Форум Рідного Міста

Культура по-Львівськи

NBM-Redaktor - 26-2-2003 у 11:07

Якось вже зачіпалась та тема, але люди образились. Мене і досі цікавить: що ж воно за культура і як то бачать самі львів'яни???

Я не так давно на цьому форумі і спілкування веду не з усіма мешканцями Львова, а лише з частиною з них. Однак вкотре переконуюсь: культура по-львівськи - то багато пафосу, багато пишних фраз. Інколи складається враження, що люди з цього міста вважають себе БІЛЬШИМИ УКРАЇНЦЯМИ, ніж всі решту людей, що живуть не у Львові. Вони демонструють страшенне роздратування з приводу всього російського, і водночас страшенно кохаються на всьому польському. Хоча особисто в мене поляки завжди асоціювалися із хвалькуватими і чванькуватими невігласами, яких, як не прикро, я зустрічав постійно на своєму шляху саме в Польщі і саме з Польщі. Так що таке культура по-львівськи? Суміш польської чванькуватості з українським ура-патріотизмом чи щось таке, що можна пояснити лише самим існуванням цього осередку української культури?

Користувач Олесь - 26-2-2003 у 15:13

Цитата:
Першим відправив користувач NBM-Redaktor
Вони демонструють страшенне роздратування з приводу всього російського, і водночас страшенно кохаються на всьому польському.

Я б не сказав, що в Галичині (чи у Львові зокрема) кохаються на польському. То радше вибіркова ностальгія за чимось добрим, що люди пам'ятають з тої епохи, яка, проте, не була ідеальною. Так само я чув закиди, що у Львові кохаються на всьому австрійському. Щось подібне я спостерігав у мешканців і інших міст, які входили до складу Австро-Угорщини - також якісь приємні спогади з тої епохи. Одного разу навіть вдалося почути цілу лекцію - то було в поїзді Будапешт-Берлін під час туристичного сезону. Їхало багато туристів з цілого світу, і їхав професор історії з Відня. Якось зав'язалася розмова, до якої залучився майже цілий вагон. Професор розказував, як за Австрії великі міста були кожне унікальним конгломератом багатьох національних культур, яким, проте, вдавалося зберігати власну неповторність. Як збиралися наприклад, студенти на каві, кожен розмовляв своєю мовою - всі одне одного розуміли, бо з дитинства знали місцеві мови.
Очевидно, попри певний пресінг з боку влади, в ті часи людям вдавалося зберігати толерантність, повагу до інших. Чого не спостерігалося з боку росіян на загарбаних українських землях. Зрештою, навіть за Польщі, яка була ніби не дуже толерантною до українського населення, у Львові видавалося друком більше україномовної періодики, ніж у всій підсовєтскій Україні.
Я навіть не відкидаю, що є певні моменти з совєтської епохи, які можуть викликати в когось ностальгію. Але враховуючи вищенаведене, не дивно, що в галичан все російське викликає роздратування. Зрештою, жодна влада, яка існувала на цих землях, не спричиняла такого жорстокого нищення людей і всього українського. І напевно, кожна чи майже кожна місцева родина в той чи інший спосіб постраждала від совітського режиму.
Щодо поляків - всі люди різні і поляки не є вийнятком. Очевидно, не з тими людьми стикалися :). Наприклад "Львівське питання" останнім часом, десь років шість, при мені вже ніхто з поляків не ставив.

marco - 27-2-2003 у 10:45

NBM- Redaktor виявляє значні тактично-стратегічні здібності ;)
Щоб відвести "гнів народний" від ситуації з Ніко, вирішив перемкнути тему з росіян на поляків і з радіо по-ніківськи на культуру по-львівськи.
Кращий захист - це напад. Тепер ви оправдовуйтесь, чому поляків сприймаєте краще ніж росіян і доказуйте хто з них кращий...

P.S. Прошу це повідомлення не сприймати занадто серйозно :saint:

NBM-Redaktor - 27-2-2003 у 11:08

Цитата:
Першим відправив користувач marco
Тепер ви оправдовуйтесь, чому поляків сприймаєте краще ніж росіян і доказуйте хто з них кращий...

