Форум Рідного Міста

Рік Польщі в Україні

Captivitas - 20-1-2004 у 10:55

2004р. оголосили роком Польщі в Україні.

Крім польського джазу у Львові, Києві та інколи Харкові, як ще будемо відмічати?
;)

fish - 20-1-2004 у 10:58

хахаха. цікаво, чиїм буде наступний рік? особисто я волію Параrвай!

Олексій Мачехін - 20-1-2004 у 11:00

Доречи хочу одразу і запитати у форумців:
Як ви оцінюєте рік Польші в Україні?
Так як і рік Росії? Якщо ні, то чому? Обидві держави свого часу проводили однакову політику щодо українців...

fish - 20-1-2004 у 11:15

трошки й так, а трошки й не так. Полякам ще можна дати шанс, вони встигли відвикнути від володіння українськими землями і сприймати Україну як свою територію, як зону агресивного впливу, як торік (торік?) Росія, сподіваймося, не будуть.
Так само і всередині країни ставлення до того точно буде інакше. Принаймні, Запоріжжя навряд чи відзначить цю подію випуском товстезної збірки "польськомовної поезії запоріжців"

rost - 20-1-2004 у 11:24

Ага, і польська військова база в нас в Севастополі, і польська попса з кожного кабака гримить, і поляки в Україні вимагають польську державною мовою, і в містах наших 80% населення розмовляє полською, і книжок польських - завал. В палаці Україна на два роки на перед все забито польськими звьоздами. І світогляд середнього українця формується польськими ТВ каналами.

Олексій Мачехін - 20-1-2004 у 11:33

У кожного свій час. Свого часу те ж саме робили поляки.
Польська попса ще 2 роки тому точно лунала на львівських радіо, на Львів транслюються польські канали.
Проти поляків ми мали більше війн аніж проти Росії, війни були маштабніші.
Я розумію, що татарське слово в українській мові то зле, але це не означає що всі наші сусіди брати окрім злих-презлих росіян.

Рост - 20-1-2004 у 11:41

Сама ідея мені вельми до вподоби. Це можливість нікуди не виїжджаючи, а можливість така є далеко не у всіх, пізнати культуру інших націй.
Інша справа, як це все обставляється, але, повторюю, сама ідея дуже хороша.

Олексій Мачехін - 20-1-2004 у 11:53

Я би своє бачення сформулював так: подібні ідеї дуже хороші, коли вони не політичні.

rost - 20-1-2004 у 12:01

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Польська попса ще 2 роки тому точно лунала на львівських радіо, на Львів транслюються польські канали.

А блатняк польський хтось точно чув на "львівських радіо"?

Рост - 20-1-2004 у 12:05

Знаєш, Олексію, ну і що? Так, обставляють. Але в дечому поганому можна і щось хороше знайти.
Я так помічаю, що мій погляд на такі речі змінився. Раніше я теж був досить категоричним - або добре, або ніяк. Тепер розумію, що такого досягнути за реальних умов майже неможливо. Так що краще хоч якось. А вода камінь точить - по краплі, по краплі - дивись, і вийде з того щось добре.

Олексій Мачехін - 20-1-2004 у 12:08

Та добре - воно всюди є. Інша справа що політичні дії майже завжди не щирі і тому до них є певна антипатія.

rost - 20-1-2004 у 12:13

Рік Росії, чи Монголії це приблизно, це така ж совкова традиція, як і квіти жінкам на 8 березня, а решта часу лопату в руки.
Замість виваженої державної політики - "компанейщина". Нате вам, мовляв, тіштеся не тільки Росія в Україні.

Рост - 20-1-2004 у 12:34

Я пригадую часи становлення України, як незалежної держави. Це був, здається, 1991 рік. Так, саме він, тоді, як раз, путч був в серпні.
Мене з однокурсником запросило одне товариство поїхати з ними на схід Україньської, тоді ще, РСР з метою агітації місцевого населення. Запросили в якості "культурної програми" - ми тоді трохи співали, на деяких львівських фестивалях перші премії взяли, отож...
Крім ідеологічної цілі була ще культурна - кінцева мета поїздки було святкування 500-річчя козацтва. А у нас обох ще далі - друга Червона Рута в Запоріжжі.

