Форум Рідного Міста

Правила використання матеріалів з Форуму Рідного Міста

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:19

Прошу використовувати цей тред для обговорення питань, що пов'язані з використанням матеріалів Форуму (див також http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1730 )

Олексій Мачехін - 11-10-2003 у 23:28

Мені неподобається 2-га стаття. І дуже.
Проте тішуся хоча б тим, що ніби можемо вплинути.

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:40

Я не бачу проблем..
Ви можете заборонити розповсюдження своїх повідомлень. Але ми повинні мати можливість копіювати повідомлення, якщо нема застережень автора. (самі ж говорили - треба вибирати кращі треди в окремий проект!). А то якже словники мови, підбірки віршів, статті. Але правило 4 все-рівно діятиме - кожен буде згадний і ніхто не посміє оскаржувати право на допис

Фактично, просто визначається режим роботи по замовчуванню. До речі, для постійного захисту повідомлень можна використати підпис.



Щодо моїх повідомлень, я не буду їх захищати за винятком окремих великих аналітичних матеріалів (і то навряд чи)

Наталка - 11-10-2003 у 23:40

Пункт 2 бентежить, але тільки на перший погляд. Така практика більшості видань (і видавництв). Я вже звикла трохи :) Втім, якщо це можливо, краще все ж інформувати дописувача про використання його матеріалів. Я думаю, це реально.

Олексій Мачехін - 11-10-2003 у 23:43

Моя думка (давайте обговоримо) - там треба додати слово "некомерційне", тобто комерційна публікація за згоди автора. І повідомлення про публікації (будь-які) робити бодай на у2у. Здається, не важко.

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:43

Я в правила добавив. Тому буде познайомлений

Але я урочисто обіцяю, що завжди поважатиму волю автора (навіть якщо він десь про забув згадати про свої права). Наприклад перепитаю по е-пошті.

А правило для мене важливе саме з огляду на те, що до деяких дописувачів просто нема можливості достукатися.. Пропадає і все. А допис доцільно в контексті зберегти... От і прислуговується п.2

Наталка - 11-10-2003 у 23:45

Так, думка хороша, Олесю, втім, і про некомерційну публікацію автор має бути проінформованим - тим же у2у, наприклад, я теж про це подумала. В кінці кінців, може, автору приємно буде, що його друкують - повинен же він про це знати, а не випадково натрапляти на свої дописи, блукаючи інтернетом :)

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:46

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Моя думка (давайте обговоримо) - там треба додати слово "некомерційне", тобто комерційна публікація за згоди автора. І повідомлення про публікації (будь-які) робити бодай на у2у. Здається, не важко.


Вже написав - і ще раз напишу - є проблема зникання автора..

Але варіант з у2у цікавий.
Типу "якщо Ви протягом 10 днів не відмовили нам у праві ... то ""


Як такий варіант щодо комерційного використання?

Наталка - 11-10-2003 у 23:47

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Я в правила добавив. Тому буде познайомлений

Але я урочисто обіцяю, що завжди поважатиму волю автора (навіть якщо він десь про забув згадати про свої права). Наприклад перепитаю по е-пошті.

А правило для мене важливе саме з огляду на те, що до деяких дописувачів просто нема можливості достукатися.. Пропадає і все. А допис доцільно в контексті зберегти... От і прислуговується п.2

Ага, ну що ж, з таким поясненням я згодна.
:saint:
Про термін - 10 днів - теж слушна думка. Це буде найліпше.

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:47

Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Так, думка хороша, Олесю, втім, і про некомерційну публікацію автор має бути проінформованим - тим же у2у, наприклад, я теж про це подумала. В кінці кінців, може, автору приємно буде, що його друкують - повинен же він про це знати, а не випадково натрапляти на свої дописи, блукаючи інтернетом :)


Якщо таке буде, то це не "заслуга" Адміністрації, а якихось плагіаторів, для захисту від яких і розроблено дані правила

Наталка - 11-10-2003 у 23:48

Так, згодна. Підписуюсь ;)

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:51

Щодо інформування.
Може ще бути проблема великої кількості дописувачів у треді. Складно всім порозсилати.

Як щодо інформування у самому треді, що використовується (принаймні для некомерц цілей)?

Олексій Мачехін - 11-10-2003 у 23:52

Щодо комерційної - мої дописи за пляшку доброго пива можете друкувати скільки завгодно, проте, думаю, не кожен погодиться.
Щодо некомерційних - при реєстрації кожен залишає є-майл. Врахувати це і дублювати на у2у та пошту. Якщо протягом 14 днів (10 робочіх) людина не відповіла - що робити? З правилами ознайомлений.

Олексій Мачехін - 11-10-2003 у 23:55

А хіба важко написати робот аби на пошту всім дописувачам треду однаковий лист зкинув?

