Форум Рідного Міста

Улюблений письменник

Наталка - 10-6-2003 у 21:52

Вечір добрий і мої найщиріші вітання шановному товариству! Вирішила проти ночі поцікавитись літературними смаками відвідувачів Форуму Рідного Міста. Кількість улюблених письменників в одному повідомленні необмежена ;) Що до моїх смаків, то я довго думала над своїм же питанням, бо і Оскара Уальда дуже люблю, і англійський, розмірено-витончений стиль Джона Бойтона Пристлі мені вельми імпонує, але у якості безсумнівного фаворита, того, чиї твори (ну, ви вже здогадалися), я взяла б на безлюдний острів, того, кого я читаю і в хвилини щастя, і в мить горя, печалі, у мене опинився О’Генрі. Його "Дари волхвів", "Друзі із Сан-Розаріо", "Останній лист", "З любові до мистецтва", "Джиммі Гейз та Мюрріел" і багато інших оповідань відкрили мені чарівний світ людської душі, взаємодопомоги, добра, навчили любити себе і любити людей. Вже п’ятнадцять років томик його творів незмінно лежить біля мого ліжка. Коли я хочу бачити світлі сни, я перечитую улюблені історії.
Чекаю з нетерпінням ваших думок :)

Василь - 11-6-2003 у 07:57

Мені важко сказати, хто в мене наулюбленіший письменник. Після кожної нової гарної прочитаної книжки, мені здається, що вона найкраща. Однак мені найбільше імпонує окремі твори Джена Лондона (наприклад "Час не чекає";), Маркеса, Ремарка; серед наших - Любко Дереш. Коли був малим дуже любив Вальтера Скотта та Дюма.
Щодо поезії, то тут найулюбленішим поетом є Юрко Андрухович.

Круціфукс. - 14-6-2003 у 08:30

Десь ще рік тому в мене була одна шкідлива звичка - на питання типу "ваші улюблені ..." відповідати довжелезними списками імен. Спробую обмежитись кількома, хоча це буде нелегко. :) "Портрет художника в юності" Джеймса Джойса - книга, з якою в мене був найсильніший резонанс. З іншого боку, "на безлюдний острів" я би взяв з собою все-таки Борхеса, по можливості всі його твори - якщо при еміграції на такий острів я би мав можливість вибору, звичайно.

сумна - 10-2-2004 у 12:48

Шкода, що тема занепала. Може варто до неї повернутись?
У давніші часи люди, які мали бажання здобути освіту, але не мали можливості, зверталися до авторитетних знавців, щоб ті склали їм список для самоосвіти - перелік книжок, прочитавши які, можна було вважати свою суму знань достатньою. Пропоную скласти на Форумі "топ-50" або навіть "топ-100" творів світової літератури, які слід прочитати українцеві початку 21-го століття, щоб вважати себе інтелектуалом (?). Подібне вже було в темі "Порадьте книжку", але там були лише українські книжки і не-романи.
Зі свого боку пропоную в цей список "Сто років самотності" Габріеля Гарсіа Маркеса. Коли на мене нападає екзистенційний сум (що стається досить часто, як ви можете судити з мого "псевдо";), я лікуюся енним прочитанням цього твору.
Якщо тема не на своєму місці, сподіваюся, мене поправлять.
З повагою до всіх, сумна

Рост - 10-2-2004 у 13:05

Що сильному ліки, те слабкому смерть :) Це я до того, що не усіляка книжка піде всім на користь.

Крім того, такий перелік, гмм... надто узагальнюючий. Якщо зважити на те, що люди різні. Наприклад, мене, як людину практичну (як опозиція людині теоретичній :) ) завжди більше цікавить саме прикладна частина питання. А мого батька, як "чистого теоретика" - закон у загальному вигляді. І читаємо ми різні книжки.
А ще людей можна ділити на гуманітаріїв і технарів і т.п. Але спробуйте мене переконати, що математичний погляд на світ менш вартісний, ніж поетичний (чи навпаки)!
Ну і особистий досвід людини теж багато важить.

Тому мій вердикт - такий список, боюсь, як би не перетворився в оруддя снобізму.