Не буду багато писати про ці події, хоча вони варті того. А в контексті цього треду ось що хочу сказати.
Поки "ідеологи" виступали зі своїми промовами, кипіли страсті-мордасті. А варта було нам взяти до рук гітари і заспівати українських пісень, як одразу люди гуртувались довкола, з захопленням слухали, плескали в долоні і підспівували. А раз, здається в Скадовську, хе-хе, пробігав повз нас босий Миколайчук, то теж підійшов і під наш акомпанемент заспівав пару своїх пісень :)

Тому я і кажу - будь-які події, заходи, ким би вони не організовувались, завжди сприяють зближенню простих людей, якщо там, звісно, вони, ці прості люди, присутні з обох боків.

Dmy - 20-1-2004 у 19:41

Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Як ви оцінюєте рік Польші в Україні?
Так як і рік Росії? Якщо ні, то чому? Обидві держави свого часу проводили однакову політику щодо українців...

Питання "Чи так само?"
1. Не так. Краще. Просто с протилежним знаком.
Нащастя рік Росії минув, фактично, ніяк. Резонансного майже нічого не було.
Хіба що відсалютували Тузлою (не впевнений, жи ту подію було навмисно присвячено), а також бестселером товарища Президента, але то як раз їхні проблеми (із серії: якщо на тещу напав ведмідь)
Тихо сподіваюся, жи поляки - то є менші совки за росіян, отже спроможуться на щось веселіше.

Питання "Чому?"

  1. Примітивна відповідь: особисто мені поляки ніц злого не зробили.
  2. Трохи грунтовніша: ну хоч стріляй, а не відчуваю я польської навали і втручання в мої "інтимні" справи (на відміну...)
  3. В тому сенсі, як ми сьогодні розуміємо цивілізацію, Польща значно цивілізованіша за Росію (і за Україну :( )
  4. Якщо наразі існує якась ЗОВНІШНЯ ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА (тобто не через 300 років) національна небезпека для України - то вона походить саме із Росії (сподіваюсь, ніхто не спише це на русофобство). З боку Польщі НАРАЗІ не існує
  5. Мене гріє, що президенськи вибори і УКРАЇНІ відбуватимуться саме в рік ПОЛЬЩІ, а не РОСІЇ

Нажаль, у нас знову все зарегламентують і забюрократизують: є Рік, не має Року - то байдуже :(

2 Fish
Парагвайов тобі доведеться почекати - наступний рік, начебто, РІК УКРАЇНИ В ПОЛЬЩІ

rost - 20-1-2004 у 22:47

Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
  • В тому сенсі, як ми сьогодні розуміємо цивілізацію, Польща значно цивілізованіша за Росію (і за Україну :( )
  • Якщо наразі існує якась ЗОВНІШНЯ ОПЕРАТИВНО-ТАКТИЧНА (тобто не через 300 років) національна небезпека для України - то вона походить саме із Росії (сподіваюсь, ніхто не спише це на русофобство). З боку Польщі НАРАЗІ не існує
  • Ніхто не спише, але в русофоби Олексій запише

    Олексій Мачехін - 21-1-2004 у 08:21

    Ні, хлопці, я розумію що ви до поляків значно ближчі за нас, що родичались з поконвіку, я сам маю польську кров, проте як можна дивитися на речи так упереджено?

    В принципі так, польська культура цікава а проводити рік Росії в Україні безглуздо бо чого ми там не бачили? Проте коли поляки кажуть: давайте разом забувати те, що між нами було, це лише трішечки відрізняється від російського: та ми братались з поконвіку, принаймні емоційно.
    Різниця ж у зазіханнях існує тому, що поляки були завойовані, так само як і ми, і тому у них трохи призабуто звичку бути комусь володарем. Проте злі язики кажуть що пани поляки ставляться до нашого брата не на багато краще аніж гаспада росіяни.

    Що ж до впливу культурного.... То подивіться на нашу мову і скажіть чого впливу вона зазнала більше - польського чи російського?

    rost - 21-1-2004 у 10:11

    Не знаю, як там хто родичався з поляками, а мого тата разом з цілим класом українських дітей, польський офіцер в 1945-му заставляв по кілька разів падати обличчям в болотно-снігову кашу зате, що не вміли/не хотіли співати польського гімну. Родині моєї мами польські жовніри наказали в дві години зібрати всі пожитки і покинути рідну домівку і господарку назавжди - забирайтеся на свою Україну. І вже по дорозі до станції мій дідо бачив, як горіла їх хата. Та був щасливий, що його сім"я мокне з ним під дощем, а не горить в тій хаті.