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:56

А взагалі все це розробляється саме для того, щоби користувачі не боялися писати великі та цінні дописи

Зі свого боку обіцяю, що при порушенні прав дописувача плагіатором (наприклад хтось видасть чудові вірші наших академіків) я забезпечу постраждалого всіма доступними мені підтвердженнями авторства матеріалів

Зараз ми продумуємо недорогі але ефективні механізмом "віртуального нотарювання".

Олексій Мачехін - 11-10-2003 у 23:57

Щоб люди не боялися писати, їх мають не лякати правила :)
Мене найбільше лякає 2 пункт, хоча адмінам вірю на 200%

Андрій Пелещишин - 11-10-2003 у 23:58

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Щодо комерційної - мої дописи за пляшку доброго пива можете друкувати скільки завгодно, проте, думаю, не кожен погодиться.


Ну так якщо не погоджується - хай просто ставить підпис і все! Питань не буде.

Андрій Пелещишин - 12-10-2003 у 00:00

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Щоб люди не боялися писати, їх мають не лякати правила :)
Мене найбільше лякає 2 пункт, хоча адмінам вірю на 200%


Але це дійсно усталена практика. Наразі в нас і планів жодних немає. Так на майбутнє..

Але ми чітко дали пояснення щодо уникнення небажаного використання - Підпис.

Олексій Мачехін - 12-10-2003 у 00:00

А якщо згоден на некомерційну публікацію, проте не хоче бути "донором"?

Олексій Мачехін - 12-10-2003 у 00:02

Цілком можливо - я не орієнтуюсь у сучасних відносинах. Ще раз наголошую - я вам вірю. Але якщо робити правила, то коректні у всіх відношеннях.

Андрій Пелещишин - 12-10-2003 у 00:07

На разі підправив пункт 2. Тепер він не такий "страшний"

Щодо "донора"
Уважно прочитайте - там в правилах написано, що можуть бути додаткові умови використання замість жорсткої заборони.

Олексій Мачехін - 12-10-2003 у 00:12

Справді так значно краще. Єдине "Якщо заперечення у вказаний термін не було, Форум Рідного Міста не несе відповідальності перед автором повідомлення. "
Тут мабуть варто вказати що це атоматична згода, бо до чого тут відповідальність?
Проте варто мабуть проконсультуватись у юристів як тут краще сказати.

Дякую, щиро дякую.

Андрій Пелещишин - 12-10-2003 у 00:15

Підправив, але завтра ще подивлюся, бо пізня година і трохи "туплю"

Може 10 днів - забагато?

Олексій Мачехін - 12-10-2003 у 00:19

То буде найкраще.
10 днів? Може й багато, але якщо у людини проблеми з грошима і вона не може вийти в мережу?
Давайте 7. То не є принципово.

Нормалайзер - 12-10-2003 у 23:59

от ніби й форум непоганий... і люди пишуть розумні (чого щось придумувати, сам почав писати тут, бо води тут менше, ніж де-інде, хоч форуми ООХФІРО подобаються мені набагато більше)... Є глупство: забавка в звання: (подивився я, у лідерів - щонайменше 30 персентів повідомлень на кшалт: "дуже непогана думка", "добре" та "згідний", а то - типовий флейм), але - хай то цеха форуму. Є тут на форумах дивна річ: надзвичайно жорстка модер-активність (я - модер одного з сайтів, для мене особисто така політика є неприйнятною, але це - правила, і хай буде, якщо то - правило). Надзвичайно дивним є введення нових правил, які так чи інакше стосуються стану речей, що існував ДО ТОГО. Введенням апріорного ПРАВА публікейшену, якщо я не кажу "ні" моїх повідомлень ви порушуєте досить багацько моїх прав. Навіть декларування правил форуму, в разі чогось серйозного, не захистить вас від неприємностей, якщо хтось вирішить вам то робити. Я пишу тут. Для цього форуму. І - лише для цього. Коли я реєструвався на форумі, мене НЕ ПОПЕРЕДЖАЛИ, що можлива публікація моїх думок в пресі, в нет-виданнях етцетера. Я НЕ ЗОБОВ"ЯЗАНИЙ вносити правку в мої попередні повідомлення, бо ніде на момент моєї реєстрації про це не говорилось. Якщо це буде зроблено з 11.11.2003 - я буду про це знати, але це буде з 11.11.2003, що можна говорити про ДО ТОГО? Якщо правила тут мають силу закону, то що ж то за закон, що має зворотню дію?

Андрій Пелещишин - 13-10-2003 у 01:20

Ваші повідомлення і так могли копіюватися ким завгодно до введення цих правил. Навпаки, дані правила обмежують цю можливість.
Офф-топи в цій важливій темі прошу не розводити. Хочете покритикувати Форум - пишіть в інші теми

Volodymyr - 13-10-2003 у 11:44

е... то камінь в мій город?

Андрій Пелещишин - 13-10-2003 у 12:01

Які городи? Які камені? Не розводьте в цій темі офтопів

Volodymyr - 13-10-2003 у 12:33

справа в тому, що я розміщую поетичні та прозові твори учасників цього форуму на іншому форумі, подаючи копірайти авторів...

