Форум Рідного Міста

Як відпочити у рідному місті?

Андрій Пелещишин - 2-6-2006 у 19:29

Кожен любить відпочивати "десь" - у горах, на морі, за кордоном, на дачі. Варіантів тьма.
Але в житті не раз буває, що є нагода відпочити (та ж відпустка чи канікули), але нема змоги нікуди поїхати. Знаю що і серед форумчан є такі люди, що навряд чи втечуть зі свого міста того літа (думаю, я маю шанс також підти цим шляхом).
Проте відпочивати треба.
Давайте подумаємо, як можна відпочити (звичайно, про роботу забуваємо) "по справжньому" але не змінюючи місця проживання.

Тарас Гулка - 2-6-2006 у 21:19

Цього літа теж нікуди не збираюсь їхати.
Серед гарних місуь у Львові можу порадити Гуцульську Гражду. Чарівне місце на березі озера майже в центрі Львова. Може хто знає на вул. Володимира Великого невелике озерце, в народі "кірпічка", так як знаходиться за цегельним заводом. Там зараз дуже гарно - ресторан на березі озера, альтанки декілька окремих відкритих барів і т.д. Недавно там був просто супер. Причому не чути не машин ні міського гомону. Невелика прикрість - видно сусідній завод :(


Ще одне чарівне місце це база "Узлісся", правда не у Львові, а коло Бібрики, але місце сепер. База відпочинку, тераси над озером. Баня (сауна) посеред озера. Проблема тільки в тому, що треба їхати своїм транспортом. Хоч не далеко біля Львова, але маршрутки до озера не ходять. Сайт бази із гарними фото http://www.baza.lviv.ua/

Андрій Пелещишин - 2-6-2006 у 22:55

Гарні місця це важливо. Але я мав на увазі більше "стратегію".
Поясню - не раз, як бачиш ціни на курортний відпочинок та переводиш на витрати щоденні (за місцем проживання), то виходить великі гроші. Здається , що можна сидячи в місті відпочити суттєво краще - щодня ресторани, театри і тп, ніж на курорті, де на це йде лише залишок. Головне - уявити себе на курорті :). А як це зробити - ось це питання!
І гроші це тільки один з факторів. Часто є фактор "неможливості" виїзду з міста, часто - дорога може забрати більше чи співмірно часу з відпочинком.
Тобто - якби навчитися по справжньому відпочивати в себе в місті - то можна отримати масу задоволення. Але проблема - що не завжди так вдається :(
Тарасе, ти не гірше за мене знаєш людей з одного чарівного курортного містечка, які кожне літо кидають ту красу і теліпаються казна-куди на відпочинок (у той час як до них приїзджають відпочиваючі з там-того міста).

Проблема в тому, що в рідному місті дуже важко в один момент "переключитися" на відпочинковий спосіб життя.

Hanor Narasson - 3-6-2006 у 13:06

Поради:
1. Повідомити всім знайомим що з такого до такого "я їду на відпочинок".(на те, що їдете на трамваї :lol: - увагу не акцентувати)
2. Відключити мобілку (якщо боїтеся лишитися без зв'язку зовсім - змінити номер)

3. (для мене найбільш актуальне) - за пару тижнів до відпустки привчити організм до ранніх побудок - годині так о 5-й, бо зі Львова варто "втікати" щонайраніше. (краще влаштувати собі "сієсту).

Demyan - 7-6-2006 у 10:29

Питання дуже широке. Адже в кожного свої є види відпочинку. У місті як на мене їх дуже багато. Можна і в клуби піти, боулінг, більярд, дискотеки, кінотеатри, театри, походити по музеям, цирк, органний зал, організувати пейнтбол, зробити на природі шашлики, піти в озері поплавати, відвідати парки, сходити на качелі, зібрати компанію та переглянути цікавий фільм, просто посидіти в якомусь барі за келихом пива, організувати баскетбол, футбол, волейбол....
Як на мене треба визначтися що я хочу і як мені цікавіше відпочивати.

Андрій Пелещишин - 7-6-2006 у 10:32

Цитата:

Поради:
1. Повідомити всім знайомим що з такого до такого "я їду на відпочинок".(на те, що їдете на трамваї :lol: - увагу не акцентувати)
2. Відключити мобілку (якщо боїтеся лишитися без зв'язку зовсім - змінити номер)

3. (для мене найбільш актуальне) - за пару тижнів до відпустки привчити організм до ранніх побудок - годині так о 5-й, бо зі Львова варто "втікати" щонайраніше. (краще влаштувати собі "сієсту).


Пункти 1-2 в принципі очевидні, хоча на практиці досить складні.