    Що було то було, а дивитися треба на день сьогоднішній. Як казав Бісмарк - у Німеччини немає ні друзів ні ворогів, є тільки національні інтереси. Так от на сьогодні Польща більше за всіх наших сусідів зацікавлена в демократичній незалежній Україні. Безперечно, дбаючи про свої інтереси понад усе, Польща є нашим промоутером і в НАТО і в ЄС. Так склалося, що на сьогоднішній день наші інтереси багато в чому співпадають.

    Це так само правда, що єдина, на сьогодні, зовнішня загроза для України це Росія. З точки зору інтересів Росії, Україна має бути в її складі. І не треба звинувачувати росіян в українофобії. Такі їх національні ітереси.
    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    Ну просто так і хочеться написати
    Русофобам-дулю.
    Українофілам-слава.
    І тому смішними виглядають спроби деяких «українофілів» ставити на одну дошку постійну русифікацію нашої мови з гіпотетичними загрозами її полонізації і навіть американізації. Хочеться нагадати «українофілам», що в силу того, що історія наша і релігія вже росіянами присвоєні і освоєні єдине, що нас від них ще вирізняє це наша мова. Ми не ірландці, яких навіть після втрати мови, від англійців відділяє море і релігія. В нас немає ні моря ні релігії проти росіян.

    Олексій Мачехін - 21-1-2004 у 10:49

    "І не треба звинувачувати росіян в українофобії. Такі їх національні ітереси."

    Правильно, і я кажу що росіян не треба ні в чому звинувачувати - у них є свої національні інтереси і вони їх відстоюють краще за нас (щодо наших інтересів).
    А нас банально купують - за газ та нафту. Могла б Польша купити - купила б. І Румунія купила б, і Угорщина і Молдова і Білорусь (де рік Білорусі в Україні? У них дуже і дуже цікава культура... була).

    Але так само відстоюють свої інтереси і американці, і ніяка Росія не винна в тому, що ми лягли під них разом з поляками та поїхали до Іраку, а тепер і до Ліберії - куди жодна нормальна країна своїх вояків не посилає, бо від більшості тамтешніх хвороб щеплень нема.
    А розрізняють нації не за релігіями, не за мовами, не за морями, а за національною свідомістю. І шотландець залишається шотландцем не допоки він кілт носить, а допоки для нього батьківщиною є Шотландія а не ОКВБПІ.

    Тому я ЗА обмін културою, за роки тих-то там-то, проте проти відшукування зовнішнього ворога для виправдання власної нікчемності.

    rost - 21-1-2004 у 11:26

    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    шотландець залишається шотландцем не допоки він кілт носить, а допоки для нього батьківщиною є Шотландія а не ОКВБПІ.
    Ну насправді не зовсім так. Власне католицька релігія шкотів і ірландців врятувала їх від повної асиміляції протестантами бритишами. В Ольстері властиво ті самі нащадки кельтів-ірландців ідентифікують себе одні, як бритиш, а інші як айриш виключно по релігійній приналежності. І не дай нам боже дойти до такого.

    А щодо Іраку то пам"ятаймо старика Бісмарка. Нема друзів і ворогів і ніхто під Америку не лягає. Польща там працює на свій національний інтерес і поляки не прогадають. А Україна, при нашій нинішній владі чи зможе з того щось мати?

    А Ліберія то просто ганьба і не треба власну нікчемність списувати на Америку.

    Користувач Олесь - 21-1-2004 у 11:56

    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    А розрізняють нації не за релігіями...


    Реліґія ставала постійним об'єктом спекуляції в російсько-українських стосунках - російська пропаґанда завжди наголошувала, що справжній українець (читай - малорос) - тільки православний ("братья па вєрє";), а так званий "уніат" або католик - поляк (який же ти українець, коли ти не православний). Це постійно підкреслювалося і в так званій історії козаків, яких зображали завжди православними, хоча в джерелах є інформація і про цілі козацькі курені "уніатів". І ці спекуляції продовжуються і зараз - що галичани не українці тощо.
    Оскільки росіянам завжди було важливо всіляко гіперболізувати свою спорідненість з Україною, то і православна реліґія використовувалася як важлива ознака вже національної належності.
    З поляками є інакше - вони ніколи, так би мовити, не потребували привласнити "бренд" - поляки мали претензії щодо земель, але не щодо назви, реліґії чи історії.

