Форум Рідного Міста

"У Москві знищили унікальний архів українських газет"-- факт чи ...

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 10:28

У Москві знищили унікальний архів українських газет
http://pravda.com.ua/news/2007/11/20/67071.htm
Цитата:
У фонді зберігались річні комплекти українських газет українською та російською мовами за 1988-2006 роки: "Демократична Україна", "Голос України", "Урядовий кур’єр", "2000", "День", "Дзеркало тижня", "Літературна Україна", "Культура і життя" тощо.

Знищено також окремі раритетні примірники українських газет ХІХ-ХХ століть, газети української діаспори Росії та інших країн, що зберігалися у відділі російської україніки, примірники часопису "Український огляд", який видавався багато років російським та українським публіцистом Руденком-Десняком, стверджують “Українці Москви”.

Нормальні люди на плювок в обличчя відповідають ударом. Як відреагуємо ми?

Богдана Курилюк - 22-11-2007 у 10:47

Питання: кому це потрібно?

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 11:04

Шовіністичні сили Росії грають м'язами напередодні виборів. Як реагувати нам? Не думаю, що найкращою відповіддю було б знищення якоїсь культурної пам'ятки, адже не культура винна. Маємо надати цій справі якомога більшого розголосу, жорстко ставити питання про виявлення і покарання винних.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 11:08

2 Богдана:
Маєш на увазі, що ця подія -- продовження серії антиукраїнських провокацій вкупі з всілякими єсм-ами? Дуже на те схоже.
Тоді ще посиланнячко докину сюди, хоч скопіпейстив його для іншої теми:
http://www.nr2.ru/kiev/150451.html

--------off-------
сайтик в них якийсь дивний -- Крим і Придністров'я не під той прапор запхали...
--------/off-------

Андрій Пелещишин - 22-11-2007 у 11:10

У цій же статті є і наступна, ІМХО, цілком вірна фраза
Цитата:
Як підкреслили в прес-службі організації, всі ці комплекти газет відсутні у будь-якій іншій бібліотеці Росії, значна частина з них являє собою історико-культурну цінність державного значення для Російської Федерації.


Отже це потрібно неприятелям Російської Федерації.

А нам потрібно не розраховувати на допомогу Росії у збереженні наших старих газет, а самим їх зберігати.
У 1990 році я брав участь у вантажних роботах по заповненню нового архівного приміщення бібліотеки ЛНУ Франка на вулиці Драгоманова. Так процес розвантаження і перенесення газет кінця 19-століття початку 20-го (ще за Австрії) мав досить специфічний характер, і більше нагадував розвантаження макулатури.

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 11:20

Так, у нас держава, на жаль, зовсім не дбає про збереження ВЛАСНОЇ культурної спадщини:( А те, що знищення газет- лише ланка у довгому ланцюжку антиукраїнських провокацій, як на мене, цілком очевидно.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 11:28

Цитата:
Отже це потрібно неприятелям Російської Федерації

Я б не розглядав РФ як моноліт. Це безперечно болючий удар для людей, зацікавлених в глибшому пізнанні України і партнерській співпраці з нами. Але на тлі неоімперської істерії навряд чи ця подія буде розцінена масами/офіціозом як антиросійський вчинок.

Остап Шумин - 22-11-2007 у 11:32

Мені відверто шкода людей, які такими дикими вчинками хочуть щось показати. Якщо це плювок, то більше нагадує плювок проти вітру, хоча, звісно, приємного тут мало, особливо якщо взяти до уваги, що у наших власних архівах далеко не все гаразд.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 11:33

Цитата:
лише ланка у довгому ланцюжку антиукраїнських провокацій

Цікаво, метою цих провокацій є лише пробудження "патріотичних почуттів" в російського виборця, чи це паралельно ще й зондування реакції українського суспільства? (бо в другому може бути зацікавлена і наша влада)

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 11:35

Я думаю- і перше й друге

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 11:41

Цитата:
Так процес розвантаження і перенесення газет кінця 19-століття початку 20-го (ще за Австрії) мав досить специфічний характер, і більше нагадував розвантаження макулатури.
Якби було хоча б мінімальне усвідомлення владою значущості збереження історичних документів, навести порядок в цьому питанні можна без великих зусиль. Так що це вже питання культурного рівня наших владоможців.

Андрій Пелещишин - 22-11-2007 у 11:54

Цитата:
подія буде розцінена масами/офіціозом як антиросійський вчинок.

Це проблеми мас. Будь-яке знищення цікавих історичних експонатів лише шкодить державі і нації. Це аксіома. Якщо хтось її не розуміє - це їхні проблеми. Це я вже як людина, яка з музейною справою перетинається з першого року свого життя, кажу.

