Форум Рідного Міста

Гарні місця для туризму. Осмолода

Юрій Сєров - 3-1-2008 у 16:44

Село Осмолода, давнє поселення лісорубів, лежить у високогірній долині річки Лімниці, яка вважається, найчистішою в Європі.
Лімниця з автомобільного мосту:

Лімниця з підвісного мосту:


Назва походить від гори Молоди («Ось Молода»), біля підніжжя якої розташоване село. Офіційна дата заснування — 1873 рік. Населення — приблизно 60 осіб. В селі немає навіть початкової школи, хоча за радянської влади дітей було більше і початкова школа працювала.
Трохи нижче за течією ріки знаходиться урочище Підлюте, в якому знаходиться вілла "Кедрова палата", збудована на початку XX ст. і відома як курорт-літня резиденція Митрополита Андрея Шептицького. Навколишні землі здавна належали Львівській метрополії УГКЦ, і були місцем відпочинку та лікування львівських митрополитів, що зумовлювалося великою кількістю природних мінеральних джерел, багатих на сірководень. Зараз у резиденції функціонує монастир отців Василіян.

В самій же Осмолоді знаходилися тартаки (лісопилки), які були власністю митрополії.

10 км від Осмолоди в урочищі Ангелів збереглася доменна піч 1810 р.

В селі є кілька продуктових магазинів, робітничий гуртожиток і їдальня, форелеве господарство.
Потрохи розвивається "Зелений туризм". Зокрема є садиби "Ґанц", "Арніка", ще кілька приватних, які ще не дуже розрекламовані. Котнакти у ТУТ.

Також Осмолода примітна вузькоколійною залізницею (згадується в книзі Ірени Карпи "Bitches get everything"), яка нажаль практично зруйнована. А могла б бути класна туристична атракція.
Сліди вузькоколійки ще збереглися:Зруйновий вузькоколійний міст через Лімницю

Дуже популярне серед поляків туристичне місце. Це й не дивно, там справді дуже гарно, затишно і дико (в сенсі, цивілізації мало :) )

Осмолода — зручний стартовий пункт для пішохідного туризму в Ґорґанах: вихід на гірські масиви Ігровця, Сивулі, Попаді, Ґрофи, Аршиці.

Пішохідні маршрути по центральних Ґорґанах:


Східно-Карпатський Туристичний Шлях:Гора Ґрофа в тумані. :)


Просто гарна знимка


Карту Осмолоди та навколишніх гір можна подивитися тут: http://kray.ridne.net/node/13

Василь - 4-1-2008 у 14:50

Тільки дві перші фотогроафії - це не Лімниця, а Молода - притока Лімниці. Лімниця - то та, що ти фотографував біля колишньої дачі Шептицького.

Hanor Narasson - 4-1-2008 у 20:03

А дача Хрущова - це здаэться також там.
Вузькоколійку в 1981-82 роках пам'ятаю ще діючою.

Юрій Сєров - 9-1-2008 у 15:33

Там була табличка (встановлена за підтримки Посольства Королівства Нідерландів :o - неможемо навіть табличку самі встановити :mad: ) Ландшафтний заказник місцевого значення "Річка Лімниця з водоохоронною смугою вздовж берегів шириною 100м." Так що частково я правий. :)

Василь - 10-1-2008 у 10:30

Власне від того місця, де стоїть табличка до Лімниці метрів зо 100 буде. Просто фотографії річки Молодої, а до впадіння Молодої в Лімницю від моста, де ти робив фотографії, ше метрів зо 100. Лімниця в 3 рази ширша. То там де був підвісний міст за селом.

Тарас Сокальський - 10-1-2008 у 21:14

Десь в 85-му їздив з татом на чорниці. Вузькоколійка ще стояла, але рейки виглядали іржавими...

Юрій Сєров - 14-1-2008 у 21:24

Наскільки я знаю, вузькоколійка функціонувала доти, доки не потрапила в приватні руки. А тим "рукам" видалося вигіднішим продати її не металобрухт ніж зробити файну атракцію для туристів. Маю надію, що колись відновлять.
Хотілося б прокататися.