    Олексій Мачехін - 21-1-2004 у 12:19

    З усім згоден :)
    Окрім одного, але це таки злісний офтоп. Я дуже тепло відношусь до греко-католицьких громад. Тепліше аніж до православних просто через меньшу войовничисть більшу "людяність" перших. Але уніатство, на мою думку, то як сучасне малоросійство, тільки дуже давне і тому вже перероджене, застаріле і в бік Польші.
    Вибачте, якщо когось образив.

    Користувач Олесь - 21-1-2004 у 12:33

    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    З усім згоден :)
    Окрім одного, але це таки злісний офтоп. Я дуже тепло відношусь до греко-католицьких громад. Тепліше аніж до православних просто через меньшу войовничисть більшу "людяність" перших. Але уніатство, на мою думку, то як сучасне малоросійство, тільки дуже давне і тому вже перероджене, застаріле і в бік Польші.
    Вибачте, якщо когось образив.


    Я спеціально використав термін "уніати", а не греко-католики, оскільки так його вживали в згаданій мною пропаґанді.

    polidrom - 28-1-2004 у 10:52

    Може ще одну тему почати тільки з знаком оклику?

    Svetlanka - 1-2-2004 у 15:02

    Я в цей рік принаймні спробую вивчати польську мову, бо російську знають майже всі, а от польську почуєш в ряди годи. Може навіть поїду до Кракова, а от до Росіі мене чомусь аж ніяк не тягне.

    Наталка - 1-2-2004 у 16:32

    Маленький оф-топ: я була в Кракові, місто чудове, чарівне... Дуже сподобалося. Мабуть, варто і собі підівчити польську мову. :)

    Ігор Мартинів - 1-2-2004 у 20:00

    У мене після року Росії в Україні будь-який рік "чогось" викликає мандраж.

    В результаті року Росії Україна втратила Азовське море і ледь не втратила острів.

    Чого чекати від року Польщі?

    Dmy - 2-2-2004 у 19:36

    Цитата:
    Першим відправив користувач Ігор Мартинів
    У мене після року Росії в Україні будь-який рік "чогось" викликає мандраж

    Ганьба боягузам, пане Ігоре! Козаки не мандражують!!! ;)
    Цитата:
    В результаті року Росії Україна втратила Азовське море і ледь не втратила острів.
    Чого чекати від року Польщі?

    Принаймні, Азовське море вже не втратимо :D
    Та й Волинь, начебто, відфестивалили.
    Самі пшиємности :)

    А тамтий пан міністер (чогось) повідомив, жи Польша витратить на нас коханих 5 МиЛиНи ЗиЛиТи, тобто $1,3 млн

    Ага! :sing:

    Олексій Мачехін - 2-2-2004 у 19:41

    А ми на неї?
    І кому саме їх витратять?

    Dmy - 2-2-2004 у 19:52

    (значить так: налаштовуємось на позитив)
    Цитата:
    Першим відправив користувач Olexiy
    А ми на неї?

    1. Ми на неї витрачатимемо через рік (правда, у нас і грошей-то нема).
    Цитата:
    І кому саме їх витратять?

    2. Точно не тому, кому минулого року - гадаю, їм уже досі.

    3. А от люде пропонують до Кракова налаштуватися. Файно, кажуть. Не був, але розділяю. Гір, щоправда, мабуть, і в бінокля не видно, але мусять відчуватися. І Вісла ще зовсім панночка.

    Олексій Мачехін - 2-2-2004 у 21:30

    2 Dmy я жартував :)

    Captivitas - 17-2-2004 у 18:23

    Залишилось дочекатися 1 квітня.

    Captivitas - 30-3-2004 у 15:14

    От й дочекалися початку акції "До Європи - разом".
    Сьогодні Київ зустрічає Кваснєвського.

    Dmy - 30-3-2004 у 15:32

    Я боявся, жи рік Польщі, як і передбачалося, почнеться 1 квітня. От би сміху було...
    Мабуть є таки й нагорі розумні люди (хоч і небагато) - підказали кому тре поквапитись.