Форум Рідного Міста

Христос родився!

Андрій Пелещишин - 7-1-2007 у 14:00

Вітаю всіх з Різдвом Христовим! Хай свята будуть веселі, а кутя - солодкою!
Христос родився!

Тарас Гулка - 8-1-2007 у 12:47

Христос родився!
Веселих всім свят.

А хто побував на дійстві "На Різдво до Львівського"

Я випадково попав ввечері година 10. Було дуже весело. Народ танцював і веселився на всю.

І гарячий портер йшов просто супер.

Дуже гарно все було. Гарний концерт, гарні колядки. Маса позитивних вражень.

Тарас Задорожний - 9-1-2007 у 12:30

Можу хіба приєднатись до привітань. Портера давно не пив :)

Горват Корнелія - 9-1-2007 у 20:08

Приєднуюся до вітань. Гарних свят усім! Принагідно запрошую форумчан на свято "Червене вино", яке проходитиме в Мукачеві 12-14 січня.

Горват Корнелія - 13-1-2007 у 10:24

Фестиваль вина почався. Була вчора. Вибір непоганий. Придбали гарного сухого вина (білого і червоного). Приїжджайте, не пошкодуєте. Президент також відвідає свято і вручить переможцям призи 14.01.

Андрій Пелещишин - 7-1-2008 у 11:19

Христос родився!
Веселих свят і солодкої куті!

Тарас Ільчишин - 7-1-2008 у 11:43

Хай смачна кутя удасться, хай в сім'і панує щастя.Щоб весела Коляда мир вам в хату принесла, щоб співали рано півні, щоб велися в хаті гривні.Щоб весело і багато провели Різдвяні свята!

Лєна Дадукевич - 7-1-2008 у 13:09

Усіх християн вітаю з радісним святом! Щастя, радості, посмішок, багатства! Всього якнайкращого!!!

Рост - 7-1-2008 у 15:13

Приєднуюсь до привітань.
Хочу ще від себе побажати миру, багатства душевного і друзів вірних!
Христос Рождається!

Роман Голощук - 8-1-2008 у 10:40

Бажаю, щоб разом з колядою у Вашій оселі запанувала злагода і ласка, щира Різдвяна радість.
Утішмося всі у світлу і славну днину Христового Різдва!
Христос Рождається!
Славімо Його!

tysovska - 8-1-2008 у 13:09

Христос родився!
Зичу гараздів і радості, а ще - веселих свят аж до самого Йордану!

Лєна Дадукевич - 8-1-2008 у 15:00

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Приєднуюсь до привітань.
Хочу ще від себе побажати миру, багатства душевного і друзів вірних!
Христос Рождається!

Супер! Чомусь дійсно нарід в побажаннях забуває бажати вірних друзів, а це ж така сила!!!
Приєднуюсь!:sing:;)

Станкевічас Сергій - 6-1-2009 у 09:46

Радість нині у кожній родині –
Ми святкуєм Різдво в Україні,
Тож у Києві, Луцьку, Полтаві,
У Донецьку, Одесі, Сваляві,
У Тернополі, Харкові, Львові –
Всіх зі святом! Будьте здорові!


Юрій Сєров - 10-1-2009 у 12:18

Христос народився!
Все частіше на Різдво не хрустять снігом чоботи, а хлюпають сльотавим непорозумінням. Все частіше Різдво утікає крапельками сніжинок крізь стиснені пальці – начебто було щойно крихке чудо химерно-повітряної заморозі в теплому човнику долоні і… зникло. Вологим слідом залишило по собі літеплий спогад скрижанілої казки і краплею ковзнуло долі… Щось невловимо-крихке, ажурно-витончене, те, що витає у дзвінкому повітрі січня, раптово осідає вогкою химерою при доторку до теплих і грубих, у цій своїй теплоті, рук… Воно щось втратило, наше Різдво. Воно хоче щось повернути…

Різдво вже дуже рідко пахне кутею при святвечірніх столах і затишно опливає свічкою, встромленою у гранчак з зерном. Воно вже дуже рідко шелестить золотою соломою на долівках домівок, бо сучасний ламінат – не старосвітська дошка і відмити його справа не надто вдячна. Та й де ж ти візьмеш соломи у місті!?... Блистить пластикова ялинка, чия пухнаста китиця всіляко пишніша за справжню і падає срібними пасмами блискучий «дощик» - донизу, між яскравих спалахів п’ятисотлампочкової гірлянди…

Воно стало блискучим – наше Різдво. Воно наповнилось переспівом «Джингл Беллз» і замериканізованого Леонтовичевого «Щедрика». Те – бабине і дідове – Різдво, в роззолоті пахучої соломи, що обов’язково встеляла підлогу хати, у затишному гудінні комина старої печі, все у гілочках живої ялинки з банькатими іграшками, тихо-тихо відійшло на задній план свідомості, ставши спогадом. Воно пішло так тихо, як поступаються в суперечках старі, мудрі і люблячі тебе люди. Воно відійшло, знітившись поривчастої потуги всемогутньої молодості і нахабних манер розкутої недовченості. Воно дивиться, що вийде у нас без того малого, що ми забули там, далеко – в минулому.

