Форум Рідного Міста

Без штанів в метро та інші флешмоби

Андрій Пелещишин - 11-1-2016 у 18:34

Сьогодні топ-новина на всіх ЗМІ це люди в спідній білизні в різних метрополітенах по всьому світу.

Якось мені з того усього дивно. Я так і не зрозумів ні ідеї такого флешмобу ні флешмобів взагалі (як і багатьох мережевих акцій навзірець Айс Бакет Челендж).
Звісно, що в тому є якась атрактивність, і тому, хто вже втягнувся, здається що це класно і здорово.
Але в мене стійке відчуття, що це безглуздо і якось "стадно" (так і крутитися на язиці фраза, яку хоч раз в житті казала кожному з нас мама: "А якщо всі з даху стрибати будуть, ти теж?").
У наш час висловлюватися проти таких акцій немодно і невигідно. 100% що запишуть в ретрогради, 80% - що запишуть в "совки" і "ватники".
Я пам'ятаю цей колективний психоз навколо обливання водою, з віддалі це виглядає як маленьке колективне безумство (до речі ви знаєте, скільки смертельних випадків зафіксовано по планеті через це обливання? Ну клієнтів на премію Дарвіна на Землі достатньо ще на тисячу таких акцій..).
Не знаю, у мене стійка відраза до них. Настільки сильна, що навіть у флешмобі проти флешмобів участі брати не хочеться.
Але акція зі спущеними штанами - це вже перебір. Фотографії мамочок з донечками молодшого шкільного віку в спідньому просто вбивають....
Я смутно пригадую, наскільки дико виглядала ця акція два роки тому, коли в Києві якісь блазні пробували їздити без штанів в метро в момент початку найвищої напруги Євромайдану.

І тут чомусь в мені зароджується отой нехороший хробак підозр. За своїм складом характеру я дуже далекий від усяких любителів конспірологічних теорій, але так і лізе в голову думка, що такі акції насправді спосіб гарно перемкнути увагу суспільства з чогось вагомого, створити ілюзію щасливого життя, сховати в тінь значно важливіші речі. Тепер же просто не замовчиш якийсь суспільно значимий факт, фейсбуку рот не закриєш. Але той факт можна просто втопити в потоці дурнуватих псевдоновин і курйозів.
А ще його можна і роздути. І ті блазні які без штанів їздять в якомусь європейському метро, стають дуже вдалою поживою для тих, хто потім використає це проти них у своїй пропаганді. І може їм зараз це байдуже, але завтра президент однієї з таких країн буде ганяти стратегічні бомбардувальники з ядерними боєзарядами в кілометрах від європейських кордонів, а жінок-європейок гвалтуватимуть ісламські радикали прямо на центральних площах перед історичними костелами. І їхні народи щиро вважатимуть, що це правильно, і так тим європейцям і треба.
Чекайте? А чого завтра? Здається це все було вже вчора, хіба ні?


Юрій Марків - 11-1-2016 у 22:44

В якості спроби знайти позитив у цій новині.

Зараз намітилася тенденція в молоді переходити цілими компаніями геть з соцмережі, де зареєстровані "предки". Мовляв, нема чого дивитися, як ми розважаємося. В Штатах, наприклад, фб серед молоді - це вже не "айс", бо там є ті, кому за 30. Може хтось з батьків радіє, що їхнє чадо дає змогу "лайкнути" щось несамовите зі свого життя батькам.