Форум Рідного Міста

Пам'ятник Бандері у Львові

Андрій Пелещишин - 11-10-2007 у 17:12

Бачив сьогодні пам'ятник Бандері. Офіційне відкриття має бути десь через тиждень здається, але я якраз побачив його перед тим, як його мали накривати.
У принципі - мені сподобався.
Павло Жежнич зробив знимку, думаю він її тут опублікує.

Павло Жежнич - 11-10-2007 у 21:31





Пам'ятник ніби встановили ще вчора, а сьогодні проводили підготовчі роботи до його офіційного відкриття. Зокрема, на тротуарі розправляли величезний прапор.

Павло Жежнич - 11-10-2007 у 21:39





А так виглядало будівництво пам'ятника більше року тому - 22 вересня 2006р.

Юрій Сєров - 11-10-2007 у 22:06

Стеллу, я так розумію ще не доробили...
І взагалі, вона там зайва, імхо. Мені більше б подобалося, якби це був пам'ятник у сквері, без цієї гігантоманії.

Павло Жежнич - 11-10-2007 у 22:35

Ці металеві штуки позаду пам'ятника дійсно зайві. Вони занадто високі.

Павло Жежнич - 11-10-2007 у 22:41

О! Знайшов відповідні фотки:





Це було в квітні 2006 р.

Юрій Ришковець - 12-10-2007 у 08:22

Я попередньо десь в пресі читав, що пам'ятник мають відкрити до 14 жовтня - Покрови Богородиці, але якщо так, то точно все не встигнуть, як завжди, наведуть марафет, а потім (після свята) знову забудуть про його існування.
Щодо стелли, то вона мала б бути з залізо-бетону, тому її прикрили гігантськими прапорами, щоб вигляд не зіпсувала.

tysovska - 12-10-2007 у 09:21

А мені пам'ятник не дуже. Так, ніби письменнику якомусь поставили, а не Бандері. Все-таки щось у пам'ятнику повинно асоціюватися з боротьбою.

Остап Шумин - 12-10-2007 у 10:05

Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
А мені пам'ятник не дуже. Так, ніби письменнику якомусь поставили, а не Бандері. Все-таки щось у пам'ятнику повинно асоціюватися з боротьбою.

Цілком погоджуюсь, можна було придумати щось краще. А то, якийсь він ніякий виглядає, варто поміняти обличчя і вже готовий пам’ятник комусь іншому. ІМХО.

Dmy - 12-10-2007 у 12:09

Ну так, щось таке. Мені теж трохо муляє: типовий комуністичний вождь товариш Лєнін або Артьом якийсь :( ХІба що погляд людський. Автора, певно, навчали в совєцькому худпромі. Якщо людина не знає в обличчя і не вміє читати, то і не здогадається, з якої то опери.

А де це він стоїть, бо я сам не зорієнтувався?

Олексій Мачехін - 12-10-2007 у 12:17

Бандерою на сході країни і так ледь не дітей страхають, а ви ще й пам'ятник хочете агресивний.

Андрій Пелещишин - 12-10-2007 у 12:27

Цитата:
А де це він стоїть, бо я сам не зорієнтувався?

Між політехом (нові корпуси) і церквою, що на Привокзальній. Оці фотки, що згори - власне з 5-го корпусу політеху, якщо дивитися в напрямку Головного вокзалу (його на фоні видно).

Павло Жежнич - 12-10-2007 у 12:47

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
А де це він стоїть, бо я сам не зорієнтувався?

На п'ятачку між площею Кропивницького (сквер перед церквою), вул.С.Бандери, вул.митрополита Анегловича. Позаду пам'ятника за стелою розташована будівля колишнього кінотеатру Маяк (якщо не помиляюся).

Остап Шумин - 12-10-2007 у 12:55

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Бандерою на сході країни і так ледь не дітей страхають, а ви ще й пам'ятник хочете агресивний.

Та чому агресивний, просто більш відповідний. На мою думку мало б бути щось ближче до визвольного руху до УПА. Не знаю, але чомусь пам’ятник Данилу Галицькому чи Федорову більше асоціюється з людьми, яким споруджений пам’ятник, а тут такого нема.

Роман Голощук - 12-10-2007 у 14:17

ЛКП «Зелений Львів» висадило 200 кущів жовтих хризантем біля пам’ятника Степанові Бандері.

Юрій Сєров - 12-10-2007 у 14:43

Цитата:
А мені пам'ятник не дуже. Так, ніби письменнику якомусь поставили, а не Бандері. Все-таки щось у пам'ятнику повинно асоціюватися з боротьбою.

Підтримую. Подібний пам'ятник вже десь бачив, але не згадаю де і кому.
Для чого і що мають символізувати ті 4 стовпи - незрозуміло. Їх до остаточного вигляду певно ще роками доводити будуть

Остап Шумин - 12-10-2007 у 14:59

Хоча, погодьтесь, тут є певний символізм: пам’ятник такий же неоднозначний і незрозумілий яким є ставлення до самого Бандери в нашій державі :rolleyes:

Павло Жежнич - 13-10-2007 у 20:32

Сьогодні було вікриття пам'ятника.

Роман Голощук - 14-10-2007 у 09:17

У відкритті пам’ятника взяли участь голова Львівської ОДА Петро Олійник, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, депутати Львівської міської та обласної рад, народні депутати України Тарас Стецьків (БНУНС), Андрій Шкіль (БЮТ).