В минулому залишилась не тільки кутя, кидана навхрест по хаті, солома, вистелена долівкою, Дідух на покутті, а й те, що гріло душу більше ніж гогітлива кахляна грубка – Дух Різдва. Це Дух, що надходив не зі святковими розпродажами і шаленим заламом цін на продукти, не з сивим алкогольним пасмом від колядників, не з одноманітними трьома з половиною колядками у аранжуванні «дуц-бац-тиць» з хрипкого базарного динаміка. Ні! Він приходив тихою-тихою Тайною, з Першою зорею у пломінчику свічі і молитві, котру творили сім’ями перед Вечерею. Він витав дзвінким сміхом за малими колядниками, які бігли наввипередки колядувати до «хресних», плутаючись у завеликих, бувало, чоботах і задовгих – нерідко – полах. Він був тихим і ненав'язливим. І був таким не тому, що боявся голови парткому і не тому, що приглушував спів колядників з обережності не «попастись» на очі парторгу, а тому, що він був не фальшиво-урочистий. У ньому не було надривного пафосу телевізійних Літургій – тоді ми ходили до Церкви на Різдво, а не мутно фокусували погляд в телеекрані під синхрон коментатора, - «на Літургії перебуває Президент з дружиною, прем'єр-міністр та інші офіційні…».

Ми тоді ще пам'ятали, що святкуємо. «Христос народився! Славімо Його!» було формою посвячення, універсальним гаслом-перепусткою до світу таких же, як і ти, Людей – тих, чий Спаситель приходить не в громах канонад і не в зловісних блискавицях помсти, а в Любові і Муках. Це було свято тих, котрі тішились, як діти добрій нагоді до ранку поколядувати вулицями і цілу ніч – від хати до хати – нести з собою звістку: «Христос народився! – Славімо Його!» Бо так має бути з тими, чий Господь – Дитина і він – Народився…

Як сніжинка тане у теплих долонях, так щезає свято за його антуражем. І скоромовкові «щедрики» у загальних коридорах багатоквартирних будинків давно вже щебечуть не з щирої радості, а меркантильного розрахунку, і тривога перед невідомим та непевним завтра прихиляє пляшку до чарки….

Проте – не страшно. Над світом знову встає Перша Зоря. До вікна припадають витончені промінці сніжинок. Запалюються мільйони свічок і мільйони вуст, з подякою за минулий рік і з надією на майбутній звернуться «Отче наш, Ти, що єси на Небесах!». А Він скаже, -«Я тут». І додасть: «Христос народився!»…

…І знаєте, чому ми будемо вічно? Бо ми все ж пам'ятаємо: «Славімо Його!»

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Сподобалося. http://durdom.in.ua/site/bulletin/mode/print/id/491.phtml

Андрій Пелещишин - 7-1-2010 у 10:07

І знову прийшов час казати "Христос родився!"

Вітаю усіх з світлим святом, нехай Різдво принесе у ваші домівки багато радості, щастя і добра!

Анастасія Кулакова - 7-1-2010 у 12:01

Хай в ваші вікна стукає колядка, а на столі і свічка, і кутя.
Вже сповістила зіронька на небі, що в яслах народилося Дитя.
А оченята сповнені любові і посмішка весела та легка.
В Різдвяну днину нас благословляє Ісусика малесенька рука.
Христос рождається!
Зі Святом.

Лінда Коваль - 7-1-2010 у 13:41

Відчиняйте двері ясенові,
бо Різдво ступає на поріг
знак добра, господньої любові
в світлі Вифлиємської зорі!
Хай це свято лине в кожну хату,
в кожнім серці свій залише слід
будьте дужі, щирі і багаті
щастя вам і довгих многих літ!
Христос Родився!
:sing::saint::sing::saint:

Андрій Зайдлер - 8-1-2010 у 18:28

Дивно. Коли ми в Івано-Франківську говорили "Славімо Його", то наші гості львів'яни нас виправляли, казали що правильно: "Славіте Його". Але на форумі все таки частіше використовується "Славімо".
Але то пусте.

Христос народився!

Катерина Слобода - 8-1-2010 у 19:45

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Зайдлер
Дивно. Коли ми в Івано-Франківську говорили "Славімо Його", то наші гості львів'яни нас виправляли, казали що правильно: "Славіте Його".

Не знаю, але мені здається, що мало б бути "Славімо Його!", бо в цій формі відображається інформація, що і той хто відповідає, і той кому відповідають є співучасниками процесу, а наказова форма "Славіте Його!" відображає, що той хто відповідає- наказує, але безпосередньо сам не бере участі в процесі...:rolleyes::saint:
Але то хіба територіальні відмінності і, думаю, то не є дуже суттєво...хто як звик...

romano - 9-1-2010 у 01:37

А я - львів'янин, а кажу 'славімо'... Я думаю, що Ви не всіх львів'ян опитали. :-)
Веселих Свят!