P.S. Прошу це повідомлення не сприймати занадто серйозно :saint:


:lol: :lol: :lol:

Щодо відповіді Олеся (Користувача): то дещо загальні речі. Якщо вже про них говорити. то маю дві цитати:

1. "...Національне почуття не являє собою постійної, точно визначеної якісної категорії, як, приміром, кількість кісток у людському організмі, - воно залежить від розумового стану тої чи тої людини та від її культурного розвитку, переходячи послідовно всі етапи від стадії інстинкту до свідомості повноцінного громадянина. У примітивної малорозвиненої людини воно не сягає далі любові до свого села та його околиці, до місцевої говірки, пісень та звичаїв, що передавались від покоління до покоління з діда-прадіда. Вищим етапом національного почуття є відчуття єдності між людьми певної області з її мовними та звичаєвими особливостями, хоч це не заважало слобожанинові, котрий каже "тільки що" замість полтавського "допіру", дивитись на полтавця мало не як на чужанина; нарешті, третій і останній ступінь національного почуття - це, коли людина усвідомлює себе членом однієї нації з усім багатством її історичного, мовного та етнографічного матеріалу. Така свідомість може прийти і внаслідок читання відповідної літератури, й внаслідок роздумів людини над самою собою, коли людина, часом навіть несвідомо, вбирає в себе ті флюїди, що витають у повітрі рідної землі, яка прокидається від довгої національної летаргії..." Борис Антоненко-Давидович.

2. "він (москаль) сам почуває себе народом-господарем у Росії, бо куди він не піде, не поїде – чи у Варшаву, чи в Київ, чи в Тифліс, скрізь з ним говорять його мовою, та й все начальство, бюрократія, починаючи з царя, говорить тою самою мовою. По розумінню москаля всі народи нижчі за нього, до всіх він ставиться з презирством: українець у нього “хахол-дурак”, поляк – “полячишка”, фін – “чухна поганая”, кавказці – “татарва безмозґлая”, жид – “паршивий” і т. д. І дійсно, московський народ являє з себе велику силу своєю кількістю, північною витривалістю, стихійною дисциплінованістю та нахабством."

Але я жне про це писав. І не просив коментувати свою присутність на форумі. Я намагаюся зрозуміти львів'ян. Наразі бачу багато затятості і мало розуміння.

marco - 27-2-2003 у 11:59

Цитати гарні ;)
А фразу "Я намагаюся зрозуміти львів'ян" варто би підтвердити на ділі у львівському радіоефірі.

Андрій Пелещишин - 27-2-2003 у 12:57

Цитата:

Хоча особисто в мене поляки завжди асоціювалися із хвалькуватими і чванькуватими невігласами,


Шановний НБМ-Редакторе - на Форумі строго заборонено образливі висловлювання щодо будь-яких національностей (не лише росіян).
Якщо хочете - спробуйте озвучити свою позицію у блоці новин на телеканалі НБМ

Мабуть ви не знаєтесь направі

NBM-Redaktor - 27-2-2003 у 13:10

Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Шановний НБМ-Редакторе - на Форумі строго заборонено образливі висловлювання щодо будь-яких національностей (не лише росіян).


Якщо Ви уважно і вдумливо перечитаєте фразу, що Вам не сподобалсь, то зрозумієте, що жодної образи на адресу поляків вона не містить. Як амдіністратор, маєте право видаляти всі повідомлення, що, на Вашу думку, суперечать правилам форуму. Однак ваше "попередження" немає нічого спільного з темою.

А от у Ваших останніх словах я бачу не стільки іронію, як прямий "наїзд". Не знав, що адміністратори можуть брати таку "активну" участь в дискусіях.

Пане Марко, львівський корпункт "Ніко" закритий.

marco - 27-2-2003 у 13:29

Цитата:
Пане Марко, львівський корпункт "Ніко" закритий.


