий день, брр... ;)

Юрій Сєров - 16-4-2011 у 18:59

Як варіант протесту проти рагульства - дуже навіть непогана думка. Може б і висновки дехто зробив.

Юрій Сєров - 7-5-2013 у 22:20

Наша пісня гарна, нова...
http://dyachyshyn.blogspot.com/2013/05/2013-wet-monday-2013.html

Знову те саме. Включно з побиттям правоохоронців. "Завжди вірні" організатори цього "свята"... :mad:

Андрій Пелещишин - 8-5-2013 у 07:45

Нда.. Люмпен торжествує. А до Воскресіння Господнього воно якийсь стосунок має? Певно молитву за столом казали і ці поливальники, і навіть паску свячену їли.

А от телеканал ЗіК піарить цю традицію http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3WIpjFM-...

Юрій Сєров - 14-5-2013 у 14:53

Нагорода знайшла свого героя:
http://www.pravda.com.ua/news/2013/05/14/6989794/

Андрій Пелещишин - 14-5-2013 у 20:15

Я так розумію, що підстави для такого звинувачення в бік фаната є?
Узагалі, яке має відношення святкування Великодня до футболу? У чому "завждивірність" цих людей? Це реальна ганьба для нашого міста.

Юрій Сєров - 14-5-2013 у 20:33

Цитата:
Я так розумію, що підстави для такого звинувачення в бік фаната є?

Судячи з фото, є.

Цитата:
У чому "завждивірність" цих людей?

Ходять у фансектор на "Карпати". Ну і формально керують клубом.

Юрій Сєров - 21-4-2014 у 23:19

Врешті місцева влада таки дала лад обливальникам. Принаймні цього року.
http://www.radiosvoboda.org/media/video/%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D...
http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?u_lvovi_organizovano_svyatk...
Події останніх місяців, мабуть, також позитивно вплинули.

Рост - 22-4-2014 у 11:48

Так, методи, старі, як світ. Якщо твориться свавілля, з ним не треба боротись, його потрібно очолити :)