Форум Рідного Міста

Людина - вічне знання, чи табуля расса?

kristi - 18-2-2003 у 11:08

Чи часто ви замислювалися шановне паньство над цим запитанням. Звідки постають людські відчуття, чому ми добре знаємо, що відчутий нами холод є саме холодом, а тепло - теплом. Чи не здавалося вам що ці знання вже десь у нас сидять - глибоко в підсвідомому...
Пропоную вам до роздумів ще ось таку тему.
(професіоналізм відповідей не вимагається. Цікаві просто ваші думки)

kristi - 19-2-2003 у 09:25

Блакить мою душу обвіяла
душа моя сонця намріяла
душа причастилася корості трав
Добридень! - я світу сказав

Думки с приводу.

Дмитро Таран - 22-2-2003 у 15:36

Колись людина була святою і мала велику можливість спілкуватись с Богом. ЇЇ внутрішній світ складався за принципом: на першому місці серце, на другому розум, на третьому воля. І що принципово вільна воля. Людина могла робити завжди, і тоді і тепер що заманеться. Окрім одного. Не переставляти місцями серце і розум. Але після відомих біблейських подій, коли саме розум розсердився на своє не перше місце і сказав, що він самодстатній, що він головний, правда, з подачі відомого на цьому світі персонажу, святість людини зникла, розум вийшов на перше місце. як він того і хотів, він же привів за собою гордість, чванство і інші такі приємні речі.
Так природа людини змінилася і ця зміна відчувається на кожній особі людського роду.
тобто ми як рід - ми не з цього світу. Ми з того, що зветься Царством Божим. і цей період життя людських душ відчувається в пам"яті майже кожної людини, хай хоч і підсвідомо. Ми не остаточно впали. У кожного ще є шанс повернутись на духовну батьківщину. І за кожну душу іде війна.
Всі події в цьому житті мають певний сенс. Нема нічого випадкового. І в сумі, і в тюрмі, і в удачі і в біді.

Kalinowicz - 27-7-2003 у 15:31

Я повністю з вами згоден. Память про рай живе в кожному, це є не що інше, як наша надія на щастя. Мені, чомусь хочеться назвати її тупою надією на щастя, бо все це я знаю майже десять років, а нічого не змінилось. Ще колись, я писав для своєї коханої, казку про чудовисько, що живе на болоті, їсть курей і ненавидить людей за їх голову та кохає за їх серце, тому хто попадається потвора відриває голову, таким чином відокремлюючи одне від іншого. Світ як і Бога можливо пізнати лише серцем.
„Fahre mit Htrz”- дорога з серцем – така наклейка у вигляді сердечка з написом є умене на машині. Я тепер вже не памятаю, що зявилось раніше вона, чи розуміння даного питання, але великої різниці немає, оскільки: „Всі події в цьому житті мають певний сенс. Нема нічого випадкового”.

Наталка - 28-7-2003 у 00:53

2 Kalinowicz: Прекрасно сказано, дуже образно. Згодна з усім, окрім визначення "тупа" стосовно надії, хоч і розумію, що ви хотіли цим сказати. Та навряд чи надія буває тупою... Моїй теж більше 10 років, а вона все ще гостра - така гостра, що ріже серце, як ніж.
А людина... вічне знання чи табуля расса? І те, і інше, як мені здається... І ще багато чого цікавого.

polidrom - 28-7-2003 у 07:10

А що таке табуля расса?

Користувач Олесь - 28-7-2003 у 14:49

Цитата:
Першим відправив користувач polidrom
А що таке табуля расса?

Tabula rassa - чиста дощечка (для писання) - по-сучасному мало би бути "папір, на якому нічого не написано" - людина, яка нічого не знає. Крилата латинська фраза. Згідно концепції, що буття визначає свідомість, кожна людина народжується як tabula rassa, а впродовж життя на цій дощечці робляться записи.

Існує і протилежна концепція, яка каже, що кожна людина з народження є носієм вселенської інформації. В даній дискусії пропонується обгрунтувати свою прихильність щодо одної з цих двох гіпотез.

Людмила - 8-8-2003 у 22:22

Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь

Існує і протилежна концепція, яка каже, що кожна людина з народження є носієм вселенської інформації.


Абсолютно згодна. Врешті, людство ще таке наївно-дурненьке, що може дозволити собі вважати себе вічним знанням.

Anatoly - 20-8-2003 у 17:41

Хотілося написати - вічна табула раса ;)
Але це просто жарт, хоча і вцьому щось є не дарма кажуть "вєк живі вєк учісь"

Ну про холод і голод все зрозуміло. Це є тіло. Воно є безперечно носієм інформації.
Але так само і з душевним голодом

Але повертаючись до пословіци про вєк живі.
Було б не цікаво жити як би Бог вкладав нам в голови закон Ома якщо б ми Його про це попросили. Він дав нам розум можливості в якого просто колосальні, і десь в тому дослідженні ми втілюємо своє природу -творчу природу.
Тому знаєте в якомусь плані людина справді табула раса і це добре.
А в якійсь мірі і всім.

kristi - 28-12-2004 у 08:33

Єдине над чим треба було подумати, так це над постійними відчуттями "Дежавю". Можливо я й чиста дожка, а може мене хтось витер, однак я впевнена, що колись таки вже існувала.

Петро Гонсалес - 18-9-2013 у 13:12

Цитата: Початково розміщене учасником kristi  
Людина - вічне знання, чи табуля расса?

І те, і інше. Зважаючи, з якого боку на це поглянути.
Ось як це розуміє наш філософ Григорій Сковорода.
Цитата:
«…Щоб пізнати Бога, треба пізнати самого себе. Поки людина не знає Бога в самому собі, то годі й шукати Його в світі… Вірити в Бога не значить вірити в його існування, а значить віддатися Йому та жити за Його законом».

Цитата:
«Воістину, моя самотність відкрила мені небо!»

Для закоренілих атеїстів :baddevil: пропонується слово "Бог" замінити на "сутність речей", тобто пізнати, зрозуміти сутність речей, що є світ. :saint:

Опустившись трохи на грішну землю, то звідтам, щоб пізнати Бога/сутність речей, треба насамперед зрозуміти, чому Янукович дав дозвіл Тимошенко виїхати закордон на лікування; треба зрозуміти, чому перестали показувати на ТВ Тягнибока і його партію, чому політолог та аналітик Юрій Романенко вважає телеведучу "1+1" Лідію Таран незмінним флаґманом вітчизняного хорору.

Тому необов'язково ходити до церкви, молитися, постити, ревно притримуватися церковного календаря, щоб пізнати Бога, а відтак попасти після смерти в Рай: Бог і Рай є тут, на Землі, з-поміж людей та речей, які нас оточують. А після смерті є стан, як у "Термінаторі", коли його розчавило пресом, тобто чорна темінь, кінець зв'язку, або як ми колись вимикали з розетки старенькі лампові телевізори - було світло, а вмить стало різко чорно аж мертво.