Форум Рідного Міста

Світлій пам'яті Олега Назарка

Роман Пришляк - 10-12-2011 у 22:53

21 листопада Львівське телебачення подало новину: на вулиці Виговського у Львові близько 18-ї години троє у чорному з металевими трубами напали на чоловіка. Випадково там опинилися троє оперативників, котрі втрутилися і врешті-решт з ризиком для життя затримали злочинців. Потерпілий, однак, помер від отриманих травм...

Подробиці навів "Високий Замок" за 1 грудня. Процитую повністю:

Цитата:

Забили на смерть металевими трубами...

Омар УЗАРАШВІЛІ

Схоже, що працівника служби безпеки банку «замовили» за розкриття оборудок з конфіскованими квартирами.

Як не б’ються слідчі з трьома заарештованими за підозрою у вбивстві екс-міліціонера чоловіками, а ті наче язики проковтнули... Після появи дорогих адвокатів, яких хтось найняв для бандитів, затримані навідріз відмовляються розповісти про причини нападу на працівника служби безпеки «Родовід-банку» Олега Назарка, якого вони забили на смерть металевими трубами. Адвокати вже встигли пояснити своїм клієнтам: за «нанесення тілесних ушкоджень, що спричинили смерть», загрожує ув’язнення. Від якого, якщо добре постаратися, можна «відмазати». А за «вбивство на замовлення» загрожує довічне ув’язнення, від якого жодні капітали не врятують.

На 44-річного Олега Назарка троє здорованів напали кілька днів тому на вулиці Виговського у Львові близько 18-ї години. Випадково на місці події опинилися троє оперуповноважених карного розшуку Залізничного райвідділу міліції. Хлопці, можливо, вирішили до якогось свідка у справі навідатись. Були неозброєні і до затримання небезпечних злочинців не готові. У сутінках оперативники побачили, як троє чоловіків, одягнутих у чорне вбрання з капюшонами, які закривали обличчя, накинулися ззаду на перехожого та почали бити його по голові металевими трубами. Чоловік закричав, впав на землю. Нападники продовжували його бити. До честі оперів вони, не вагаючись, кинулися на захист жертви нападу. Один із правоохоронців закричав: «Стояти, міліція!» й витяг з кишені... авторучку. Зловмисники почали втікати. Опери – доганяти. Дворами та провулками зловмисники вибігли на вулицю Любінську, де вскочили у таксі, що стояло в очікуванні клієнтів. Таксист почав заводити двигун, той ніяк не заводився. На капот машини стрибнув один із оперативників з міліцейським посвідченням у руках. Переляканий водій вибіг з машини, а міліціонери почали витягати з її салону злочинців. Ті відбивалися трубами, один вийняв ніж. Та незабаром на місце події прибула викликана мобілкою допомога – спочатку наряд патрульно-постової служби, а згодом бійці «Беркута». Зловмисників затримали і доставили у райвідділ міліції. Одного з оперативників з травмами голови, які він отримав, затримуючи злочинців, госпіталізували. «Швидка» забрала до лікарні й жертву нападу. Та від отриманих травм чоловік через кілька днів помер.

Олег Назарко служив у міліції. Був старшим дільничним у Галицькому райвідділі міліції Львова, потім перейшов на службу у карний розшук, трохи прослужив в управлінні боротьби з оргзлочинністю. Вийшовши на пенсію, влаштувався на роботу у службу безпеки «Родовід-банку». Напад на Назарка, переконані правоохоронці, має всі ознаки замовного злочину. Хоча й нападники, тікаючи, прихопили барсетку жертви, на звичайних вуличних грабіжників ці здоровані не схожі. В міліції після затримання з’ясувалося, що озброєна металевими трубами трійця – колишні спортсмени. 27-річний Микола – колишній плавець, що працював тренером у школі вищої спортивної майстерності «Скіф». Другий затриманий, 40-річний Сергій, професійно займався атлетикою. Третій – Мирон, працював колись тренером з важкої атлетики у ДЮСШ. Такі групи спортсменів, підказує міліцейський досвід, наймають грошовиті люди для проведення певних акцій.

За що ж мали помститися колишньому міліціонерові, який, сидячи в банку, жодних контактів зі злочинним світом не мав? У слідчих є підстави вважати, що екс-міліціонер навіть на цивільній «мирній» посаді примудрився зацікавитися смертельно небезпечними фактами. Робота у службі безпеки банку, мабуть, займала не так вже й багато часу. І якось Назарко з нудьги заліз на інтернет-сайт, на якому викладається інформація про проведення торгів конфіскованим банками майном. Для проведення таких торгів Міністерство юстиції щороку обирає певні комерційні структури, які зобов’язуються проводити торги чесно й прозоро. Назарко досвідченим «ментівським» оком одразу помітив, що одна з таких фірм торги конфіскатом проводить дивно. Двокімнатну квартиру у центрі міста, скажімо, ця фірма якось продала на торгах лише за 18 тисяч доларів... Екс-міліціонер почав прискіпливо цікавитися процесом торгів, а один із них навіть зняв на відео.

Схема, яку використовували на торгах конфіскованим банками майном, була проста та дієва. На торги приходили здебільшого «свої» покупці, коло яких визначило керівництво фірми-продавця. Звичайно, потрапляли на ці торги й «випадкові» люди, заради яких і розігрувався спектакль зі змаганнями гаманців. Продавався, наприклад, на торгах конфіскований «Мерседес». Спочатку, виставляючи цей лот на продаж, фірма називали мінімальну ціну конфіскату. Одразу ж «свій» продавець називав трохи більшу від мінімальної ціну. У торги вступали інші люди. Нарешті лот продавали за найвищу ціну, яка була названа. «Фокус» полягав у тому, що цю максимальну ціну також називав «свій покупець». Коли наприкінці торгів люди починали розходитися, він відмовлявся підписати протокол про купівлю. І автомобіль автоматично переходив у власність того покупця, який на початку аукціону назвав ціну трохи вищу від стартової ціни лота. Таким чином певна людина ставала власником машини, купленої за безцінь.

