Форум Рідного Міста

Суб'єктивні думки з приводу угоди між СУП та Livejournal

Андрій Пелещишин - 16-11-2006 у 23:57

Уже минув місяць з часу сенсаційної купівлі фірмою "СУП" прав керування кириличним сегментом популярного сервісу блогів LiveJournal, що відомий у нас як "ЖЖ".
Про якісь результати (окрім скандального закриття окремих блогів) говорити ще рано. Проте, декілька вкрай суб'єктивних вражень:
1. У черговий раз українські користувачі та український контент стали об'єктом чужоземної гри (хоча напевно не головним і не пріоритетним, але про це далі). Відсутність потужних вітчизняних форумів та блогосервісів (а, окрім того, незрозуміла для мене любов наших блогерів до досить обмеженого сервісу LJ) призвела до ще одної втрати української території в Інтернеті. Раніше ЖЖ був немов би "нічийною землею", тепер ним (кириличним куском) заволоділи люди, вочевидь чітко політично та економічно зорієнтовані.
2. Як не дивно, але ще більшу втрату зазнали росіяни (точніше російська влада), адже саме російські користувачі складають найбільшу частку "кириличних" користувачів. Я переконаний, що саме заради них і відбулася дана оборудка – в результаті якої контроль на одним з найвпливовіших у російських технократичних колах ресурсом перейшов до компанії з ізраїльським капіталом. Не випадково, вочевидь, також керівництво проектом передано Антону Носику – провідному російському фахівцю з питань суспільного впиву WWW. Серед інших відомих проектів Носика, є зокрема, ряд спеціальних проектів, орієнтованих на просування ідей помаранчевої революції в Росії.
3. Не виключаю, що саме ефективність блогів для формування суспільної думки під час громадянських зрушень в Україні та Киргизстані і призвело до реалізації цього проекту, який насправді може виявитися не стільки "бізнесовим", скільки “політтехнологічним”. Адже Росію чекають вибори президента, і з демократією в ЗМІ там складно. От і з'явилася альтернативна інформаційна платформа.
4. Для LiveJournal – дана оборудка є фактично визнанням власної неспроможності (чи неготовності) отримати суттєвий зиск від російської та “кириличної” спільнот, адже як уже не раз відмічалося, лише ця частка користувачів LJ відрізняється в додатній бік інтелектуальним потенціалом, солідарністю та креативністю (на фоні інфантильних західних користувачів).
5. Можливо вперше користувачі Вебівського сервісу були розглянуті як товар. Адже було продано не сам сервіс, сайт чи бренд, а саме право управління користувачами (до речі, я так і чітко не зрозумів, як це формалізується на практиці).

Ну що ж, в даній ситуації лишається справді лише спостерігати. Хоча я особисто, якби був "жижиком", напевно припинив би свою участь у спільноті.


Оригінал статті: http://it.ridne.net/sup-lj

P.S. dr.Trollin-е, а які твої думки з приводу теми?

MartinkaDP - 17-11-2006 у 02:13

чому лише Троллін? він тут не один жежист ;)
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
незрозуміла для мене любов наших блогерів до досить обмеженого сервісу LJ

далеко не ідеальний, а підкажіть, шо є краще? хочеться спробувати шось інакше, але шось я перебираю різні сервіси, все якесь нездале.
Занґа не має нормального зв`язку між коментами, на Блоґспоті взагалі не передбачена взаємодія користувачів, днєвнік.орґ.уа взагалі ні в які ворота, Соулкаст забагато хоче - і заголовок, і тематику, і короткий опис... про жж-подібні не йдеться.

Андрій Рущак - 17-11-2006 у 13:13

>>підкажіть, шо є краще?

Як варіант можна завести власний блог (хоча б тут почати - http://www.laset.info/web-services/free-wordpress-blogs.html). або зробити все самому з нуля, а хостинґ взяти на topua.net.

варто тільки пошукати..

Андрій Пелещишин - 17-11-2006 у 13:48

А можна почати тут - http://drupal.ridne.net
А ще є blogger.com, не підходить ?

Надія Баловсяк - 17-11-2006 у 17:26

моє ІМНО. Тай думка багатьох мережо-аналітиків

популярність ЖЖ не у функціональності. А у спільноті. ЖЖ прийшов першим і завдяки цьому тут створилася спільнота цікавих людей і цікавих авторів (=людей, які цікаво пишуть).

якщо людина зацікавлена у блозі як способі самовираження, вона намагається відкрити окремий блог, а не створювати блог на сервісі. Якщо ж блог є засобом спілкування, то краще за ЖЖ немає на сьогодні.

особисто у моєму житті ЖЖ-френди (та які там френди, більше 20 з них стало реальними друзями) відігравали і відіграють просто надзвичайну роль.

Андрій Пелещишин - 17-11-2006 у 21:50

Цитата http://www.habrahabr.ru/column/1251/
Цитата:
Вы против СУПа? Ок, не вопрос, что дальше? Что вы уйдете из ЖЖ, что не уйдете - это не имеет значения. Вы - неуловимый Джо, который никому не нужен. А те кто нужен - будут получать от СУПа помощь, поддержку, пряники и халяву. И вы, дорогие мои, ни слова против этого не скажете, потому что не обязан СУП вам давать ничего хорошего запросто так. Что, будете ходить нищебродами, считать чужие копейки в кармане, да выгадывать что из этих денег СУПом дадено? Не будете, правда? Будете гордыми одинокими птицами, которые и без СУПа прорвутся? Да, будете. И будете тратить значительное число сил и средств.
...
Вы все еще верите, что талант победит финансовую поддержку?

Ну верьте, бог в помощь. Итого зафиксируем:

Появление медийных денег в блогосфере неизбежно приведут к изменению рельефа в пользу финансирующих идеологий


Враховуючи, що ЖЖ має справді неперісічне значення для українського суспільства (див. допис Надії Баловсяк), можна зі сумом зазначити, що тепер він теоретично (а, напевно, і практично) стати інстументом зовнішніх впливів на суспільну думку в Україні.

MartinkaDP - 18-11-2006 у 00:12

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Баловсяк
якщо людина зацікавлена у блозі як способі самовираження, вона намагається відкрити окремий блог, а не створювати блог на сервісі. Якщо ж блог є засобом спілкування, то краще за ЖЖ немає на сьогодні.

100%. тому варіант з власним блоґом тут не підходить. суть жж в комунікації, багато інших систем цього не дають. а писати самому для себе можна і в щоденнику :)

Юрій Пероганич - 20-11-2006 у 11:57

Рекомендую в якості платформи для блогу WordPress.com

Див. наприклад http://informationsociety.wordpress.com

dr.Trollin - 24-11-2006 у 00:31

тут мене питалися...
хм... а що я-то?
я навіть і секцію з кількох вибраних постів читати не встигаю...
:(

Надя вірно передала основну думку, що витає у ЖЖ-просторі:
основне-контент(тм)