Форум Рідного Міста

Контракт vs передплата

Олексій Нестеров - 3-9-2013 у 07:53

Хотілося б дізнатись думку форумчан, що ж все таки краще - контракт чи передплата у мобільному зв'язку? Одні кажуть, що на контракті зручніше, більше послуг та можливостей, інші кажуть, що контракт - це самі незручності, борги, неприємності. Хто що думає з цього приводу, який досвід користування такими послугами має?

Andreas - 3-9-2013 у 18:50

Вигода передплати тільки одна - економія. Для небагатих людей і вибору нема - передоплата для них доля.
Для решти - тільки контракт. Не обов*язково безлімітний. В мене, припустимо, за 10 євро на місяць 60 безлімітних хвилин на загальну або любу мобільну мережу. Витрачаю 20-25.
Зате де б я не знаходився (вдома чи за кордоном), скількі б часу не говорив (при необхідності) я ризикую тількі одним - трохи збільшеним рахунком за місяць.
Якось поїхали з друзями у Страсбург (Франція) і загубилися. Довелося за допомогою мобільників зізвонюватися і намічати орієнтири. Передплата з*їла б весь ліміт за пару хвилин. А мені пофік. Ну заплатив потім пару євро додатково, зате в безвихідну ситуацію не попав.

Василь Сус - 3-9-2013 у 18:57

в Київстара все умови для передплатників були краші.

Андрій Пелещишин - 3-9-2013 у 21:04

Знайомі на контракті (МТС) жаліються на складність деяких операцій, які на передплаті робляться елементарно. Наприклад, включення/виключення інтернету. Явних переваг нема, хоча в деяких випадках таки вигідніший контракт. Наприклад, у питанні роумінгу.

Олексій Нестеров - 4-9-2013 у 07:04

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Знайомі на контракті (МТС) жаліються на складність деяких операцій, які на передплаті робляться елементарно. Наприклад, включення/виключення інтернету. Явних переваг нема, хоча в деяких випадках таки вигідніший контракт. Наприклад, у питанні роумінгу.

Говорячи про контракт МТС, там набагато краща програма лояльності - бонуси нараховуються на витрати по рахунку (в той час як на передплаті не нараховуються за пакетні послуги чи абонплату) та й по словах знайомих, немає повальних глюків у святкові дні. Дивлюся в сторону тарифу для міграції з передплати - МТС 0-50 без ПЗЗ - 10 грн абонплата в місяць, 2000 хв в мтс і на інших операторів 0,50 грн ПОСЕКУНДНО (переглядаючи тарифи помітив, що з доступних для підклюбченння тарифів з посекндною тарифікацією - просто таки раритет). Видається, що 0,50 на інших операторів посекундно значно вигідніше, аніж 0,25 похвилинно. Та й надоїли глюки мережі на передоплаті - інколи по вечорах немождливо перевірити разунок чи навіть подзвонити.

А в київстарі на контракті взагалі тільки один тариф з абонплатою 50 грн/міс, в яку навіть не включено якісь мінімальні хвилини на інших операторів. Але порівняно з мтс, передплата київстар та й діджус працюють значно стабільніше.
Можливо, хтось має досвід користування контрактом від лайф? Чув, що на контракт вони підключають, але не маю нікого знайомих, хто б на то спокусився.


Юрій Марків - 4-9-2013 у 10:40

Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
Знайомі на контракті (МТС) жаліються на складність деяких операцій, які на передплаті робляться елементарно. Наприклад, включення/виключення інтернету.


Тут або це була давня розмова, або знайомі на МТС (без значення - чи це контракт, чи передплата) не користуються системою ihelper. Я вже давно не вирішую питання з оператором особисто, а підключаю/відключаю потрібні послуги простим встановленням галочок в особистому кабінеті. Аналоги ihelper є в Київстарі і в Лайфі.

Зараз користуюся МТС на контракті, Київстаром та Лайфом на передплаті, різницю бачу лише в тому, що контрактний МТС їсть невелику абонплату, навіть якщо в цьому місяці зовсім не користувався тим номером.

Рост - 4-9-2013 у 11:26

ІМХО, дійсно важлива опція контракту - кредит. В повному обсязі я його мав на CDMA, там можна було наговорити реально скільки влізе, хоч на 1000 грн в мінус, а потім просто приходив рахунок.
А от в наших мобільних операторів таке враження, щоб заслужити право на мізерний кридит, треба виграти олімпійські ігри. Чи щось змінилось за останні рік-два?

Юрій Марків - 4-9-2013 у 12:56

Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
в наших мобільних операторів таке враження, щоб заслужити право на мізерний кридит, треба виграти олімпійські ігри. Чи щось змінилось за останні рік-два?


МТС на контракті надає кредит в розмірі абонплати після якогось-там невеликого періоду користування номером.
Київстар на передплаті надає послугу "екстра-гроші", це той самий кредит, тільки на якусь невеличку суму з платою за користування щось біля 50 копійок.
Лайф, здається, теж має схожу фічу як і Київстар.
Тобто вже контракт необов'язковий для отримання кредиту, тільки суми кредиту невеликі.

Андрій Пелещишин - 4-9-2013 у 18:59

Мораль дискусії: різниця між контрактом і передплатою відчутна ледь-ледь :)

Але в деяких крайніх випадках, зокрема коли платити взагалі не хочеться, усе таки напевно передплата краща :)

Юрій Марків - 4-9-2013 у 22:33

Не платити взагалі на передплаті не вдасться. Хоча би раз на рік, але якась мінімальна сума платиться за активацію і продовження вихідних послуг. Плюс активовані за замовчуванням платні рингтони (в МТС рік-півтора тому таке було). Ніби копійки, але при такій кількості населення України "на дві канапки намастити" нашкрябається. Тобто є мінімальна сума за звітний період, нижче якої оператор запланував не опускатися, при цьому різними і часто сумнівними способами.

Суттєвішою для когось може бути мабуть відмінність у відновленні втраченої сім-картки. На контракті для цього необхідно показати паспорт. На передплаті ж достатньо повідомити про останні декілька дзвінків та поповнень, цим користуються шахраї, особливо відколи стало можливим знімати кошти в банкоматі без картки, лише за допомогою смс на номер власника картки.

Рост - 4-9-2013 у 22:58

Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  

Суттєвішою для когось може бути мабуть відмінність у відновленні втраченої сім-картки. На контракті для цього необхідно показати паспорт. На передплаті ж достатньо повідомити про останні декілька дзвінків та поповнень, цим користуються шахраї, особливо відколи стало можливим знімати кошти в банкоматі без картки, лише за допомогою смс на номер власника картки.

Наскільки я знаю, зараз є послуга така, на пріпейді зареєструвати свою картку на себе. І відновлюється тоді тільки особисто, за паспортом.

Олексій Нестеров - 5-9-2013 у 06:50

Якщо говорити про МТС, то в нього заміна препейд сім карти тільки по паспорту. Номери та іншу інформацію абонент називає тільки для того, щоб заблокувати втрачену сім карту і створити заявку на заміну. А ось в київстару заміну роблять на основі 3 номерів, на які найчастіше дзвонив і додаткової іфнформації на кшталт залишку коштів на рахунку. сум дат та номерів переказу коштів чи навіть імеі коду телефону, в якому востаннє була картка. про лайф не знаю, як там заміну роблять.

ОФФТОП: про заміну -= київстар тебе без виклюбчення всім абонентам київстар передплати і діджус робить заміну сім карток на нові Київстар з універсальною міні/мікро сім.