Про викриті на аукціонах факти Назарко написав заяву в прокуратуру Галицького району. Звідти цю заяву для перевірки надіслали у Галицький райвідділ міліції. Там підстав для порушення кримінальної справи не знайшли. Та Назарко не вгамовувався і продовжував писати заяви у силові структури. А незабаром, на початку наступного року, Міністерство юстиції знову обиратиме серед комерційних структур фірми, яким довірять проведення торгів конфіскатом. Зайвий розголос може завадити керівникові фірми, діяльність якої прискіпливо вивчав Назарко, знову отримати ліцензію на цей вид діяльності. Підприємець тоді втратить можливість отримувати дуже великі легальні та ще більші нелегальні прибутки. Ось і вирішили, мабуть, закрити рота «приватному сищику»...

Незадовго до нападу до керівництва банку, в якому працював Назарко, телефонували впливові люди та вимагали вигнати з роботи «настирливого мента». Невідомі також, розповідав Олег своїм близьким, постійно телефоном йому погрожували.

Правоохоронці райвідділу міліції намагаються довести справу про вбивство свого колишнього колеги до логічного завершення. Та у високі кабінети, повідомили на правах анонімності «ВЗ» міліціонери, вже заходили люди з кейсом, в якому лежали 40 тисяч доларів. Поки що на цю суму ніхто не спокусився. Та раптом справу завтра чи післязавтра заберуть для перевірки кудись вище? Міліціонери вже зрозуміли, що проведення торгів за «правилами», які викрив Назарко, було неможливим без «дахування» комерційної фірми високими чинами з певних правових та силових структур, які також мають «долю» від продажу за безцінь квартир та машин...

Адвокати арештованих «спортсменів» вже клопотали в суді, аби нападників відпустили під підписку про невиїзд. Поки що суд у цьому відмовив. Та арештовані мовчать. Отож замовники вбивства екс-міліціонера надалі не шкодуватимуть грошей. І підключатимуть до їхнього звільнення усі свої зв’язки, зокрема й у столичних коридорах влади...



Після прочитання мені стало недобре. Я знав Олега Назарка! Коли він був нашим дільничним, мені довелося звертатися до нього. Ще тоді я здивувався, що міліціонери бувають настільки інтелігентними (хай не ображаються інші правоохоронці). Можливо, комусь теж доводилося потерпати від галасливих сусідів? Той знає, що боротися з ними дуже непросто. У моєму випадку до них приєдналася ще й сумнозвісна мережа магазинів теле- і побутової техніки "Еліт", котрої, на щастя, вже немає. Неодноразові спроби достукатися до сумління одних і других виявилися марними. У відчаї я не вигадав нічого кращого, як звернутися до рідної міліції. Олег Данилович прийняв мою заяву про сусідів, а ще без особливої надії я просто попросив його вплинути на нахабних бізнесменів, бо ті гепали удень, тож для заяви потрібні були формальні підстави типу висновків СЕС про рівень шуму і вібрацій, котрі отримати майже нереально. Він уважно вислухав мене і пообіцяв все зробити.

Я, зізнаюся, повірив не дуже.

Яким же було моє здивування, коли наступного ж дня зникла какофонія збоку і щохвилинні удари знизу, що струшували цілий будинок. Таки дільничний може, якщо захоче! От власне це останнє мене найбільше і здивувало. При купі куди серйозніших справ дільничний абсолютно безкорисливо, без найменшого натяку на "віддяку" виконав прохання, захистив законні інтереси громадянина, котрий прийшов дослівно з вулиці! Так, взагалі-то, і має робити міліціонер, але чи багато таких прикладів вам відомо? Мені - ні. Через кілька років знову довелося звертатися до дільничного. І я дуже пожалкував, що Назарко пішов "нагору". Ні, його наступники теж були доброзичливі хороші хлопці. Але... Одним словом, поспілкувавшись з людиною єдиний раз у житті протягом від сили 20 хвилин, я запам'ятав її назавжди...

Виглядає зі всього, що Олег Назарко таки був ідеальним міліціонером. Вийшовши на пенсію і влаштувавшись на "мирну" посаду, він міг не шукати собі клопотів. Мабуть, у нього таки було покликання боротися з порушниками закону. Виявивши злочин цілком випадково, він не зміг залишитися байдужим. Не злякали його і погрози...

Яка ж все-таки структура його "замовила"? На сайті "Родовід-банку" я не знайшов інформації про торги конфіскованим банками майном... Значить, не той сайт мається на увазі? Хтось щось знає ще? Чи Нормалайзер не ходить більше на цей форум?..

Hanor Narasson - 11-12-2011 у 19:58


Цитата:

Ще тоді я здивувався, що міліціонери бувають настільки інтелігентними (хай не ображаються інші правоохоронці)


Всупереч всім стереотипам інтелігентних і порядних міліціонерів чимало. Значно більше, ніж можна припустити...

Роман Пришляк - 15-8-2012 у 03:14

Деталі про це замовне вбивство є також тут: http://zik.ua/ua/news/2011/11/24/320966
Про розслідування тут: http://zik.ua/ua/news/2012/07/16/358989
Сподіваймося на справедливість хоча б у сенсі відплати...