Форум Рідного Міста

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ КОРИСНЕ ЯК ДЛЯ ДІТЕЙ, ТАК І ДЛЯ МАМ

Юлія Чорна - 25-12-2014 у 19:07

Те, що грудне вигодовування найкорисніше для малюків, ніхто й не береться заперечити, але лікарі світу наполягають - воно таке ж корисне і для самих мам.
Щороку у цілому світі тисячі жінок чують страшний діагноз - рак молочної залози. Для кожної п’ятої він стає фатальним. Науковці з університету Вашингтона запевняють: ці цифри можна було б знизити на 15%, якби жінки годували дітей грудьми хоча б до півроку.
Дані підтвердило масштабне дослідження за участі 37 тисяч жінок.
У країні Шекспіра лише 23% молодих мам годують дітей до півроку, у Штатах - 36, а це мінімальний термін лактації, який рекомендує Всесвітня організація здоров’я. Похвалитися можуть хіба що шведки: 98 % починає годувати з народження, а до 6-місячного терміну залишається 72.
Є й інші переваги для здоров’я: грудне вигодовування допомагає швидше повернути форму після пологів. Щоб виробити молоко, тілу доводиться спалювати майже 500 калорій у день. Учені з Пітсбурзького університету зазначають, що в жінок, які не годували малюків грудьми, талія більша на 7 сантиметрів.
Інше дослідження опрацювало дані майже 140 тисяч американок. Жінки, які рік обходилися без дитячих сумішей, мали менший ризик серцево-судинних хвороб, діабету та гіпертензії.
Та все ж головну перевагу грудного вигодовування назвала Всесвітня організація здоров’я: якби кожне немовля годували материнським молоком з моменту народження до 6 місяців, то щороку можна було б врятувати 800 тисяч дітей.

Марійка Стрюк - 8-5-2015 у 16:55

Грудне вигодовування дійсно дуже корисне. Але не всі молоді матусі звертають на це увагу, нажаль. Дехто навіть за наявністю достатньої кількості молока годує дитину різними сумішами з перших днів життя. Це безглуздо, на мій погляд. Так, ми живемо у час новітніх технологій харчової промисловості, але природна фізіологія залишилася такою, якою була і 1000 років потому...

Маша Петрова - 11-3-2016 у 21:43

Підтримую. Сама годувала рік. Якщо є молоко, то ніяких замінників

ДианаГордиенко - 29-3-2016 у 00:37

У меня когда-то также были проблемы с кормлением грудью.Было время когда совсем молоко не шло..

Marina Nesterenko - 27-5-2016 у 09:56

Якщо проблеми зі зціджуванням молока, то можна використовувати молоковідсмоктувач http://medfactor.ua/mamam_i_malysham/molokootsosy/molokootsos_Dr_Fr... Я дуже часто користувалася таким, бо дитина погано смоктала молоко. Він добре зціджує молоко, практично до останньої краплі.