Шкода, щоправда, що не було конкретної інформації, що саме знищено. Я не виключаю і провокації з боку інформаторів. Можливо, реально хтось знищив підшивку газети "2000", яка наразі жодної цінності не має. А про старі газети - може то так до слова, або може знищені без злого умислу, а просто вже списані, як такі що не існують (зігнили, миші зїли і тп)

Знову ж, хто знає, як і що зберігається в фондах наших музеїв, зрозуміє, про що я. Тут треба порядок наводити.

PS Серед згаданих мною газет, що розвантажували абітурієнти, мені потрапила до рук уже пошматованою газета, де було розміщено оголошення про створення українського пожежного товариства у Львові та початок набору до нього (для довідки - це те товариство, яке потім поступово було трансформовано у Січових Стрільців, і як наслідок, одне з важливих етапів у формуванні нашої держави).

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 11:58

Цілком згоден з тобою, Тарасе. Хоча владу обираємо МИ, тому я поставив би питання ширше. У тому, що склалася така ситуація, винно суспільство взагалі. Більшості людей культурні проблеми байдужі. У нас майже щодня стається якесь "культурне лихо", а де активна суспільна реакція на це? Тому влада так і поводиться, що від вирішення цих проблем її результат на виборах не залежить...

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 12:46

Цитата:
Шкода, щоправда, що не було конкретної інформації, що саме знищено. Я не виключаю і провокації з боку інформаторів.
Тобто сама по собі імовірність провокації зберігається...
Щодо того, що саме знищено -- там вроді пише орієнтовно. Хоча сам факт знищення не встановлено -- просто вивезення в невідомому напрямку...
Щодо "А про старі газети - може то так до слова, або може знищені без злого умислу, а просто вже списані, як такі що не існують (зігнили, миші зїли і тп)" -- цитую
Цитата:
За даними прес-служби [йдеться про Регіональну громадську організацію "Українці Москви" -- Т.С.], це було зроблено без складання будь-яких актів, як того вимагають нормативні документи.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 13:07

Добре, якщо ми розглядаємо імовірність суто (дез)інформаційної провокації, то вартує перевірити сам факт з незалежних джерел. Спробую Дмитра з Москви сюди покликати -- він вроді в ту бібліотеку раніше навідувався...

Андрій Пелещишин - 22-11-2007 у 13:51

Зрозумійте мене правильно. Я зовсім не солідарний з вандалами, і поділяю гнів та стурбованість громади з приводу знищення історичних матеріалів - зрештою, якщо вони їм заважали, то вони повинні були би передати матеріали в Україну, в наші архіви або музеї.
Мене просто хвилює щоби якісь "інтелектуали"не вирішили організувати "адекватної відповіді". Типу поцарапати бомбетля, на яком спав російський цар Петро Перший (виставлений в експозиції Львівського Історичного музею).

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 14:46

Ну я думаю, що перш ніж вдаватися до адекватних (в лапках і без) відповідей, вартує з'ясувати, що, власне, відбувається... Чи це провокаційна "качка", чи реальний факт, хто замовники-ініціатори...

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 15:35

http://kirim.com.ua
ще одні провокатори ЄСМівського розливу...
Я довго вагався, в якому розділі тему розмістити, і, певно таки помилився...

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 15:43

Тарасе, та не треба взагалі розміщувати таких лінків! Ти робиш їм зайву рекламу, а вони того і прагнуть! Не зважай на тих мерзотників. Хай кричать- краще поміркуймо, як у своїй державі порядок навести.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 16:03

Хочу з'ясувати мету провокацій. Той псевдотатарський сайт "заснув" після наших виборів -- отже, своє він відпрацював. Але інші провокації мають подібний стиль. Враження, що метою є відвернення політично (і інтернетно) активних людей від реальної проблематики. Від чого саме? Що є кінцевою метою? Чи це щось на кшталт флешмобу/рольових ігор?:lol:

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 16:12

Мета цих провокацій- загострити ситуацію, створити суспільний конфлікт і напругу. Є люди, які на тому добре гріють руки.

Тарас Сокальський - 22-11-2007 у 16:34

Цитата:
Є люди...
Хто? Яким чином? Чим це закінчиться?

Максим Стюфляєв - 22-11-2007 у 17:59

Такі конфлікти вигідні, наприклад, владі (загальне слово, але я не маю таких вагомих фактів, щоб звинуватити конкретних осіб). Адже завжди легше знайти зовнішнього ворога, ніж вирішувати пекучі внутрішні проблеми. Легко валити причини всіх проблем на "ів", "москалів", "жидів" та ін. і самим нічого не робити. Розсвареним суспільством завжди легше керувати. Тому я й кажу, що ми (маю на увазі, медіа взагалі) забагато уваги приділяємо такій жалюгідній організації, як ЄСМ, і цим їм лише допомагаємо. Чим закінчиться? Сподіваюся, до справді серйозного протистояння не дійде.