Висновок. Щоб його створити, треба визначитися зі "сферою застосування".

Олексій Мачехін - 10-2-2004 у 13:06

Слухай, а ти б змінила нік, а? Бо я як його бачу, такий маленький, сумний, з малої літери.... хочеться обійняти і заплакати :)

Тепер по темі.
А що? Було б не зле.

Рост - 10-2-2004 у 13:51

Я от подумав. Було би дуже добре скласти такий перелік книжок, які варта прочитати кожному українцю. Тобто, книжки з історії України і т.п. Про наших видатних людей, про державотворення, про...

Asmera - 10-2-2004 у 14:24

О'Генрі, Щварц зваше підіймають мені настрій, їх твори можна перечитувати по декалька разів.Маркес, Павич, Кундера - цих просто цікаво читати.Улюбленого письменника якось не маю -не склалося, мабіть :) Останнім часом із великим задоволенням читала фентезі Дяченків

сумна - 10-2-2004 у 14:49

Ну от, писала про серйозні речі, а на місці лапок з дужкою вискочив грайливий підморгайлик. Так що прошу його не читати! Пану Олексієві дякую за співчуття і скупу чоловічу сльозу. Нік не зміню, бо він мій!
Щодо того, що є різні вподобання: так, справді, але це не повинно заважати висловитися. Колективна думка - теж думка. Мені наприклад, цікаво знати, хто улюблений письменник у кожного з Вас, шановні форумчани.

Олексій Мачехін - 10-2-2004 у 15:28

Ну Булґаков, а шо? Хоча взагалі читаю небагато, але від нього пруся найбільше.

Наталка - 10-2-2004 у 15:50

Та нічого - просто тред так називається "Улюблений письменник". :D Я знаю, він мій. А улюблений письменник - О’Генрі.

Captivitas - 10-2-2004 у 16:27

Старша Еда, Кодзiки, Пер Лагерквiст, Iхара Сайкаку, Акутагава Рiноуске, названi вище Ремарк (особливо "Триумфальна арка";) , Булгаков ("Біла гвардія";) , Павич.
А з наших - Андрухович, Винничук. Останнім часом знайомлюсь з творами Прохасько.

Рост - 11-2-2004 у 10:12

Ти знаєш, Олексію, я недавно теж вирішив нарешті почитати Булгакова. Подумав, що "классиков славянской литературы надо знать" :)
Так от, будучи під досить сильним враженням від фільму "Собаче серце", несподівано виявив, що фільм значно кращий ніж першоджерело, так би мовити. Булгаков був, напевно, таки добряче ображений на совіцьку владу, бо твори його важкі, можливо, навіть, бруднуваті. І читати мені його не хочеться. Отаке буває.

Олексій Мачехін - 11-2-2004 у 10:22

Ага, Булґаков був ДУЖЕ ображений і не тільки на СРСР але й ще багато на кого. Мабуть сперечатись про смаки не будемо, проте мені саме оповідання подобається більше за фільм.
Розумієш, як на мене, розважальні твори у МБ ніякі, але в інших він змушує думати і добряче.

Наталка - 11-2-2004 у 17:48

В деяких творах Булгаков дійсно змушує думати. А в деяких - бере відро чорної фарби, і поливає все, що не вписується у його світогляд, або просто не подобається. Назагал я Булгакова не люблю...

Олексій Мачехін - 11-2-2004 у 18:09

Як добре що думка інших не може вплинути на уподобання :P

Наталка - 11-2-2004 у 18:27

Та й не за тим вона висловлюється :P

Asmera - 11-2-2004 у 23:09

А я ще ДУЖЕ люблю Довженка...."Зачарована Десна" - то диво :)

freak - 13-2-2004 у 12:05

Останім часом захоплююсь С.Жаданом його "Біг Мак"- це просто супер!!!!!!

Bullet - 13-2-2004 у 14:52

А я просто обожнюю Курта Воннегута... Мораліст, а все ж класно пише.

Asmera - 14-2-2004 у 00:59

Ще я люблю Селінджера і Германа Гессе