я б подавав і почилання на "рідне місто", але там присутні люди, присутність котрих тут особисто для мене була б не бажаною...

повірте, бачити на "рідному місті" українофобів мені абсолютно не хочеться.

Дмитро Тарасов - 13-10-2003 у 12:45

Спочатку історія. Натрапив якось на правила відомого безкоштовного хостера. У правилах зазначалось, що всі авторські права на розміщені матеріали, програмне забезпечення тощо передаються хостеру. Мені це дуже не сподобалось. Вирішив для себе, що якщо буду робити безоплатний користувачами проект то збережу авторські права за їх авторами.

Так з’явився п.1:
1 Авторські права на матеріали повідомлень належать користувачам Форуму Рідного Міста (далі Форум) – авторам повідомлень (якщо у повідомленні явно не зазначено іншого автора).
Якщо подивитись подібні інтернет ресурси, то Ви легко не знайдете спробу адміністрації ресурсу явно зафіксувати та підкреслити авторські права користувачів.

Проект Форум Рідного Міста (руками та головами адміністрації :) ) надає користувачам безкоштовно ряд послуг:
Представницькі (розміщення інформації, забезпечення відвідуваності та рейтингу …)
Технічні (забезпечення доступності, швидкості …)
Соціальні (створення соціуму, залучення цікавих осіб, експертів, блокування “віртуальних хуліганів” …)
… .
Для виконання цих робіт (у т.ч. для простого розміщення у Інтернет Вашого повідомлення) адміністрація повинна мати право оперувати всіма тими байтиками, символами які і складають Ваше повідомлення. Це право має бути підтверджене користувачем при використанні Форуму Рідного Міста. Потрібність у дозволі може виникнути у багатьох випадках починаючи з резервного копіювання і завершуючи створенням сайтів – дзеркал.
Якщо користувач не підтвердив право Форуму на використання, публікацію повідомлення – значить Форум не має на це право і помідомлення не має бути збережено, показане на Форумі.

Тому пропоную для обговорення замість старого варіанту:

2 Публікацією матеріалів (повідомлень) користувач Форуму надає Форуму Рідного Міста право розповсюдження повідомлення. Про використання автор попереджається по е-майл та службу u2u. Після попередження він в 7-денний термін може заборонити використання свого повідомлення. Якщо заперечення у вказаний термін не було, Форум Рідного Міста вважає, що отримав автоматичну згоду на використання матеріалів.

новий варіант п.2.:

2 Реєстрацією та публікацією матеріалів (повідомлень) користувач Форуму надає Форуму Рідного Міста право використовувати (розповсюджувати) матеріали. Про використання адміністрацією повідомлень поза проектом Форум Рідного Міста автор попереджається по е-майл та службу u2u. Після попередження він в 7-денний термін може заборонити використання свого повідомлення. Якщо заперечення у вказаний термін не було, Форум Рідного Міста вважає, що отримав автоматичну згоду на використання матеріалів.

Перед тим як робити зауваження до наведеного варіанту, уявіть що Ви законослухняний адмін і самі будете виконувати власні правила :) . Для стимулювання уяви наведу ряд прикладів.
Приклад 1. Технічний.
Користувач набрав авторське повідомлення, натиснув “Відправити відповідь”, повідомлення передано на форум. Що робити Форуму? Надсилати запит та чекати відповідь 7 днів? Абсурд.
Приклад 2. Реальний.
Для залучення на Форум експерту з якогось питання потрібно показати роздруковані повідомлення та обговорити їх. Експерти не часто люблять читати з монітора :) . Скажу чесно, друкувати та показувати повідомлення для якого спочатку за 7 днів треба запитувати дозвіл я не буду. А якщо то був експерт з Вашого питання?
Приклад 3. Плагіаторський.
Нехай користувач А боїться адміністратора форуму Б, як потенційного плагіатора. Тому А пише статті не на форум Б, а на форум В. Форум В має СТАНДАРТНІ для Інтернету правила “копіюй якщо поставиш лінк на форум В”. Плагіатор-адмін форуму Б як і інші плагіатори (як правило не адміни :) ) спокійно копіюють статті А, навіть деколи роблячи посилання на форум В. Про авторство А дізнається лише самий стійкий – той хто зайде на форум В по посиланню.
Приклад 4. Спамерський.
Прийшов до мене спам. Спам як спам, прочитав я його тому що настроював спам-фільтр :) . У останніх рядках спаму була заборона копіювати, розповсюджувати та використовувати ці матеріали без дозволу спамера. Тобто я не маю права переслати цей спам свому знайомому, який може стати клієнтом спамера. :) Спамер розислав лист заради спаму, чи щоб його лист читали?

Чарівник з міста Гамельн - 14-10-2003 у 14:27

> справа в тому, що я розміщую поетичні та прозові твори учасників цього форуму на іншому форумі

А що за форум? Якщо не секрет :-)


Everywhere and nowhere...