Форум Рідного Міста

Цікавинки

Соломія Федушко - 5-1-2011 у 23:37

У цій дискусії пропоную обговорювати цікаві статті, питання та всякі цікавинки, які в перспективі, можливо, стануть предметом вагомої дискусії :)

На мій погляд, доволі цікава стаття:

Цитата:
За допомогою Google досліджено феномен слави і мовні зміни за 200 років на основі аналізу 5 мільйонів книжок

Гарвард і Google заявляють, що вони розробили спосіб виявлення культурних тенденцій за останні 200 років, використовуючи базу даних у 5 мільйонів оцифрованих книг

Скільки слів в англійській мові не потрапили до словників? Як змінювалася природа слави за останні 200 років? Як порівняти вплив науковців і акторів на масову культуру?

Такими є лише деякі з питань, які дослідники та представники громадськості можуть тепер розв’язати, використовуючи новий онлайн інструмент, розроблений Google за допомогою науковців Гарвардського університету. Величезна база даних, що її зібрав Google, підноситься як ключ до нової ери наукових досліджень в гуманітарних науках, лінгвістиці та соціології.

База даних налічує більше 5 млн. книжок – як художніх та науково-популярні – опублікованих у період між 1800 і 2000, що становить близько 4% всіх коли-небудь надрукованих видань. Д-р Жан-Батист Мішель і Д-р Ерез Ліберман Ейден з Гарвардського університету розробили пошуковий інструмент, який дасть дослідникам можливість дослідити кількісно величезний спектр культурних тенденцій в історії.

В результаті першого аналізу бази даних, вчені виявили, що близько 8500 нових слів з’являються у англійській мові щороку, і лексикон виріс на 70% між 1950 і 2000 роками. Але більшість з цих слів не з’являються в словниках. “За нашими оцінками, 52% англійського лексикону – більшість слів, що використовуються в англійських книгах – складаються з лексичної “темної матерії” незареєстрованих у словниках” – зазначили вони у журналі “Сайєнс”

Команда також досліджувала зміни природи слави протягом останніх двох століть. Дивлячись на частоту згадки імен відомих людей у літературі, вони показали, що знаменитості, які народилися в середині 20-го століття, як правило, досягли більшої відомості у молодшому віці, ніж у 19-му столітті, але їхня слава тривала протягом коротшого періоду часу. До 1950 року, знаменитості досягали слави, в середньому, у 29 років, у порівнянні з 43-ма роками для знаменитостей 1800-их років. “Люди стають все більш знаменитим, ніж коли-небудь раніше”, пишуть дослідники, “але в даний час забуваються швидше, ніж будь-коли.”

Онук Юрій - 6-1-2011 у 23:38

Цікаво чи можливо таким чином визначити вплив різних факторів на українців як націю і зокрема на мовну та культурну частину цього питання. І розбити це по сферах впливу. Думаю що цікава статистика в результаті вийде! Але не назбираємо такої кількості видань і не до нас Гуглові тим більше Гарварду.

Соломія Федушко - 9-1-2011 у 14:18

Ця стаття мене наштовхнула на такі ж думки :)
http://www.guardian.co.uk/science/2010/dec/16/culturomics-google-to...

Ось тут подана цікава статистика:
http://ngrams.googlelabs.com/graph?content=Ukraine%2CIndia%2CChina%...

Якщо ж взяти тільки Україну:
http://ngrams.googlelabs.com/graph?content=Ukraine&year_start=1...