Вітаю!
Виглядає що ця фраза прозвучала з гордістю. Очевидно, це результат Вашого розуміння львів'ян. Браво для Пана!!!

Наступним логічним кроком мало б бути перенесення львівського корпункту в якесь сприятливіше місто і припинення трансляції на Львів взагалі.

Скоріше всього, заки дочекаємося 1 березня і офіційного пояснення політики Ніко, вже не буде взагалі про що говорити.

Ще одне щодо модератора і його права брати "активну участь в дискусіях":
по-перше, Андрій Пелещишин звернув увагу на Вашу нетактовність у висловлюваннях
по-друге, у цій дискусії це його перший постінг, який до того ж не стосується теми дискусій
по-третє, чому вважаєте, що модератору заборонено дискутувати на форумі, використання свої прав, як аргументів дискусії - так, але участь в дискусії - право кожного і модератора також.
Ви, як-не-як також модератор :lol: і дууууже активно дискутуєте в своєму форумі.

Дякую за інформацію

NBM-Redaktor - 27-2-2003 у 14:01

Цитата:
Першим відправив користувач marco
Цитата:
Пане Марко, львівський корпункт "Ніко" закритий.


Вітаю!
Виглядає що ця фраза прозвучала з гордістю.


Там десь є така приписка? Чи слова "Львівський корпункт" та "закритий" - то прояв гордості? Яка проникливість!.. НКВД в свій час проявляло аналогічні здібності :baddevil:


Цитата:
Очевидно, це результат Вашого розуміння львів'ян. Браво для Пана!!!


Нє, то є результат нерозуміння деякими львів'янами своїх обов'язків. Це ще раз наштовхує мене на висновок - дехто не вміє розмежовувати особисте з виробничим, тобто ставить власні (патріотичні, меркантильні, чи "чорні";) інтереси вище інтересів компанії, на яку працює. Це називається саботаж.

Цитата:
Ще одне щодо модератора і його права брати "активну участь в дискусіях"


Це також не стосується теми розділу. Дуже приємно почути Вашу думку, але навряд чи Пелещишин потребував адвокатів.

marco - 27-2-2003 у 14:18

Цитата:
Це ще раз наштовхує мене на висновок - дехто не вміє розмежовувати особисте з виробничим, тобто ставить власні (патріотичні, меркантильні, чи "чорні";) інтереси вище інтересів компанії, на яку працює. Це називається саботаж.

Шкода хлопців, які втратили роботу. Але видно подальша праця в таких умовах суперечила їхнім переконанням.
Висновок, не йди працювати на фірму, позицію якої (в будь-якій площині) не поділяєш. Робота повинна приносити задоволення, а не постійну боротьбу з внутрішнім Я, чи обставинами.

Цитата:
навряд чи Пелещишин потребував адвокатів

та це я так, з власної анаціативи :lol:

Nazar - 27-2-2003 у 15:08

Бути українцем для мене, це робити щось для України, а не заробляти на ній гроші. Будь яка спроба поєднати ці поняття із запереченням першого розцінюється мною як злочин, і моїм обов"язком є попередити про це інших, зав"язати дискусію та викрити злочинців :lol:

Шкода, що з сумом приходиться константувати той факт, що як більше Вас пізнаю, то більше розчаровуюсь. Даруйте, але останні Ваші повідомлення більше смішать, ніж конструктивізують тік емоцій. І немає тут жодного пафосу.

Шкода хлопців, хтіли переконати Львів, що ви є кращі, ніж є на самому ділі. Але з іншого боку тепер ви не маскуєтесь на наших а чітко висловлюєте свою позицію. Можна розцінювати як чергову перемогу об"єктивного висвітлення когось перед кимось.

Питання до пана Андрія: чи може пан Редактор з цього розділу вилучати йому "неугодні" повідомлення?

Наразі чекаю відповіді на останнє.

Користувач Олесь - 27-2-2003 у 15:51

Цитата:
Першим відправив користувач NBM-Redaktor
Якщо Ви уважно і вдумливо перечитаєте фразу, що Вам не сподобалсь, то зрозумієте, що жодної образи на адресу поляків вона не містить.


