Форум Рідного Міста

Новини, посилання, цитати і т.д. на форумі

Ярема П. - 19-6-2007 у 23:47

В мене склалося враження, що деякі теми нагадують БіБіСі (баба бабі сказала) - появляються теми, які містять лінк, або якусь цитату, людського коменту жодного, ставлення особистого до теми теж, незрозуміло, що це за такі затравки такі? В результаті дискусія лишається мертвою. Ну і крім того, як на мене (моя думка!), переказування новин і коменти, побрані на російських сайтах, теж якось виглядає якось... Достатньо почитати на форумі розділ про комп'ютери і програмне забезпечення - 99% посилань на рунетні сайти. А ті в свою чергу або перекладають, або перебріхують оригінальні новини. Я не кажу, що воно неправильне, але в добрій третині випадків, що я помітив, зміст скошений.

Таке враження, що до нас вся інфа проходить через призму рунету - щось відсіюється, щось добавляється, щось змінюється. Ну невже в нас так мало своїх аналітиків, що можуть давати свої коментарії, а не тупо здирати неоригінальні коменти/новини?

Моя пропозиція - виробити якусь своєрідну етику новинних повідомлень. Наприклад, тема-новина має бути з текстом, коментарем, або перекладом, з обов'язковим посиланням на оригінальне джерело (а не на передрук). Ну і якась зачіпка для дискусії - це ж таки форум. Ну хоча б про корисність теми для форумців.

І не треба мене клювати, що в мене мовні проблеми та комплекси - я знаю кілька мов, на яких вільно можу говорити, писати і читати, але не забуваю, що я в своїй країні, і в мене своя голова, щоб тверезо, на свій розум, оцінювати, якою інформацією мене стараються напихати. А тому і стараюся глянути на оригінал або принаймні кілька незалежних думок почути/почитати.

Тарас Капущак - 20-6-2007 у 08:20

підтримую +1

Анастасія Кулакова - 20-6-2007 у 08:46

І я підтримую обома руками. А також ще хочу додати у цьму пості (не хочу розпочинати нову тему, пробачте). Є також повідомлення, що складаються з одного примітивного речення, що просто дублює тему. Ну "закинули" тему для обговорення, тож висловіть свою думку. Бо як же ж ви хочете, щоб хтось обговорював те, що вам цікаве, не висловлюючись самі? Це трохи тхне провокацією :)

Сергій Бєляєв - 20-6-2007 у 09:18

Провокація - це теж спосіб розпочати дискусію. Все залежить від того, що обговорювати.

Анастасія Кулакова - 20-6-2007 у 09:38

Там не було дикусії як такої жодного разу. І не провокації це були - це я комплімент зробила тим пустопорожнім і не цікавим дописам. Я могла б навести приклади, але не хочу нікого образити. Намагаюся бути толерантною:)

Dmy - 20-6-2007 у 16:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Моя пропозиція - виробити якусь своєрідну етику новинних повідомлень. Наприклад, тема-новина має бути з текстом, коментарем, або перекладом, з обов'язковим посиланням на оригінальне джерело (а не на передрук). Ну і якась зачіпка для дискусії - це ж таки форум. Ну хоча б про корисність теми для форумців.
Навіщо зупинятися на напівкроках? Етика - так етика! Зобов'язати автора теми у першому повідомленні викласти:

коротку суть новини;
актуальність поставленого в ній питання;
цитування джерел[а] з обов'язковим їх аналізом і доведенням автентичності;
мету, якої він прагне, започатковуючи тему;
задачі, розв'язання яких сприятиме досягненню поставленої мети;
що нового зможуть дізнатися користувачі ФоРуМу, прочитавши новину, вивчивши джерело(а) і взявши участь в обговоренні;
практичну цінність отриманої інформації;
потенційні напрямки подальшого розвитку новини та її наслідків.

Недотримання перелічених вище вимог призводить до закриття зазначеної теми без попередження :mad: (але з поясненням автору модератором причини по U2U або по e-mail - невідповідність вимогам до створення новинних тем)


А це
Цитата:
з обов'язковим посиланням на оригінальне джерело (а не на передрук)
- відверта романтика. Не так часто взагалі можна відкопати першоджерело. Та і не має в тому жодного криміналу - якщо вас посилають, ви спокійно можете збігати за адесою та самотужки переконатися, чи це оригінал, а чи - передрук і якщо так, то наскільки він вартий уваги та довіри (оригіналів останнє також стосується, між іншим).

Ярема П. - 20-6-2007 у 17:11

Я достатньо повно описав суть пропозиції і чим вона викликана і помістив в тому розділі де і має бути пропозиція. А вимоги принаймні не є такими ж складними - просто щоб автор відповідав за свою публікацію. Це принаймні заставить дописувачів поставитися серйозно до допису, а не хап-ляп, лиш би щось написати. Якщо хоча б половину вимог, що ви там описали в пості, буде дотримано - буде супер. А взагалі, зважати на пропозицію чи ні, судити модератору, він і так виконує цю ж саму роботу - оцінює публікації і надсилає попередження в разі недотримання вимог форуму. Щодо посилань - добре відомо, що веб напханий купою всього, з якого чистий залишок не такий вже й великий. Тому й посилання теж мають бути відібрані - дописувач має сам додивитися, на який матеріал посилання він дає, наскільки він заслуговує на довіру.
Є ще один аргумент - при передачі інформації при перекладах губиться досить значна частина інформації, навіть до 20%. Тому все таки доцільніше докопуватися до першоджерела.

tysovska - 21-6-2007 у 10:11

Пане Яремо, пропозиція ваша має право на життя, але, якщо відверто, вона з розряду фантастики. Та й модератор оцінює всі дописи на свій смак. У мене смак один, у вас інший. Будемо збирати колегію для об'єктивного оцінювання дописів? :) Мені здається, людина на форум заходить для того, щоб отримати максимальну кількість інформації у дуже стислі терміни. Відсіюванням непотрібної/недостовірної інформації вона вже займатиметься в голові пізніше. І якщо людині знадобиться щось перевірити й уточнити - вона вже шукатиме сама.

Ярема П. - 21-6-2007 у 10:22

Ну це лише пропозиція :mad:

Ярема П. - 8-7-2008 у 11:25

Ось яскравий приклад ситуації, про яку я писав: http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6706. Може все таки варто задуматися?