Іван Дівеєв - 22-11-2007 у 21:48

Та ніяка то не провокація і не ЄСМ, і не качка. Просто там та бібліотека в дуже дорогому місці знаходиться. От і вирішили тупо викинути її з приміщення. Методи відповідні. Бібліотеку хто кришує? Ніхто. Так чому б не забрати приміщення, яке ось воно, лежить на блюдечку можна сказати. А приводи вже вигадуються ідеологічні.

Лєна Дадукевич - 5-12-2007 у 14:54

Нормальні люди на плювок в обличчя відповідають ударом. Тарас Сокальський
Іноді це навіть потрібно зробити, щоб не путали тебе зі шматою...
Але що зробити в даному випадку - не знаю. У нормальних країнах мін іноз справ вже давно дало би якусь офіційну ноту протесту. А у нас , якщо щось стосується витівок Росії , мін ін справ завжди мовчить, "як риба об льод":mad:

Тарас Сокальський - 5-1-2017 у 05:03

Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Сокальський  
У Москві знищили унікальний архів українських газет
http://pravda.com.ua/news/2007/11/20/67071.htm

Цікаво зазирнути і пересвідчитися в актуальності коментів 10-річної давності...
http://www.pravda.com.ua/news/2007/11/20/3321166/view_comments

Зараз схема повторилася -- дрібна (але болюча) підлість --> інформаційно-пропагандистська операція. З навалою тролів і зламом акаунтів.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1820429501560039&id=...

Не заглядав раніше, але сумніваюсь, щоб цей альбом був порожнім:
https://vk.com/album28600074_216170386

Сторінка залишилася тільки в ГуглоКеші:
http://www.google.com.ua/url?url=http://webcache.googleusercontent....

Це самодіяльність якогось чергового неокомсомолу? Чи інформаційний шум перед якимись вагомішими діями?

Андрій Пелещишин - 5-1-2017 у 19:07

А що там, за тією фейсбучною адресою? Мене не пускає

Тарас Сокальський - 5-1-2017 у 21:12

Сторінка спаленого музею-криївки, на яку влізло стадо жирних k@tsap-ських тролів. Попутно знесена сторінка на карпати.інфо і затертий вконтактний альбом в директора музею створюють враження спланованої операції.

Андрій Пелещишин - 5-1-2017 у 21:45

Зрозуміло.. Будемо сподіватися, що історично цінна інформація таки збережена. Якщо постраждали речі або документи, які мають історичну цінність, то це актуалізує дискусію, яка тут недавно була, про документування.

Тарас Сокальський - 7-1-2017 у 18:06

Наскільки я зрозумів, то був звичайний вбогий сільський музей, в який позносили уцілілі речі з тієї епохи+відповідне оформлення/антураж. Тобто, якихось втрат для науки нема, просто шкода людської праці і цікавих експонатів...

Андрій Пелещишин - 7-1-2017 у 20:45

Людської праці завжди шкода... А щодо сільських музеїв, хто знає, що за скарби ще в них зберігаються. Самий класичний для нас приклад - шедеври Пінзеля, які зараз виставлялися в Луврі як одні з найвидатніших барокових скульптур, а ще кількадесят років тому взагалі валялися під дощем і ішли на дрова. То я не про конкретний випадок, а абстрактно.

Тарас Сокальський - 13-1-2017 у 18:46

Продовження провокацій:
http://www.istpravda.com.ua/short/2017/01/10/149438/

І стандартні прослуги повій від журналістики:
Цитата:
http://www.vesti.ru/doc.html?id=2841390&tid=105474# :
Все были убиты бойцами дивизии СС "Галиция"


При кроковій доступності опису реальних подій:
Цитата:
https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobici/guta-penyacka-nacistskiy-sl... :
Уже згаданий історик Андрій Боляновський виявив у Архіві актів нових (колишній архів ЦК ПОРП) у Варшаві оригінальне повідомлення міністра польського еміграційного уряду в Лондоні В. Баначека, в якому чітко зазначено: «24 лютого 1944 р. підрозділ німецької таємної польової поліції пройшов поблизу Гути Пеняцької, і місцеве населення, вважаючи, що це український загін, почало обстрілювати підрозділ. Як результат, було вбито 6-8 німців. 27 лютого каральний підрозділ таємної польової поліції увірвався до Гути Пеняцької і повністю знищив село й приблизно 500 осіб були вбиті» (AAN. — Ministerstwo Spraw Wewn., Wydziaй загін, поча- Sprawozdanie sytuacyjne Nr. 15/1944. — S. 24). Отже, у цьому польському документі чітко вказано, що польське населення Гути Пеняцької винищила німецька поліція. А провокатором подій стали радянські партизани, що здійснювали диверсії в німецькому тилу готуючи грунт до штурму Червоною армією великого німецького гарнізону Тернополя. Дивізія «Галичина» у цей час лише формувалася.