Пане Редактор,
Вона містить образу на адресу Львів'ян. Сама назва теми "Культура по-Львівськи" має чіткий негативний зміст. Аналізуючи все, що Ви писали на даному форумі, дуже хочеться запитатися прямо: Ви на чиєму боці?

Знову образи?

NBM-Redaktor - 27-2-2003 у 19:02

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Пане Редактор,
Вона містить образу на адресу Львів'ян. Сама назва теми "Культура по-Львівськи" має чіткий негативний зміст. Аналізуючи все, що Ви писали на даному форумі, дуже хочеться запитатися прямо: Ви на чиєму боці?


В чому полягає образа? Мене на Форумі вже кілька разів пробували звинуватити, що я думаю не по-українськи, що я не патріот та ще багато в чому. А коли я задаю пряме питання "Що таке культура по-львівськи", агрументуючи його відповідними спостереженнями, люди починають ображатися.

Про які "боки" ви тут говрите? "Львівський" і "російський"? :lol:

Назар, я відстоюю свою точку зору, свою позицію. І те, що в спеціалізованих розділах вона співпадає з точкою зору компанії, лише доводить: я працюю на роботі, що мені подобається. Я отримую від неї задоволення і відповідну матеріальну винагороду.

Цитата:
Бути українцем для мене, це робити щось для України, а не заробляти на ній гроші. Будь яка спроба поєднати ці поняття із запереченням першого розцінюється мною як злочин


З твоїх слів, Назаре, складається враження, що "бути українцем" - це значить бути задрипанцем: голодним, голим-босим, але гоноровим і, головне - УКРАЇНЦЕМ. А заробляти гроші на Україні - це злочин. А на Росії - це подвиг? Будь-ласка, формулюйте краще свої думки.

І врешті-решт. так з вас ніхто і не відповів на поставлене запитання в цьому розділі. Якщо ви не спроможні, а пишите лише від нудьги і болю за неньку-Україну, так і скажіть: МИ, ЛЬВІВ'ЯНИ - є НАДУКРАЇНЦІ, а почуття патріотизму та національної гідності - то наші ерогенні зони, а всі, хто не розуміє цього - то не українці, а и!

Я правильно зрозумів всі ваші образи і докори?

"...Лежиш на крижаній печі та й мариш любим псевдобратом, своєї ... вірним катом - чекаєш на тепло? -..."

Nazar - 27-2-2003 у 19:36

Цитата:
Цитата:
Цитата:
Цитата:
Першим потішив Вельмипришановний NBM-Redaktor


З твоїх слів, Назаре, складається враження, що "бути українцем" - це значить бути задрипанцем: голодним, голим-босим, але гоноровим і, головне - УКРАЇНЦЕМ. А заробляти гроші на Україні - це злочин. А на Росії - це подвиг? Будь-ласка, формулюйте краще свої думки.


Думка сформульована чітко, принаймі її вірно зрозуміють ті, хто "думає по-львівськи". А перефразування чужих думок під свої з пререкручуванням головного - це ще один класичний приклад ділового підходу до справи. Мене дратує, коли мені присвоюють чужі думки :mad:


І врешті-решт. так з вас ніхто і не відповів на поставлене запитання в цьому розділі. Якщо ви не спроможні, а пишите лише від нудьги і болю за неньку-Україну, так і скажіть: МИ, ЛЬВІВ'ЯНИ - є НАДУКРАЇНЦІ, а почуття патріотизму та національної гідності - то наші ерогенні зони, а всі, хто не розуміє цього - то не українці, а и!
Я правильно зрозумів всі ваші образи і докори?


Ні. Але якщо Ви перестанете писати, небуде кому піднімати настрій. Тут ще би розпалити дискусію про кордон на Збручі, і тоді всі точно забудуть про проблему Ніко. Проблема є. І якщо я щось втрачаю, то хочу переконатись в тому, чи все я зробив, щоб її уникнути.