P.S. Ще ніби запрошували Януковича...

tysovska - 15-10-2007 у 08:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Роман Голощук
Ще ніби запрошували Януковича...

Уявляю, що було би, якби він приїхав :o

Demyan - 15-10-2007 у 08:29

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Остап Шумин
Хоча, погодьтесь, тут є певний символізм: пам’ятник такий же неоднозначний і незрозумілий яким є ставлення до самого Бандери в нашій державі :rolleyes:

Підтримую. Таке враження ставимо один одному на зло. А підійдіть до любого мешканця Львова і запитайте що він знає про Бандеру? думаю нічого, вже раз проводили опитування люди такого наговорили..то для чого нам такій людині памятник??? Про яку навіть ми "бендерівці" нічого не знаємо.

Юрій Сєров - 14-7-2008 у 06:02

Стаття про пам'ятник і не лише. Мені сподобалося.

What you Get is What you See
http://zaxid.net/article/19476/

Про те, що стелла зайва, писав раніше.

Павло Жежнич - 15-7-2008 у 00:10

Там коментарі цікаві:
Цитата:

навіщо видавати езотеричні тексти за науково-публіцистичні. складається враження, що автор є перевтіленням самого Бандери, бо стільки знає про те, що би думав, що б сказав, що б зробив Бандера якби жив тепер.

Цитата:

пишучи про питання МИСТЕЦЬКО-ЕСТЕТИЧНІ, і автор, і окремі коментатори "приплітають" туди свої оціночні судження стосовно окремих подій нашої історії. спеціально послуговуючись термінологією, яка завчасно формує в читача негативне ставлення до означених нею подій.

Юрій Сєров - 15-7-2008 у 02:58

А мені дуже сподобалася думка автора
Цитата:
Що українці чинять з культурним спадком світового рівня тепер, коли вони нарешті володіють цим містом і вільно ним розпоряджаються? Іншими словами, що відбулося в місті з 1991 року? Чи вони справді хочуть вітати своїх гостей сумішшю з чотиризіркових готелів, ігрових клубів, Укрсоцбанку та Бандери під арками а ля Муссоліні?

Якою спорудою Львова, збудованою після 1991 року можна пишатися?
Хіба Шевченко, можливо...

Андрій Пелещишин - 15-7-2008 у 21:16

Багато симпатичних особнячків з'явилося :)
Не забуваймо, що Львів, який ми любимо - у значній мірі приватні будиночки багатіїв 16-19 століття. Типу Корнякта і тп.

Юрій Сєров - 16-7-2008 у 04:33

Нажаль ми не доживемо до часу, коли ті особнячки стануть музеями :)
Крім того, дуже часто нувориші не мають особливого смаку, тому часом будують абсолютно незважаючи на смак і стиль.

Андрій Пелещишин - 16-7-2008 у 10:07

Підняв нову тему
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6734

Роман Голощук - 7-3-2009 у 12:28

Вже встановлено позолочений тризуб на стелі позаду пам’ятника та скоро розпочнуться роботи з благоустрою довкола пам’ятника - http://www.zik.com.ua/ua/news/2009/03/06/172339

Юрій Сєров - 8-3-2009 у 00:14

Якщо це вже так воно буде, то це ганьба. Той цемент позамокав, плями якісь зверху.
Залишаюся при думці, що стелла була зайвою

Роман Голощук - 8-3-2009 у 10:54

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Якщо це вже так воно буде, то це ганьба. Той цемент позамокав, плями якісь зверху.
Залишаюся при думці, що стелла була зайвою


Так не має бути ;)
У посиланні вказано - цитую - "...відповідно до концепції пам’ятника, на кожній колоні стели має бути барельєф із зображенням чотирьох діб української державності. Автори пам’ятника львівський скульптор Микола Посікіра та архітектор Михайло Федик зараз працюють над створенням ескізів барельєфів."

Юрій Сєров - 8-3-2009 у 12:32

Навіщо тоді розібрали риштування? Скільки чекати тих барельєфів?

Тарас Гулка - 31-12-2011 у 20:44

Дочекались. Сьогодні Вже розібрали риштування і закінчували демонтовувати паркан. Стелу закінчили обкладати плитами. Тільки територія ще не облагороджена.
І, до речі, барельєфів ніяких там поки не видно.

Андрій Пелещишин - 10-2-2012 у 14:36

До сих пір невідомо що лежить зверху на памятнику. Наскільки ми змогли роздивитися через фотоапарат з телескопічною лінзою, то там лежать якісь плити. Чи то їх забули, чи щось ще дороблятимуть - незрозуміло. Знизу їх не видно, але з верхніх поверхів корпусів Львівської політехніки вони є добре помітними і суттєво псують зовнішній вигляд.

Галина Руденко - 18-5-2012 у 11:31

Дуже добре, що э цей памятник!!!

Соломія Федушко - 19-5-2012 у 21:55

Так, звичайно добре, що є. Але що символізують ті стовпи, і що хотів виразити цим автор?... - для мене загадка. До речі, зараз вже ті плити позабирали і пам'ятник цілковито дороблений.

Юрій Сєров - 20-8-2012 у 20:31

Цитата:
Але що символізують ті стовпи, і що хотів виразити цим автор?

Епохи становлення української державності: княжу добу, козаччину, УНР-ЗУНР і сучасність.

Тим часом, пам'ятник почав ржавіти

bandera.jpg - 93kB