Пункт 3 виглядає досить страшно :), хоча насправді дуже корисний. Переключитися на життя "за сонцем" хоча би на час відпочинку - це супер.
Я би ще додав п.4 - відмовитися від телевізора (особливо від новин та серіалів).

Андрій Пелещишин - 7-6-2006 у 10:35

Та п.5 - не займатися приготуванням їжі (окрім пікніків)- харчуватися в ресторанах, або замовляти їжу додому (чи хоча би купувати готову).

Demyan - 7-6-2006 у 11:32

як не мене це все стосуєть конкретної особистості і те як вона відопчиває. Один не хоче готувати їсти - інший з задоволенням день проведе щоб собі самому приготувати смачно їсти.
Ось наприклад я: коли на вулиці дощ, з задоволенням пригутую собі смачну курочку, запрошу друзів і будемо дивитися весь день фільми. Для мене це відпочинок.

vovka - 7-6-2006 у 11:49

Як на мене повноцінно відпочити у своєму місті не получиться. Потрібно змінити обстановку хоча б на тиждень.

Юрій Сєров - 7-6-2006 у 14:07

Дуже багато залежить від самоорганізації. Мені мабуть було б важко...

Hanor Narasson - 7-6-2006 у 14:12

Ще є ньюанс: чи відпочиваючий - найнятий працівник, чи має власний бізнес. Якщо найнятий, то можна "відірватися від роботи" і нікуди не виїжджаючи. Якщо власний бізнес, особливо малий, де немає "штатного" заступника - то "засмикають". Хіба виїхати кудись, звідки не можна приїхати швидше, ніж за пів-дня.

Роман Голощук - 9-6-2006 у 14:08

На мою думку, спочатку треба визначитися як відпочивати:
1 варіант - "активно" (зранку вставати йти/їхати на природу, займатися спортом і т.д);
2 варіант - "пасивно" (відсипатися, дивитися фільми, замовляти піцу на дом і т.д.).

Або можна вибрати щось середнє.

Андрій Пелещишин - 31-7-2006 у 21:38

Ну що, я розпочинаю експеримент. Три тижні відпочинку в рідному місті.
Поки вибрав стратегію наступну:
- телефон і тп не відключаю (на роботі штиль - канікули)
- щоденні тривалі прогулянки з дитиною різними частинами міста і просто по майданчиках і парках (дитина дуже помічна, коли потрібно "вбити" час і відволіктися)
- ставати рано, але під настрій (5-7 година).
- максимально приділити увагу домашнім справам
- частіше кликати друзів у гості
- телевізор не дивитися
- політикою не цікавитися (на жаль поки не виходить, вже би щось рішили і було би спокійно, а то...)
- писати дисертацію

Горват Корнелія - 1-8-2006 у 09:19

Якщо ця справа стосується жінки, то тут головне - БЕЗ КУХНІ!!!
А про ранні підйоми, телефони і т.д. - це вже дрібниці! Жінки, підтримайте!!! А якщо серйозно, то тут головне(що, хто б не казав) змінити обстановку. Я, як близню за гороскопом, знаю це, як ніхто інший. Так, що напрям вибирайте будь-який, але обстановка має бути змінена(доведено вченими).

Горват Корнелія - 2-8-2006 у 14:30

Ура! Їду на море! Прощавай, рідна місто! Чекайте з новими враженнями.

Андрій Пелещишин - 2-8-2006 у 16:42

Гарного відпочинку!

Горват Корнелія - 2-8-2006 у 17:05

Дякую! Не була на морі 15:rolleyes: років! Відірвусь!...

Горват Корнелія - 1-9-2006 у 16:19

Повернулася з моря. Це щось! Таки Крим - перлина України! Неперевершене поєднання гір, моря, атмосфери відпочинку... Одне не сподобалося - одна російська мова навкруги. Почуєш українську - душа радіє, але жаль, що рідко.

Ярема П. - 12-3-2007 у 14:05

Не можу повірити, що Крим перлина. Якщо й перлина, то досить брудна, дорога і без відповідного сервісу. Скільки разів там був, враження чомусь не змінилося. І зовсім не тому, що я старався побачити неодмінно негативне.

Щодо стратегії, то принаймні за останні 4 роки вона вже викристалізувалася у таке: вихідні - це ВИХІДНІ, хіба що щось зробити по дому, і десь обов'язково вилізти на люди або там де людей не так багато. аналогічно з відпочинком. Вмій працювати, вмій і відпочивати.

Demyan - 13-3-2007 у 10:53

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.

+1

Людина 15 років не була на морі - тому для неї це перлина дивуватися нема чому. Для мене теж так було колись, доки я не побував в багатьох інших місцях тоді це не стало перлиною і саме тому я вже туди не їзжу.