Користувач Олесь - 27-2-2003 у 19:53

Цитата:
Першим відправив користувач NBM-Redaktor
Про які "боки" ви тут говрите? "Львівський" і "російський"? :lol:


Російський - Ви вгадали :D. А другий - не тільки львівський, він стосується і інших українців, і не тільки - також, як Ви кажете, "інших слов'янських народів". Тут присутні вже мали нагоду читати наступні Ваші слова: "Тобто опонуючи до російської музики і заперечуючи "братський міф" (який я особисто ніколи не підтримував і не підтримую) ви намагаєтесь споріднити нас із іншими слов'янськими народами, в яких симпатії до українців якщо й були колись, то настільки мізерні, що не записані в жодних історичних аналах."
В мене склалося враження, що Ви протиставите українців "іншим слов'янським народам". Таке ніби нам саме час іти каятися перед Росією і просити прийняти нас, блудних синів, бо нікому більше, крім Росії, ми не потрібні. Чому Вас так хвилює питання Росії (крім залучення російськомовних шарів населення до аудиторії слухачів Вашого радіо)? Вашу тему "Культура по-Львівськи" треба би було назвати інакше, а саме "Чому у Львові не люблять російське".


Цитата:
Якщо ви не спроможні, а пишите лише від нудьги і болю за неньку-Україну, так і скажіть: МИ, ЛЬВІВ'ЯНИ - є НАДУКРАЇНЦІ, а почуття патріотизму та національної гідності - то наші ерогенні зони, а всі, хто не розуміє цього - то не українці, а и!

Я правильно зрозумів всі ваші образи і докори?


На жаль, неправильно. Наразі пояснити Вам то ще інакше не вмію.

Файно!

NBM-Redaktor - 27-2-2003 у 20:40

Оце я і називаю "Культурою по-Львівськи"! Дякую. Роблю висновки.

Дякую за настрій :-))

Nazar - 27-2-2003 у 20:47

А що, є хіба ще якийсь корпункт, щоб закрити?:lol::lol::lol:

Користувач Олесь - 28-2-2003 у 14:08

Цитата:
Першим відправив користувач NBM-Redaktor
Оце я і називаю "Культурою по-Львівськи"!

Мені тільки цікаво, чи то Ваше спостереження стосується лишень Львова, чи і інших міст Галичини? Тернополя наприклад чи Станіслава? Бо Ви ж також звідси, тому мені і дивно - Ви таке питання почали ставити тільки після переселення до Києва, чи ще мешкаючи в Галичині?

NBM-Redaktor - 28-2-2003 у 14:45

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Мені тільки цікаво, чи то Ваше спостереження стосується лишень Львова, чи і інших міст Галичини? Ви таке питання почали ставити тільки після переселення до Києва, чи ще мешкаючи в Галичині?


Тільки Львова. А питання почало виникати під час мешкання на Буковині.

Nazar - 1-3-2003 у 11:40

Цитата:
NBM-Redaktor переконував
Назар, я відстоюю свою точку зору, свою позицію. І те, що в спеціалізованих розділах вона співпадає з точкою зору компанії, лише доводить: я працюю на роботі, що мені подобається. Я отримую від неї задоволення і відповідну матеріальну винагороду.

По-друге - повідомлення щодо змін в ефірі "Ніко" - то, знову ж таки, не є моя особиста позиція


Чи слід вірити якомусь з цих повідомлень? Бо одне заперечує інше...
:D

Василь - 13-3-2003 у 08:50

А от як виглядає культура по-Київськи: по-перше у всіх насуплені писки (за цілий день не побачив жодної людини, яка б щось подібне скорчила на усмішку), по-друге життя заради грошей, по-третє пустота магазинів, по-четверте культура обслуговування (так і хотілось декого послати подалі).
Позитивні сторони: бажання розмовляти українською (просто нема з ким), майдан Незалежності (придбав масу цікавої музики і книг).
Ще раз переконався, що Київ лише адміністративна столиця. Культурною столицею України залишається Львів.